Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Stare Ale Jare

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Browar na Jurze, [Pinta] Stare Ale Jare

    Piwo gotowe do oceny

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie
  • piotrpk
    Member
    • 06-2012
    • 67

    #2
    Bardzo dobry i smaczny altbier. Do szczegółowej recenzji muszę piwo powtórzyć, bo mi się trochę wymieszało z kilkoma innymi. Co rzuca się w oczy, to kolor piwa - piękna miedź. Piwo pije się praktycznie same (nie wiem jak to się stało, że się opróżniło tak szybko).

    Comment

    • Mason
      Senior
      • 02-2010
      • 3280

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotrpk Wyświetlenie odpowiedzi
      Piwo pije się praktycznie same (nie wiem jak to się stało, że się opróżniło tak szybko).
      Może szklanka była dziurawa i uciekało dołem
      Last edited by Mason; 12-11-2012, 11:47.
      JEDNO PIVKO NEVADI!

      Comment

      • piotrpk
        Member
        • 06-2012
        • 67

        #4
        To było 4 piwo z rzędu po Blanche de Namur, Naked Mummy i Gueuze, może dlatego nie zauważyłem kiedy je wypiłem ... Jakby nie było, Stare Ale Jare zacnym piwem jest.
        Last edited by piotrpk; 12-11-2012, 11:51.

        Comment

        • zohan666
          Senior
          • 11-2012
          • 259

          #5
          Dobre, ... ale po rewelacyjnym angielskim śniadaniu liczyłem na więcej

          Comment

          • Cyneq
            Senior
            • 12-2011
            • 181

            #6
            A tak z ciekawości, na czym miałoby polegać owo "więcej", w przypadku Alta?

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              #7
              Można już zrobić starcie polskich Altbierów - Bierhalle/Jabłonowo/PINTA.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • zohan666
                Senior
                • 11-2012
                • 259

                #8
                Jabłonowo jest ciemne i smakuje zupełnie inaczej niż nowość od pinty - jak dla mnie są nieporównywalne.
                Co do tego "więcej". Na etykiecie starego jest napisane "solidna dawka słodowej treści skontrowana obfitym chmielem".
                Jakoś nie odczułem w.w. walorów. (np. przyjemna, nieszczególnie mocna i szybko niknąca goryczka)
                Poza tym jestem przekonany, że piłem już identyczne/bardzo podobne piwo, ale nie mogę skojarzyć jakie. Może to były Ognie, a może Belg :P
                Last edited by zohan666; 15-11-2012, 15:09.

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czegoś tak wspaniałego dawno nie widziałem. Klarowny bursztyn z lawiną bąbelków które kompletnie ignorują grawitację... [5]
                  Piana: Kolejny ewenement. Drobna, obfita, za cholerę nie chcąca zniknąć. [5]
                  Zapach: Mocno estrowy czyli owocowość, także lekki karmel. [4]
                  Smak: No tak, relatywnie najsłabszy element piwa. Jest lekka karmelowość (to już chyba styl Pinty, że musi się ona pojawić), jest sucha goryczka, jest delikatna kwaskowość. Piwo jest lekkie, łatwo pijalne. Subiektywnie jednak brakuje mi smakowitości. [3.5]
                  Wysycenie: Bąbelki robią piękny pokaz po nalaniu. [5]
                  Opakowanie: Stylistyka etykiety niespecjalnie imponująca. Plus za firmowe szkło dla wersji beczkowej. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.025]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 15-11-2012, 21:27.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                    [
                    Opakowanie: Stylistyka etykiety niespecjalnie imponująca. Plus za firmowe szkło dla wersji beczkowej. [4.5]
                    Jest gdzieś foto? Nawet na fb, byle nie wymagającym logowania.

                    Comment

                    • coldfire
                      Senior
                      • 01-2008
                      • 374

                      #11
                      Wystarczy wejść na stronę browaru.
                      Piwa i pacierza nie odmawiam

                      Comment

                      • piotrpk
                        Member
                        • 06-2012
                        • 67

                        #12
                        Piłem dwukrotnie piwo z butelki.
                        Po nalaniu wersji butelkowej piana utrzymuje się 25 sekund, po czym praktycznie znika do bardzo cienkiego kożuszka (wręcz do kożuszunia ...). Po zobaczeniu zdjęcia jestem w szoku, że piana tak wyglądała.
                        W zapachu wyczuwam słodowość, aromaty chmielowe słabo wyczuwalne, ale jednak. W smaku utrzymująca się przez chwilę goryczka, lekko wyczuwalny karmel (może lekko palony). Jak kolega wspomniał, piwo samo się wypija
                        Wygląda na to, że piwo z butelki nie równa się w pewnych kwestiach piwu z kranu ...

                        Piwo udane, teraz pasuje wypić Altbiera z Jabłonowa po raz kolejny i porównać, ale wydaje mi się, że Altbier z Jabłonowa jest jak dla mnie lepszy.

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika coldfire Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wystarczy wejść na stronę browaru.
                          Bardziej myślałem o firmowym szkle. Bo zakładam, że altem w nonicu, Docent się raczej nie zachwyca.

                          Comment

                          • dreads
                            Basowy
                            • 09-2009
                            • 520

                            #14
                            Ten nonic Pinty posiada na dnie grawer, który ma duży wpływ na wygląd piany w każdym nalanym do tej szklanki piwie. Nawet "tradycyjnie" łyse piwa wyglądają w tym szkle fenomenalnie.

                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
                              z lawiną bąbelków które kompletnie ignorują grawitację
                              Nie rozumiem.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎