PDA

Wersja pełna: : Sopot, Polna 55, U przyjaciół

Simon
25-07-2003, 19:03
PUB & Restauracja "U Przyjaciół", ul. Polna
Miły lokal, nieco na uboczu centrum Sopotu, w pobliżu Torów Wyścigów Konnych.
Bardzo dobra i niedroga kuchnia oraz... normalna obsługa ! Na zapleczu kameralny ogródek stworzony w miejscu przydomowego ogródka: drzewka owocowe, trawa, dojścia wybrukowane polnymi kamieniami...( w końcu ulica Polna ) Przyjemne miejsce na spotkanie nie tylko we dwoje :)
Piwo beczkowe Amber Full (niepasteryzowane) oraz Amber Mocny Red (niepasteryzowane i niefiltrowane) mile towarzyszą... ;)

Oskarx
08-07-2004, 14:32
Rzeczywiście warto tam wpaść.
Jest Amber niepasteryzowany(nie może być inaczej) i bardzo miła obsługa.
Czekałem dwa dni na niefiltrowanego. Niestety się nie doczekałem.:(

abernacka
08-07-2004, 16:12
Oskarx napisał(a)
Rzeczywiście warto tam wpaść.
Jest Amber niepasteryzowany(nie może być inaczej) i bardzo miła obsługa.
Czekałem dwa dni na niefiltrowanego. Niestety się nie doczekałem.:(

Gdybyś miał tak dużą ochotę na niefiltrowanego Ambera to pojechałbyś do Gdyni na Skwer Kościuszki do "Zielonej Tawerny".

Oskarx
09-07-2004, 10:02
abernacka napisał(a)
Gdybyś miał tak dużą ochotę na niefiltrowanego Ambera to pojechałbyś do Gdyni na Skwer Kościuszki do "Zielonej Tawerny".

Żeby w kolejnej knajpie dowiedzieć się, że niefiltrowanego będą mieli za 2 dni(może). Dzięki ale przerobiłem to w Sopocie we wszystkich knajpach z Amberem - a to osobny temat.

Oskarx
18-03-2005, 15:29
Na ul.Polnej Sopot Wyścigi
Trzeba trochę poszukać ale warto
Raczej restauracja niż pub.
A co w ofercie?
Z beczki:
Amber
Amber mętniak
Koźlak
Ceny 5 zł za kufel
Barman podaje sam piwo na podstawkach porządnie nalane.
Kilka kufli Koźlaka nalewał chyba z 10 minut - warto było poczekać.
Właściciel kieruje się zasadą klient nasz pan a raczej pożądany gość.
W tle spokojna muzyka, brakuje tylko wodotrysków ;)
Jedzenie raczej drogie ale chyba pożądne
Polecam

kopyr
18-03-2005, 15:44
klient nasz pan a raczej pożądany gość.

Cóż za wspaniałe rozwinięcie tego skądniąd oklepanego sloganu :D

abernacka
18-03-2005, 17:02
Dokładny adres tego przybytku to:
"U Przyjaciół"
ul. Polna 55
Sopot, tel. (0-58) 551 77 25

Simon
18-03-2005, 17:48
Latem baaardzo przyjemny, osłonięty od ulicy ogródek ( na zapleczu lokalu ):
- alejki wybrukowane, przystrzyżona trawa, kilka drzew owocowych, idealne miejsce na ucieczkę od "sezonowego" zgiełku;

Cywdar
18-03-2005, 19:33
oj! czy tu nie ma przypadkiem odrobiny kryptoreklamy .ciekawy jestem jakie masz zdanie nt. innych piw (niż browaru amber) np. EB?

Simon
18-03-2005, 19:40
a witam kolegę ;)
przecie nie piszę jakie piwa tam leją, jeno architekturę i przyrodę zachwalam :D
A co do eeeee, no cóż... :cool: było, minęło...

Cywdar
18-03-2005, 20:13
śledzę od jakiegoś czasu twoje "wypowiedzi".ale bez stresu.uważam,iż amber full beczka jest b.dobry(gr. żywiec może się dużo nauczyć).pozdrawiam

zythum
02-04-2005, 21:16
Bardzo bardzo miły lokal który polecam każdej rodzinie z dzieckiem. Są zabawki to użytku, jest krzesełko, jest czysta podłoga z dywanem i obsługa która nie marudzi, że dzieciak zagląda w kąty ale jeszcze się uśmiechnie i zagada. Może nie na długie popijawy forumowiczów bo lokal idzie zdecydowanie w kierunku restauracji choć można pić samo piwo i też nikt nie ma nic przeciwko ale wystrój i wyciszona atmosfera sprawia, że nie ma tam miejsca na głośne krzyki i stukanie kuflami. Do picia niefiltrowany Amber za 5 PLN i dobre jedzenie w przywoitych cenach. Odwiedzać od czasu do czasu dla oddechu :kwiatek:

Saks
12-09-2008, 23:22
Zdecydowanie moje ulubione miejsce do jedzenie w 3 city, a do tego Amber Żywy :)

coachu
09-09-2009, 14:36
Żywe z kija za 6 zł (lato 2009), jak na Sopot to cena rewelacyjna, zważywszy, że dominuje 8 zł. Szkoda tylko, że barman upierał sie, że Amber nie produkuje Żywego niefiltrowanego, no ale nic, może miał zły dzień;-)

Saks
19-09-2009, 22:44
Ostatnio też tam zajrzałem i niestety się rozczarowałem. Zwykle podawane było tam Amber Żywe niefiltrowane, a obecnie jest filtrowane. Niestety może rzeczywiście jest coś na rzeczy i nie ma obecnie nie filtrowanego :/

Piotrek78
04-10-2009, 22:31
w degustatorni jest żywe niefiltrowane więc produkują

coachu
24-05-2010, 10:06
Przepyszna golonka duszona w piwie, bardzo specyficzny posmak (nie wiem jaka to przyprawa) i sosik. Cena dość wysoka (39 zł całe danie) ale rzeczywiście wrażenia smakowe niesamowite, jak dla mnie ta golonka to number two w Trójmieście (number one to w sopockiej Karczmie Irena). Do golonki oczywiście Żywe z kija w cenie 6 zł.

Otwarty już jest ogródek, bardzo specyficzny;-) w tym miejscu czlowiek ma wrażenie, że Sopot to kilka chałup na krzyż, polecam wszystkim, którzy nie lubią tłoków na Monciaku i w okolicach.

Rzeszowiak
08-06-2010, 20:05
Świetne piwo, świetne jedzenie. Cóż więcej można napisać.