Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] Red AIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6124

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Mętna mocniejsza herbata. [3.5]
    Piana: Nie na długo, drugie dolanie było trwalsze. [3]
    Zapach: Karmel, żywice, grapefruit ale dość ciężki. [3.5]
    Smak: Słodkie, cytrusy, dość gęste, żywice. Start to lekka magii i karmel ale potem następuje "przyzwyczajenie". Goryczka większa ale bez szaleństwa. Słodkie bardzo dominuje i nie odpuszcza. [3.5]
    Wysycenie: Nie za duży. [3.5]
    Opakowanie: Fajnie, bardzo fajnie. Chyba wszystko co ważne jest. [4.5]
    Uwagi: Nie jest źle ale z tą lekką magii ciekawe jak będzie do 25 maja?

    Moja ocena: [3.5]

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #47
      Zmiana etykiety nic nie pomogła, nadal nudna trawiasto-iglasta goryczka
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Cichus
        Junior
        • 04-2013
        • 20

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bursztynowy, lekko opalizujący. [4]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, ale nie opada. Ładnie znaczy szkło. [3.5]
        Zapach: Głównie opiekany, tostowy, karmelowy, ale w tle obecne cytrusy i słodkie owoce. [3.5]
        Smak: Słodkie, mocno "przypieczone". Spod tego wszystkiego wychodzi chmielowy posmak. Goryczka umiarkowana, ale przyjemna nie zalegająca. [3.5]
        Wysycenie: Średnie. [4.5]
        Opakowanie: Nawiązanie do Django, dzikiego zachodu i Strażnika Teksasu? Mnie się bardzo podoba taka koncepcja. [4.5]
        Uwagi: Gdy zacząłem nalewać to piwo, to zacząłem się zastanawiać, gdzie ono red? Bardziej wygląda to na amber. W smaku i zapachu natomiast jest red, tak jak sugeruje nazwa. Niezłe, choć liczyłem, że będzie bardziej chmielowe niż słodowe.

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny bursztyn [4]
          Piana: bardzo obfita, grubopęcherzykowa, ładnie zdobi szkło, ale niezbyt trwała - zostaje z niej tylko cienka wastwa [4]
          Zapach: dość intensywny, po równo sosna, żółty grejpfrut, owoce tropikalne [4]
          Smak: słodko-tropikalny, dużo owoców tropikalnych, na finiszu nieprzesadzona grejpfrutowa goryczka; na szczęście brak gryzącej sosny [4]
          Wysycenie: niskie, odpowiednie [4]
          Opakowanie: ładna etykieta, sporo informacji o piwie [4.5]
          Uwagi: Piwo ok, na szczęście nie przesadzono z chmieleniem. Nie kręcą mnie ipy, ale być może jeszcze wrócę.

          Moja ocena: [4.025]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #50
            Teraz, pite "po latach", czyli ledwie kilka partii później - nie ma tej fajnej goryczki, nie ma tych ekstremalnych odczuć, za które cenię piwa w tym stylu. Nie jest złe, ale jest... Za słabe.

            Albo ja się robię marudny, czego też nie wykluczam.

            Comment

            • cejot
              Member
              • 11-2014
              • 64

              #51
              Wypiłem w weekend ( 16.05.2015), nie wiem która to warka ale było naprawdę świetne, wszystko ładnie ułożone, no i alko nie było czuć praktycznie, choć jakichś ekstremalnych smaków czy aromatów piwo nie posiada. Wcześniej testowałem wersję Imperial Rewd AIPA, która mnie położyła goryczką, a tu wszystko ładnie zbalansowane. Polecam, kolejne dobre piwko z Birbantu!

              Comment

              • WRoMAN
                Junior
                • 06-2015
                • 21

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Nazwa piwa sugeruje. że jest czerwone i faktycznie wygląda to nieźle. Fajne, ciemno bursztynowe piwo, klarowne [4.5]
                Piana: Początkowo nieźle, grubo-pęcherzykowa piana, później opada, ale do końca pozostaje obrączka na powierzchni. Delikatny lacing, mógłby być mocniejszy. [3.5]
                Zapach: Czuć delikatny karmel. Jest słodko, chmielowo, nie wyczuwam specjalnie mega cytrusów, ale zapach jest intrygujący [3.5]
                Smak: Piwo, temat zapachu, nadrabia smakiem. Dominuje grejpfrut. Fajna goryczka, która lekko gdzieś tam na końcu języka się zawiesza i nie chce odejść. Ale to dobrze. Alkohol, pomimo sporej "mocy" piwa, w ogóle się nie narzuca. Smaczne piwo, co tu dużo pisać. [4.5]
                Wysycenie: Zbyt małe. [3]
                Opakowanie: Przydałaby się jakaś "morska opowieść". Etykieta niby duża, ale treści mało, a szkoda, lubię sobie poczytać. Natomiast szczegóły dotyczące piwa jak najbardziej OK, pełen skład, IBU itp. Gitara. [4]
                Uwagi: Data ważności 6/01/2015 Piwo niefiltrowane, pasteryzowane.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: ciemny bursztyn, delikatnie zmętniony, [3.5]
                  Piana: beżowa, średnio-niska, drobnopęcherzykowa, mocno "zbita", średniej trwałości [4]
                  Zapach: liczi, owoce tropikalne, cytrusy, żywica, karmel, [4]
                  Smak: pełne, dużo grejpfruta, karmel, słodkie, ale skontrowane wyraźną, średniowysoką chmielową goryczką, alkohol jest dobrze zamaskowany [4.5]
                  Wysycenie: średnie - odpowiednie [4.5]
                  Opakowanie: Ładna grafika, adekwatna dla piwa, pełen skład, praktyczna tabelka z parametrami piwa. Dobrze przemyślana etykieta(jak wszystkie piwa od Birbanta) [5]
                  Uwagi: Bardzo smaczne, pijalne piwo. Warka 6.01.2016

                  Moja ocena: [4.25]

                  Comment

                  • Pivotal
                    Senior
                    • 05-2013
                    • 671

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, pod światło miedziany. Piwo z osadem, ale nie jest całkowicie nieprzejrzyste. [4.5]
                    Piana: Wysoka i trwała, beżowa, drobnoziarnista, obkleja szkło, pozostaje do końca. [5]
                    Zapach: Wyrazisty, żywiczny, a także owoców egzotycznych: grejpfruta, marakui, po ociepleniu doszło mango. [4]
                    Smak: Cytrusowy, żywiczny, łodygowy, marakui, mango, delikatny karmel. Goryczka była pestkowa o średniej mocy, całkiem długa. [4]
                    Wysycenie: Średnie, widoczne do końca. Mogłoby być bardziej nasycone. [3.5]
                    Opakowanie: Podoba mi się etykieta, kapsel też niezły, tylko facet z fajką ma raczej mało wspólnego z piwem... Dodatkowy plus, to podany skład i inne wiadomości. [4]
                    Uwagi: Warka do 14.02.2016, wypite 11.02'16. Smaczne i całkiem treściwe, trochę mało karmelu w smaku... alkohol dobrze ukryty. **146**

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Między ciemnym bursztynem, a miedzią, zamglony. [4]
                      Piana: Niezbyt wysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, chyba średnio trwała, dość słaby lacing. [3.5]
                      Zapach: Słodowy, umiarkowanie czerwone owoce, niedużo karmelu, delikatna żywica i cytrusy, ogólnie w porządku, tylko brakuje mu intensywności. [3.5]
                      Smak: Średnia słodowość, karmel, wytrawne, trochę owoców i cytrusów, średnio-wysoka goryczka grejpfrutowa z lekko trawiastym posmakiem, średnie ciało. Ogólnie piwo wydaje się trochę za lekkie jak na swoje parametry, ale nie jest złe. [3.5]
                      Wysycenie: Bardzo niskie - nie pasuje. [2.5]
                      Opakowanie: Ładna i czytelna etykieta z kompletem informacji. [5]
                      Uwagi: Warka do 13.03.2017 - dość słaba warka jak na to piwo, choć w sumie do zarzucenia mam tylko brak ogólnej intensywności, no i trochę wysycenia.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • rafalek21
                        Senior
                        • 04-2015
                        • 1407

                        #56
                        Warka 24.01.2019 - słabizna.
                        Wodniste(jakby miało 10-11° blg), karmel, wytrawne, średnio-wysoka trawiasto-grejpfrutowa goryczka.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎