Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bavaria, Bavaria 8:6

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Bavaria, Bavaria 8:6

    Ledwo przełykam to piwo, przepraszam spirytus rozcieńczany piwem... przykro mi nie mogę dać oceny. Podobno to drugi co do wielkosci browar holenderski...
    Samo piwo ma nawet zapach supermocnej lekkosłodkawej wodki.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    #2
    Niestety skusiło mnie aby nabyć to coś w auchan za 4,50zł. Nie dopiłem. Tragedia. Utwierdziło mnie w przekonaniu, że Holendrzy nie umieją robić piwa, piją belgijskie.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      [QUOTE]piokl13 napisał(a)
      Niestety skusiło mnie aby nabyć to coś w auchan za 4,50zł. Nie dopiłem. Tragedia. Utwierdziło mnie w przekonaniu, że Holendrzy nie umieją robić piwa, piją belgijskie. [/QUOTE

      czy to ma byc ocena piwa? Holendrzy nie umieją robić dobrego piwa i pija tylko belgijskie? pomyśl zanim coś napiszesz
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • piokl13
        Senior
        • 06-2003
        • 946

        #4
        [QUOTE]becik napisał(a)
        piokl13 napisał(a)
        Niestety skusiło mnie aby nabyć to coś w auchan za 4,50zł. Nie dopiłem. Tragedia. Utwierdziło mnie w przekonaniu, że Holendrzy nie umieją robić piwa, piją belgijskie. [/QUOTE

        czy to ma byc ocena piwa? Holendrzy nie umieją robić dobrego piwa i pija tylko belgijskie? pomyśl zanim coś napiszesz
        Przemyślałem to bardzo dokładnie. Napisałem o odczuciach jakie miałem podczas picia tego piwa. Jest to chyba jak najbardziej na miejscu.
        Wyluzuj.
        Last edited by piokl13; 01-02-2004, 21:25.

        Comment

        • sklep-piwowar
          Senior
          • 10-2002
          • 559

          #5
          Czy ktoś pił Bavarię 8,6 Red ? Też mocne ale nie czuję tam wyrażnie spirytu , bursztynowy kolor i dość słodkie .Polecam raczej paniom które na codzień piją Warkę strong

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23782

            #6
            co jest już sprawą na osobny temat
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • marcopolok
              Senior
              • 10-2001
              • 2334

              #7
              piokl13 napisał(a)
              Przemyślałem to bardzo dokładnie. Napisałem o odczuciach jakie miałem podczas picia tego piwa. Jest to chyba jak najbardziej na miejscu.
              Wyluzuj.
              a ja podobne jak Becik stwierdzam że nie wiesz o czym piszesz

              bez brody...

              Comment

              • piokl13
                Senior
                • 06-2003
                • 946

                #8
                marcopolok napisał(a)
                a ja podobne jak Becik stwierdzam że nie wiesz o czym piszesz

                A ja uważam,że jesteście za bardzo zadufani w sobie.
                Sprawa jest prosta, zazwyczaj jak próbuję nowe piwo to jak każdy miewam róźne wrażenia, myśli np. smakuje jak miód, przypomina mi najwspanialsze chwile ... A teraz po prostu pomyślałem, to co napisałem.
                A wam jako wybitnym znawcom i koneserom holenderskiego piwa się moje odczucia nie spodobały.

                Comment

                • marcopolok
                  Senior
                  • 10-2001
                  • 2334

                  #9
                  nie uważam sie za znawcę jednak spędziłem w NL sporo już czasu i konsumowałem większość produkowanych tam piw.

                  Sprawą priorytetową przy tego typu piwach jest ścisłe zastosowanie sie do temperatury sugerowanej przez producenta. 2 stopie w górę lub dół i komentujący uważa że Holendrzy nie umieją warzyć.
                  Last edited by marcopolok; 02-02-2004, 13:40.
                  bez brody...

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    piokl13 napisał(a)
                    A wam jako wybitnym znawcom i koneserom holenderskiego piwa się moje odczucia nie spodobały.
                    nie jestem ani zadufany (Marcopolok też) ani znawcą ani tym bardziej wybitnym koneserem holenderskiego piwa ale próbowałem kilku i nie tylko z Bavarii. Opisywanego piwa przez Ciebie nie piłem i interesuje mnie np co Ci sie w tym piwie nie podobało: smak, zapach, piana lub jej brak, tego zabrakło w Twoim opisie, a mnie to interesuje bo co "jama paszczowa" to inne wrażenia smakowe.
                    Opisałeś piwo na zasadzie (przykład) - nie lubie porterów bo są wstrętne, a dla kogo innego są nektarem.
                    Nikt tutaj nie chce na Ciebie naskakiwać tylko oczekuje obiektywnej oceny, dlaczego Tobie to piwo nie smakowało i co Ci sie w nim nie podobało. Słowo "wstrętne" nic mi nie mówi.
                    A co do Holandi i holenderskich piw to oprócz Heinekena Bavarii i Amstela jest tam cała masa malutkich mikrobrowarów
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • piokl13
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 946

                      #11
                      Oki. Nie napisałem za dużo, bo w pełni zgadzałem się z pierwszą oceną tego piwa i szkoda mi było powtarzać. Mój błąd.
                      Piwa holenderskie, które mi smakowały, też pijałem.

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #12
                        Alk. 8.6%, but. 0.30 l, cena 0.77€.
                        Ciemnozłote, słabo nagazowane, średnio trwała piana. Słodowo-owocowy zapach. Smak słodowo-owocowy, trochę alkoholowy, za słodki i płaski. Da się wypić ale faktycznie dosyć kiepskie.
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • cyborg_marcel
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 3467

                          #13
                          Ja piłam odpowiednio nagazowany, lekko-owocowy egzemplarz, przeszło pragnienie i zasolenie po czipsach i cóż, pozostaje mi powtórzyć za Lzkamilem:
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                          Da się wypić ale faktycznie dosyć kiepskie.
                          Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                          Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                          Comment

                          • beerdealer
                            Gość
                            • 02-2005
                            • 14

                            #14
                            ...muszę zanegować....jesli chodzi o Pilsa to belgowie powinni uczyc sie od holendrow

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #15
                              Piwo kupione w Krakowie w Intermarche (galeria Plaza, Kraków). Butelka 0,65l. Moc 7,9%, ekstrakt? Kolor ciemno złoty, piwo klarowne. Piana jednorodna, drobniutka, duża. Długo się utrzymuje i do końca pozostawia obfite ślady na ściankach kufla. Zapach średnio mocny. Słodowy, trochę owocowy i dający się odczuć alkohol. Bardzo ładny. Smak słodowo owocowy. Później przechodzi w mocny alkohol (ale nie wódkę). Na koniec posmak alkoholowo goryczkowy. Goryczka może nie mocna, ale ostra. Piwo grzeje, jest treściwe, nie jest nadmiernie słodkie i ma oleistą konsystencję. Wysycenie małe, właściwie mało go czuć. Opakowanie to piękna duża butla o niespotykanym kolorze szkła, jakiś taki ciemny morski (powód zakupu). Do tego gustowne etykiety (folia) i kapsel dedykowany. Okazale się prezentuje. Piwo całkiem dobre. Jedno z tych ciężkich piw gdzie czuć alkohol, ale nie przeszkadza to. Jest dobrze wkomponowany w smak, całkiem dobry smak. Oceniam je na 4+ (1 – 6). Bardzo dobre na zimę. Piwo było dzień przed upływem daty ważności, u mnie spędziło z pół roku w piwniczce.
                              Attached Files
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎