Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ölgerðin Egill Skallagrímsson [Borg], Garún Nr. 19

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    Ölgerðin Egill Skallagrímsson [Borg], Garún Nr. 19

    Icelandic Imperial Stout - 11,5% alc. vol. Butelka 0,33 l.

    Piwo podobno (wedle barmana) produkowane niemal wyłącznie na eksport, dostępne jedynie w 2 miejscach na Islandii. Ja dorwałem 2 butelki w hostelu w Akureyri.

    Kolor: Smoliście czarny.
    Piana: Ciemno brązowa, dość skąpa (ledwo przykrywa całą powierzchnie cienką warstewką) jednak dość trwała, oblepia szkło.
    Zapach: Bardzo intensywny. Palone słody - kawa, świeży chleb razowy, orzechy. Niezwykle przyjemny. Alkohol niewyczuwalny.
    Smak: Piwo - nie dziwota - bardzo treściwe - oblepia gardło jak balsam. Dominują posmaki palone, jak w zapachu: kawa, chleb razowy, czekolada, orzechy. Są też wyraźne nuty suszonych owoców - taki kompot wigilijny. Goryczka umiarkowanie wysoka, nie dominuje, bardzo czysta, szlachetna. Brak kwaśnych posmaków od palonego słodu, nie ma też śladów spalenizny. Czuć rozgrzewającą moc alkoholu, ale nut spirytusowych próżno szukać. RE-WE-LA-CJA!!!
    Wysycenie: Niskie. Podkreśla to kaliber tego piwa.
    Opakowanie: Stylowa etykieta, bardzo prosta. Firmowy kapsel. Podane w dedykowanym snifterze na browarnianej podkładce, w pięknych okolicznościach przyrody

    Absolutny must-have dla fanów stoutów. Od teraz jest moim wzorcem stylu. Najbardziej znanego Islandzkiego Imperial Stouta - Lavę - bije na głowę.

    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)
  • Latarnik
    Premium Lamplighter
    • 06-2004
    • 4996

    #2
    Trzy lata temu piana byla bardzo ladna:
    Attached Files
    5400 kapsli z wypitych piw
    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎