Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

więcej browarów w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Właśnie odkryłem, że mamy w Czechach kolejny browar i to bynajmniej nie restauracyjny.
    Destylarnia w osadzie Žlebské Chvalovice (na południowy zachód od Pardubic, poczta Třemošnice) od 1 października wzięła się za robienie piwa. Ciemne i jasne kvasnicowe można u nich kupić tylko w beczkach. Sprzedaż w soboty i niedziele.

    Oficiální web rodinného pivovaru a pěstitelské palírny ve Žlebských Chvalovicích



    Kiedyś była tu dyskusja (nie mogę znaleźć) o tym czy Klášterní pivovar Želiv funkcjonuje czy nie. Ktoś tam niedawno kupił ich wyroby. Otóż te piwa są (były?) produkowane w Humpolcu (Bernard). Powrót produkcji w oryginalnym miejscu planowany jest w połowie 2011 roku.
    Last edited by Pendragon; 13-12-2010, 14:43.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13949

      7 grudnia miał wystartować browar MMX w miejscowości Lety u Dobřichovic (kilkanaście kilometrów od południowych granic Pragi). Strona już działa, ale niewiele na niej informacji póki co. Czy działa browar z restauracją i hotelem - tego nie wiem.
      Pivo vysoké neměnné kvality. Ubytování v designových pokojích. Vynikající česká a mezinárodní kuchyně.


      Do listy czynnych już browarów doliczyć należy zalegalizowany w sierpniu br "homebrewing" z miejscowości Mačice


      Podobną legalizację przeszedł nieczynny jeszcze domowy browarek z miasteczka Šťáhlavy (na południowy wschód od Pilzna).
      minipivovar-stahlavy.ic.cz

      Minipivovar Kubík w Hradec Kralove miał ruszyć w grudniu, ale z powodu problemów administracyjnych ruszy trochę później.


      Tym samym czynnych browarów jest obecnie 137.
      Last edited by Pendragon; 13-12-2010, 17:28.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13949

        Minibrowar w Czeskim Cieszynie coraz bliżej. Szukając informacji o nim (np. lokalizacji - nie znalazłem) otworzyła mi się strona z ogłoszeniami. We wrześniu szukano sladka a także ogłoszono konkurs na nazwy piw. Do wygrania było 1000 koron. No niestety, trochę za późno to znalazłem - termin minął z końcem listopada
        Ale jest też jakiś konkret - piw mają być 4 rodzaje: 11, 12, 13 i 14-tka. Jest tez mail do browarku: minipivovar-ct@seznam.cz
        Last edited by Pendragon; 13-12-2010, 21:55.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • Raciborz
          Senior
          • 06-2004
          • 594

          Ruszył kolejny browarek "Rohan" w Rohove,niedaleko Hlucina.16 km od Raciborza,odwiedzo go zaraz po sylwestrze.Oczywiście jeżeli droga bedzie przejezdna .Podaje link

          Comment

          • Raciborz
            Senior
            • 06-2004
            • 594

            oj kumpel wprowdził mnie w bląd!!, to tylko 10 km

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13949

              No to jest całkowite zaskoczenie, bo tego browarku nie było w zapowiedziach do tej pory, chyba że do podawanej niedawno długiej listy zakradł się błąd - Rochlov (koło Pilzna) zamiast Rohov.
              Z tym Hlucinem to nie przesadzajamy, fakt najbliższy browar, ale bardziej należałoby napisać "koło Opawy" A najważniejsze jest to, że Rohov to tylko 2 km od polskiej granicy - w linii prostej od Krzanowic przez pola. Samochodem będzie z 4-5. Z Raciborza 10, ale od rogatek miasta
              Last edited by Pendragon; 31-12-2010, 12:49.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13949

                Znalazłem adres (Slezská 86, róg Hlavní) i stronę gospody http://www.u-komarku.cz/
                Last edited by Pendragon; 31-12-2010, 12:53.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  No to jeszcze dodam, że do Rohova można dojechać następującymi liniami:
                  252 - Opava - Kravare - Koberice - Rohov - Trebom
                  255 - Opava - Kravare - Koberice - Rohov - Chuchelna - Bela
                  281 - Ostrava - Hlucin - Dolni Benesov - Koberice - Rohov - Trebon
                  jest też rachityczna linia 284 Dolni Benesov - Koberice - Rohov - Sudice
                  rozkłady
                  Z Polski to na piechotę z centrum Krzanowic jest niecałe 4 km, z Pietraszyna do Sudic 2 km (dalej autobus 252 i 281), z centrum Kietrza do Treboma jest 4,5 km - dalej autobus 252 i 281.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Znalazłem adres (Slezská 86, róg Hlavní) i stronę gospody http://www.u-komarku.cz/
                    Nasi górnicy już znają ten lokal od lat:





                    Oto 600 osobowa dziura w Czechach ma czym się pochwalić i ściągać ludzi z Polski.
                    no ale my mamy brazylijskiego grilla...

                    To już jest nokaut, różnice już tak się pogłębiają, że zrobiła się straszna przepaść.

                    Comment

                    • Raciborz
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 594

                      Hahah ja mieszkam na rogatkach

                      Comment

                      • karol1000
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 1823

                        Pendragonie
                        znalazlem stronke pivovaru ktorej nie ma jeszcze na mapie tzn. jest pivovar nie ma stronki
                        Výtečné rukodělné pivo a pivní speciály v Praze a okolí. Vysoce hodnocené hosty a odborníky. Pivovar Třebonice.
                        LP

                        Comment

                        • karol1000
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 1823

                          stronke staropramena zmienilbym na
                          LP

                          Comment

                          • Raciborz
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 594

                            Odwiedziłem dziś "Rohana",typowa czeska hospoda.Na .Piwa wyśmienite, trzynastaka 25 Kc,jedenastka 22 KC.Dostępne także w petach 1,5 L.Polecam

                            Comment

                            • danhaj
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 619

                              A nie chciałbyś trochę szerzej opisać tego miejsca zakładają np. nowy temat? Dostępne są te dwa rodzaje piwa? Czy jest firmowe szkło, podkładki? Czy maja jedzenie, jeśli tak to czy tanio i smacznie? Jak z frekwencją w lokalu, obsługą, wystrojem? Czy instalacja jest na miejscu w lokalu? itp.
                              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                              www.czechforum.pl

                              Comment

                              • Raciborz
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 594

                                opisałem szerzej w dziale knajpy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎