Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Otworzyć bar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • freeriders
    Junior
    • 10-2005
    • 22

    Otworzyć bar

    Moim skromnym marzeniem jest otworzyć swój własny bar piwny. Marzy mi się niewielki bar w stylu irlandzkim, jeżeli wiecie co mam na myśli. Nigdy w irlandii nie byłem, ale z filmów bardzo podobają mi się tamtejsze bary. A co u nas? W moim mieście jak na 40 tyś mieszkańców, jest sporo barów, aczkolwiek większość z wyjątkiem może jednego lub dwóch skończyły jako gniazda dla dresiarzy. Prawdopodobnie, przynajmnie właśnie to powstrzymuje mnie od otwarcia takiego baru. Dresiarze wchodzą wszędzie i olewają to , że ktoś może chciałby spokojnie wypić piwo. Nie wspominam już o płaceniu haraczu. Wiem zresztą co mówię bo pracuję w ochronie na patrolu interwen. Tak więc może pozostaje poczekać na spokojniejsze czasy. Może kiedyś zaproszę Was do swojej przystani.
    Last edited by freeriders; 19-11-2006, 10:39. Powód: dwie literówki
    *******************************************
    Nie mam problemu z piciem.
    Bez problemu piję, upijam się i walam po podłodze.


    R. Williams
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Moim marzeniem też... i tak zostanie.
    Zaporą przed dresiarzami jest brak "koncerniaków", dobra cena za piwo i inne bardziej typowe lokale w okolicy.

    Comment

    • Shlangbaum
      Senior
      • 03-2005
      • 5828

      #3
      A ja uważam, że marzenia są po to by je realizować i otworzę swój wymarzony lokal choćby nie wiem co. Będzie to Niderlandia z lanym Hoegardenem, Kriekiem, Grimbergenem, Koźlakiem z Ambera i Stella Artois dla snobów

      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #4
        A ja ci otworzę konkurencyjny "pod nosem".
        A już serio... jasne, że są po to, by je realizować. Jak będzie mnie stać, by utrzymać lokal do którego będzie przychodzić kilka osób to czemu nie. Dotychczas uważałem, że nie da się sprzedawać dobrego piwa i utrzymać ciekawy lokal. Szynk jest na to dobrym przykładem, że się da. Czy i mnie się uda... to inna bajka.
        Last edited by e-prezes; 20-11-2006, 11:35.

        Comment

        • pezet
          Improwizator
          • 03-2006
          • 481

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          Będzie to Niderlandia z lanym Hoegardenem, Kriekiem, Grimbergenem, Koźlakiem z Ambera i Stella Artois dla snobów
          Będę Twoim gościem ale Stella Art. nie zamówię .
          Może jednak otworzę swój BeNeLuxowy bar (z akcentem na Be).
          Życzmy sobie zrealizowania marzeń
          „Amatorom konopi indyjskich należy się przypomnienie, że naczelną zasadą rządzącą chemią mózgu jest zasada równowagi.
          Nie można bezkarnie zmieniać składu tej biochemicznej zupy, a przynajmniej nie można tego robić na dłuższą metę...”
          Dr hab. med. Przemysław Bieńkowski

          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • kham
            Senior
            • 01-2006
            • 751

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pezet
            Będę Twoim gościem ale Stella Art. nie zamówię .
            Może jednak otworzę swój BeNeLuxowy bar (z akcentem na Be).
            Życzmy sobie zrealizowania marzeń
            Benelux już w Poznaniu istniał. Na południowej ścianie Starego Rynku. Najpierw były tylko piwa z Belgi potem doszedł koncerniak z beczki a teraz knajpy nie ma. Niestety zarabia się na koncerniakach. Wyposażenia knajpy i koszty prowadzenia to spore pieniążki.

            Comment

            • barthez
              Senior
              • 07-2005
              • 367

              #7
              Mam podobne marzenie, otwarcia pubu, ale w klimatach wioślarskich (jakieś ozdoby, pamiątki itp.), rzecz jasna z dobrym piwem, w odpowiedniej cenie.
              Oczywiście jest to cel jedynie hobbystyczny, na jakieś wielkie zarobki bym nie liczył.
              Może kiedyś...
              Last edited by barthez; 21-11-2006, 15:13.

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                A ja uważam, że marzenia są po to by je realizować i otworzę swój wymarzony lokal choćby nie wiem co. Będzie to Niderlandia z lanym Hoegardenem, Kriekiem, Grimbergenem, Koźlakiem z Ambera i Stella Artois dla snobów
                I po 2-3 miesiącach zmienisz asortyment piwa lub zamkniesz ten bar.

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dryx
                  I po 2-3 miesiącach zmienisz asortyment piwa lub zamkniesz ten bar.
                  Przy ilości kilku milionów turystów rocznie w Krakowie, z których jedną czwartą stanowią Holendrzy i Belgowie? - nie sądzę.

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • kham
                    Senior
                    • 01-2006
                    • 751

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                    Przy ilości kilku milionów turystów rocznie w Krakowie, z których jedną czwartą stanowią Holendrzy i Belgowie? - nie sądzę.
                    Muszą jeszcze ten bar znaleść a nie po to by szukać baru do Krakowa jadą. Jeżeli zaś będziesz go otwierał w eksponowanym miejscu to czynsz będzie morderczy a co za tym idzie ceny piwa.

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
                      Muszą jeszcze ten bar znaleść a nie po to by szukać baru do Krakowa jadą. Jeżeli zaś będziesz go otwierał w eksponowanym miejscu to czynsz będzie morderczy a co za tym idzie ceny piwa.
                      Wybacz, ale po pierwsze to mój wymarzony bar a nie coś co zamierzam jutro otworzyć. A po drugie dobrze wiem, jak funkcjonuje turystyka knajpiana w Krakowie bo od 4 lat oprowadzam zagranicznych turystów po naszych lokalach
                      Last edited by Shlangbaum; 21-11-2006, 23:16.

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • kham
                        Senior
                        • 01-2006
                        • 751

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                        Wybacz, ale po pierwsze to mój wymarzony bar a nie coś co zamierzam jutro otworzyć. A po drugie dobrze wiem, jak funkcjonuje turystyka knajpiana w Krakowie bo od 4 lat oprowadzam zagranicznych turystów po naszych lokalach
                        Marzenia są po to by je realizować. A wtedy trzeba o takich "drobiazgach" myśleć. Wierzynka to napewno odwiedzą ale dlatego, że nie ma nic takiego u nich a te piwa to raczej mają. No chyba, że Niemcy bo oni latają do Tajlandi pić niemieckie piwa.

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kham
                          Marzenia są po to by je realizować. A wtedy trzeba o takich "drobiazgach" myśleć. Wierzynka to napewno odwiedzą ale dlatego, że nie ma nic takiego u nich a te piwa to raczej mają. No chyba, że Niemcy bo oni latają do Tajlandi pić niemieckie piwa.
                          Co do marzeń to się zgadzamy. O tych 'drobiazgach' to ja wiem sporo z praktyki. Wierzynek nie jest zbyt popularną wśród turystów restauracją. Pracowałem tam przez 3 miesiące na grillu (a kumpel dalej pracuje na moim miejscu), po za tym znam właścicielkę i coś o tym wiem. I uwierz mi, znam ceny czynszu lokali w Krakowie (bo moja mama zarządza jednym z nich), wiem gdzie chodzą turyści i jakiej narodowości i wiem co piją, bo jak już wspominałem, jestem od kilku lat przewodnikiem wycieczek z Anglii, Holandii, Belgii i innych krajów. Proszę więc o nie udzielanie mi rad, w temacie, który znam. Chyba, że będzie to coś, czego nie wiem o knajpach w centrum Krakowa Ja się o Poznaniu nie wypowiadam, bo nie znam tamtego rynku.
                          Last edited by Shlangbaum; 21-11-2006, 23:48.

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • monne
                            Senior
                            • 02-2006
                            • 914

                            #14
                            A ja się cichutko wtrącę z maleńką dygresją ... : Ktoś tu ma szczególnie pesymistyczne nastawienie do spełniania marzeń .
                            .



                            Comment

                            • kham
                              Senior
                              • 01-2006
                              • 751

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika monne
                              A ja się cichutko wtrącę z maleńką dygresją ... : Ktoś tu ma szczególnie pesymistyczne nastawienie do spełniania marzeń .
                              Nie pesymistyczne tylko realistyczne. Wolał bym żeby turyści próbowali tu polskich piw, cydrów i miodów. Tyle, że jakoś nie ma specjalnie czego próbować. Jakoś średnio wierze by np Holender po holenderskie piwa w Polsce chętnie sięgał.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎