Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    Całkiem obfita i wystarczająco trwała piana, do tego ładny lacing - porządna jak na ten styl.
    W zapachu słodki(karmelowy), dość łagodny, czekolada, trochę jakby kawy zbożowej, lekka paloność - w porządku.
    Smak kontrastowo dla aromatu jest wytrawny no i przede wszystkim palony, mniej czekoladowy, jest i trochę lekkiej kawy, może odrobinę kwasku, goryczka średnia, średnio-wysoka pełnia.
    Wysycenie trochę ponad niskie - w porządku, ale mogłoby być odrobinę niższe.

    Warka do 28.05.2018 - w porządku, choć troszkę brakuje mi estrów.

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      Piana: Ciemno kremowa, dość obfita, jednolicie drobnopęcherzykowa
      Zapach: Łagodny aromat kawy zbożowej i czekolady, w tle troszkę palonej kawy.
      Smak: Umiarkowanie słodki, czekolada, łagodna kawa, lekki odsłodowy kwasek, delikatnie palony, goryczka niezbyt wysoka, ciało trochę ponad średnie.
      Wysycenie: Lekko ponad niskie, mogłóby być niższe, ale po kilkunastu minutach jest w porządku.

      Warka do 26.06.2018 - całkiem smaczna, choć dość łagodna zarówno w smaku jak i aromacie.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        No to jeszcze jednak poczekam,
        aż pojawi się okrutna paloność i stosy gorzkiej czekolady

        Bo taki Komes najbardziej zapadł mi w pamięć
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • rafalek21
          Senior
          • 04-2015
          • 1407

          Warka do 30.07.2018

          Piana: Całkiem obfita, średnio trwała, dobrze jak na ten styl
          Zapach: Umiarkowanie palony, choć może lekko podchodzi pod kibel(głównie po otwarciu, potem już mniej), czekolada, nuta owocowa, średnio intensywny.
          Smak: Palony i gorzka czekolada, trochę kawy, lekko kwaskowy, ciało średnie, z początku lekko słodkie, ale dalej już wytrawniej, troszkę owoców, alkoholu też troszkę, ale nie przeszkadza, minimalnie cierpkie na finiszu
          Trochę ponad niskie wysycenie, mogłoby być odrobinę niższe. Coś tam lekko podszczypuje, ale to raczej nie alkohol,

          Piwo z kolejnymi łykami coraz bardziej przypomina mi opis warki 28.08.2019 przez Długasa. Może to wynik kupażu piwa?(ma też cechy poprzednich, łagodnych warek).

          Swoją drogą w Makro są w dwupakach za 8,60zł - uczciwa cena.

          Comment

          • behegrzmot
            Senior
            • 01-2009
            • 276

            Te nowe butelki faktycznie są zwrotne czy zwyczajnie Fortuna zużywa stare etykiety? Automaty nie chcą ich przyjmować.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Nowe butelki są zwrotne, przynajmniej pobierają za nie ode mnie kaucję.

              Kupiłem inną warkę 09/08/2018

              To samo co 26/08/2018
              Tylko ten palony kibel mniej uporczywy, ale był
              Przedziwne piwo. Dry Stouto-Fes a czasami porter.
              Wypić wypiłem całe bez problemu, ale poczekam na inne miesiące

              Takiego oblicza tego piwa jeszcze nie piłem.
              Last edited by dlugas; 08-03-2017, 17:12.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Nowe butelki są zwrotne, przynajmniej pobierają za nie ode mnie kaucję.

                Kupiłem inną warkę 09/08/2018

                To samo co 26/08/2018
                Tylko ten palony kibel mniej uporczywy, ale był
                Przedziwne piwo. Dry Stouto-Fes a czasami porter.
                Wypić wypiłem całe bez problemu, ale poczekam na inne miesiące

                Takiego oblicza tego piwa jeszcze nie piłem.
                Dorwałem warkę 09.08.2018 i czytając ostatnie posty, mam podobne odczucia, jest tam delikatna nuta kiblowa, ale jest na tyle słaba, że daje się o niej zapomnieć, coś tam trochę za bardzo podszczypuje w język, ale ogółem ujdzie. Kupiłem w dwupaku, jedna niech se leży. Nie próbowałem tej do 26.08, pewnie ją pominę, bo w większym stężeniu ten smrodek jednak mi przeszkadza.

                Comment

                • SeeJay
                  Senior
                  • 04-2016
                  • 239

                  Ja co na "kibel" w piwie jestem okrutnie wyczulony tego "kibla" w warcie 09.08.2018 nie czuję, a piłem dzisiaj dwa piwa z tej warki. Czuję za to wyraźną "drewnianość" i jakby zimną, zmieloną kawę. Trunek dobry, ale ogólnie brakowało mu mocy, alkoholowości, treściwości znanej z dawnego Komesa, czy innych porterów (jak Warmiński, czy Żywiecki).

                  Comment

                  • SeeJay
                    Senior
                    • 04-2016
                    • 239

                    PS: Kupione bardzo tanio, bo za niecałe 4 złote.

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      To nie tak do końca kibel, ale taki nietypowy akcent pewnie od słodu palonego, przytoczyłem go jako ciekawostkę, bo "normalny" zapach kiblowy jest dla mnie bardzo uciążliwy, praktycznie eliminuje piwo. W warce 09.08.2018 był on szczątkowy, w tej z datą do 30.07.2018 dał się wyczuć, ale nie straszył.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Dokładnie nasz owy "kibel" to nie typowa siarka czy kanaliza.
                        Bardziej spalone i wilgotne drewno z dziwną nie naturalną dla porterów nutą.
                        Mnie ta warka smakowała bardzie jak jakiś dziwny stout niż zwykły bałtyk czy choćby palony porter.
                        lubię palone portery, (nawet bardzo) lecz muszą one mieć sporą podbudowę słodową i lekką owocowość to wtedy taki wymiata.

                        Ja poczekam na inne warki. Się mi nie śpieszy.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2291

                          Warka 19.09.2018. Przede wszystkim w aromacie i smaku wybija się b. przyjemna, wyraźna paloność jakże charakterystyczna dla miłosławskiego portera.
                          Do tego to co zwykle czyli kawa i gorzka czekolada.
                          W miarę ogrzania do głosu dochodzi coraz większa słodycz, ale palony słód wciąż ją nieźle równoważy.
                          Od dłuższego czasu w stałej cenie w Carrefour Market za 4.89 zł. Kibla nie stwierdziłem Warto brać.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi
                            Warka 19.09.2018. Przede wszystkim w aromacie i smaku wybija się b. przyjemna, wyraźna paloność jakże charakterystyczna dla miłosławskiego portera.
                            Do tego to co zwykle czyli kawa i gorzka czekolada.
                            W miarę ogrzania do głosu dochodzi coraz większa słodycz, ale palony słód wciąż ją nieźle równoważy.
                            Od dłuższego czasu w stałej cenie w Carrefour Market za 4.89 zł. Kibla nie stwierdziłem Warto brać.
                            namówiony !!!
                            jutro z rana wizyta w kerfurze, bo dzisiaj widziałem ową najnowszą wrześniową warkę
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • kosher
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 2291

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              namówiony !!!
                              jutro z rana wizyta w kerfurze, bo dzisiaj widziałem ową najnowszą wrześniową warkę

                              W razie czego wiedz, że widziałem w Kerfie dwie wrześniowe- 11.09. i 19.09.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kosher Wyświetlenie odpowiedzi

                                W razie czego wiedz, że widziałem w Kerfie dwie wrześniowe- 11.09. i 19.09.
                                ok.
                                ja widziałem na pierwszej z brzegu butelce chyba 19.09.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎