Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Steenberge, Piraat Triple Hop

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #61
    I już nowsza warka się ukazała, a dodatkowo można ją było wyrwać jako jedno piwo w ramach 4 + 4 w Lidl'u. 23.02.24, bardzo wyraziście chmielone, nawet jak jaki pilzner, w nucie dolnej kwiatowo-ziołowy chmiel, rumianek, w smaku dużo chmielu i niestety też nuta żelazista, bardzo pod strong lager, goryczka długa i zalegająca, zdecydowanie słabo, ale z drugiej strony bez zobowiązań. Pełni swoją rolę czyli zastępnik jasnego pełnego, a alkohol dobrze ukryty, bardziej taki Duvel, wygląda i smakuje jak pilsik, a naprawdę jest czachołupem, schłodzone będzie też smakować, ale lepsze w temperaturze pokojowej.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #62
      Z najświeższego pudełka, kupionego w ramach 4+4. Warka 04.05.24, czyli niedaleko od ostatniego wypustu, więc warto porównać. Jest podobnie, szczególnie dużo rumianku i kwiatu czarnego bzu, nuta dolna ziemista bardziej. Smak owocowy, chmiel nieprzesadzony, goryczka na granicy, za tu mirabelki, renklody, jabłka pieczone, marmolada pigwowa, no feeria barw owocowych. Ewidentna poprawa, nie jakiś tam pisz-pan-pilzner czy strong lager czy malt liquor, ale Belg, leciutki i zarazem pikantny Tintin (w sumie też blondyn).
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Petitpierre
        Senior
        • 01-2014
        • 2560

        #63
        Najnowszy, 15.12.2024. Cena już wiadomo, że wyższa, 6zł. W zapachu bardzo obficie chmielowy. Nuty ziemiste, korzenne, pikantne, ale nie rumianek, jest ostro. Pieprz, papryka, imbir. W nucie dolnej lekko czarny bez z poprzedniej warki. Zapach jest triple hop, chmielowo, bogato i prosto do przodu, a właściwie do nosa. W smaku owocowy, pieczone jabłka, duża goryczka, nawet IPA, trochę może mało belgii, ale pijalność jak nie przymierzając co lepszych IIPA.
        Mały porterek-przyjaciel nerek

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Nie jestem pewien czy to TH to nie ściema... Niby w aromacie jest delikatny chmiel, ale o jakimś intensywnych uderzeniach tego aromatu nie można mówić, a już o przegięciu z Citrą to w ogóle. W smaku też nie jest to 'lokalna IPA', jak czasem się określa to piwo. Jest słodkawe od wyraźnych morelowo-brzoskwiniowych nut. Właściwie smakuje jak to piwo.
          Wróciłem po kilka latach do tego piwa i czuć w nim przede wszystkim to czym jest - belga, tripa. Zgadzam się z tym co powyżej napisałem. Jest dość "miękkie", owocowe, a alko. ładnie się harmonizuje. Nie jest to sesyjne piwo, ale może kiedyś do niego wrócę, bo mi smakowało.
          Last edited by e-prezes; 19-04-2023, 14:41.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎