Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nepomucen, Koźlak Jesienny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    Nepomucen, Koźlak Jesienny

    Zgłaszam tylko.

    15,8 % ekstr.
    6,2 % alk.

    Górnofermentacyjny bock, z których słynie Holandia i ma nawet specjalny festiwal im poświięcony:



    Chmiele: East Kent Goldings, Pilgrim, Hallertau Tradition.

    Premiera w weekend w Miliczu.
    W końcu
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #2
    Jacer go pod niebiosa wynosił. Ważne, że wreszcie zabrał się za PIWO, a nie za wysłodziny. Do nas i tak nie dojdzie.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • binarytree
      Junior
      • 10-2015
      • 19

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
      Do nas i tak nie dojdzie.
      Czemu?
      Wczoraj kupiłem w Centrali Piwnej w Poznaniu, wiec jesli chodzi o dostępność to jest

      Comment

      • darekd
        PremiumUżytkownik
        • 02-2003
        • 12118

        #4
        Foto:
        Attached Files

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, wpadający w brudny pomarańcz. [4]
          Piana: Niska, trwała, ładnie koronkuje. [4.5]
          Zapach: Niezbyt silny, karmelowy, zbożowy, lekko alkoholowy. [4]
          Smak: Chlebowy (ale bardziej skórka od chleba), zbożowy, karmelowy, lekko kwaskowy, goryczka ziołowo-korzenna, średnia, długa, trochę zalega. Rozgrzewające. [4]
          Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
          Opakowanie: Ładnie rozpisane wszystkie dane, sama etykieta początkowo lekko mnie zdziwiła - co mają ryby do koźlaka? Ale jak napisano, piwo powstało z okazji odłowów karpi w Stawach Milickich. Ciekawa inicjatywa. [4.5]
          Uwagi: Gęste, treściwe piwo, o dość wyczuwalnym alkoholu. Raczej bym nie odgadł, że jest górnofermentacyjne, ale w niczym to nie przeszkadza. Jako koźlak jest ok, trochę może zbyt alkoholowy i goryczka zalega zbyt długo. Smaczne piwo, mimo sporego ciała pije się je łatwo.

          Moja ocena: [4.075]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowo-brunatny [4]
            Piana: Jasnokremowa, drobniutka, niska, dość krótka, szybko redukuje się do obrączki [3.5]
            Zapach: Słód z przewagą akcentów chlebowych, tostowych, wręcz palonych a precyzyjniej, mocno opiekanych Wyczuwalne dobrze owoce suszone w typie rodzynek, wiśni i drożdże jak z jasnego chleba, do którego dodaliśmy ich za dużo. Odrobina korzenno-ziołowych aromatów chmielowych. [4]
            Smak: Dość wytrawne, karmelowo-słodowe z lekko palonym posmakiem i smakiem wywaru z kolejny raz zalewanych rodzynek. Wszystko spowija przyjemny smak chmielu.
            Goryczka dość wysoka, bardzo przyjemna, długa. Przymiotnika szlachetna opisuję ją idealnie [4]
            Wysycenie: Średniowysokie, dobre [4]
            Opakowanie: Etykieta jak tablica poglądowa w pracowni biologicznej albo sklepie wędkarskim, rozpoznawalna bez pudła, nawet w mroku [3.5]
            Uwagi: Bardzo mi smakował. Szczególną uwagę zwraca świetne włączenie zdecydowanych chmielowych elementów do piwa kojarzącego się raczej ze słodowością

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Leona, czego brakuje do ideału?
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                Leona, czego brakuje do ideału?
                Też zdziwiłem się, że taka niska ocena wyszła

                A brakuje zapewne mojej edukacji bo poza Leute i chyba jakimś Jopenem nie piłem górnych koźlaków i jacerowego oceniałem w kategorii "piwo".
                Obiektywizm też by się przydał bo mam ogromne problemy z ocenianiem piw spod ręki ludzi, których znam i cenię/lubię/szanuję. Jacera oceniłem za nisko za co, jestem pewien, się nie obrazi. A w ramach pokuty namawiałem wczoraj decydenta jednego z wielokranów żeby częściej robili zamówienia w Nepomucenie

                Comment

                • MarcinKa
                  Senior
                  • 02-2005
                  • 2729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękna głęboka herbata, ciemny pomarańcz. Pod światło piwo wydaje się dość klarowne. [5]
                  Piana: Duża, w miarę drobna i jednorodna, kremowa, trwała. Powoli się redukuje i pozostawia ślady na kuflu. [4]
                  Zapach: Średnio mocny. Ładny, nietypowy. Suszone owoce, nuty korzenne, ziołowe, zbożowe. Od połowy piwa pojawia się także karmel. [4]
                  Smak: Zbożowość, słodowość, jakieś nuty korzenne, suszone owoce. Od połowy piwa coraz wyraźniejszy karmel. Goryczka chmielowa mocna i długa. Bardziej taka ziołowo korzenna. Posmak goryczkowy, długi, lekko zalegający. Alkoholu nie czuć, piwo lekko wytrawne (półwytrawne?). [4.5]
                  Wysycenie: Początkowo za mocne. Od połowy piwa, jak się trochę odgazowało, jest już ok. [3.5]
                  Opakowanie: Wszystkie potrzebne i niepotrzebne parametry podane. Ładny firmowy kapsel. Tyle, że etykieta nie za bardzo mi pasuje. Biel z koźlakiem jakoś mi się nie kojarzy. Karpie można zrozumieć ale dopiero po przeczytaniu etykiety. Pojawiający się pomarańczowy kolor na literach i logo to fajny pomysł. Całość jednak na półce w sklepie nie robi wrażenia. [3.5]
                  Uwagi: Ciekawe, bardzo pijalne i smaczne piwo. Rzadki u nas styl (Nepomucen chyba jako jedyny uwarzył piwo w tym stylu) i ciężko o porównanie do innych.

                  Moja ocena: [4.2]
                  Last edited by ART; 30-01-2017, 08:29. Powód: Zborzowość
                  To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9729

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brązowy, z akcentem rubinowym, klarowny. [4]
                    Piana: Kremowa, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
                    Zapach: Karmel z minimalnym akcentem toffi i winnym powiewem. [4]
                    Smak: Lekko wytrawna, orzechowa goryczka z łagodnym karmelowym tłem. [4]
                    Wysycenie: Niewysokie. [4]
                    Opakowanie: Charakterystyczna, czytelna eta, nawiązuje do Dni Karpia . Podoba mi się! [4]
                    Uwagi: Smaczny koźlak, powinien być warzony na każde inne święto również .

                    Moja ocena: [4]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎