Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Soboa Dakar, Flag Speciale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Soboa Dakar, Flag Speciale

    Butelka 0,65cl,alkohol 5,2%.Biere de luxe
    Piana znikoma,nietrwała.Barwa słomkowa.
    W smaku lekko słodowe.Wyrażnie,choć niezbyt mocno goryczkowo-gorzkawe.Występuje posmak piwa bezalkoholowego podobnie jak w "Biere la Gazelle" ale zdecydowanie bardziej wytłumiony.Ten posmak pojawia się w tle zmieszany z lekkim kwaskiem.
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4538

    #2
    Kolor: Jasno żóty, klarowny, takiego się spodziewałem (4)
    Piana: Jak na wodzie sodowej. Praktycznie nie zaistniała na dłużej niż kilka sekund, nie było szans nawet fotki zrobić. Nie pozostał żaden, choćby najmniejszy ślad. (1)
    Zapach: Zaraz po otwarciu butelki rozniosła się nawet przyjemna chmielowa woń. Niestety po przelaniu była już tylko stęchła słodowość z chemicznym mdłym zapachem. (1,5)
    Smak: Na pierwszy łyk wydaje się dość rześko owocowy lecz już po chwili razi sztucznością. Owocowość jakby z kiepskiej podróbki soku "identycznego z naturalnym", goryczka sztucznego grejfruta i do tego mdły posmak słodowy na szczęście niezbyt intensywny (1,5)
    Wysycenie: Jak w oranżadzie, bąble non stop pracują, aż szczypią w język. Normalne CO2 z butli w dużej dawce. (1,5)
    Opakowanie: Butelka zwrotna 0,33 l, błyszcząca biało - złota etykieta z czarną nazwą piwa, podobnie krawatka i kontra, napisy po francusku. Kolorystyka niezbyt estetyczna i przyciągająca wzrok. Podany tylko alkohol - 5,2%. Kapsel dedykowany. (2,5)
    Uwagi: Zawsze ciekawie wypić piwo z egzotycznego kraju ale ja się cieszę że to tylko 0,33 l, bo więcej raczej bym nie dał rady. Chemiczność jest dominująca, może nie razić w napojach orzeźwiających ale to miało być piwo. Może w afrykańskim upale się sprawdza...
    Przywiezione przez kolegę z afrykańskich wojaży, zawsze pamiętającym o mnie jeśli chodzi o piwne ciekawostki.

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      • Noriusz81
        Senior
        • 11-2008
        • 388

        #4
        Zawartość alkoholu bez zmian, but. o poj. 330 ml.

        Typowy eurolager (afrilager?)
        Barwa słomkowa, piana po 3 minutach od nalania - zanika całkowicie.
        Słodowość wyczuwana w aromacie, podczas konsumpcji i w posmaku. W smaku można też doszukać się nuty chmielowej i lekko kwaskowej... Wysycenie piwa jest bez zarzutu.

        Reasumując, szukając w pamięci - wersja produkowana w Togo bardziej mi podeszła.
        Liczba wypitych rodzajów piw: 4688 ze 190 krajów
        Liczba kapsli z piw, które wypiłem:
        2286 ze 162 krajów
        Noriuszowe piwa - zdobyte kraje

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎