Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

uczulony na drożdze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • marlowe27
    Junior
    • 02-2012
    • 5

    uczulony na drożdze

    no i stało sie jestem uczulony na drożdze piwne, pijałem tylko Tyskie, co nie co słyszałem że są różne odmiany drożdzy w piwie (lepsze, gorsze, szlachetne i te mniej szlachetne) Czy ma ktoś jakąś wiedzę z dziedziny drożdzy w piwie które najmniej uczulają?
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10737

    #2
    Po Tyskim nic nie było?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23791

      #3
      Z większości popularnych piw fabrycznych drożdże zostały odfiltrowane do cna, więc nie ma co uczulać. "no i stało się" - to lekarz stwierdził? Drożdże nie dzielą się na szlachetne i nie. Skąd taką wiedzę zaczerpnąłeś?
      Last edited by ART; 10-02-2012, 23:20.
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • marlowe27
        Junior
        • 02-2012
        • 5

        #4
        badania wykazały, miałem uczulenie i nie wiedziałem na co, na 3 dni położyłem się w szpitalu i badania wykazały jednoznacznie - drożdze. Pijałem głównie Tyskie i różne piwa regionalne. Moja wiedza pochodzi jedynie z internetu n/t szlachetności drożdzy zawartych w piwie.
        Last edited by marlowe27; 10-02-2012, 23:25.

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #5
          W piwie Tyskim nie ma drożdży, niewiele piw regionalnych je posiada. Drożdże nie muszą pochodzić od piwa.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13949

            #6
            Czym się to uczulenie objawiało?

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • IvanH
              Member
              • 06-2007
              • 63

              #7
              Myślę, że u niego objawiało się kompletnym pijaństwem...

              Musisz odstawić te drożdże!

              Comment

              • bogdan62
                Senior
                • 10-2004
                • 173

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marlowe27 Wyświetlenie odpowiedzi
                badania wykazały, miałem uczulenie i nie wiedziałem na co, na 3 dni położyłem się w szpitalu i badania wykazały jednoznacznie - drożdze.
                Czeka ciebie cięzkie życie, nie wolno ci jeść standardowego pieczywa, a tylko robione na zakwasie czy chemii, mozesz zapomnieć o pączkach, drożdżówkch i wielu innych. Pociesz się że pozostało ci piwo, przemysłowe sikacze są tak odfiltrowane iż nie uświadczysz w nich drożdży, a jeżeli nawet to w ilości tak znikomej że można przyjąć ich brak.

                Comment

                • marlowe27
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 5

                  #9
                  jestem na diecie, pieczywo tylko WASA, o drożdzówkach czy poczkach nie mówię bo i tak ich nie jadałem, bólem jest tylko odstawienie piwa

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13949

                    #10
                    Ja nadal jestem ciekaw jakie są tego objawy?

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • a1410
                      Senior
                      • 08-2003
                      • 613

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ja nadal jestem ciekaw jakie są tego objawy?
                      Najczęstrzym objawem jest najzwyklejsza w świecie sr.czka, czasem połączona ze swędzeniem skóry, a nawet łuszczycą...

                      Comment

                      • marlowe27
                        Junior
                        • 02-2012
                        • 5

                        #12
                        objawem są swędzące czerwone placki na skórze, jest na to lekarstwo i po problemie, tyle ze nie chce sie wciaz faszerować lekami

                        Comment

                        • zgroza
                          Senior
                          • 03-2008
                          • 3597

                          #13
                          Bez złośliwości: musisz unikać piwa niefiltrowanego, bo tam pozostają komórki drożdży. Piwa filtrowane powinny już nie posiadać drożdży w sensie komórek - nie wiem, jaka ilość i co dokładnie Ci szkodzi, ale myślę że piwo, szczególnie mikrofiltrowane, możesz spróbować wypić i zobaczyć, jak Twój organizm zareaguje.
                          Lotna ekspozytura browaru

                          Też Was kocham.

                          Comment

                          • Kambol
                            Member
                            • 01-2008
                            • 41

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marlowe27 Wyświetlenie odpowiedzi
                            na 3 dni położyłem się w szpitalu i badania wykazały jednoznacznie - drożdze...
                            Jakie badania tak wykazały - testy skórne, czy z krwi?
                            Jaki jest wynik tych badań?
                            Na co dokładnie jest uczulenie - podaj dokładnie gatunek z wyniku.
                            Drożdżaków jest pełno wszędzie dookoła, niekoniecznie uczulają te z piwa...
                            Last edited by Kambol; 11-02-2012, 19:00.

                            Comment

                            • marlowe27
                              Junior
                              • 02-2012
                              • 5

                              #15
                              @zgroza
                              bardzo cenna uwaga - dziękuje, na pewno spróbuje piwa filtrowanego, zobaczymy co po nim będzie.

                              Historia mojego uczulenia jest długa, tak w dużym skrócie to miałem doczynienia z wieloma lekarzami, testy skórne wszystkiego rodzaju przechodziłem, dopiero wizyta w szpitalu im. Barlickiego w Łodzi dała jakis wynik poprzez BARDZO szczegółowe testy krwi, wcześniejsze testy krwi nic nie wykazywały

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎