PDA

Wersja pełna: : 200 lat w Zwierzyńcu a V Zlot

Marusia
09-01-2006, 22:28
Admin - Dyskusja wydzielona z wątku założonego przez Czesa (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=57485), bo nie na temat

200 lat Browaru w Zwierzyńcu
W styczniu 2006 mija 200 lat od rozpoczęcia zbożnego dzieła warzenia piwa przez browar w Zwierzyńcu!

Według mego rozeznania jest to aktualnie najstarszy polski browar warzący niemal nieprzerwanie (mała przerwa w latach 1915 - 1922), w tym samym miejscu i w tych samych murach.
Pierwszy producent angielskich ale i porterów na ziemiach polskich.

Przy tym to browar piękny i w pięknym otoczeniu - wymarzone miejsce np. na jubileuszowy V Wielki Zlot Forumowiczów Browaru.biz.

wymarzone miejsce np. na jubileuszowy V Wielki Zlot Forumowiczów Browaru.biz.

Oj, znowu się zacznie.... popieram w całej rozciągłości:D

zythum
09-01-2006, 22:30
ZLOT tam to byłby ideał i ja osobiście mam gdzieś darmowe beczki.

JAckson
10-01-2006, 08:04
ZLOT tam to byłby ideał i ja osobiście mam gdzieś darmowe beczki.

Też tak myślę. Beczki za półdarmo można sobie przywieźć z Janowa :D

abernacka
10-01-2006, 08:10
Niezapominajce także o przepięknych okolicznościach przyrody, jakie tam wokół są!
Jestem za Zwierzyńcem!!!

JAckson
10-01-2006, 08:17
Niezapominajce także o przepięknych okolicznościach przyrody, jakie tam wokół są!
Jestem za Zwierzyńcem!!!

Wg mnie to najpiękniej położony browar w Polsce. Ale jeszcze kilku nie widziałem.

Maggyk
10-01-2006, 08:24
Na ten temat już rozmawialiśmy w tym temacie (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=53458) i do żadnych wniosków ani ustaleń ta dyskusja nie doprowadziła.

michioso
10-01-2006, 15:36
Zwierzyniec piękna okolica na wypoczynek, więc i zlot by się udał:D no i piwka się można napić. A w lecie dodatkowo jest tam "mini" festwal filmowy;)
zythum co do tych beczek to będe miec do Ciebie prośbe, ale to już na PW :D

zythum
10-01-2006, 21:09
Na ten temat już rozmawialiśmy w tym temacie (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=53458) i do żadnych wniosków ani ustaleń ta dyskusja nie doprowadziła.

Jak to nie doprowadziła
1. Zwierzyniec piękny jest
2. Browar jest
3. Domki są
więc potrzebna tylko zgoda ART-a i Szarej Adminiscencji ;) na załatwianie:)

slawekkazek
10-01-2006, 21:32
A tak przy okazji - 300 lat, niech warzy, warzy nam !!!!

Czes
11-01-2006, 09:48

Przejrzałem ten temat i odniosłem wrażenie, że dla większości Forumowiczów najistotniejsze jest by Zlot był zaopatrzony w dużą ilość darmowego piwa i odbył się jak najbliżej ich stałego miejsca pobytu. To wymagania zrozumiałe, ale bardzo przyziemne.

A mni się marzy, by Zlot w Zwierzyńcu ( bez względu na to czy do Zwierzyńca blisko, czy daleko i czy browar wytoczy beczkę piwa na Wasze powitanie) był Waszą wielką manifestacją uznania dla tradycjnego piwowarstwa i małych browarów w ogóle oraz dla najstarszego z nich, Zwierzyńca, w szczególności.
Przecież tyle o tym na codzień mówicie, pogardzając koncernami.

Ahumba
11-01-2006, 09:54
popieram w całej rozciągłości:D

I ja dołączam do RPZwZ, czyli Ruchu Popierania Zlotu w Zwierzyńcu"

Shlangbaum
11-01-2006, 10:04
Ponieważ będzie to pierwszy zlot na którym bedę, to chcialbym, żeby był właśnie w Zwierzyńcu. To naturalne dążenie człowieka, do tego by pierwszy raz w czymkolwiek :D odbywał się w szczególnych miejscach :D

JAckson
11-01-2006, 10:22
Właśnie sobie przypomniałem, że śniło mi się iż na pustych sklepowych półkach znalazłem jedną jedyną i ostatnią butelkę (granacik 0,33) Zwierzynieckiego Kryształu. Proroczy sen czy co? Ja tam w sumie mam blisko do Zwierzyńca i chętnie kupił bym od browaru piwo byle jeszcze warzyli, aby nie nadwyrężać ich budżetu.
Tym samym wpisuję się do RPZwZ 2006.

zythum
11-01-2006, 10:38
Przejrzałem ten temat i odniosłem wrażenie, że dla większości Forumowiczów najistotniejsze jest by Zlot był zaopatrzony w dużą ilość darmowego piwa i odbył się jak najbliżej ich stałego miejsca pobytu. To wymagania zrozumiałe, ale bardzo przyziemne.

A mni się marzy, by Zlot w Zwierzyńcu ( bez względu na to czy do Zwierzyńca blisko, czy daleko i czy browar wytoczy beczkę piwa na Wasze powitanie) był Waszą wielką manifestacją uznania dla tradycjnego piwowarstwa i małych browarów w ogóle oraz dla najstarszego z nich, Zwierzyńca, w szczególności.
Przecież tyle o tym na codzień mówicie, pogardzając koncernami.

Niestety Czesie tak to włąśnie wygląda. Jest okazja do przeżycia czegoś fajnego i uczczenia 200 lecia browaru ale dla jednych przeszkodą jest brak darmowego piwa a dla innych, że daleko. Ja jestem trochę załamany tym podejściem bo na piwo chyba jeszcze nas stać a, że daleko? Chyba nie ma tak wielu browarów któe mają taką rocznicę???

JAckson
11-01-2006, 10:44
Do Zwierzyńca jak na razie jest niezły dojazd. Z Wrocka na ten przykład bezpośredni pociąg :). Z Warszawy z jedną przesiadką zdaje się.

Marusia
11-01-2006, 10:53

Bez przesady, nie dla większości, dla części na pewno, ale ta część się dostosuje:)

Maggyk
11-01-2006, 11:04
O 200-leciu browaru w Zwierzyńcu przypadającym na ten rok Czes nas poinformował na warsztatach piwowarskich we Wrocławiu w zeszłym roku. Od razu pomyśleliśmy, iz byłoby to fajne miejsce na zlot. Podobnie, jak wy w tym i poprzednim temacie, napaliliśmy sie na to miejsce. Potem emocje opadły. Następnie pojawił się ten temat (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=53458) i znowu wyszła sprawa Zwierzyńca. No i tyle, ktoś nawet zajmował sie organizacją zlotu w wyżej wspomnianym miejscu.
Na dzień dzisiejszy wiem tyle, że zlot raczej na pewno nie odbędzie się w Zwierzyńcu, bo przygotowania już trwają (i na razie nic się nie zanosi na zmianę w tej kwestii).
To na tyle w temacie pobocznym, bo mi się już na temat miejsca zlotu nie chce gadać.

A teraz na temat.
Marzy mi się więcej takich browarów jak Zwierzyniec, i takich rocznic. Jego zdrowie:stout:

zythum
11-01-2006, 11:07
A ja mam pytanie - kto zadecydował gdzie będzie Zlot? I dlaczego NIE Zwierzyniec? Chciałbym poznać powody tej decyzji??? Z dyskusji wynika raczej, że większość chce pojechać do Zwierzyńca więc nie rozumiem dlaczego NIE?

Pogoniarz
11-01-2006, 11:48
Powiem Wam ,że popatrzyłem na połączenie PKP z mojej wiochy do Zwierzyńca.Wyszukiwarka jak zwykle wynalazła bardzo dziwne najszybsze połączenia i wychodzi około 16 godzin.Ja po swojemu znalazłem połączenie do miejsowości Zawada(dość blisko Zwierzyńca)i byłbym tam po 13 godzinach (dwa razy bym się przesiadał).Dalej już nie patrzyłem...Cóż jak dadzą urlop i tam byłby Zlot,trzeba będzie jakoś się zmobilizować :)
Oczywiście gratulacje za 200 lat istnienia(tylko co będzie dalej...)

Małażonka
11-01-2006, 12:45
A ja mam pytanie - kto zadecydował gdzie będzie Zlot? I dlaczego NIE Zwierzyniec? Chciałbym poznać powody tej decyzji???(…)
Między innymi dlatego, że miałam ograniczony czas na podanie informacji, czy "Perła" zechce nas sponsorować...
(...)P.S. Zythum, sponsoring musi być, taka jest ogólna zasada Zlotów i jedną z jego atrakcji:)
Artowi zaś zależało na czasie, gdyż już był po wstępnych rozmowach z Witnicą i wiedział, że tamten browar chce nas gościć.
Ja zaś z powodu nawału spraw własnych i problemów z kontaktem (Pani prezes Perły niezwykle zajętą osobą jest :)) nie dałam rady dać odpowiedzi w ustalonym terminie...

emes
11-01-2006, 12:51
Kandydatura Zwierzyńca wydaje mi się w pełni uzasadniona. Jak ktoś ma lepsze propozycje, to niech o nich napisze, a nie jakieś kuluarowe rozgrywki, Zwierzyniec nie, ale nie wiadomo co, bo jeszcze nie czas, żeby się o tym dowiedzieć. Skończyć się może tym, że np Zythum zorganizuje zjazd w Zwierzyńcu i np ja i wiele osób tam pojedzie, a ktoś inny zorganizuje gdzieś tam indziej, bo tam dadzą piwo za darmo. A z tym piwem za darmo, to z czasem część pewnie skończy w jakimś koncernie, bo oni mają najlepsze gifty i najwięcej darmowego piwa.

kangurpl
11-01-2006, 12:52
Olać PKP :kac:
Samochód jest? to za kółko i w drogę :)
Byłem na wszystkich Wielkich Zlotach niezależnie od ich lokalizacji i tego też nie mam zamiaru odpuścić, nawet jakbym miał spędzić 20 godz. za kólkiem :D
A piwo mogę swoje przywieźć :stout:

kangurpl
11-01-2006, 12:56
W czasie jak pisałem pojawiło się kilka postów, i m.in. okazało się że nie bedę musiał tak daleko jechać :stout:

zythum
11-01-2006, 13:00
Nie chciałbym wywoływać wilka z lasu ale osobiście bardzo denerwuje mnie podejście - że sponsoring musi być.
Skoro dla nas jedynym wyznacznikiem jest sponsoring to chyba coś jest nie tak.
Teraz nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji skoro rozmowy z Witnicą są zaawansowane bo najchętniej to bym olał darmowe piwo i po prostu Zlot w Zwierzyńcu.

Napiszcie czy ostatecznie klamka zapadła?

Emes- ja nie nie jestem rozbijaczem i ewentualnie myślałem o nieoficjanym minizlocie w Zwierzyńcu ( w innym terminie), bez darmowego piwa.
Ewentualnie liczę na Bractwo Piwne skoro dla nas ważnejsze jest piwo za darmoche od uczczenia 200 lecia browaru.

Twilight_Alehouse
11-01-2006, 13:04
Ewentualnie liczę na Bractwo Piwne skoro dla nas ważnejsze jest piwo za darmoche od uczczenia 200 lecia browaru.
A to jest niegłupi pomysł. Jutro poruszę tę kwestię na spotkaniu Bractwa.

Pogoniarz
11-01-2006, 13:16
W czasie jak pisałem pojawiło się kilka postów, i m.in. okazało się że nie bedę musiał tak daleko jechać :stout:
No fakt,od nas to raptem ze 100km do Witnicy(choć zapewne będziemy zakwaterowani nad jakimś jeziorkiem(stawiam na miejscowość Lubniewice)

iron
11-01-2006, 13:23
Nie chciałbym wywoływać wilka z lasu ale osobiście bardzo denerwuje mnie podejście - że sponsoring musi być.
Skoro dla nas jedynym wyznacznikiem jest sponsoring to chyba coś jest nie tak.
Teraz nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji skoro rozmowy z Witnicą są zaawansowane bo najchętniej to bym olał darmowe piwo i po prostu Zlot w Zwierzyńcu.

Napiszcie czy ostatecznie klamka zapadła?

Emes- ja nie nie jestem rozbijaczem i ewentualnie myślałem o nieoficjanym minizlocie w Zwierzyńcu ( w innym terminie), bez darmowego piwa.

W obecnej sytuacji mini-zlot byłby najlepszym rozwiązaniem - byliby na nim wyłącznie ludzie zainteresowani browarem a nie darmowym wyszynkiem, a do spożycia można zakupić beczkę (albo jej wielokrotność:D) z Janowa.

Na pierwszy ogień powinna pójść do przedyskutowania kwestia terminu i kto chce jechać na taki mini-zlot. Ale to już może w następującym temacie:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?p=536509#post536509

jerzy
11-01-2006, 14:05
Jak dla mnie to wystarczy możliwość zwiedzenia browaru i niepotraktowania nas w nim jak intruzów oraz zniżki na PKP. Mile widziany jakiś kufelek czy inny taki gadżet reklamowy od browaru.

abernacka
11-01-2006, 14:45
Popieram w całej rozciągłości Jerzego. Nie jest ważne darmowe piwo, ale możność zwiedzenia browaru (wydaje mi się, że nie było to takie trudne w przypadku Zwierzyńca) i bawienia asie w doborowym towarzystwie. Piwo we własnym zakresie możemy kupić np. w Janowie Lubelskim.
Wybaczcie, ale, na co możemy liczyć z Witnicy? Jedynym piwem wypijalnym z tego browaru jest Porter. A to chyba nie jest dobre piwo na długą zabawę.
Tak apropo cała sprawa jest dla mnie bardzo dziwna 90% chce zlotu w Zwierzyńcu a tu na siłę (niestety, ale tak się cała sprawa rysuje) chce się zorganizować gdzieś indziej. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Tylko proszę mi nie pisać tekstów, że Perła jest "bee", ponieważ nie chcą dać nam darmowego piwa i my się na nich teraz wypinamy. Czy naprawdę oto tu chodzi??

abernacka
11-01-2006, 14:51
Do Zwierzyńca jak na razie jest niezły dojazd. Z Wrocka na ten przykład bezpośredni pociąg :). Z Warszawy z jedną przesiadką zdaje się.

Rozumiem, że na zlot przyjeżdżają tylko forumowicze z Wrocławia i Warszawy:rolleyes:
To nie jest akurat argument na zorganizowanie zlotu w Zwierzyńcu!

JAckson
11-01-2006, 14:55
Rozumiem, że na zlot przyjeżdżają tylko forumowicze z Wrocławia i Warszawy:rolleyes:
To nie jest akurat argument na zorganizowanie zlotu w Zwierzyńcu!

To jest argument dotyczący łatwości dojazdu. I to był przykład, co zresztą zaznaczyłem. W innych częściach kraju też są tory kolejowe (nawet użytkowane) oraz drogi asfaltowe, które łączą się z drogą Biłgoraj-Zamość :)

abernacka
11-01-2006, 14:59
Proponuje przeczytać post Pogoniarza dot. łatwości dojazdu do Zwierzyńca: http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=536467&postcount=20

JAckson
11-01-2006, 15:07
Proponuje przeczytać post Pogoniarza dot. łatwości dojazdu do Zwierzyńca: http://www.browar.biz/forum/showpost.php?p=536467&postcount=20

Wybacz, że nieprzeanalizowałem połączeń z każdego zakątka kraju. Jednak fakt istnienia funkcjonującej stacji kolejowej uważam za duży plus. I już nie zamierzam dyskutować na ten temat, bo dla mnie wogóle może nie być tam PKP ani PKS - jakoś dotrę.

zythum
11-01-2006, 15:50
Tak apropo cała sprawa jest dla mnie bardzo dziwna 90% chce zlotu w Zwierzyńcu a tu na siłę (niestety, ale tak się cała sprawa rysuje) chce się zorganizować gdzieś indziej. Może mi ktoś to wytłumaczyć. Tylko proszę mi nie pisać tekstów, że Perła jest "bee", ponieważ nie chcą dać nam darmowego piwa i my się na nich teraz wypinamy. Czy naprawdę oto tu chodzi??

Jakbyś mi to z ust wyjął:)

zythum
11-01-2006, 15:52
A to jest niegłupi pomysł. Jutro poruszę tę kwestię na spotkaniu Bractwa.
Pozwoliłem sobie napisać na forum Bractwa - przemyślcie to.

kangurpl
11-01-2006, 15:54
... bawienia sie w doborowym towarzystwie. Piwo we własnym zakresie możemy kupić np. w Janowie Lubelskim.
Wybaczcie, ale, na co możemy liczyć z Witnicy? Jedynym piwem wypijalnym z tego browaru jest Porter. A to chyba nie jest dobre piwo na długą zabawę.
...

Trochę się zagalopowałeś ;)
Skoro do Zwierzyńca można przywieźć piwo, to i do Witnicy też :stout:
Towarzystwo też to samo...
Proponuję nie tworzyć argumentów w tę lub tamtą stronę na siłę :confused:

adam16
11-01-2006, 16:17
Mnie też na darmowym piwie nie zależy. Zresztą ile ja tego piwa wypiję?
Gdyby nie porąbane układy w pracy to już bym napisał, że na 100% będę na spotkaniu w Zwierzyńcu.
PS
Nie wydaje mi się najlepszym, pomysł żeby na spotkanie w Zwierzyńcu kupować beczkę Janowa. Zwierzyniec uczcijmy Zwierzyńcem. A do Janowa można wpaść po drodze;)

abernacka
11-01-2006, 16:30
(...)
PS
Nie wydaje mi się najlepszym, pomysł żeby na spotkanie w Zwierzyńcu kupować beczkę Janowa. Zwierzyniec uczcijmy Zwierzyńcem. A do Janowa można wpaść po drodze;)

Nie ma żadnego problemu:) Dostosuje się do większości:stout:

Marusia
11-01-2006, 17:03

Zdaje sie, że niektórzy mylnie interpretują kwestię darmowego piwa. Nie chodzi o to, że najważniejsze jest nażłopać się za frajer - rozumiem, że niektórzy sugerują, iż np. dla mnie jest to najważniejsze:rolleyes: tylko o to, że Zlot odbywa się pod EGIDĄ jakiegoś browaru.

Natomiast co do tegorocznego zlotu to również irytują mnie jak to ktoś ładnie ujął, "kuluarowe rozgrywki", bo nagle okazuje się, że to nie forumowicze decydują o miejscu Zlotu, tylko jest to miejsce narzucone. Proszę Administrację o wytłumaczenie tej sytuacji - wszystkie poprzednie lokalizacje były w jakiś sposób dyskutowane, albo choć [rzedstawiane do akceptacji na forum i wydaje mi się, że to miły zwyczaj, bo tworzymy tu jedną społeczność, a nie jesteśmy stadem czekającym na znak wodza:o

joelka
11-01-2006, 19:58
Natomiast co do tegorocznego zlotu to również irytują mnie jak to ktoś ładnie ujął, "kuluarowe rozgrywki", bo nagle okazuje się, że to nie forumowicze decydują o miejscu Zlotu, tylko jest to miejsce narzucone.

No to teraz się zacznie. Jedni zechcą mieć zlot pod nosem nie żeby mieć blisko tylko żeby inni mieli dalej. Drudzy podzielą się na zwolenników/przeciwników narzucania miejsca pobytu. Następni będą kalkulować ile piw darmowych dostaną a ile kufelków przywiozą. Zatracił się sens wypowiedzi Czesa :(
PS. faktycznie mini-zlocik w Zwierzyńcu byłby rewelacja co by jednak rozłożyć go w czasie.

Krzysiu
11-01-2006, 20:57
Ja uważam, że o "oficjalności" zlotu decyduje Admin. Jeżeli wielotygodniowa dyskusja poprzedzająca nie doprowadziła do jednoznacznego rozstrzygnięcia, gdzie ma być zlot, a także nie zadeklarowała się osoba, która zechce być głównym organizatorem, to chyba oczywistym jest, że głos decydujący należy do Admina. To, że niektórzy mają fochy, bo bardziej lubią jakiś browar, a inny mniej, nie ma chyba większego znaczenia. Natomiast nie zauważyłem jak do tej pory, żeby Admin ograniczał w jakikolwiek sposób minizloty, więc jeśli komuś pasuje jechać do Zwierzyńca, to zakazu na forum nie ma.

zythum
11-01-2006, 21:04
Problem Krzysiu polega na tym, że ART nie zamknął tamtej dyskusji jednoznacznie - ja rozumiałem to tak, że cały czas trwają negocjacje ze Zwierzyńcem. Nikt nie napisał, że zrezygnowaliśmy ze Zwierzyńca i mamy coś innego.
Szkoda, że tak wyszło - ja pojadę wszedzie i zawsze tylko, że naprawdę nie zawsze trafia się okazaj połączenia Zlotu z 200 leciem jakiegoś browaru.

Marusiu - co prawda uzyłem Twoich słów ale nie miałem na mysli tego, że Ty jedziesz nażłopać się darmowego piwa. Pewnie, że miło jak Zlot jest pod auspicjum jakiegoś browaru ale jak rozumiem Czesa, Zlot odbyłby się pod patronatem Zwierzyńca tylko bez darmowych beczek. Jest też druga strona medalu - moglismy po prostu wysłać oficjalne pismo do browaru , że chcielibyśmy uczczić rocznice i tego i tego będziemy w browarze i chcielibyśmy go zwiedzić . Po prostu nie zawsze to browar musi być siłą sprawczą przedsięwzięcia, czasem można mu się narzucić;)

adam16
11-01-2006, 22:51
Ja tu dyskutowac nie zamiaruję. Napiszę jeno iż pojadę, jeśli obowiązki pozwolą, i na oficjalny Zlot, i do Zwierzyńca. Jakoś od początku zakładam odrębność obydwu imprez.

ART
12-01-2006, 01:17
pięknie. człowiek się zajeżdża nad dziennikiem piwnym a tu teksty lecą takie że się żyć odechciewa.

nie chce mi się po raz kolejny odpowiadać na te same kwestie, więc rzucę kilka zdań (na wiatr jak zwykle).

Między innymi dlatego, że miałam ograniczony czas na podanie informacji, czy "Perła" zechce nas sponsorować...

I - Przepraszam Małażonko, że chciałem się dowiedzieć za Twoim pośrednictwem czy będzie można zorganizować zlot w okolicy browaru przy akceptacji ze strony Zwierzynca dając Ci faktycznie mało czasu na początku - bo były to dwa tygodnie. Jednak po przedłużeniu go do dwóch miesięcy - nadal nic nie było wiadomo. Oczywiście rozumiem że miałaś inne zajęcia i nie mam o to żadnych pretensji, bo sam mam ich wiele i wiem co to znaczy. Chodziło mi konkretnie o wybadanie:
a) czy browar będzie można zwiedzić
b) czy będzie dostęp do piwa ze Zwierzyńca. BYNAJMNIEJ NIE CHODZIŁO O HEKTOLITRY DARMOWEGO PIWA - a wyłącznie o to czy będzie dostęp do zwierzynieckiego piwa. mamy pić Perłę w Zwierzyńcu?
c) kwestia ośrodka była drugoplanowa. bo najpierw powinny być spełnione warunki a i b.

II - Jeśli chodzi o kuluary - to nie wiem, może faktycznie ktoś coś jeszcze planuje bez naszej wiedzy.

III - jeśli chodzi o Witnicę - przedstawiłem tamże jakiś czas temu ogólnie nasze plany w związku ze zlotem. czyli w skrócie nic nie jest załatwione. I nie będzie, bo tematu po tej dyskusji nie będę już ciągnął a sekcja wlkp. która chciała się zająć później resztą spraw organizacyjnych też nie będzie już musiała w to wkładać i czasu i wysiłku.

Miałem w planie zainteresować Witnicę i po otrzymaniu jako takiego potwierdzenia z ich strony - przedstawić sprawę na forum, żeby mieć co przedstawiać. Zanim to zrobiłem niepotrzebnie wspomniałem o sprawie tu i tam. A że plotkarską mamy społeczność, to po chwili luźny pomysł znalazł się na forum i został zjechany w temacie który w efekcie był równie nieprzyjemny co ten.

IV - Zythum, eeee, nic.

V - Czes - mam nadzieję że też będziesz na Zlocie w Zwierzyńcu jeśli się takowy odbędzie :)

VI - Natomiast co do tegorocznego zlotu to również irytują mnie jak to ktoś ładnie ujął, "kuluarowe rozgrywki", bo nagle okazuje się, że to nie forumowicze decydują o miejscu Zlotu, tylko jest to miejsce narzucone. Proszę Administrację o wytłumaczenie tej sytuacji - wszystkie poprzednie lokalizacje były w jakiś sposób dyskutowane, albo choć [rzedstawiane do akceptacji na forum i wydaje mi się, że to miły zwyczaj, bo tworzymy tu jedną społeczność, a nie jesteśmy stadem czekającym na znak wodza

ha! przecież zawsze tak było że miejsce jest narzucone, bo trzeba kogoś kto to zorganizuje, browar który się obejrzy, piwa którego się napije, ośrodka który będzie w miarę odpowiedni. jak wspomniałem - był pomysł, który bez potrzeby został wywleczony na forum i praktycznie w efekcie rozgnieciony.

Osobiście jestem teraz w dołku i nie chce mi się zajmować niczym związanym ze zlotem, bo z każdej strony tylko pretensje - nie tylko w związku ze zlotem. szczerze mówiąc mam ochotę dzisiaj rzucić to wszystko w cholerę i zająć się czymś "pożytecznym", np. etatową pracą. :p

VII - Reasumując zlot zorganizuje się sam i na pewno będzie jak zwykle idealny.

zythum
12-01-2006, 09:44
IV - wolałbym żebyś jednak napisał o co Ci chodzi. O to, że chciałem wiedzieć o co chodzi i chciałem to wiedzieć oficjalnie? Gdyby ktokolwiek na początku napisał, że nie chodzi o piwo darmowe ale o PIWO WARZONE W ZWIERZYŃCU, nie byłoby dalej dyskusji.
Tak więc nie rozumiem Twojego rozgoryczenia - wsytarczyło napisać po poście Czesa, że Zwierzyniec nie zapewnił nam tego, że piwo będzie ze Zwiezryńca co ucieło by całą dyskusję, ewentualnie wtedy Czes powienien nas zapewnić, że piwo warzone w Zwierzyńcu jest.

Nie rozpaczaj Administratorze - te osoby które coś robią zawsze będą krytykowane, zawsze będzie się zadawało kontrowersyjne pytania, itp...

ps. Zastanawiam się tylko dlaczego po prostu nie wysłaliśmy pisma do browaru. Albo byłąby odpowiedź albo brak odpowiedzi byłby odpowiedzią.

I nie zachowuj się jak dziecko które na pierwszą krytykę bądź gdy coś nie idzie po jej myśli reaguje "odmrożeniem uszu". Lepiej sobie wyjaśnić jasno pewne kwestie niż je trzymać pod spodem.

ART
12-01-2006, 10:02
przykro mi Zythum że jak dziecko obrażam się gdy w jednym temacie potrafisz postawić odpowiedni warunek (patrz minizlot) a tu drwisz i piszesz wyłącznie o darmowym nachlewaniu.

dlaczego się nie odezwałem zaraz po poście Czesa? Bo pracowałem.

dlaczego po prostu nie wysłaliśmy pisma do browaru? bo go nie napisałeś :p w poprzednim temacie Małażonka (dzięki!) zadeklarowała się zaangażować w sprawdzenie czy podstawowe założenia zlotu mogą być spełnione przez Zwierzyniec i to się nie udało, nie pamiętam jaką drogą to czyniła, pewnie telefonicznie.

Małażonka
12-01-2006, 10:36
Telefonicznie. I rzeczywiście we wrześniu 2005 roku nikt nie był w stanie udzielić mi informacji, czy we wrześniu tego roku Zwierzyniec będzie jeszcze warzył i czy będzie nadal działał. Powiem więcej, nie sądzę, by ktokolwiek powiedział mi to dziś. To wewnętrzna polityka browaru i nikt nie będzie odkrywał swoich kart przed zupełnie obcą im osobą....
I tak naprawdę to myśmy się w ogóle nie zrozumieli. Bo, że chcemy zwiedzić Browar Zwierzyniec - wiedziałam i o tym z Browarem Perła rozmawiałam. Natomiast myślałam, że jeśli Browar Zwierzyniec już by nie warzył, zadowolimy się piwem z Lublina i/lub dokupimy sobie trochę Janowa. Myślałam, że chcemy zwiedzić Browar, nawet jeśli byłby on już historią...
Przy warunku, że ma to być "żywy" browar, odpowiedź na pytanie czy tam się odbędzie zlot (mini-zlot) pojawi się bardzo, bardzo późno....

Małażonka
12-01-2006, 10:50
(...)potrafisz postawić odpowiedni warunek (patrz minizlot) a tu drwisz i piszesz wyłącznie o darmowym nachlewaniu. (...)
Tam piszemy o czymś namacalnym. O mini-zlocie, o którym rozmawialiśmy przy piwie już jakiś czas temu. Zdecydowaliśmy wtedy, że niezależnie gdzie odbędzie się Wielki Zlot, my (tzn. znaczna część sekcji warszawskiej) pojedzie odwiedzić w tym roku Browar Zwierzyniec. Już wtedy myśleliśmy o terminach i o niejasnej pozycji Browaru Zwierzyniec na polskim rynku browarniczym. I tym bardziej pragnęliśmy tam pojechać.
I pojedziemy. Jeśli ktoś będzie się chciał do nas przyłączyć będzie nam miło, jeśli nie - trudno. Ja tam pojadę niezależnie czy:
- Browar będzie działał, czy umożliwią mi zwiedzenie już tylko historycznego miejsca;
- czy będzie dostępne jeszcze piwo warzone przez Browar Zwierzyniec;

zythum
12-01-2006, 10:59
przykro mi Zythum że jak dziecko obrażam się gdy w jednym temacie potrafisz postawić odpowiedni warunek (patrz minizlot) a tu drwisz i piszesz wyłącznie o darmowym nachlewaniu.

dlaczego się nie odezwałem zaraz po poście Czesa? Bo pracowałem.

dlaczego po prostu nie wysłaliśmy pisma do browaru? bo go nie napisałeś :p w poprzednim temacie Małażonka (dzięki!) zadeklarowała się zaangażować w sprawdzenie czy podstawowe założenia zlotu mogą być spełnione przez Zwierzyniec i to się nie udało, nie pamiętam jaką drogą to czyniła, pewnie telefonicznie.

1. bo wpadłem na to dopiero w tym czasie jak tam pisałem,
2. dopóki nie wpadłem na to, że browar może nie warzyć widziałem tylko to darmowe piwo (nigdy nie twierdziułem, że jestem nieomylny) ale zauważ, że jako jedyny potrafiłem w końcu wpaść na to co było kluczowe.
3. mógł to zrobić ktoś inny z zaangażowanych osób
4. proponowałem swoją pomoc i proponowałem napisanie faksu do Perły ale nikt tego nie chciał. A mówiłem na potkaniach, ze ja pisałem faks i na faks Perła mi odpowiedziała gdy sam zwiedzałem browar. Nie było jednak woli wykorzystania mnie w tym temacie.

zythum
12-01-2006, 11:04
Tam piszemy o czymś namacalnym. O mini-zlocie, o którym rozmawialiśmy przy piwie już jakiś czas temu. Zdecydowaliśmy wtedy, że niezależnie gdzie odbędzie się Wielki Zlot, my (tzn. znaczna część sekcji warszawskiej) pojedzie odwiedzić w tym roku Browar Zwierzyniec. Już wtedy myśleliśmy o terminach i o niejasnej pozycji Browaru Zwierzyniec na polskim rynku browarniczym. I tym bardziej pragnęliśmy tam pojechać.
I pojedziemy. Jeśli ktoś będzie się chciał do nas przyłączyć będzie nam miło, jeśli nie - trudno. Ja tam pojadę niezależnie czy:
- Browar będzie działał, czy umożliwią mi zwiedzenie już tylko historycznego miejsca;
- czy będzie dostępne jeszcze piwo warzone przez Browar Zwierzyniec;

1. Ja się mogę pod tym podpisać.
Myślę, że wyszło nieporozumienie. Małej (i mnie też) zależało na zorganizowaniu ZLotu w Zwierzu nawet gdyby browar już nie warzył i najbardziej na zwiedzeniu browaru.
2. Jak rozumiem Ty uzależniałeś Zlot tam od warzenia browaru. Szkoda tylko, że moim zdaniem nigdy jasno tego nie określiłeś ARCIE.

Marusia
12-01-2006, 13:32
1. Ja się mogę pod tym podpisać.
Myślę, że wyszło nieporozumienie. Małej (i mnie też) zależało na zorganizowaniu ZLotu w Zwierzu nawet gdyby browar już nie warzył i najbardziej na zwiedzeniu browaru.
2. Jak rozumiem Ty uzależniałeś Zlot tam od warzenia browaru. Szkoda tylko, że moim zdaniem nigdy jasno tego nie określiłeś ARCIE.

To po pierwsze. Skąd nagle warunek, że w browarze, który zwiedzamy MUSI być warzone piwo?? Jakoś w Boszkowie nie było w ogóle browaru, nie sponsorował Zlotu browar EDI, który zwiedzaliśmy, a GABa, który sponsorował, nie zwiedzaliśmy. Uważam, że stawianie takiego warunku jest po prostu zwykłym upieraniem się przy swoim - bo tak i już.

2. Kuluarowe pogadanki właśnie kończą się tym, że zawsze jest jakiś wyciek, bo uczestnicy rozmowy nie wiedzą, że lepiej trzymać gębę na kłódkę - no bo niby czemu, przecież to nie tajemnica. Dlatego takie tematy ZAWSZE lepiej jest ODRAZU rozpatrywać publicznie na forum. Do tej pory praktycznie oprócz propozycji Zlotu w Zwierzyńcu żadna inna informacą na forum się nie pojawiła o ile się nie mylę, a rozmowy, jak sam, Arcie, przyznajesz, były prowadzone.

3. Krzysiu, wybacz, ale - i Ty Arcie, też wybacz, ale jest to moje zdanie, z którym się nie kryję - bynajmniej nie uważam, że Admin ma prawo decydować, gdzie jest Zlot. Forum dawno temu wyszło po za internet, administracja Jego Adminiscencji po za portalem browar.biz jest mile widziana, ale nie uważam, że Admin kazał, forumowicz musi. I bez tekstów mi tu, że nie muszę jechać na Zlot - oczywiście, że nie muszę, a i tak pojadę, gdziekolwiek nie będzie - chodzi mi o to, że każdy ma prawo podać propozycję miejsca Zlotu i go zorganizować. Jestem przekonana, że gdyby nie jawna niechęć do tej propozycji Arta, to Małażonka bardziej by się zaangażowała w sprawę, podejrzewam, że po prostu nie chciało jej się walczyć o niepewną sprawę - wcale się nie dziwię. Wszak to, że uważam, że Admin nie rządzi w realu, to nie oznacza to, że jego zdanie się nie liczy, wręcz przeciwnie zatem zrobienie Zlotu bez pewnego rodzaju akceptacji ze strony Arta byłoby tak jakby, hm, lekko nieteges:D Po powrocie mogłoby się okazać, że wszyscy uczestnicy Zlotu są gośćmi:D

4. Uważam, że sprawa jest cały czas do rozwiązania - Art nam opowie, co ustalił z Witnicą, potencjalni organizatorzy z Poznania zaproponują jakieś noclegi. Ten temat powinien się rozwinąć w momencie, jak się zaczęła rozmowa o Zlocie w Zwierzyńcu, ale lepiej późno niż wcale.

5. Nie zmienię zdania, że ze względu na 200-tną rocznicę browaru Zwierzyniec i fakt, że browar ten całkiem niedługo może być zamknięty dla zwiedzających byłoby fajnie zrobić Zlot właśnie tam. Darmowe piwo można załatwić w innym browarze - choć może nie chcecie, bo nagle się okazuje, że nikomu na piwie nie zależy - nie wierzę, zawsze fajnie jest mieć beki za darmo:D Ale jeśli nie, to tym bardziej nie ma problemu - zamawia się beczki w Janowie, zwiedza w jeden dzień Zwierzyniec, w drugi Janów i mamy wilka sytego i owcę całą.

6. Proszę zatem o OFICJALNE stanowisko Arta w tym zakresie, bez obrażania się i bez załamek - wszyscy się ciągle uczą siebie nawzajem, że tak powiem, a czasem trzeba się pokłócić:D

zythum
12-01-2006, 13:40
W pełni popieram - o rany a ja dziś popieram i popieram:D
Szczególnie 4,5,6. Proponuję ART abyś ochłoNOł :D :p i po prostu napisał:
a) jak daleko są rozmowy z Witnicą
jeżeli daleko to wiadomo, że Zlot tam a wtedy mamy jasność i robimy minizlot Janowsko - Zwierzyniecki ;) Jeżeli zaś można wrócić do koncepcji Zlotu w Zwierzu to ja jutro mogę wysłać faks do Perły a myślę, że Mała też weźmie się za robotę:)

Małażonka
12-01-2006, 14:06
Na zwiedzanie wstępną zgodę już mieliśmy :) , tylko z patronatem się woziłam.
No pewnie, że się wezmę do roboty, tym bardziej, że część rozmów wykonałam. Tylko trzeba wiedzieć KIEDY się tam wybieramy, bo jeśli w grę wchodzi maj - musimy szybko rezerwować ośrodek (na razie miejsca "majowe" są - dzwoniłam przed chwilką)

Czes
12-01-2006, 14:13
200 lat minęło 7 stycznia...ale nic straconego!

Po pierwsze: browar zwierzyniecki będzie funkcjonował przez następne 2 lata (Perła dostała przedłużenie dzierżawy od skarbu państwa).

Po drugie: Oryginalne, pełnosłodowe, klasycznie fermentowane piwa zwierzynieckie będą więc dostępne na miejscu i nie ma potrzeba niczego z nikąd dowozić.

Po trzecie: Perła zapewne urządzi jakieś jubileuszowe obchody, ale ze zrozumiałych względów latem. Najprawdopodobniej w tym samym czasie, w którym ma miejsce tzw Lato Filmowe.

Jeżeli sprawa zlotu nie jest przesądzona co do miejsca, to jestem za utrzymaniem wrześniowego terminu i Zwierzyńcem rzecz jasna. Przedłuzylibyśmy w ten sposób obchody rocznicowe.
Zwierzyniec znam z wrześniowych wizyt i wiem, że znacznie łatwiej o kwaterę wtedy niźli latem (zwłaszcza filmowym). W tym terminie, 9-10 IX, mamy także Chmielaki w Krasnymstawie i zainteresowni mogą obie imprezy jakoś połączyć.

zythum
12-01-2006, 14:30
ART przeczytaj posty Małej i Czesa - i określ jasno jest zielone światło na Zwierzyniec jak ZLOT czy czerwone. BO jeżeli czerwone to wtedy Małażonka rezerwuje nam miejsca na wykend majowy.
HOWGH

zythum
12-01-2006, 14:31
Czy będzie Zlot czy proponuję przynajmniej przygotowanie oficjanych pisemnych gratulacji rocznicy - wydrukowanie i przesłanie do Perły. To chyba nie przekracza naszych mozliwości a ja mogę współfinansować taką rzecz.

may
12-01-2006, 14:36
Czy będzie Zlot czy proponuję przynajmniej przygotowanie oficjanych pisemnych gratulacji rocznicy - wydrukowanie i przesłanie do Perły. To chyba nie przekracza naszych mozliwości a ja mogę współfinansować taką rzecz.

To Perle należy gratulować 200-lecia czy Zwierzyńcowi:rolleyes:

zythum
12-01-2006, 14:48
Mayu - faks jest na Perłę bo tam jest centrala firmy. Nie doszukuj się wszedzie moich błędów bo nie zawsze się mylę. Nie wyślesz faksu do Zwierza bo numer faksu jest tylko do Perły.

may
12-01-2006, 14:54
Wejdź na stronę PERŁY - w aktualnościach nie ma śladu o tym niezwykłym jubileuszu.
Również na tej samej stronie w kontaktach znajdziesz dane teleadresowe do Zwierzyńca.
Moja prywatna opinia jest taka, że lubelska Perła jako firma w gdzieś 200-lecie browaru w Zwierzyńcu.

zythum
12-01-2006, 15:27
Rozpoczynasz teraz jakąs nową niezrozumiałą dla mnie dyskusję:eek:
Mogę Ci tylko powiedzieć, że nie wiem co jest na www Perły wiem za to jak załatwiałem sobie zwiedzanie Zwierza - jedyny faks jaki uzyskałem z Zwiezryńcu był do siedziby Perły i tym może zakończnym tą nie wiadomo o czym dyskusję.

emes
12-01-2006, 16:03
Jak widzę takie kłótnie, to mi się nie chce nigdzie jechać :D

Krzysiu
12-01-2006, 20:36
3. Krzysiu, wybacz, ale ......ale co? Ja napisałem tylko, że admin decyduje, czy zlot jest oficjalny, czy nie. Nikomu nie zabraniam robić prywatnych imprez w żadnym miejscu w Polsce, nawet w Zwierzyńcu. I zapraszać na nie dowolną ilość osób.

... browar zwierzyniecki będzie funkcjonował przez następne 2 lata (Perła dostała przedłużenie dzierżawy od skarbu państwa). ... Oczywistym jest, że list gratulacyjny należ wysłać Ministrowi SKarbu Państwa, bo on reprezentuje właściciela browaru. Perła jest tylko dzierżawcą, z niewielkimi zasługami dla tegoż jubileuszu. Emes tego listu nie napisze, bo brzydzi się urzędnikami, więc kto? Wypada, że admin, bo tylko on ma prawo reprezentować stronę i forum na zewnątrz i ma pieczątkę.

Marusia
12-01-2006, 21:52
...ale co? Ja napisałem tylko, że admin decyduje, czy zlot jest oficjalny, czy nie. Nikomu nie zabraniam robić prywatnych imprez w żadnym miejscu w Polsce, nawet w Zwierzyńcu. I zapraszać na nie dowolną ilość osób.

Zloty to też są PRYWATNE imprezy. O ile się nie mylę, żadnym oficjalnym stowarzyszeniem nie jesteśmy.

A ten drugi cytat to nie mój.

jasiu_piwosz
12-01-2006, 23:09
Zlot w Zwierzyńcu byłby wspaniałą sprawą , a poza tym ta rocznica.
Może być nawet bez darmowego piwa.

KTO JESZCZE ZA ZWIERZYŃCEM ?

ART
12-01-2006, 23:09
A organizujcie sobie zlot gdzie chcecie!

nie, zaraz - to nie tak miałem zacząć :D

Otóż pierwsza sprawa - w pierwotnym temacie, napisałem syntetycznie co jest istotne dla lokalizacji zlotu -

mam wrażenie że i tak nikt nie czyta tego co piszę, więc i tak jest obojętne co tu nagryzmolę ;)

1. bo wpadłem na to dopiero w tym czasie jak tam pisałem,
2. dopóki nie wpadłem na to, że browar może nie warzyć widziałem tylko to darmowe piwo (nigdy nie twierdziułem, że jestem nieomylny) ale zauważ, że jako jedyny potrafiłem w końcu wpaść na to co było kluczowe.

w odpowiedzi zacytuję siebie specjalnie dla Zythuma, oto moja wypowiedź z września 2005:

ja teraz patrzę na to sceptycznie, bo jak na razie wiele czynników zorganizowania tam Zlotu to więcej niż niewiadome. już od kilku miesięcy rozważania nad Zwierzyńcem sobie pływają po oceanie pobożnych życzeń..

1) Możliwość zwiedzania browaru - ?
2) Możliwość sponsoringu - ?
3) Piwo beczkowe - brak (no ok, może być też butla)
4) Ośrodek w Zwierzyńcu lub najbliższej okolicy - ?
5) inny rejon kraju niż rok wcześniej (pozwoliłem sobie przeredagować dla uogólnienia)

6) Dojazd - OK (jest stacja PKP)
7) Walor historyczno - jubileuszowy faktycznie jest tu istotnym atutem

No dobrze kolejna sprawa, kurcze znowu dla Zythuma :D

4. proponowałem swoją pomoc i proponowałem napisanie faksu do Perły ale nikt tego nie chciał. A mówiłem na potkaniach, ze ja pisałem faks i na faks Perła mi odpowiedziała gdy sam zwiedzałem browar. Nie było jednak woli wykorzystania mnie w tym temacie.

nie mogłem się powstrzymać i znalazłem ową ofertę, którą to sobie zacytuję :D

Moim zdaniem spokojnie da się załatwić. Trzeba wysłac jeden faks i odbyć trzy rozmowy telefoniczne. No chyba, że Perła definitywnie zamyka browar.

Dla mnie to jest oczywiste gawędziarstwo, bo piszesz w formie bezosobowej :p

teraz przejdę do tych pobocznych spraw nieZythumowych:

To po pierwsze. Skąd nagle warunek, że w browarze, który zwiedzamy MUSI być warzone piwo?? Jakoś w Boszkowie nie było w ogóle browaru, nie sponsorował Zlotu browar EDI, który zwiedzaliśmy, a GABa, który sponsorował, nie zwiedzaliśmy. Uważam, że stawianie takiego warunku jest po prostu zwykłym upieraniem się przy swoim - bo tak i już.

Boszkowo to przecież oryginalny splot pewnych niewypałów - najpierw mieliśmy mieć "protektora" w postaci browaru w Górze - wtedy demokratycznie wybraliśmy lokalizację noclegową. Góra padła na ryjek, więc trzeba było coś zrobić w zastępstwie - stąd mariaż zwiedzania browaru EDI i piwa buttelkowego z GABa :p Zlot był oczywiście świetny jednak pragnę przypomnieć jak to sobie było. Nie wspominam już o poprzedzających go pracach w kuluarach :D

4. Uważam, że sprawa jest cały czas do rozwiązania - Art nam opowie, co ustalił z Witnicą, potencjalni organizatorzy z Poznania zaproponują jakieś noclegi. Ten temat powinien się rozwinąć w momencie, jak się zaczęła rozmowa o Zlocie w Zwierzyńcu, ale lepiej późno niż wcale.
i

a) jak daleko są rozmowy z Witnicą
jeżeli daleko to wiadomo, że Zlot tam a wtedy mamy jasność i robimy minizlot Janowsko - Zwierzyniecki Jeżeli zaś można wrócić do koncepcji Zlotu w Zwierzu to ja jutro mogę wysłać faks do Perły a myślę, że Mała też weźmie się za robotę

ponieważ na wstępie stwierdziłem że nikt mnie nie czyta, to pozwolę sobie znowu zacytować siebie:

III - jeśli chodzi o Witnicę - przedstawiłem tamże jakiś czas temu ogólnie nasze plany w związku ze zlotem. czyli w skrócie nic nie jest załatwione.

Dodam że ploty które się pojawiły tu i tam z których wynikałoby że jest coś już załatwione - nie pochodzą ode mnie - i pewnie jeśli ktoś z Witnicy tu zaglądał, to był nieźle zdziwiony.

Ośrodek był gotowy do zlustrowania, tylko chieliśmy mieć zielone światło z browaru że nas będą mieli ochotę przyjąć.

Pragnę przypomnieć że wszelakie zloty zależały w głównej mierze od tych którzy brali się za ich organizację (bynajmniej nie mam na myśli gawędziarzy) oraz wstępnie od przychylności danego browaru który w jakiś sposób zaangażował się w organizację tegoż.

Od maja 2005 - czyli rozmowy z Czesem na Warsztatach Wroc, który zdaje się teraz już nakręcił wszystkie możliwe zgrupowania piwne na Zwierzyniec (mam nadzieję że znajdzie się miejsce dla nas, jeśli ktoś się podejmie organizacji :D ) - temat Zwierzyńca powracał co rusz. miesiące mijały i nie było odpowiedzi na pytanie - czy browar w ogóle zechce nas przyjąć - teraz się dowiadujemy że tak, że jest taka wola - ale kurde balans - mam wrażenie Małażonko że dopiero teraz o tym piszesz (a z Twych postów wynika że było o tym wiadomo już wcześniej) - dlaczego dowiaduję się o tym dopiero przy podniesionej otwarcie na forum kwestii MiniZlotu?

w kwestii sponsoringu - tu nie chodziło wyłącznie o piwo ale i o zorganizowanie wspólnego gadgetu, etc. z tego co pamiętam sprzeciwów nie było ;)

no dobrze, zaraz powiem jakie jest moje stanowisko, które możliwe że zostanie odczytane, bo tego powyższego i tak nikt nie prześledzi.

ART
12-01-2006, 23:19
jak napisałem wcześniej już ze trzy razy - nie podejmuję się rozmów z Witnicą w bliższych i dalszych kwestiach, może kiedyś tam zawitamy, jeśli będą nas tam chcieli.

Rozumiem zatem że Zythum podejmuje się przyjęcia głównego ciężaru organizacji Zlotu w Zwierzyńcu.

emes
12-01-2006, 23:24
Mam pomysł, Czes jako główny prowokator niech zorganizuje zlot :D Może mu nawet pomagać Zythum :D

Czes
13-01-2006, 01:00
Zorganizować Zlotu raczej się nie podejmę.
Ale mogę zagwarantować możliwość zwiedzania browaru.
I zwrócę uwagę, że jakieś 500 m od browaru znajduje się (przynajmniej istniał taki 2 lata temu) duży camping (?) z przynajmniej 20 domkami. Tani jak barszcz i we wrześniu już pusty.

Marusia
13-01-2006, 09:22
Ja oferuję swoją pomoc. Uważam, że skoro:
-nie musimy pić piwa Perła, może to być Janów (a nawet smaczniej:))
-Czes wejście do browaru gwarantuje
-nie upieramy się przy darmoszce, aczkolwiek to też spróbujemy załatwić (piszę MY, bo nie chcę się wyrywac przed szereg, ale jakby co to nawet mogę się tam na wycieczkę wybrać:D)
-to pozostaje zatem znalezienie fajnego miejsca noclegowo-ogniskowo-plenerowego.

Pis of kejk:stout:

zythum
13-01-2006, 09:22
Pomijając złośliwości ART-a i jego niezrozumiałą niechęć do Zwierzyńca jeżeli pomoże mi Małażonka a Zces rzeczywiście załatwi oficjalnie zwiedzanie browaru to podejmę się takiej realizacji. Za którą będzie odpowiadał EMES:D

Ale poważnie
1. Mogę napiisac tekst faksu ale jeżeli ma to być oficjalnie to ART - Ty musisz tam przystawić pieczątkę i wysłać
2. Małażonko potzrebuję deklaracji Twojej co do pomocy i w tym momencie wycofujemy się z miniloztu a robimy w Zwierzu Zlot
3. Czes potrzebuję oficjalnej informacji - najlepiej pisemnej, że browar możemy zwiedzić

4. Już na PW umówilibyśmy się na spotkanie w trójkę w celu omówienia szczegółów działań.

5. ART przestanie się dąsać:)

Marusia
13-01-2006, 09:27
Myślę, że skoro będziemy tam świętować 200-lecie Zwierzyńca, to nie wypada prosic janowa o sponsoring, ale parę beczułek od nich można zakupić. A przekonana jestem, ze z Perłą da się coś załatwić. Mam pewne sugestie, jeśli ktoś może pomóc w tej kwestii to zapraszam na PW:)

Marusia
13-01-2006, 09:30
1. Mogę napiisac tekst faksu ale jeżeli ma to być oficjalnie to ART - Ty musisz tam przystawić pieczątkę i wysłać

Ty, Zytuś, co Ty z tym faksem, jakąś firmę faksową reprezentujesz?:D Wg mnie jesli już forma pisemna, to wypada wyslać LIST pocztą oraz jego kopię poczta elektroniczną. Faks to przezytek w takich sytuacjach, nie mowiąc już o estetyce.

Małażonka
13-01-2006, 09:47
(...)-to pozostaje zatem znalezienie fajnego miejsca noclegowo-ogniskowo-plenerowego.
Co powiesz na coś takiego?
http://www.zwierzyniec.info.pl/echo/

(...)2. Małażonko potzrebuję deklaracji Twojej co do pomocy i w tym momencie wycofujemy się z miniloztu a robimy w Zwierzu Zlot(...)
Deklarowałam się już wcześniej, teraz jedynie mogę swoją deklarację podtrzymać :D

zythum
13-01-2006, 09:54
Ty, Zytuś, co Ty z tym faksem, jakąś firmę faksową reprezentujesz?:D Wg mnie jesli już forma pisemna, to wypada wyslać LIST pocztą oraz jego kopię poczta elektroniczną. Faks to przezytek w takich sytuacjach, nie mowiąc już o estetyce.

No ja opieram się na tym, że mnie kazali wysłać faks jak sam tam sobie załatwiałem zwiedzanie. Ale fakt list jest formą bardzie elegancką. Pozostaje ustalenie jego treści.
Zaraz ją spróbuję stworzyć i roześlę do ART-a i komitetu organizacyjnego;)

Małażonko - camping ECHO jest super. Blisko browaru i połozony przy malowniczych stawach a których tradycyjnie będziemy mogli zaliuczyć zlotową kapiel:)

kalifat
13-01-2006, 10:12
Co powiesz na coś takiego?
http://www.zwierzyniec.info.pl/echo/

Ośrodek Echo z polem namiotowym jest rzeczywiście fajny i tani, ale skoro już wywołałaś ECHO, to może najlepiej na dziko nad Stawami "Echo". :D Każdy po kilku Zwierzach będzie mógł zapolować na grubego zwierza tj. konika polskiego. :p

A tak poważnie.
To Zwierzyniec naprawdę jest świetną lokalizacją i nawet jeśli wyjazd miałby odbywać się w środku lata nie powinno być problemu z noclegami. Przecież poza wynalezionym przez Małążonkę ośrodkiem są latem dwa schroniska szkolne (ale one chyba odpadają, bo szkoła i ochlejstwo - nie licuje ;) ), a w ostateczności jest przecież Stowarzyszenie Kwaterodawców Miasta i Gminy Zwierzyniec (niektóre domki mogą przyjąć po 20,25 i 30 osób). Nawet jesli nie wypaliłyby dla wszystkich miejsca noclegowe w pokojach to część spokojnie może spac w namiotach (choćby na takiej ulicy Rudka - wyjazdówka ze Zwierzyńca jest ponad 20 takich kwaterodawców). Wtedy mimo kliku lokalizacji noclegowych zlotowicze i tak mieszkaliby blisko.

W przypadku oficjalnego zlotu wrześniowego kłopotu z noclegami nie będzie żadnego, choć podobnież ostatnio w terminie wrześniowo-paździetnikowym pojawia się w Zwierzyńcu sporo ... kuracjuszy. Wód leczniczych to chyba tam nie ma, ale zdrowe powietrze na pewno.

Marusia
13-01-2006, 12:26
Ośrodek zaje...... ten tego, rewelacja!! No i te ceny!!!

Ja już kcem jechać:kwiatek:

zythum
13-01-2006, 13:23
Wysłałem do Komitetu wzórlistu - czekam na uwagi. Potem pozostanie nam znaleźć konkretną osobę (adresata) bo jak napisał mi Czes w Perle zmienił się Zarząd więc osób z którymi rozmawialismy wcześniej juz nie ma,
Jedziemy z tym koksem:cool:

abernacka
13-01-2006, 13:36
Przedstawicieli Perły trzeba będzie przycisnąć podczas rozdania nagród "Piwo Roku" w Łodzi. Jeśli dobrze się orientuję, na tą uroczystość pojawi się kilka osób z forum:cool:

zythum
13-01-2006, 14:00
Mam nadzieję, że atak z dwóch stron (Bractwo i browar.biz) doprowadzi właściwych skutków czyli warzenia pełną parą przez Browar Zwierzyniec poraz do poważnego podejścia do poważnej rocznicy.

joelka
13-01-2006, 19:44
... doprowadzi właściwych skutków czyli warzenia pełną parą przez Browar Zwierzyniec poraz do poważnego podejścia do poważnej rocznicy.

Największym argumentem powinno być to, że następnej okrągłej rocznicy żadne z nas nie dożyje... :rolleyes:
czarny humor mnie się trzyma

Krzysiu
14-01-2006, 01:18
Mam nadzieję, że atak z dwóch stron (Bractwo i browar.biz) doprowadzi właściwych skutków czyli warzenia pełną parą przez Browar Zwierzyniec poraz do poważnego podejścia do poważnej rocznicy.
Podziwiam twój entuzjazm. Jak zwykle masz w głębokiej pogardzie uwarunkowania ekonomiczne i nie przyszło ci zapewne do głowy, że browar, który ma 200 lat, nadaje się dzisiaj jedynie do wyburzenia. A firma, która na własnej stronie w sieci nie przyznaje się do tego jubileuszu, pewnie czeka tylko, żeby ktoś raczył uroczyście obchodzić święto browaru, który rzeczona firma próbuje zlikwidować już dwadzieścia przeszło lat.

kangurpl
14-01-2006, 09:20
Już widzę jak się tym przejmą :p

may
14-01-2006, 10:00
Już widzę jak się tym przejmą :p

Zupełnie popieram Twoją uwagę. Spotkanie w Łodzi to nic innego jak "wzajemna adoracja", a PERŁA ma gdzieś miłośników piwa, birofilów i wszytkich włącznie - za to zależy im na anonimowym konsumencie który będzie chlał co popadnie niezależnie czy browar w Zwierzyńcu będzie istniał czy nie! Przykład już wyżej przytaczany: na stronie PERŁY nie ma śladu o święcie browaru w Zwierzyńcu.
Niezależnie od sytuacju warto wysłać list gratulacyjny.

iron
15-01-2006, 11:15
Powyższe trzy posty z pewnością zrobią nam dobrą prasę u Perły i ułatwią załatwianie zlotu:eek: :rolleyes: Dzięki chłopaki, za Wasz wkład w organizację zwierzynieckiego zlotu:p

ART
15-01-2006, 12:16
Powyższe trzy posty z pewnością zrobią nam dobrą prasę u Perły i ułatwią załatwianie zlotu:eek: :rolleyes: Dzięki chłopaki, za Wasz wkład w organizację zwierzynieckiego zlotu:p
no to teraz rozumiesz dlaczego najpierw się coś wstępnie załatwia a później o tym pisze na forum :p

Małażonka
15-01-2006, 12:17
A ja myślę, że tu przede wszystkim zadziałała prywatna niechęć Krzysia do Zythuma :rolleyes:

Krzysiu
15-01-2006, 16:07
To źle myślisz. Jedyne, co u mnie zadziałało, to zdrowy rozsądek i fakt, że znam conieco uwarunkowania w tamtych okolicach. O ile zdołałem dobrze rozeznać się w tej dyskusji, to poza gadulstwem i pretensjami do wszystkich, nikt specjalnie do roboty się nie przyłożył.

supersklep
15-01-2006, 16:30
Na początku tego tematu wydawało się że zlot klaruje się na wrzesień i w takim przypadku dobrze by było wtrącić 3 grosze o terminie Warsztatów Warzenia Piwa w Lublinie żeby to jakoś zgrać .Po wielu postach jednak sprawa nie przeszła do konkretów i bardziej przymina nasz sejm ;)

zythum
15-01-2006, 16:32
No pewnie wyburzmy wszystkie browary które mają powyżej 50 lat - to już niepotzrebne zabytki.
Nie chce mi się szukać ale na forum pewnie możnaby znaleźć odmienne zdanie Krzysia w tym temacie a tutaj wbrew jego zapewnieniom jestem pewien, że działa tu niechęć Krzysia do mojej osoby. Nie zmienia to faktu, że Zlot spróbujemmy zrobić w Zwierzyńcu a jak Krzysiu woli pojechać do Tych na przykład i pić Tyskie to serdecznie zapraszam - także innych wrogów Zwierzyńca.
Chciałbym tylko abyście napisali dlaczego w niektóych aż tyle żółci, niechęci i nienawiści do tego pomysłu? Tylko bez ironii i ściemy. I dlaczego robicie wszystko aby storpedować ten pomysł.??? Bo ja tego nie rozumiem.

Marusia
15-01-2006, 16:55
Krzysiu, napij się jakiegoś nie kwaśnego piwa, alebo może mniej chmielonego, bo już nie wiem, czy skwaśniały jesteś, czy bardziej zgorzkniały:p

iron
15-01-2006, 17:10
Na początku tego tematu wydawało się że zlot klaruje się na wrzesień i w takim przypadku dobrze by było wtrącić 3 grosze o terminie Warsztatów Warzenia Piwa w Lublinie żeby to jakoś zgrać .Po wielu postach jednak sprawa nie przeszła do konkretów i bardziej przymina nasz sejm ;)

Nie bardzo wiem, co tu zgrywać - zlot to zlot, a warsztaty to warsztaty i byłbym za tym, by nie łączyć obu tych imprez, bo i po co?

Sprawa zlotu o tej porze, (poza "szumem medialnym") jest na takim samym stanie zaawansowania (o ile nie bardziej zaawansowanym) jak sprawa organizacji poprzedniego zlotu. Browar Ciechanów dowiedział się o tym, że będzie patronem IV zlotu dopiero w lutym, także bez paniki:D

Małażonka
15-01-2006, 17:13
Nawet nie w lutym, a w marcu....:)

supersklep
15-01-2006, 18:11
[QUOTE=iron]Nie bardzo wiem, co tu zgrywać - zlot to zlot, a warsztaty to warsztaty i byłbym za tym, by nie łączyć obu tych imprez, bo i po co?

Może nie łączyc ale też sobie terminem nie szkodzić

Małażonka
15-01-2006, 18:20
Termin Zlotu jest taki sam od pięciu lat - drugi weekend września.
Nic tu nie ulega zmianie, więc nie rozumiem, jak akurat w tym roku mamy szkodzić lubelskim warsztatom??? :rolleyes:

becik
15-01-2006, 18:29
(...) Nie zmienia to faktu, że Zlot spróbujemmy zrobić w Zwierzyńcu a jak Krzysiu woli pojechać do Tych na przykład i pić Tyskie to serdecznie zapraszam - także innych wrogów Zwierzyńca. (...)

Doskonały przykład na to,że nie chodzi o samo towarzystwo i ludzi tylko i wyłącznie o sponsoring i ulubione piwo. Gdyby mi zależało aby spotkać się z kimś kogo lubię to mógłbym pić nawet i Tyskie, co tam Tyskie, nawet kawę czy herbatkę. Widzę, że zalezy Wam nie tyle co na samym miejscu - przepięknym - tylko i wyłącznie na piwie, najlepiej darmowym.

Nie żałuję tego, że nie jeżdżę na zloty jak czytam te żałosne przepychanki.

Seta
15-01-2006, 18:32
Ja oczywiście jestem za! Rękami i nogami...
A że do Zwierzyńca mam całe 27 km i bywam przynajmniej raz na miesiąc to mogę coś pomóc w logistyce...
Po za tym w Zwierzyńcu jest pewna knajpka (http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=50738) - cena nadal aktualna - Janów za 2,7 zł !!! :stout:
Chciałbym zobaczyć minę właściciela jak wejdzie 50 luda i każdy zamówi jedno... :D Nim skończy nalewać pierwszy ustawi się w kolejce - perpetum mobile :D
:stout:

Małażonka
15-01-2006, 18:36
Doskonały przykład na to,że nie chodzi o samo towarzystwo i ludzi tylko i wyłącznie o sponsoring i ulubione piwo. Gdyby mi zależało aby spotkać się z kimś kogo lubię to mógłbym pić nawet i Tyskie, co tam Tyskie, nawet kawę czy herbatkę. Widzę, że zalezy Wam nie tyle co na samym miejscu - przepięknym - tylko i wyłącznie na piwie, najlepiej darmowym.

Nie żałuję tego, że nie jeżdżę na zloty jak czytam te żałosne przepychanki.
I Ty oliwy do ognia chcesz dolać ?:eek:

Przecież Zythum nic nie napisał na temat darmowego piwa. Chce zrobić coś fajnego i chętnie Mu w tym pomogę. I nie tylko ja.
A jeśli Krzysiu z tego powodu ma skwaszoną minę, to rzeczywiście niech wybierze sobie bardziej urokliwe miejsce i jedzie tam, gdzie uważa, że bardziej warto. Mogą to być nawet Tychy;)

becik
15-01-2006, 19:36
I Ty oliwy do ognia chcesz dolać ?:eek:

Przecież Zythum nic nie napisał na temat darmowego piwa. Chce zrobić coś fajnego i chętnie Mu w tym pomogę. I nie tylko ja.

Nie dolewam i nie mam zamiaru, zauwazyłem tylko jedną rzecz, że głównym problemem nie jest piekne miejsce w Roztoczu (które bez problemów można załatwić) tylko ewentualnie podejście samej Perły do całego zlotu, czy się udzieli czy nie, a czy to jest najważniejsze? Faksy owszem, mozna spróbować wysłać tylko że jesli nic z tego nie będzie to nie będzie rozżalenia? Przecież taki zlot mozna i zorganizować gdziekolwiek, np w Trójcy koło Arłamowa, daleko od browarów od wszystkiego, tylko dwa drewniane domy (pełniące funkcję schronisk) dookoła nic więcej tylko lasy, lasy, rzeka i góry a do najbliższego sklepu conajmniej 10 km i co? Ktoś by się pisał?? Czy zlot browar.biz jest uzalezniony tylko od okolicznych browarów i samego piwa? Czy na tym rzecz ma polegać? Ważne jest miejsce i ludzie czy ważniejsze jest piwo?

Spokój, Pax i róbcie tam zlot bez względu na to czy będzie piwo czy nie będzie i czy będzie czy nie mozliwość zwiedzania browaru tylko się przestańcie już tu przepychać .:stout:

Ark
15-01-2006, 19:42
.......Przecież taki zlot mozna i zorganizować gdziekolwiek, np w Trójcy koło Arłamowa, daleko od browarów od wszystkiego, tylko dwa drewniane domy (pełniące funkcję schronisk) dookoła nic więcej tylko lasy, lasy, rzeka i góry a do najbliższego sklepu conajmniej 10 km i co? Ktoś by się pisał??.......

Ja! Ja bym się pisał! I to z dziką radością :) :stout:

Krzysiu
15-01-2006, 19:53
Odwalcie się ode mnie, dobra? Na razie nie zrobiliście nic, poza obrażaniem się na Arta i mnie. Dla mnie wykonanie paru telefonów to pięć minut roboty, a wy od paru dni się podniecacie problemem, kto jest za, a kto przeciw, zamiast zadzwonić do browaru i zapytać się, czy ich to interesuje.

1. Nie mam prawie nic przeciwko Zythumowi, tylko niech na zlocie nie ideologizuje.
2. Nie mam nic przeciwko browarowi w Zwierzyńcu.
3. Nie mam nic przeciwko Browarom Lubelskim Perła.
4. Nie potrzebuję darmowego piwa, bo swojego mam tyle, ze wystarczy mi na kwartał pijaństwa.
5. Nie potrzebuję darmowych kwater, koszulek, szklanek, baloników ani żadnych innych rzeczy.
6. Zwróciłem tylko uwagę, że Browary Lubelskie Perła od lat traktowały browar w Zwierzyńcu po macoszemu, o czym wie każdy starszy kolekcjoner. Jeżeli jest to dla was kamień obrazy, to ja po prostu tego nie rozumiem.
7. Jutro rano około godziny ósmej zadzwonię do browaru z zapytaniem, czy interesuje ich taka impreza, oraz do ośrodka z zapytaniem o warunki rezerwacji, jeżeli nikt inny nie potrafi.
8. Marusia, nie igraj z ogniem.

Małażonka
15-01-2006, 20:09
Ad. 7. Jeśli chodzi o telefony do browaru, to parę już wykonałam... Osoba decydująca o takich rzeczach nie siedzi i nie czeka na telefon od forumowiczów.... Złapałam ją, i owszem. Wstępnie nie widzieli większych problemów, choć wyraźnie zaznaczyli, że to za wcześnie na pełne deklaracje (przypominam, że rozmawiałam we wrześniu). Z ośrodkiem też jestem w kontakcie, tak więc Krzysiu nie musisz się trudzić....
Powiem więcej - prosiłabym Cię, byś się wstrzymał, im więcej z nas będzie dzwoniło do Browarów, tym mniej będziemy dla nich wiarygodni.

Marusia
15-01-2006, 20:40
Ad. 7 - nikt Cię o to nie prosi, jak Cię temat nie interesuje, to się nie wpieprzaj
Ad. 8 - jak bardzo chcesz, to mogę ponegocjować z Artem, zeby Cię w końcu z hukiem z forum wywalił, ostatnio psujesz tylko krew. A najlepiej obraź się i sam się przestań odzywać.

adam16
16-01-2006, 00:00
Cholera - może ja nie najnormalniejszy jestem, ale przykro mi się robi kiedy ludzie których lubię, robią sobie przykrości na forum.
Jeżeli organizacja zlotu ma być powodem takich utarczek, to może lepiej dać sobie spokój ze zlotem... :(

Czes
16-01-2006, 00:28
[QUOTE=Krzysiu]
6. Zwróciłem tylko uwagę, że Browary Lubelskie Perła od lat traktowały browar w Zwierzyńcu po macoszemu,QUOTE]

Trudno się Perle dziwić, skoro nie wie na czym stoi.
Mając na uwadze ewentualność skutecznych roszczeń Zamojskich, Skarb Państwa zwykł im przedłużać dzierżawę raptem o 2 lata. Kto by w takiej sytuacji poważnie inwestował w browar?

Perłę można by więc uznać za kustosza tego zabytku - co jest rolą raczej pozytywną!

Wcale nie jest pewne, czy Zwierzyniec jako browar niezależny utrzymałby się na rynku, choć wysoki standard tamtejszej produkcji liczy się z upływem czasu coraz bardziej.

Wielki_B
16-01-2006, 00:32
Ad. 8 - jak bardzo chcesz, to mogę ponegocjować z Artem, zeby Cię w końcu z hukiem z forum wywalił, ostatnio psujesz tylko krew. A najlepiej obraź się i sam się przestań odzywać.
I to jest prawdziwym obliczem "władców" tego forum...
Pozdrowienia dla Krzysia!

Marusia
16-01-2006, 08:33
I to jest prawdziwym obliczem "władców" tego forum...
Pozdrowienia dla Krzysia!

Wiesz co, śmieszny jesteś. Oczywiście, że przegiełam z tym postem, a zrobiłam to w celu pokazania Krzysiowi, ze nawet mnie potrafi wkurzyć, więc pora zastanowić się nad swoim zachowaniem. Żal mi patrzeć co wypisuje fajny skądinąd czlowiek. Tylko ta jego fajność jest coraz bardziej ukryta:rolleyes:

P.S. Nie jestem na forum żadną "władzą":rolleyes:

Krzysiu
16-01-2006, 08:36
Ad. 7 - nikt Cię o to nie prosi, jak Cię temat nie interesuje, to się nie wpieprzajA gdzie ja powiedziałem, że temat mnie nie interesuje? Interesuje jak najbardziej, dlatego zadeklarowałem, że ja to mogę zrobić, jak nikt inny nie chce. Ale rozpatrzyłem pozytywnie prośbę Małejżonki i nie wykonałem deklarowanego telefonu.

Ad. 8 - jak bardzo chcesz, to mogę ponegocjować z Artem, zeby Cię w końcu z hukiem z forum wywalił, ostatnio psujesz tylko krew. A najlepiej obraź się i sam się przestań odzywać.Nie obrażę się, ale jeśli tobie ulży, to możesz ponegocjować.

Marusia
16-01-2006, 08:46
Cieszę się, Krzysiu, że wstałeś prawą nogą:) Widocznie jakoś musialam źle zinterpretowac Twoją wypowiedź, bo wg mnie miała wydźwięk złośliwy i wredny, pt. "nikomu się nie chce tyłka ruszyć i znów ja to musze zrobić". Jeśli się myliłam, to bardzo przepraszam, ale coś ostatnio ton Twoich wypowiedzi wpływa na całoksztalt odbioru i już mnie czasem troche ponosi:p

Krzysiu
16-01-2006, 09:52
Wszystkie moje wypowiedzi mają wydźwięk złośliwy i wredny, co wcale nie znaczy, że takie są.Ale ten temat składa się głównie z wzajemnych pretensji i pobożnych życzeń, co nie napawa niebiańską radością przy jego czytaniu.

Marusia
16-01-2006, 13:22
Już zgłosiłam ten temat Artowi do uporządkowania, ale widać insze pilne zajęcia odrywają go od takich przyziemnych robót;) Moderatora w Piwo-ogólnie trza ustanowić:)

Marcin_wc
16-01-2006, 13:30
Moderatora w Piwo-ogólnie trza ustanowić:)

Na czyj adres można wysyłaś zapisy na casting?:D

zythum
24-01-2006, 15:37
Spójrzcie na post Czesa w temacie 200 lat.
Do cholery musimy tam być. Będzie wielka kiszka jak nas - niby wielbicieli prawdziwego piwa (choć trochę zaczynam w to wątpić czytając wypowiedzi w innych tematach) - nie może tam zabraknąć.
Marusia - odpisz czy list już jest OK i w końcu go wyślijmy.
Pytanie tylko czy na adres Zwierza do kierownika browaru czy do Perły - czy do Perły i do wiadomości Zwierza?

Małażonka
24-01-2006, 15:41
(...) czy do Perły i do wiadomości Zwierza?
To chyba najlepsza opcja

zythum
29-01-2006, 23:17
Są dobre informacje od Perły, na razie telefoniczne więc nie będę się rozpisywał ale wyślijmy w końcu te listy. I wybierzmy osobę do kontaktów z Perłą - musi to być osoba wielce DYPLOMATYCZNA ;) Czes przetarł szlaki a teraz czas ruszyć oficjalnie.
Nie musimy tutaj tego roztrząsać możemy zgadac się mailowo.