Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beczka dębowa 15 litrów, nowa - co dalej?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • WRoMAN
    Junior
    • 06-2015
    • 21

    Beczka dębowa 15 litrów, nowa - co dalej?

    Szanowni Piwowarzy,
    bardzo was proszę o pomoc. Dziś, z okazji 30. urodzin dostałem nie byle jaki prezent - beczkę dębową, 15 litrów, woskowaną w środku (wosk pszczeli). Żadne bourbony, whiskacze. Nówka deska.
    No i pojawia się pytanie - co dalej? O leżakowaniu w beczka po ww. trunkach słyszało się już setki razy, co chwilę jakaś premiera barrel age'a. Tutaj jedno wygląda to nieco inaczej.
    Jak to wykorzystać w amatorskim piwowarstwie domowym? Czy najpierw zabawić się w jakiś inny trunek? Choć tutaj też bez szaleństw - whisky nie zrobię w domu, wina Porto raczej też
    Proszę o pomoc i rady. Wszak rzecz do tanich nie należy, fajnie by było to jakoś wykorzystać.
    Pozdrawiam!
  • fidoangel
    Senior
    • 07-2005
    • 3489

    #2
    Panie, se wpisałem w wyszukiwarkę "beczka dębowa" i na przykład:
    Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.


    Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.
    "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

    Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

    Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
    Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
    Sprawdź >>>Przewodnik<<<

    Comment

    • WRoMAN
      Junior
      • 06-2015
      • 21

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
      Panie, se wpisałem w wyszukiwarkę "beczka dębowa" i na przykład:
      Piwa nie uwarzysz w garści - jaki sprzęt jest do tego konieczny? Ciekawe rozwiązania i nowości techniczne.


      http://www.browar.biz/forum/showthre...ka+d%C4%99bowa
      Na wstępie podkreślę, że z wyszukiwarki umiem korzystać i to też uczyniłem, zanim ten post napisałem. Ale....
      Jeden z podanych tutaj linków prowadzi do tematu z 2003 roku (!!!), gdzie generalnie za dużo na ten temat nie ma, ktoś tam pisze o beczce, ze szkła, w której to prędzej można podać bimber na weselu, niż leżakować cokolwiek, trochę jest o wyparzeniu butelek, coś tam, coś tam, koniec tematu. Z resztą nie oszukujmy się - 2003 rok? To prawie jak kroniki Długosza.
      Drugi link - sorry, też bez polotu.
      Owszem pojawiają się stwierdzenia, że beczka dębowa nie, bo garbniki, bo popsuje smak. Ale to co? Mam ów prezent przeznaczyć na sadzenie kwiatków?
      Nie sądzę, aby nikt wcześniej nie miał podobnego problemu.
      Bardziej chodzi mi o to, jak to ugryźć? Czy najpierw zabawa w jakieś wino? Przecież nie kupię 15 litrów whisky i nie zaleję beczki na rok czy dwa lata. Na necie jest pełno info o bimbrze. Wyobraża sobie ktoś później piwo leżakowane w beczce po bimbrze? ;]
      Gdybym miał wybierać to wybrałbym beczkę po jakimś szlachetnym trunku, ale wybrać nie mogłem...

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Oczywiście, że bimber. Taki porządnie zrobiony, najlepiej z zacieru owocowego a jeszcze lepiej zbożowego a nie samego cukru. Zalać na dwa lata do przepalonej beczki a potem robić już te burbon/łyski barelejdże

        Comment

        • franekf
          Senior
          • 06-2004
          • 944

          #5
          Tak jak pisze Leona - wypalić, zalać jakimś mocnym alkoholem, żeby wyciągnęło nadmiar tanin z drewna, i potem dopiero próbować z czymś docelowym.
          A wiesz przynajmniej, jaki to dąb? Bo jeśli polski, to chyba średnio się będzie nadawał, ale kto wie.
          Jeśli chcesz, to napisz mi PW - dam Ci namiar na bardzo dobrego speca od beczek i wszystkiego, co z nimi związane, może Ci pomoże w wolnej chwili
          Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
          http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
          Piwny Janusz bez Teku

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎