Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Stare Ale Jare

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #16
    Czyli zasuwają w dół i robią dziury w dnie szklanki.

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dreads Wyświetlenie odpowiedzi
      Ten nonic Pinty posiada na dnie grawer, który ma duży wpływ na wygląd piany w każdym nalanym do tej szklanki piwie. Nawet "tradycyjnie" łyse piwa wyglądają w tym szkle fenomenalnie.
      Ciekawe, piłem już kilka piw w tym szkle i w żadnym nie było takiej lawiny bąbelków. Ale słyszałem, że miała być nowa partia tego szkła...
      Last edited by docent; 16-11-2012, 06:51.
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • dreads
        Basowy
        • 09-2009
        • 520

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
        Ciekawe, piłem już kilka piw w tym szkle i w żadnym nie było takiej lawiny bąbelków. Ale słyszałem, że miała być nowa partia tego szkła...
        Bardziej chodzilo mi o piane, gdy pisalem o wygladzie, aczkolwiek kazde piwo, ktore nalewam do tej szklanki porzadnie babelkuje nad tym grawerem. Mam to szklo juz jakis czas, wiec zapewne jeszcze poprzednia partie. Moze w nowym cale dno jest wygrawerowane

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #19
          Dla mnie bardzo smaczne i niewątpliwie wysoce pijalne. Piana początkowo kilkucentymetrowa zredukowala się do niewielkiej warstewki, pozostawiając wyraźne krążki na szkle. W zapachu i smaku oprócz słodowych wyrażne nuty chmielowe. Solidna goryczka. Bardzo chętnie powrócę do "starego" ( oczywiście jeżeli będzie u nas dostępne, ale myślę że "Jagoda" stanie na wysokosci zadania ).
          Poniżej zdjęcie wersji butelkowej :
          Attached Files
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Piękny kolor mocnej herbaty. [5]
            Piana: Przełamana biel wchodząca w szarobeżowe odcienie. Średniopęcherzykowa, raczej nie gęsta. Utrzymuje się krótko, jednak pozostawia po sobie wiele śladów na ściankach szkła. Praktycznie do końca obrączkuje. [4]
            Zapach: Zapach o średniej intensywności do niższej, przyjemny, bez żadnych obcych elementów. Początkowo dominują górnofermentacyjne aromaty, następnie słody, z przewagą monachijskiego, później chmiel i aromaty dojrzałych owoców. [4.5]
            Smak: Od razu uderza silna goryczka. Piwo bardzo przyjemnie słodowe, z delikatnym owocowym akcentem na końcu. [5]
            Wysycenie: Średnie, pasujące do całości. [5]
            Opakowanie: Etykiety Pinty jak już wspominałem we wcześniejszych recenzjach bardzo przypadły mi do gustu, choć taj jest nieco słabsza od poprzednich, jak choćby Dyniamit. [4.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.7]
            Last edited by YouPeter; 16-11-2012, 22:03.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #21
              Pite w wersji beczkowej w milickiej Famie.

              Bardzo pijalne, lekko karmelowe o dobrej goryczce. Pięknie klarowne. Bardzo smaczne.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Parzon
                Member
                • 05-2010
                • 52

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Miedziany, klarowny. [5]
                Piana: Wysoka, gęsta, długo się utrzymuje, oblepia szkło. [5]
                Zapach: Słodowy z nutami karmelowymi. [4]
                Smak: Lekko słodowy, z wyraźną goryczką. Przy tym ekstrakcie brakuje mi treściwości. [4]
                Wysycenie: W porządku. [5]
                Opakowanie: W stylu Pinty. Komplet informacji, firmowy kapsel. [5]
                Uwagi: Smaczne piwo, do którego zapewne powrócę.

                Moja ocena: [4.25]
                Lubię kiedy się zieleni,
                lubię jak się piwo pieni...

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: mocno bursztynowo-pomarańczowy [5]
                  Piana: ecru, dośc gęsta i zwarta, opada powoli ale zauważalnie, na koniec zostaje pół centymetrowy kożuszek [4]
                  Zapach: słabo wyczuwalny, to co czujeto słód plus owocową wytrawność (podobną do dojrzałego soku owocowego) [3]
                  Smak: pełne, treściwe, bardzo przyjemna chmielowa goryczka, dalej przechodzi w lekki słód przygaszony wytrawna owocową nutą [5]
                  Wysycenie: bez zarzutu [5]
                  Opakowanie: nowa seria Pinty podoba mi się, firmowy kapsel [5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwo

                  Moja ocena: [4.2]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Holy-Grail
                    Senior
                    • 06-2010
                    • 320

                    #24
                    Miałem wczoraj sposobność skosztowania wersji beczkowej i butelkowej.
                    Nigdy bym w ciemno nie powiedział, że to te same piwa.

                    W wersji beczkowej goryczka chmielowa uzupełniona jest silną ziołowością. Rzekłbym, że uszlachetniona.
                    Butelkowe "Stare ALE jare" nie dość, że trąci stęchłym posmakiem, to pozbawione jest właśnie tej ziołowości.

                    Butelkowe Stare nie jest w mojej ocenie złym piwem, jednakże na tle swojego beczkowego brata wypada co najmniej skromnie.

                    Comment

                    • Prusak
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 4305

                      #25
                      Nie wiem co prawda, co właściwie znaczy określenie, które na forum pleni się bez umiaru, tzn "bardzo pijalne", ale powiedziałbym, że pije się przyjemnie, co w tym wypadku znaczy, że piwo jest zharmonizowane w obrębie stylu i z niczym chyba nie przesadzono.

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Mocnoherbaciany ew. rubinowobursztynowy , bardzo ładny. [4.5]
                        Piana: Kremowa, bardzo drobna, krótkotrwała. [3]
                        Zapach: Słodowy, potem dochodzą owoce, ślad karmelu - powiew chmielu . [4]
                        Smak: Delikatna, wytrawna goryczka, posmak orzechów włoskich, śladowa słodowość - smaczne! [4.5]
                        Wysycenie: Niewysokie, takie chyba powinno być. [4]
                        Opakowanie: Wszystko OK, tylko zabrakło mi jakiegoś duesseldorfskiego akcentu trochę tak, jak jest na "Angielskim Śniadaniu". [4]
                        Uwagi: Na razie zdegustowane bez porównywania do innych altów (z bliska i z daleka). Smakowało mi, ja chyba jednak lubię alty...

                        Moja ocena: [4.125]

                        Comment

                        • Kwadri
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1216

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ładny, miedziano-bursztynowy. Klarowny. [4.5]
                          Piana: Niewysoka, drobna, lekko beżowa. Po kilku minutach opada do niepełnej warstwy, zostawiając nieduże firanki. [3.5]
                          Zapach: Przyjemny, całkiem intensywny, głównie słodowy. W tle lekko karmelowy, są też ziołowo-chmielowe i owocowe akcenty, te coraz mocniejsze w miarę ogrzewania. [4.5]
                          Smak: Początek średnio treściwy, palono-słodowy. Szybko dociera całkiem mocna, ziołowa goryczka i tłumi słodowe akcenty, przez co smak jest wytrawny niemal od początku. Finisz całkiem długi, ziołowo-goryczkowy, nieco suchy. Smakowało. [4.5]
                          Wysycenie: Średniowysokie, później trochę łagodnieje. [4.5]
                          Opakowanie: Utrzymane w stylu nowych PINT, jednak tym razem etykieta nie rzuca się w oczy, za mało charakterystyczna. Na niej podane parametry i szczegółowy skład, kapsel z logo PINTY. Plusik za fajną nazwę piwa. [4.5]
                          Uwagi: Z datą do 05.05.2013.

                          Moja ocena: [4.4]
                          www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                          Comment

                          • coldfire
                            Senior
                            • 01-2008
                            • 374

                            #28
                            O wiele bardziej wyraźne od Alta z Bierhalle przez mocniejszą goryczkę. Słodowość jednak kroku dotrzymuje, co tworzy świetną kombinację. Trochę kwiatów, tyci karmelu i paloności.
                            A wszystko to okraszone piwnicznym tłem.
                            Dokładnie tak sobie to piwo wyobrażałem, i zupełnie się nie zawiodłem
                            Last edited by coldfire; 21-11-2012, 02:40.
                            Piwa i pacierza nie odmawiam

                            Comment

                            • Prusak
                              Senior
                              • 07-2005
                              • 4305

                              #29
                              I jeszcze chciałbym dorzucić w kwestii porównań z Altbierem z Jabłonowa. Piłem jedno po drugim robiąc krótką przerwę. W takiej sekwencji wychodzi wyraźnie słodowo-zbożowy podkład piwa z Jabłonowa, nieco chyba niezgodny z wymaganiami stylu. I choć bukiet zapachowy ciekawszy niż w wypadku Pinty, to smakowo zostaje, moim zdaniem, daleko w tyle. Natomiast Stare Ale Jare ma wadę zbyt wyrazistej paloności i wytrawności jak na alta.

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ładny, klarowny, bursztynowy. Mimo wszystko nie miedziany [4.5]
                                Piana: Nie udało się nalać pełnej czapy. Od razu była poszarpana a po kilkunastu sekundach została tylko obrączka i wysepka na środku [3]
                                Zapach: Owocki, owocki, owocki. Jest też trochę chmielu, karmelu i ciemnych słodów [4]
                                Smak: Pierwsze wrażenie słodowe szybko przechodzi w solidną, długą, goryczkę. Po przyzwyczajeniu się do niej wyczuwalna jest karmelowość i górno fermentacyjna "nieczystość" owocowa [4]
                                Wysycenie: Na poziomie średnio gazowanego bittera czyli słabo [3.5]
                                Opakowanie: Solidne, schludne, z pełną informacją, jak to u Pinty [4]
                                Uwagi: Wersja butelkowa, w związku z koszmarną pianą sprawdziłem drugi egzemplarz i niestety było tak samo. Szkoda, bo powinna wyjść solidna czwórka.
                                Niemniej piwo dobre, dla mnie bardzo pijalne i będąca idealną "odtrutką" na amerykańskie chmiele

                                Moja ocena: [3.9]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎