Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Knajpy/puby polskie

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Malbork, Dworcowa 23, Jazz Club Spiżarnia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Rzeszowiak
    Piwny Radykał
    • 04-2009
    • 1596

    Malbork, Dworcowa 23, Jazz Club Spiżarnia

    Bardzo fajna knajpka położona w pobliżu dworca PKP w Malborku.

    W ofercie beczkowy Rycerz, Butelkowe Viva Hel, Naturalne, cały asortyment Ambera oraz KP.

    Do tego ciekawy wystrój i przyzwoite ceny.

    Polecam aby posilić się tu piwem przed wizytą w zamku.

    Czynne
    nd-cz: 12-22, pt-sb: 10-24

    facebook
    Last edited by Pendragon; 27-12-2014, 14:46.
  • wania
    Junior
    • 10-2002
    • 22

    #2
    rewelacyjne miejsce w Malborku.. od trzech lat bywam w malborku 1-2 razy w roku i zawsze odwiedzam...

    Knajpa ma ksztalt drewnianego straganu, z przodu wystawione sa kosze z owocami/warzywami (w tym roku w lipcu ze wzgledu na prace drogowe ich nie bylo) ktore mozemy kupic, a jesli chcemy skosztowac piwa wchodzimy wgłąb, tu urzadzony jest bar, stoliki zrobione ze starych maszyn do szycia, wogole masa staroci, jakies zdjecia, na polkach zrobione zaprawy w slojach, muzyka to klimaty od marlen dietrich, fogga po grechute, kofte, niemena itp.

    W poprzednich latach jak bywalem to wybor piwa ograniczal sie do specjala, ewentualnie amber... w tym roku wchodze ze znajomymi, patrze a tu pelen wybor gosciszewa... zamiast wracac pociagiem o 15 wracalismy po 18

    Jednym slowem warto pojechac dla malborka tylko i wylacznie dla tej knajpki Olac zamek

    Comment

    • skowron74
      Junior
      • 09-2005
      • 6

      #3
      fajne miejsce

      chciałem potwierdzić że warto tam wpaść, miałem okazje wracać pociągiem z Malborka do Gdańska i tak mi się tam spodobało że przepuściłem pociąg i pojechałem następnym a może i jeszcze następnym. Tak czy siak żałuje że dorobiłem się samochodu

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        #4
        Ktoś kojarzy w jakich godzinach mają otwarte?

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          #5
          No to sam sobie odpowiadam:
          pon-pt: 10-22, sob: 12-22, ndz: 12-20.
          Rycerz z beczki 4.50, mały za 4.00. Do tego cały asortyment Gościszewa w butelkach, są też Ambery, Specjale, Perły i inne koncerniaki.
          Miejsce z klimatem który rzadko można u nas spotkać, najszybciej chyba na krakowskim Kazimierzu. Wkrótce otwarcie dodatkowego ogródka, który chyba będzie miał wyjście wprost na peron dworca, albo przynajmniej będzie z niego widok na stację. Jak się będę nudzić, to wyskoczę tam ponownie na Rycerza.
          A tu znaleziona kiedyś galeria fotek lokalu:
          Last edited by Pendragon; 21-06-2011, 20:32.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • rohozecky
            PremiumUżytkownik
            • 11-2008
            • 1836

            #6
            Dobrze jednak w tym Marienburgu; w życiu nie piłem z beczki Gościszewa,a z tego co czytam sam lokal też z gatunku tych zanikających, czyli bez wątpienia fajnych
            ... a poza tym twierdzę, że SAB Miller winien zostać zniszczony.

            Comment

            • pebejot
              Senior
              • 01-2010
              • 1412

              #7
              Dzisiaj (niedziela) było otwarte już od 10.00
              W pogodny wrześniowy poranek Rycerz z beczki smakował wyśmienicie. W oczekiwaniu na ekspres do Warszawy wychyliłem aż cztery, podawane w firmowych kuflach Gościszewa. Przy podawaniu pierwszego Pani próbowała walczyć z pianą usuwając ją łyżką do zlewu, ale na moją prośbę przy kolejnych kolejkach już tego nie robiła
              Świetne miejsce, polecam wszystkim.

              Comment

              • baniol
                Junior
                • 03-2012
                • 22

                #8
                Rzec można, że to mój drugi dom. Bardzo miła domowa atmosfera, klimat którego nie posiadają inne lokale. Sztandarowy trunek Rycerz Gościszewski z beczki. We wtorki jest dzień Rycerza i kosztuje on jedyne 3zł za 0,5l jak i codziennie po godzinie 20 jest takowa promocja. W dodatku cały czas asortyment piw powiększa się i co najważniejsze ceny są bardzo, ale to bardzo atrakcyjne. Oprócz tego cała gama mocniejszych alkoholi i bardzo dobre jedzenie. Polecam każdemu!

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Rok minął, więc postanowiłem zobaczyć jak to teraz w Spiżarni wygląda. Ogródka z widokiem na peron nie ma, za to jest zewnętrzny bar. Na lato w sam raz. Rycerz wciąż w cenach zeszłorocznych. Najbardziej rzucająca się w oczy zmiana, to rozszerzenie oferty butelkowej. Koncerny teraz są ledwie zauważalne: Specjal x2, Kaper, Warka x2, Lech x3, Tyskie, Żubr, Tatra, Kasztelan n/p.
                  I teraz nowości butelkowe:
                  - Gościszewo x5, Amber (wszystko), Kormoran x13, Racibórz x2, Południe x2, Ciechan (Lagerowe), Namysłów x2, Gniewosz x2, Nałęczowskie, kilka produktów z Łomży, Perły, Budweiser, Skalak, Vilniaus Alus i coś tam pewnie jeszcze.

                  Początkowo wyglądało to dobrze, wszyscy pili Gościszewo, niestety z czasem coraz więcej było kupowanych piw koncernowych (z kija także Specjal i Tyskie), by pod koniec mojej 1,5h wizyty nikt już tego Rycerza nie kupował...
                  Last edited by Pendragon; 14-08-2012, 20:49.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Antylop
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1415

                    #10
                    Pytanie

                    Czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie bieżącej oferty pubu i godzin jego otwarcia?
                    Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      W pierwszym poście masz godziny. Repertuar beczkowy tam jest stały. Rycerz, Specjal i inne Warki czy coś takiego. Do tego szeroka gama butelkowych.

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Prusak
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 4305

                        #12
                        Jak nie wysiądziesz z pociągu w środku nocy, to będzie otwarte.
                        Atmosfera przyjemna, sprawdziłem.

                        Comment

                        • Antylop
                          Senior
                          • 10-2009
                          • 1415

                          #13
                          Pytanie

                          Czy ktoś ma świeże info odnośnie bieżącego asortymentu "Spiżarni" ?
                          Piwo jest dowodem na to, że Bóg nas kocha...

                          Comment

                          • Xenocyd
                            Junior
                            • 01-2013
                            • 14

                            #14
                            Dwa tygodnie temu dalej lali rycerza, w butelkach dosyć duży wybór Gościszewa, trochę AleBrowaru, niezła oferta BRJ, Witnica... Butelek jak nic było ze 30 różnych w ofercie.
                            Typowych koncerniaków specjalnie dużo nie było, ale jak ktoś coś chciał to sympatyczny barman wychodził do sklepu obok i przynosił.
                            Nie miałem nic lepszego do roboty, więc siedziałem i kupowałem Otwarte było na bank dłużej niż do 23, bo lekko chwiejnym krokiem wyruszyłem w dalszą drogę po północy, a impreza w środku dalej trwała.

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Lany Rycerz za 5 czy 6, bardzo dobry. Spory wybór butelek. Wystrój taki troche misz-masz pozujący na ludowość? Dało się posiedzieć Atmosfera różna - momentami jakieś dziwne spojrzenia i teksty ze strony grupki miejscowych (pijących koncerny z butelki) i mocno pijanych ale ogólnie i na dłuższą metę było spoko. Dobre miejsce.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎