Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Faktoria] Winchester IIPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • corsano
    Senior
    • 05-2013
    • 182

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowny [4.5]
    Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa, trwała [4.5]
    Zapach: Intensywny, żywiczny, karmelowy, lekko cytrusowy, lekko alkoholowy [4]
    Smak: Pełne, oleiste, na pierwszym planie żywiczne, grejpfrutowe, cytrusowy, karmelowy, goryczka bardzo wysoka - w charakterze żywiczna i alkoholowy, bilans w stronę goryczki [4.5]
    Wysycenie: Niskie, bardzo dobre [4.5]
    Opakowanie: Bardzo dobra, z pomysłem, sporo informacji na kontrze, kapsel czarny [4]
    Uwagi: Warka do 10.06.2015

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • Crim44
      Member
      • 09-2014
      • 88

      #32
      warka 5.09 albo słabo trafiłem albo rozpuszczalnikowe, mocne alkoholowe, mało amerykańskie, słabooooooooooo

      Comment

      • Wujas
        Gość
        • 11-2014
        • 267

        #33
        Fakt, partia 3.2015 z datą ważności 5.09.15. - alkohol wyczuwalny znacznie bardziej niż w poprzednio próbowanych wypustach.
        Poza tym nieco ubogo w aromacie, na szczęście wyraźnie zaznaczony Simcoe i Amarillo.
        Mam nadzieję, że to tylko chwilowa zniżka formy.

        Comment

        • Pess09
          Senior
          • 12-2013
          • 284

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Zmętniony bursztyn. [4.5]
          Piana: Średnio obfita, zbudowana z średnich i małych pęcherzyków, nawet ładnie oblepia szkło. [3.5]
          Zapach: Wyraziste cytrusy ale nie są odosobnione, towarzyszą im zioła, nuty iglasto żywiczne. [4.5]
          Smak: Bardzo mocna iglasto cytrusowa goryczka, karmelowa baza daje o sobie znać ale to goryczka gra pierwsze skrzypce. Alkohol nawet dobrze skryty, lekko grzeje w przełyk. [4.5]
          Wysycenie: Dobre. [3]
          Opakowanie: Ciekawy pomysł na etykiety, jest to coś innego, czarny goły kapsel. [4.5]
          Uwagi: Bardzo dobra wyrazista IIPA.

          Moja ocena: [4.325]

          Comment

          • Winterstorm
            Member
            • 06-2014
            • 60

            #35
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnobursztynowy, wyraźnie zmętniony, ale nie jest jakiś rewelacyjny. [4]
            Piana: Wspaniała. Wysoka, zbita, drobnopęcherzykowa, została do samego końca. Rzadko mi się trafia coś tak ładnego. [5]
            Zapach: Przede wszystkim sosnowo-żywiczny, ziołowo, jest też wyraźna baza słodowa, czuć owoce tropikalne typu mango. [4.5]
            Smak: Bardzo intensywny, głównie owocowa słodowość, ale jest też krótka, acz wyraźna goryczka. [4]
            Wysycenie: Za wysokie jak na styl, trochę szczypiące. [3.5]
            Opakowanie: Ładne opakowania, konsekwentna stylistyka. [4]
            Uwagi: Pite z kranu w koziańskim RESET pub. Przyjemne piwo, do którego warto wracać.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, taki jakby przybrudzony bursztyn. Mętność na lekko-średnim poziomie [4]
              Piana: Średnio obfita, za to nieźle z trwałością. Opada powoli. Oblepia szkło ładną kremową warstwą [4]
              Zapach: Intensywny i przyjemny. Raczej klasyka gatunku - dużo iglaków i żywicy, jest też sporo owoców tropikalnych, silna cytrusowość. Cytrusy reprezentowane nie tylko przez grejpfruta, ale gdzieś tam subtelnie odzywa się... cytryna? [4.5]
              Smak: Zacna Double IPA z porządną porcją goryczki, ale jednak alkohol odzywa się dość wyraźnie. Goryczka odchmielna, ta grejpfrutowa, za bardzo miesza się z posmakiem alko. Mimo tej wady pije się całkiem przyjemnie. Ciało słodowe pełne, sporo wspomnianych w zapachu nut owocowych, troszkę karmelu. Gdyby nie te alko klimaty byłoby super [4]
              Wysycenie: Dość niskie, odpowiednie [5]
              Opakowanie: Kolorystyka i projekt graficzny całkiem fajne, tego całego strasznie długiego tekstu na etykiecie nie chce mi się czytać. Dość dokładne info odnośnie parametrów i składu [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • seblop
                Member
                • 03-2015
                • 35

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny bursztyn, raczej klarowne stało dość długo. [4.5]
                Piana: Na początku wysoka i drobnopęcherzykowa, po paru minutach redukuje się do cienkiej warstwy, ładnie zdobiącej szkło [4.5]
                Zapach: Sosna grejpfrut, ale raczej ta biała jego część. Słodowość wyczuwalna alkoholu brak w zapachu. [4]
                Smak: To samo co w zapachu tylko lekki alkohol wychodzi po ogrzaniu ale w miarę dobrze ukryty. Duża słodowość przykrywa te 100 IBU podane na etykiecie. [4.5]
                Wysycenie: Optymalne do gatunku. [4.5]
                Opakowanie: Fajna etykieta, na kontretykiecie pełne info. [4.5]
                Uwagi: Bardzo dobra IIPA, chyba jedna z lepszych na rynku. Godna polecenia.

                Moja ocena: [4.325]

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztyn, zamglone [4.5]
                  Piana: Jasno beżowa, dość obfita, średnio trwała, ładny lacing [4]
                  Zapach: Owoce tropikalne, żywica, karmel, cytrusy, aromat jest intensywny, przyjemny no i poprawny. [4.5]
                  Smak: Owocowe, las iglasty, karmel, lekka słodycz, gładkie, wysoka pełnia, potężna cytrusowo-żywicowa goryczka, lekko ziołowy finisz. [4.5]
                  Wysycenie: Niewysokie - idealne [5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta z kompletem informacji [4.5]
                  Uwagi: Bardzo smaczna IIPA, poprawna, bez wad.

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • GSE
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 424

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnobursztynowy, miedziany, opalizujący [4.5]
                    Piana: średnio obfita, zostawia lacing [4.5]
                    Zapach: już otwierając butelkę... kosz owoców! nie tylko tropikalne (mango, pomarańcza), bo po nalaniu wyczułem owoce leśne (jeżyna, aronia). przy dolewaniu pojawiła się nieprzyjemna nuta kwaśno-gorzka, coś jak płyn do mycia naczyń (kieliszek płukałem wcześniej samą wodą), ale piwo o tydzień przekroczyło termin ważności, dlatego nie obniżam oceny [5]
                    Smak: początkowo trochę ściągająca goryczka, ale dość pijalne. nie czuć takiej zawiesiny jak przy innych IIPAch (o niższym ekstrakcie), co mnie mocno zaskoczyło in plus. oczywiście wszystko przyćmiewa grejpfrut, ale słodowa kontra fajnie balansuje smak i zapewnia wyjątkowe doznania. alkohol niewyczuwalny. pierwszy raz stwierdziłem, że pojemność 0,33 byłaby optymalna, bo pod koniec zaczęło mnie męczyć [4.5]
                    Wysycenie: optymalne, bez zarzutu [5]
                    Opakowanie: takich długich haseł encyklopedycznych na etykiecie nie ma chyba nikt. przeczytałem z zainteresowaniem (z nostalgią wspominając zabawy plastikowym Winchesterem na początku podstawówki). kontra ma niewielki rozmiar, więc też zapisana drobnym maczkiem. jedyne do czego mogę się doczepić to enigmatyczne "IBU 100++", bo źródła w internecie podają 150 (i chyba przesadzają). kapsel czarny, czyli standard u kontraktowców [5]
                    Uwagi: piłem lepsze w tym stylu (np. Quatro to to nie jest), ale nigdy za taką cenę (4,80zł na promocji)! myślę, że wiele nie straciło po przekroczeniu terminu przydatności: 31.01.2016 / Partia 4.2015

                    Moja ocena: [4.725]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztyn, bardzo delikatnie opalizujący. [4.5]
                      Piana: Średnio obfita, jasnobeżowa, głównie drobne pęcherzyki, średnio trwała, lekki lacing. [4]
                      Zapach: Owoce tropikalne, cytrusy i żywica/iglaki, dość intensywny, przyjemny. [4]
                      Smak: Średnio słodkie, średnia słodowość, karmel, cytrusowe, trochę nut owocowych, średnio-wysoka pełnia, wysoka grejpfrutowo-żywiczna goryczka, lekko zalegająca, gładkie, dość dobrze ukryty alkohol. [3.5]
                      Wysycenie: Umiarkowane - pasuje, choć odbiło mi się raz. [4]
                      Opakowanie: Bardzo ładna, nowa etykieta, komplet informacji. [5]
                      Uwagi:Przeciętne IIPA, wydaje się lekkie jak na swoje parametry, co może być zdradliwe. Niestety jest też wyraźnie słabsze(jakościowo) od zeszłorocznej warki.
                      Piwo z datą do 22.06.2017.

                      Moja ocena: [3.875]
                      Last edited by rafalek21; 13-11-2016, 04:13.

                      Comment

                      • Pivotal
                        Senior
                        • 05-2013
                        • 671

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy z minimalnym osadem. [4.5]
                        Piana: O beżowym zabarwieniu, niska, krótkotrwała, drobnoziarnista, pozostawiła na szkle wiele drobnych plamek, na powierzchni obecna do końca. [2.5]
                        Zapach: Z butelki bardzo mocny, głównie owocowy, po przelaniu słabszy, czuć cytrusy, mango, marakuję, czerwoną porzeczkę i żywicę. [4]
                        Smak: Cytrusy, żywica, marakuja, mango, morele oraz lekki akcent karmelowy. Goryczka, bardzo silna - grejpfrutowo-żywiczna. Piwo o gęstszej konsystencji. Alkohol był znakomicie ukryty. [4]
                        Wysycenie: Wolałbym wyższe, ale nie było najgorzej... [3]
                        Opakowanie: W stylu Faktorii, opowiastka z dzikiego zachodu, podany pełny skład, czarny kapsel bez nadruku. Etykiety z kiepskiego papieru, podczas odklejania ponaddzierały się w kilku miejscach. [3.5]
                        Uwagi: Wypite 22.01.2017, warka do 28.02'17/partia 2.2016. Porządne piwo, ale z tym IBU 100++, to przesada. **252**

                        Moja ocena: [3.8]

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          #42
                          8.4 % alk.
                          100+ IBU
                          18.1 % BLG
                          Warka: 28/02/2017 pite 26/02/2017


                          Aromat: słodkie mango plus wyraźny grapefruit. Nie jakiś olbrzymi, ale wystarczy. W końcu staruszek
                          Smak: słodkie mango plus wyraźny grapefruit. Niezły balans. Alkohol ukryty bardzo dobrze. Plus 100 IBU absolutnie nie czuć. Lekki karmel i żywica w posmaku.
                          Smaczna IIPA, choć nie powalająca, ale przy najmniej nie zamula.
                          Attached Files
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • rafalek21
                            Senior
                            • 04-2015
                            • 1407

                            #43
                            Warka do 28.03.2018

                            Barwa: Lekko zamglony bursztyn.
                            Piana: Średnio obfita, biaława, średnio trwała, nieźle zdobi szkło.
                            Zapach: Karmel, ziemisty, cytrusy, lekko landrynki.
                            Smak: Nieco przypalony karmel, cytrusy, landrynki, wysoka goryczka żywiczno-grejpfrutowa, średnio długa, sporo ciała, trochę alkoholu.
                            Wysycenie niewysokie - w porządku.

                            Przeciętne IIPA, nie tak dobre jak poprzednie warki.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎