Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Vyškov, Cross the World IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacekwerner
    Senior
    • 05-2004
    • 2835

    Vyškov, Cross the World IPA

    Kolor – jasnobursztynowy.
    Piana – biała, drobnopęcherzykowa; początkowo kilkucentymetrowa, szybko się redukuje do cienkiej warstewki, lekko brudząc szkło.
    Zapach – owocowy.
    Smak – podobnie, do tego spora porcja goryczki ( skojarzyła mi się ze smakiem grejpfrutowego albedo ), zalegająca długo na języku ( IBU nie podano ), po ogrzaniu lekki kwasek.
    Wysycenie – niewielkie.
    Piwo o zawartości ekstraktu 15%, alkoholu 7%. Butelka z białego szkła o pojemności 0,355 l, z etykietką charakterystyczną dla serii „Cross the world” ( w której oprócz IPA są także : Hefe Weissbier oraz sv.Martinsky Porter – 20% ). Chmielone czterokrotnie odmianami Kazbek ( dzięki któremu Karel Ceska IPA ma tak cudowny zapach i smak ), Premiant i Cascade. Piwo poprawne, chociaż obecność w składzie tych zacnych odmian chmielu jak dla mnie ( jeśli chodzi o smak i zapach ) – niewyczuwalna – szkoda.
    Tak się prezentuje :
    Attached Files
    Ochotnicza Straż Piwna
    BAZA = 7446
  • Tomekk78
    Member
    • 01-2006
    • 61

    #2
    Podziwiam wyczucie goryczki w tym piwie. Piłem z datą ważności do 14 czerwca i jak dla mnie goryczki w nim nie było wcale. Aromat tez dopiero pod koniec nieco dało się wyczuć. Próbowałem kilka, ale jak dotąd nie udało mi się znaleźć jeszcze sensownego czeskiego IPA (choć w lodówce czekają jeszcze Nomady), w przeciwieństwie do choćby polskich prób, które uważam za bardzo udane.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2835

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Tomekk78 Wyświetlenie odpowiedzi
      Podziwiam wyczucie goryczki w tym piwie.
      Tu nie ma czego podziwiać - goryczka jest, albo jej nie ma. W ocenianej przeze mnie warce zdecydowanie była.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Stern
        Member
        • 05-2012
        • 32

        #4
        W warce która piłem była wyczuwalna goryczka lecz była niewielka, również nie było czuć że użyto kazbeka i cascade.
        Tomekk78 a próbowałeś kocura albo matuske? IPY od nich sa nawet więcej niż sensowne

        Comment

        • Tomekk78
          Member
          • 01-2006
          • 61

          #5
          Kocura zwykłego tak - bez rewelacji. Samuraj trochę ciekawszy. Matuski nie próbowałem, ale ostatnio próbowałem Nomady. Moim zdaniem świetne.

          Comment

          • Javox
            PremiumUżytkownik
            • 11-2009
            • 6077

            #6
            Jak donosi etykieta zawartość butelki to "wariacje na IPA".

            Barwa - jaśniejszy bursztyn.
            Aromat - lekki grapefruit.
            Piana - średnia, dłużej warstewka.
            Gaz - prawie nic.
            Smak - lekki grapefruit, lekka żywica iglastych, ciasteczka.

            Piwo jest trochę za lekkie jak na 15*, goryczka przychodzi późno, IPA bardziej wytrawna /nie ulepkowata/.

            Z etykiet nie wynika /ukrywają to/ że piwo jest z Vyškova
            Attached Files

            Comment

            • jacekwerner
              Senior
              • 05-2004
              • 2835

              #7
              Wracam do tego piwa i jest kiepsko ... słaby zapach i smak, błąkąją się jakieś owoce z niewielką trawiastą goryczką.
              Na kontretykiecie napis : NEŘEDÉNO VODOU ( nierozcieńczone wodą - czyli że nie stosują metody HGB ).
              Warka z datą przydatności do 17.06.2014.
              Ochotnicza Straż Piwna
              BAZA = 7446

              Comment

              • wasyll
                Senior
                • 09-2008
                • 1823

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacekwerner Wyświetlenie odpowiedzi
                Na kontretykiecie napis : NEŘEDÉNO VODOU ( nierozcieńczone wodą - czyli że nie stosują metody HGB ).
                Warka z datą przydatności do 17.06.2014.
                Nie wiem, czy nie zauważyłeś, czy napisu nie było, ale teraz jest wyraźnie - NO HGB, także widać, że nie stosują.

                A co do piwa to dla mnie jest trochę za ciężkie, 7% alkoholu daje w czapę. Chmiel na niskim poziomie, wyraźnie karmelowe.
                www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2835

                  #9
                  Masz rację - nie zauważyłem; sięgnąłem po buteleczkę ( która czeka jeszcze na odmoczenie etykietki ) - rzeczywiście jest mikroskopijny piktogram z przekreślonym kapiącym kranem ( wylewką ) i napisami: NEŘEDÉNO VODOU ( powyżej ) i NO HGB ( poniżej ).
                  Twoje zdrowie
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • KarlPopper
                    Senior
                    • 11-2013
                    • 133

                    #10
                    Aromat: z butelki niemal zerowy, z kufla żelazo...plus nuty jakieś takie szampanowe....
                    W smaku podobnie, słodycz i szampan..... no wtf??? może poczekam na ocieplenie piwa...
                    Gwoździe zanurzone w szampanie i zerowej goryczce... zastanawiam sie nad zlewem.. Po ociepleniu pojawiają się delikatne nuty żywiczne, goryczka odrobinę mocniejsza, ale z kufla dalej szampan (no może już bez gwoździ). To tylko 7 abv, a czuć alkohol (do tego piwo było schłodzone). Pijalność bardzo niska. Stanowczo odradzam. Beznadzieja.
                    Live Craft. Die Punk.

                    Comment

                    • yaro74
                      PremiumUżytkownik
                      • 09-2012
                      • 2089

                      #11
                      Kolor bursztynowy, klarowny.
                      Piana średnio wysoka, dość trwała, do końca pozostaje cienutka warstwa, zostawia ślady na szkle.
                      Zapach niezbyt intensywny owocowy z lekką ziołowością.
                      Smak: podobnie jak w zapachu owocowość i lekka żywiczność. Goryczka niewielka jak na IPA, przyjemna w piciu. Alkohol niewyczuwalny i jak na tę jego zawartość piwo wydaje się lekkie. Piwo jest jednak słabe jak na IPA.
                      Wysycenie niskie.

                      Comment

                      • AdrianR
                        Member
                        • 04-2014
                        • 62

                        #12
                        Piłem niedawno i srodze się zawiodłem. Smak i aromat bardzo słabe. Dodatkowo zbyt wysoka zawartość alkoholu. Nie polecam nikomu.
                        http://adrianpijepiwo.blogspot.com/
                        https://www.facebook.com/adrianpijepiwo
                        http://instagram.com/adrianpijepiwo

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4305

                          #13
                          Ja też się nieco zawiodłem. Nie wykręcam się od bardziej szczegółowego opisu wrażeń smakowych, bo to jakieś dwa tygodnie temu było, ale pamiętam wrażenie i postanowienie, żeby nie wracać do tego piwa.

                          Comment

                          • Oskaliber
                            Senior
                            • 05-2010
                            • 727

                            #14
                            Kolor: Bursztynowy, klarowny.
                            Piana: Biała, dosyć obfita, gęsta, dosyć trwała. Opada do grubego kożucha oblepiając szkło.
                            Zapach: Głównie chmielowy, owoce, cytrusy, ziołowość.
                            Smak: Dosyć treściwe. Trochę podbudowy słodowej i aromaty chmielowe o charakterze takim jak w zapachu: cytrusy, inne owoce, ziołowość, nawet trochę kwiatowości. Goryczka średnia, lekko żywiczna.
                            Wysycenie: Średnie.
                            Ogółem: Nie czuć tutaj za bardzo tego Cascade. Przypomina to mi bardziej coś w klimatach Plonów Kormorana (PIPA na Sybilli) niż rasowego AIPA. Dla mnie to absolutnie nie jest wada, piwo wypiłem ze smakiem.
                            BeerFreak.pl

                            Comment

                            • karol1000
                              Senior
                              • 09-2007
                              • 1823

                              #15
                              barwa: złota
                              piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, zostawia piękną firankę
                              zapach: owocowe tony, dość słodkie, mało amerykańskie, raczej wiśniowo-pestkowe
                              smak: pełne, słodowe i okrągłe, lekkie cytrusy i słodkie owoce, z wyborną pestkową goryczką. Dobrze ułożone i nieprzechmielone. Bardzo fajna odskocznie od polskiej rewolucji.
                              LP

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎