Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Białe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KarlPopper
    Senior
    • 11-2013
    • 133

    #16
    Moim zdaniem wbrew wcześniejszym wypowiedziom jednak mimo świetnie niskiej ceny piwo nie jest orzeźwiające i nie jest wysoce pijalne, więc w lecie nie kupiłbym paru butelek, choć cena kusi...
    Last edited by KarlPopper; 09-03-2014, 02:18.
    Live Craft. Die Punk.

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Jak woda po pierogach. Żółtawe, zmętnione. [2]
      Piana: Niezbyt wysoka, ale (w szczególności jak na 'koncerniaka'...) względnie trawała i nawet niebrzydka. [3]
      Zapach: Bardzo niewyraźny, trochę kolendry, przyprawowy. [3]
      Smak: Muszę przyznać, że mile mnie to piwo zaskoczyło. Oczywiście zgodnie z przewidywaniami nijakie i rozwodnione, do tego jest posmak jakby mydlin, ale mimo to da się je pić bez skrzywienia, czego nie można powiedzieć o 'standardowym' Żywcu.

      Zawsze, kiedy oceniam piwo przez ARTomat, czekam z naciśnięciem "wyślij", aż opróżnię szkło. Teraz jestem w połowie szklanki i nie mam ochoty na więcej. Chciałem dać temu piwu '3', ale staje się męczące, a posmak mydła nieznośny. [2.5]
      Wysycenie: Łojezu, za duże. [3.5]
      Opakowanie: Butelka i etykieta ładne, na krawatce podany pełny skład, co się rzadko zdarza naszym koncernom. Niemniej zastanawia mnie 'aromat naturalny' w składzie. [4]
      Uwagi: Jest źle, ale bałem się, że będzie jeszcze gorzej.

      Moja ocena: [2.825]

      Comment

      • expel
        Member
        • 01-2013
        • 63

        #18
        Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego tak kiepsko oceniacie to piwo. Nie jest ono najwyższych lotów ale za te pieniądze to nie ma co oczekiwać nic więcej. Ogolnie 3.5/5 ale za tą cenę to 5/5

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
          Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego tak kiepsko oceniacie to piwo.
          Bo jest kiepskie.

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika expel Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja na prawdę nie rozumiem dlaczego tak kiepsko oceniacie to piwo. Nie jest ono najwyższych lotów ale za te pieniądze to nie ma co oczekiwać nic więcej. Ogolnie 3.5/5 ale za tą cenę to 5/5
            A co ma cena do rzeczy? Piwo ma być dobre, a nie dobre w cenie 3 zł, 2 zł, 1,50. Stosując takie kryteria można obronić najgorszy badziew tylko dlatego że jest tani.

            Comment

            • expel
              Member
              • 01-2013
              • 63

              #21
              Może powiem inaczej, sceptycznie podchodziłem do tego piwa, otworzyłem i się pozytywnie zaskoczyłem. Z racji tego że kosztuje tylko 3.50zł z chęcią kupię w lato nawet po kilka sztuk, jak by kosztowało więcej nie kupił bym, lecz wybrał coś innego. Idąc do sklepu z samymi lechotychaczmi mój wybór na 100% padnie na żywca białego i to nie dlatego że to mniejsze zło tylko naprawdę to piwo można uznać za atrakcyjne smakowo. Co jak co ale to bardzo dobry krok GŻ nie zdziwię się jeżeli za około 2 lata jakiś koncern wypuści IPA które ceną i dostępnością będzie biło na głowę kraft-piwa. Oczywiście wolał bym przy grillu czy spotkaniu ze znajomymi wypić parę Rowing Jack'ów czy tam Grodziskiego z Pinty... ale nie ma co się oszukiwać że cena nie gra roli bo gra. Z drugiej strony nie straszne mi wydać te naście złotych za 0.33... Ale musimy odróżnić "grilla" od degustacji.

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #22
                Przynajmniej jedno jest pewne, że to piwo jest warzone w ŻYWCU


                Ja też podejrzewam, że to "lager o nietypowym zasypie" lub pszenica o "nietypowej metodzie fermentacji"

                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • KarlPopper
                  Senior
                  • 11-2013
                  • 133

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                  Przynajmniej jedno jest pewne, że to piwo jest warzone w ŻYWCU


                  Ja też podejrzewam, że to "lager o nietypowym zasypie" lub pszenica o "nietypowej metodzie fermentacji"

                  Właśnie, pytanie brzmi, czy mamy jakieś potwierdzenie, że to piwo jest górnej fermentacji? A może mamy do czynienia z podobnym przypadkiem co Książęce pszeniczne... To by trochę tłumaczyło nieprzyznawanie się do belgijskiego blanche na etykiecie )
                  Live Craft. Die Punk.

                  Comment

                  • badejza
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 277

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasnożółty. Piwo jest przefiltrowane. [3.5]
                    Piana: Tu jest bardzo dobrze. Dobra wysokość. Długo się utrzymuje. Zostawia obrączki. Jak na koncern jest więcej niż dobrze. [4.5]
                    Zapach: Goździk, cynamon. Właściwie nic więcej. [3.5]
                    Smak: Czuć przyprawy, nawet dobrze chmiel i słodowość.
                    Ale nie jest to wszystko pełne, dobrze ułożone. [3]
                    Wysycenie: W porządku. [5]
                    Opakowanie: Podoba mi się. Jest ekstrakt i pełny skład. Rok 2014 - pewnie data wprowadzenia tego piwa na rynek. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.525]
                    Chamstwo w państwie, Panie.

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #25
                      Słabe piwo. Najgorsze z całej trójki nowości Żywca. Lepiej kupić sobie w zbliżonych pieniądzach Białe z Namysłowa.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #26
                        Może być! Na bezrybiu i nie-wit jest witem. Fakt, że 7 zł w knajpie to dużo i mało. Moim zdaniem bukiet ma odpowiedni, by się sprzedać. A że nie jest mętny jak "gęstwa" z Ediego, to i dobrze. Wit klarowny nie jest gorszy niż kristalweizen.

                        Comment

                        • dyczkin
                          Serce w kolorze blaugrana
                          • 05-2011
                          • 3657

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Może być! Na bezrybiu i nie-wit jest witem. Fakt, że 7 zł w knajpie to dużo i mało. Moim zdaniem bukiet ma odpowiedni, by się sprzedać. A że nie jest mętny jak "gęstwa" z Ediego, to i dobrze. Wit klarowny nie jest gorszy niż kristalweizen.
                          Raczysz żartować
                          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                          Moje warzenie // Piwny Wojownik

                          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                          Comment

                          • Szakali
                            Senior
                            • 08-2013
                            • 572

                            #28
                            Za 7 zł w knajpie to już wolę Primatora kupić, albo dołożyć do czegoś lepszego niż pić te popłuczyny.

                            Comment

                            • dlugas
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 4014

                              #29
                              Gorzej jak znajdziesz się w knajpie, która obsługuje tylko GŻ

                              Wtedy ręce do nieba z prośbą, aby był tam Porter, albo któryś z nowych wynalazków, których jeszcze wcześniej nie piłeś :]
                              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                              Comment

                              • Szakali
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 572

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                                Gorzej jak znajdziesz się w knajpie, która obsługuje tylko GŻ

                                Wtedy ręce do nieba z prośbą, aby był tam Porter, albo któryś z nowych wynalazków, których jeszcze wcześniej nie piłeś :]
                                Zawsze można zamówić herbatę

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎