Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Jurajskie Witbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, Jurajskie Witbier

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brudno-bladożółty. [4.5]
    Piana: Bielutka, zbita, dosyć wysoka i raczej trwała. Osadza się na ściankach. [4]
    Zapach: Bardzo rześki, cytrusowo-kolendrowy z przyprawową nutą - pewnie od użytego w piwie czerwonego pieprzu. [4.5]
    Smak: Mocno orzeźwiające, lekkie - acz nie wodniste - piwo. Trochę pszenicznej słodowości, chlebowatości, ale przede wszystkim pomarańcza. Przy przełykaniu delikatnie czuć pieprz - co powoduje, że odruchowo bierzemy kolejny łyk. I kolejny, i kolejny... [4.5]
    Wysycenie: Mogłoby być nieco wyższe. [4.5]
    Opakowanie: Ładna, schludna etykieta. Skład dokładny, informacji przeciętnie dużo. [4.5]
    Uwagi: Smakowało.

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • Pumpernikiel
      Junior
      • 10-2014
      • 2

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: jasnożółty, jak najbardziej w stylu. [4.5]
      Piana: drobnopęcherzykowa, dosyć wysoka, tworzy kożuch. [4]
      Zapach: z butelki zapach słodki, cytrusowy z delikatną kolendrą. Po nalaniu do szklanki mniej wyczuwalny. [3.5]
      Smak: brak kwaskowatości na finiszu, wszystko przykrywa chlebowość, mało orzeźwiające jak na witbiera. [3]
      Wysycenie: trochę za małe, ale nie jest źle. [4]
      Opakowanie: super papier, wszystkie informacje zamieszczone na butelce. Kto lubi minimalistyczne podejście do etykiet, temu powinno się spodobać. [5]
      Uwagi: Niezłe piwo, ale mało pijalne jak na witbiera. Przede wszystkim brak kwaskowatości w smaku.

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złote, po wymieszaniu w butelce mętne. [5]
        Piana: Po nalaniu drobna, średnio obfita. Dość szybko redukuje się do obrączki. [3.5]
        Zapach: Intensywny aromat skórki pomarańczy dopełniony kolendrą. [4]
        Smak: Pierwsze wrażenie to cierpkość od skórki pomarańczy plus całkiem spora goryczka. Po kilku łykach smak ulega ugładzeniu, pojawia się delikatna słodycz. Piwo rześkie, smaczne, idealne na start [4]
        Wysycenie: Średniowysokie [4.5]
        Opakowanie: Rewelacja. Bardzo stylowa, elegancka etykieta powleczona matową folią dzięki czemu jest ultraprzyjemna w dotyku [5]
        Uwagi: Browar na Jurze wraca ze złej drogi wytyczonej przez Ju-Rajską Pomarańczę. Jest dobrze

        Moja ocena: [4.075]
        Attached Files
        Last edited by docent; 09-12-2014, 12:46.
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • YouPeter
          Senior
          • 05-2004
          • 2379

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasno żółty, mętne. [5]
          Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, utrzymująca się przez ok. 5 min., następnie opadająca do postaci cienkiego dywanika i nieco grubszej obrączki. Lekko oblepia ścianki szkła. [4]
          Zapach: Na pierwszym planie zdecydowany i intensywny zapach kolendry. W oddali trochę aromatów zbożowych i pieprz. [4]
          Smak: W smaku również dominuje kolendra i delikatna kwaskowatość na finiszu. Pieprz obecny w bardzo przyjemnym natężeniu. Goryczka niska. [4]
          Wysycenie: Średnie do wysokiego. [4]
          Opakowanie: Nowoczesna i prosta etykieta. Plus za komplet informacji. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.05]
          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

          Comment

          • Klatak
            Senior
            • 07-2014
            • 431

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Typowy, słomkowy ze średnim zmętnieniem (bez nalewania osadu). [5]
            Piana: Dość obfita, drobno i średnio zbudowana, średnio trwała. [4]
            Zapach: Średnio intensywny, na pierwszym planie jest na szczęście nie gryzący i dość przyjemny aromat pieprzowy. Nuty typowe dla wita (pomarańcza i kolendra) wyczuwalne nieco słabiej. Odbiór całości całkiem przyjemny i intrygujący. [4]
            Smak: W smaku podobnie jak w aromacie pieprz na pierwszym planie, jednak praktycznie nie niesie on ze sobą ostrości. Kolendra, także nienachalnie daje o sobie znać, szczególnie w posmaku. Goryczka jak na witbiera dość konkretna. Obawiałem się po parametrach że piwo będzie za słodkie, ale tak nie jest. [4]
            Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
            Opakowanie: Całkiem przyjemne proste ale fajne, dobre jakościowo, zawiera komplet informacji. [4.5]
            Uwagi: Warka z datą do 15.05.2015. Kolejne piwo z pieprzem z browaru na Jurze, tym razem znacznie bardziej pieprzne w aromacie, jednak nie ostre. Mocno odbiega smakowo od klasycznego wita, ale jest bardzo przyjemne i nieźle pijalne.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • pavlo11111
              Member
              • 11-2014
              • 78

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno-słomkowe; mętne [4.5]
              Piana: Niezbyt obfita ale za to trwała, łatwo ją pobudzić, dobrze zdobi szkło [4.5]
              Zapach: Głównie kolendra, wyczuwalny też pieprz oraz nuty zbożowe oraz lekka pomarańcza; przyjemny lecz niezbyt intensywny [4]
              Smak: Dobre i orzeźwiające; wyczuwalny pieprz oraz kolendra, choć są to bardziej akcenty niż dominujące smaki. Goryczka niska lecz wyczuwalna [4]
              Wysycenie: Idealne i orzeźwiające [5]
              Opakowanie: Ciekawe i z pomysłem chociaż brakuje mu jakiegoś 'pazura' [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.15]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, dość jasny, lekko mętny. [4]
                Piana: Biała, drobna, wysoka i trwała . [4.5]
                Zapach: Słód, cytrusy, lekki banan, coś jeszcze - może to kolendra...? [4]
                Smak: Nuta konkretna przypraw. Czyżby to ten różowy pieprz? Koncentruję się i... TAK! Wyraźnie czuję jego różowość! . Hm..., a może to jednak kolendra...? Słabo kojarzę takie smaki w piwie, co nie znaczy, że mi nie odpowiadają. W tle słód, trochę banan i zboża. Fajny smak, intrygujący i zachęcający do dalszego picia . [4.5]
                Wysycenie: Średnie, a nawet, jak dla takiego piwa, to dość niskie. Może i lepiej, nie rozprasza... . [4]
                Opakowanie: Bardzo eleganckie, subtelne w kierunku ascetycznego, wskazujące na aromaty i smaki ukryte w piwie. Wysoka jakość wykonania, kapsel browaru. To jedna z najciekawszych etykiet, jakie ostatnio miałem w ręku. [5]
                Uwagi: Smaczne, fascynujące na swój sposób, lekkie, a jednocześnie treściwe piwo.
                Pozytywne zaskoczenie na początek roku .

                Moja ocena: [4.3]

                Comment

                • Mars276
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 134

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty. Przy pierwszym nalaniu piwo jest całkowicie klarowne. [5]
                  Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa. Po niedługim czasie zaczyna się robić nieco mydlana, ale jest w miarę trwała i pozostawia ładny lacing. [4]
                  Zapach: Głównie pomarańczowy. Kolendra w tle. Aromat jest dość intensywny i orzeźwiający. Po ogrzaniu wyłazi aromat pieprzu, który świetnie współgra z pozostałymi aromatami. [5]
                  Smak: Piwo jest wytrawne. Goryczka jest niska, ale wyczuwalna. Piwo nie jest wodniste, co jest w tym stylu miłym zaskoczeniem.. W smaku piwo jest mocniej kolendrowe niż w aromacie, pomarańczowość pozostaje intensywna. Pieprzu jest tu dużo mniej niż w aromacie. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie do wysokiego. Mogłoby być ciut wyższe. [4.5]
                  Opakowanie: Prosta elegancka etykieta. pełen skład. Bardzo dobra robota. [4.5]
                  Uwagi: Bardzo dobry witbier. Brawo dla Browaru na Jurze. Jest to kolejna solidne piwo w ich asortymencie. Dodatek pieprzu do piwa jest bardzo fajną sprawą.

                  Moja ocena: [4.65]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎