Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Stare Ale Jare

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • minib00m
    Member
    • 11-2012
    • 60

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo klarowny kolor herbaciany. [5]
    Piana: Co prawda była dość niska, ale ładnie oblepiała szkło i de facto została do końca [4]
    Zapach: Zapomniałem piwka ogrzać lekko, wyszło prosto z lodówki. Na początku głównie słód, w miarę ogrzewania dochodziły także owoce i zapach chmielu. [4.5]
    Smak: Pierwsze co poczułem to ziołowa goryczka, super! Bardzo to lubię. Przebija palony słód. [5]
    Wysycenie: Średnie, do końca utrzymywało się. [4.5]
    Opakowanie: Wielki fan opakowań PINTY, bardzo eleganckie. [5]
    Uwagi: Polecam!

    Moja ocena: [4.7]

    Comment

    • wrednyhawran
      Senior
      • 07-2010
      • 1784

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Przepiękny, miedziano herbaciany. Klarowny. [5]
      Piana: Niezbyt wysoka, z trwałością też nie najlepiej, choć Cienka warstwa pozostaje do końca. Liczyłem jednak na więcej. [3.5]
      Zapach: Bardzo przyjemny słodowo-karmelowo-chmielowo-herbaciany. Mógłby być nieco bardziej wyrazisty, ale to pewnie wina nonica. [4.5]
      Smak: Przede wszystkim bardzo pijalne piwo. Znika w mgnieniu oka i wciąż chce się więcej. Smak bardzo dobrze zbalansowany. Początek mocno karmelowy, treściwy, na finiszu wyraźna, ale bardzo szlachetna goryczka. [5]
      Wysycenie: Idealne, piwo znika momentalnie, pije się świetnie. [5]
      Opakowanie: Ładne, kolejne z serii, jak zwykle komplet informacji, kapsel pinty. [4]
      Uwagi: Bardzo dobre, wybitnie sesyjne, bardzo pijalne piwo. Z każdym łykiem ma się ochotę na kolejny. i o to chodzi.

      Moja ocena: [4.625]
      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
      Małe Piwko Blog
      Małe Piwko Blog na facebooku
      Domowy Browar Demon

      Comment

      • kamcio1990
        Senior
        • 11-2010
        • 300

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piwo jest kolory miedzianego, choć kolor mógł by być nieco głębszy. [4]
        Piana: Piwo nalewa się z niską pianą, ale w miarę stabilną o kolorze beżowym. Piana ma drobne pęcherzyki, oblepia szkło. [4]
        Zapach: Intensywny, słodki, w głównej mierze słodowy, nieco chmielowy wraz z estrami owocowymi. [4.5]
        Smak: Solidna podbudowa słodowa daje mocno o sobie znać, choć wydaje się być ona za trochę za słodka. Goryczka chmielowa cechuje się ziołowo-ziemistym charakterem, jest dobrze wyczuwalna, ale mimo wszystko nie kontruje odpowiednio słodyczy zawartej w słodzie. [4]
        Wysycenie: Niskie. Pasuje. [5]
        Opakowanie: Przede wszystkim nie podoba mi się nazwa piwa. Może i pasuje do stylu piwa, ale źle mi się kojarzy. Kolor etykietki również w odcieniach „staroci” ale przez to nudny. Naturalnie mamy wszelakie informacje po jednej ze stron, oraz kapsel Pinty. [3.5]
        Uwagi: Moim zdaniem gdyby piwo było niżej odfermentowane było by lepsze. Chociaż nie spodziewałem się wiele po tym piwie to mi posmakowało bardziej niż Alt z Jabłonowa za którym nie przepadam. Piwo zdecydowanie nadaje się do powtórzenia w te jesienno-zimowe wieczory.

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • MaKr
          Member
          • 03-2012
          • 34

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękna miedziana barwa. [5]
          Piana: Drobna, wolnoopadająca. Zostawia ładną koronkę na szklance. [5]
          Zapach: W zapachu dużo słodyczy i karmelu. [4]
          Smak: Bardzo smaczne treściwe piwo. W smaku również sporo karmelu i biszkoptów, delikatna goryczka i ledwie wyczuwalna owocowość. Piwo choć wydaje się słodkawe, jest świetnie zbalansowane i jest nad wyraz pijalne. [4.5]
          Wysycenie: Odpowiednie. [5]
          Opakowanie: Na etykiecie wszystkie informacje nt piwa i składników. Etykieta nudna, ale nazwa, jak to u Pinty, świetna. [4]
          Uwagi: Wcześniej piłem Alta z manufaktury i słodycz w tamtym piwie mnie dobiła. Manufakturowy Alt wydał mi się za ciężki, za słodki i na dłuższą metę nudny. Dlatego bardzo ostrożnie podchodziłem do nowości z Pinty. ALT Stary Ale Jary z Pinty jest pozbawiony tych wad. Bardzo dobre piwo.

          Moja ocena: [4.4]

          Comment

          • azazel82
            Senior
            • 01-2012
            • 146

            #35
            Click image for larger version

Name:	IMG_7239sm.jpg
Views:	1
Size:	23,9 KB
ID:	2041022

            Click image for larger version

Name:	IMG_7236sm.jpg
Views:	1
Size:	35,0 KB
ID:	2041023

            Bardzo smaczne, treściwe, mocne w smaku, gorzkie, wytrawne. Po prostu pyszne.
            Po wypiciu kilku kolońskich i kilku altów, stwierdzam, że wolałbym mieszkać jednak w Dusseldorfie.
            Piwo ma przepiękny herbaciany (mocna, czarna herbata) kolor. Piana co prawda szybko się ewakuowała, ale pozostawia po sobie na szklance białe co nieco, jak gołębie przylatujące na parapet. Z tym że to tu cieszy.
            Nie wiem czy jestem normalny, bo zmęczon pracą i antybiotykiem, ale wyraźnie czuję na języku leśne owoce i zioła. Dla mnie smakowa miazga. Powtórzę raz jeszcze to co mi najbardziej pozostaje - treść! To piwo można gryźć, przeżuwać i dzięki temu mieć parę do pracy.
            http://piwnepodroze.blogspot.com/

            Zapraszam też na FB!!
            https://www.facebook.com/PiwnePodroze

            Comment

            • żąleną
              Sojowe Oddziały Bojowe
              • 01-2002
              • 13239

              #36
              Najpierw uderzył mnie taki ziołowo-perfumowany posmak, później wyraźnie czuć było karmel i goryczkę zmieszaną z palonością. Górnofermentacyjnych owoców zbytnio nie wyczułem. Nie znam się na altach, ale z pitych przeze mnie piw o nazwie alt to podeszło mi najmniej. Choć ogólnie jak najbardziej do wypicia.

              Comment

              • zgoda
                Senior
                • 05-2005
                • 3516

                #37
                Wersja z kija w PDSL dostarcza niezapomnianych wrażeń w postaci chmury dwuacetylu. Marne piwo.
                Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #38
                  Jest ta przyjemna altowa goryczka, którą osobiście (ale może to sugestia) klasyfikowałbym pomiędzy „dolnym” pilsem a ejlem. Choć pewnie chodzi tu o użyty chmiel. W tym wypadku jest to Hersbrucker (Hallertau). W każdym razie mamy treściwą słodową podstawę /zbudowaną z trzech rodzajów słodu/, która nadaje piwu odpowiedniej pijalności w zimniejszym okresie oraz wyraźną goryczkę. Bardzo dobrze pijalne, z odpowiednią treściwością, smaczne. Pewnie niektórzy woleliby nieco wyższe wysycenie, ale mi pasuje.
                  Podziękowanie dla Pinty za niemieckie style

                  Comment

                  • Oskaliber
                    Senior
                    • 05-2010
                    • 727

                    #39
                    Kolor: Ciemnobursztynowy wchodzący w miedź. Klarowne.
                    Piana: Jasnobeżowa, drobno pęcherzykowa, średnio trwała. Powoli opada do kożucha minimalnie oblepiając szkło.
                    Zapach: Wyraźnie ziołowo-chmielowy ze słodowo-karmelową podbudową.
                    Smak: Dosyć treściwe. Czysta i rześka słodowość zrównoważona solidną goryczką. Lekkie nuty orzechowe. Finisz wytrawny.
                    Wysycenie: Średnie.
                    Ogółem: Bardzo dobre. Dobrze zbalansowane, rześkie i bardzo pijalne.
                    BeerFreak.pl

                    Comment

                    • mariola_fruwa
                      Junior
                      • 05-2012
                      • 11

                      #40
                      Kolor: Miedziany, herbaciany, klarowny.
                      Piana: Jasnobeżowa, drobno pęcherzykowata nie doczekała opadnięcia.
                      Zapach: Wyraźnie słodowy, karmelowy, delikatnie przypalony i lekko chmielowo ziołowy
                      Smak: Jak na Alta przystało treściwe słodowe, karmelowe. Po słodach nadeszła goryczka, wyraźna, ale nie bardzo mocna. Czytając etykietę i biorąc pod uwagę że to jest wersja stricke spodziewałem się mocnego uderzenia chmielu, ale to kwesta gustu. Piwko pijalne. Na pewno wrócę.
                      Wysycenie. Dobre, nie uciążliwe.
                      Opakowanie: Czytam etykietę i wiem wszystko. Same konkrety.
                      Uwagi: Jeżeli mogę porównać do Altbiera monofakturowego, to SAJ jest mniej treściwe, przez co mniej słodkie i mniej gorzkie. Oby dwa piwa mi pasują i oby dwa są poprawne stylistycznie.

                      Comment

                      • psik
                        Member
                        • 01-2013
                        • 86

                        #41
                        Bardzo mi pasuje w tym piwie ta złożona, chlebowa słodowość i chmiel na dalszym planie, który ją dopełnia,a nie przeszkadza. Tak w połowie, pomiędzy piwem "do degustacji" i "do picia"

                        Comment

                        • PiwnicaZamkowa
                          codziennie od 16:00
                          • 05-2011
                          • 805

                          #42
                          Piwo "zeszło" błyskawicznie. Prawie tak jak rekordowy Koniec Świata.Absolutny przebój minionego tygodnia w PZ. gratki

                          Comment

                          • Twilight_Alehouse
                            Chmielowisko.pl
                            • 06-2004
                            • 6310

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Przepiękny herbaciany. [5]
                            Piana: Dość wysoka, kremowa. Opada do pływających wysepek, trochę osadza się na ściankach. [4]
                            Zapach: Dość silny, słodowo-ziarnisty, ale z wyraźną świeżą nutą chmielową. Trochę nut owocowych w tle. Dokładnie czegoś takiego się spodziewałem. [4.5]
                            Smak: iwo bardzo pełne i treściwe, czuć w nim niskie odfermentowanie. Solidna słodowość przeplata się z wyczuwalną choć nie za dużą goryczką, a w tle czuć lekkie smaczki ziarniste, karmelowe i owocowe.
                            Dobra kompozycja, choć dla mnie nie doskonała, bo wolałbym jednak ciut mniejszą goryczkę, by jeszcze bardziej uwypuklić element słodowy. [4]
                            Wysycenie: Niewysokie, odpowiednie. [5]
                            Opakowanie: Po raz kolejny powtórzę, że wolałem stare, komiksowe wzornictwo
                            Pinty, choć bieżące charakteryzuje się fajną, dyskretną elegancją. w SaJ podoba mi się stonowana kolorystyka, świetnie pasująca do sticke alta. [4]
                            Uwagi: Pite 23 lutego 2013 r.

                            Degustacja i ocena mocno opóźnione, bo jesienią nie załapałem się na SaJ z pierwszej warki. Na szczęście na początku tego roku pojawiła się kolejna.

                            Moja ocena: [4.275]

                            Comment

                            • robo1
                              Senior
                              • 11-2012
                              • 106

                              #44
                              Największy problem z tym piwem to jego zakup już dwa razy specjalnie pojechałem bo miała być dostawa a tu raptem jedna butelczyna została. Piwo jest genialne ma w sobie wszystko to co powinno mieć idelane piwo jak dla mnie.

                              Comment

                              • patyczek
                                Senior
                                • 01-2013
                                • 220

                                #45
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Miedziany, przejrzysty. [4.5]
                                Piana: Zwarta, gęsta, wysoka, trwała, o drobnej konsystencji, oblepia szkło kłaczkami. [4.5]
                                Zapach: Miły, aksamitny, lekko słodki. Jest łąka kwietna, zioła, są szyszki i biszkopty. [4.5]
                                Smak: Subtelny, słodowy z karmelem i szyszkową goryczką. Są również jagody, śliwki i orzechy. Finisz lekko wytrawny. [4.5]
                                Wysycenie: Średnie, nie przeszkadza. [4]
                                Opakowanie: Nowoczesne, [4.5]
                                Uwagi: Warka do 21.07.2013. Kapitalne, pełne, zharmonizowane, łagodne piwo, które wyśmienicie się pije.

                                Moja ocena: [4.475]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎