Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twigg, Eddington Limit

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Twigg, Eddington Limit

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, stało parę dni w pozycji pionowej i jest ciągle mętne, [3]
    Piana: Biała, złożona ze średnich pęcherzyków, średnio trwała, bardzo ładnie lepi się do szkła. [4]
    Zapach: Czekoladowy, herbaciany, ziołowy. Po jakimś czasie owocowy z sprawą Willamette. [4]
    Smak: Mało słodkie, lekko cierpkie, ze sporą goryczką, ale raczej od gorzkiej czekolady. Karmelu zero, końcówka bardziej wytrawna. [4]
    Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Termin ważności jest zamazany, sprawdzałem inne butelki w sklepie i też było tak samo. Na etykiecie są motywy nawiązujące do flagi brytyjskiej. [3]
    Uwagi: Nie jest to zwykły ESB, gdyby był oceniłbym znacznie surowiej. W składzie jest słód czekoladowy i trzeba to piwo oceniać jako wariację na temat ESB.
    Warka 19.01.2017.

    Moja ocena: [3.925]

    Comment

    • mikef
      Member
      • 09-2012
      • 66

      #3
      Piwo mętne; pływają w nim nawet grube frędzle drożdżowe.
      Barwa bursztynowo pomarańczowa.
      Piana biała, drobna, sztywna, bardzo obfita i trwała. Opada powoli i nierównomiernie do kożuszka obecnego aż do końca spożywania; dość obficie oblepia szkło.
      Wysycenie niskie do średniego.
      Zapach niezbyt mocny, przyjemny. Czuć słód, karmel, chmiel oraz nuty kwiatową i czekoladową.
      W smaku piwo lekkie; w pierwszym łyku sprawia odczucie wodnistego. Czuć słód z nutą kwiatową, posmaczek drożdżowy, oraz coś jakby ciasteczka z gorzką czekoladą. Goryczka wyraźna i dość długo pozostająca w smakowej pamięci.
      W sumie piwo ciekawe ale i trudne w ocenie. Brak wprawy w tym gatunku.
      Moja ocena to 6,5/10. Warka do 10.01.2017 r.
      Attached Files

      Comment

      • Brodzislaw
        Senior
        • 09-2013
        • 1020

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: herbaty z cytryną – zmętniony i to bardzo [4]
        Piana: bardzo intensywna z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając pozostawiła ślad na szkle [4.5]
        Zapach: słody z karmelkiem, biszkoptem na czele, kontrowane są ziołową goryczką. Na finiszu wyczuwalna jest deserowa czekolada. [3.5]
        Smak: od razu uderza mega-przegazowanie! Słody zdecydowanie przegrywają bój z ziołowo-herbacianą goryczką chmielową co nadaje piwu cierpkości. [2.5]
        Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie [1.5]
        Opakowanie: Poprawne i czytelne [4]
        Uwagi: Piwo niespecjalnie mi podeszło, męczyło przede wszystkim przegazowaniem i niezbyt przyjemną goryczką. Pite w ostatnim dniu ważności 10.01.17 r.

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty zamglony, ale po wlaniu całości barwa zmienia się na wodę z kałuży . [2.5]
          Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Słód delikatny, ale też jakiś nieciekawy powiew, nie potrafię go określić... [3]
          Smak: Lekki kwasek, delikatna goryczka, pewien absmak, kojarzący mi się z lekko posmażoną (duszoną) cebulką... . [3]
          Wysycenie: Całkiem wysokie. [4]
          Opakowanie: Dopracowane, w stylu browaru, charakterystyczne. Może się podobać. [4]
          Uwagi: ESB nie będzie moim ulubionym piwnym skrótem, na dodatek na ecie jest info, że to piwo sesyjne...

          Moja ocena: [3.175]

          Comment

          • Dzoshu
            Senior
            • 12-2013
            • 496

            #6
            Kolor: Mahoń, klarowne, bardzo ładny.
            Piana: Obfita. Momentalnie zapełnia całe szkło, dziurawi się.
            Zapach: Karmel, metaliczność, nutki ziemiste.
            Smak: Umiarkowanie słodkie. Karmelowo-ciasteczkowe. Chmielenie w stylu trawiastym, tytoniowym.
            Wysycenie: Niskie, uleciało z pianą.
            Opakowanie: Nudnawa etykieta, dokładny skład.
            Uwagi: Warka 10.06.2017 Typowy średniak. Miłe zaskoczenie bo wcześniejsze podejścia do tego browaru zniechęcały do dalszych prób a akurat było to jedyne ESB w ofercie sklepu.
            Attached Files

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasno rubinowy lub bardziej przypomina czerwona oranżadę [3]
              Piana: beżowa, średnie pęcherze, szybko opada rozkładając się na duże krzaki [3]
              Zapach: lekki, landrynkowo-owocowy [3]
              Smak: brak pełni, brak treściwości, smak to misz masz słodkości, lekkie goryczki, trochę trawiastej, baza słodowa słabo wyczuwalna, do tego posmak jak ze starych browarów, metaliczno-myszowaty [2.5]
              Wysycenie: za dużo, zbyt mocno kłuło w podniebienie [3.5]
              Opakowanie: średniej urody etykieta, gładki kapsel [3]
              Uwagi: kiepskie piwo, szkoda czasu, kasy i żołądka, produkt Twigga przypomniał mi już nieco zapomniany myszowaty posmak

              Moja ocena: [2.825]
              Attached Files
              Last edited by becik; 09-07-2017, 17:19.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎