Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bohmisches Brauhaus AG Insterburg

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • arcy
    Senior
    • 07-2002
    • 7538

    Bohmisches Brauhaus AG Insterburg

    Czy ktoś z Was wie może coś o tym browarze? Znalazłem starą metalową skrzynkę z niego pochodzącą, niestety w kiepskim stanie
  • cororo
    • 04-2003
    • 766

    #2
    Insterburg -to niestety w Rosji zapomniałem jak sie nazywa teraz ta miejscowość ale leży w Obwodzie Kaliningradzkim.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #3
      Czerniachovsk

      Comment

      • kalifat
        Senior
        • 10-2004
        • 1168

        #4
        Cororo ma rację.
        Insterburg teraz nazywa się Czerniachowsk ( vel Черняховск ) , a jakąś etykietę znalazłem tutaj (choć nie mozna wykluczyć, że to nie ten sam browar).


        ps. Arcy co Ty robisz na tym urlopie? Na wykopki jeszcze nie czas

        ps2. widać nie zauważyłem, że Krzysiu już odpowiedział
        Last edited by kalifat; 17-05-2005, 15:15.
        bla bla bla

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kalifat
          Arcy co Ty robisz na tym urlopie? Na wykopki jeszcze nie czas
          Łaziłem po strychu.

          Comment

          • brzeczka
            Senior
            • 12-2003
            • 373

            #6
            Ja co prawda obżeniłem swoją butelkę insterbutską, ale chętnie poczytałbym o browarach Prus Wschodnich bez wnikania gdzie szczątki dziś się znajdują, jaK chceta to podam swoje dane z roku 1915 z tej części Prus, ale to nie dzisiaj - no i jeśli są zainteresowani
            opracowanie Tomasz Kaczmarski Szczecin

            Comment

            • mimons
              Member
              • 12-2002
              • 39

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika brzeczka
              Ja co prawda obżeniłem swoją butelkę insterbutską, ale chętnie poczytałbym o browarach Prus Wschodnich bez wnikania gdzie szczątki dziś się znajdują, jaK chceta to podam swoje dane z roku 1915 z tej części Prus, ale to nie dzisiaj - no i jeśli są zainteresowani
              Chceta. A Instrburg to po naszemu Wystruć.

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2542

                #8
                Do końca XIX wieku "Böhmisches Brauhaus" był największym browarem w mieście. Później został prześcignięty, a w 1918 roku przejęty przez "Bürgerliches Brauhaus AG". Obydwa browary dominowały rynek miejski chociażby dlatego, że były nowoczesne i napędzane maszynami, podczas gdy reszta browarów w tej miejscowości napędzana była ręcznie. W 1885 roku obydwa browary wyprodukowały 21 466 hl piwa, reszta piwowarów z Insterburga zaledwie 10 261 hl. W 1886 roku stosunek był już 28 452 hl do 10 392 hl. Böhmisches Brauhaus został założony koło roku 1875, spółką akcyjną był od roku 1896. W 1902 roku zakład został rozbudowany, a od 1907 roku istniało przedstawicielstwo browaru w Ełku, gdzie wykupiono browar Juliusza Fietza (zburzony podczas I wojny światowej).
                Produkcja:
                1897: 25 308 hl
                1912: 26 400 hl
                1913: 30 500 hl
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • AdamP
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 111

                  #9
                  Może jako ciekawostkę dodam, że w browarze tym (Böhmisches Brauhaus vorm. J. & H. Bernecker Insterburg) częścią prac wykończeniowo – sanitarnych, a także dostarczeniem mebli , zajęła się firma Augusta Honiga z Królewca. Podobnie zresztą jak i w innym browarze z Insterburga, tj. Bruhn & Fröse Brauerei oraz innych w Prusach Wschodnich.

                  Browar Bürgerliches Brauhaus AG Insterbur produkował w latach 30 – tych XX w. piwa górnej fermentacji: Einfachbier, Schankbier, Vollbier oraz dolnej: Vollbier i Starkbier. Startował on z kapitałem 880 tys. M. i zaliczany był do czołówki browarów wschodniopruskich.
                  Attached Files

                  Comment

                  • AdamP
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 111

                    #10
                    jeszcze coś takiego znalazłem w kompie
                    Attached Files

                    Comment

                    • mimons
                      Member
                      • 12-2002
                      • 39

                      #11
                      Ta zielona porcelanka to chyba z Bürgerliches Brauhaus (istnieją też czerwone) tak jak i flaszka, którą dodaję.
                      Attached Files

                      Comment

                      • arys27
                        Junior
                        • 07-2016
                        • 2

                        #12
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
                        Do końca XIX wieku "Böhmisches Brauhaus" był największym browarem w mieście. Później został prześcignięty, a w 1918 roku przejęty przez "Bürgerliches Brauhaus AG". Obydwa browary dominowały rynek miejski chociażby dlatego, że były nowoczesne i napędzane maszynami, podczas gdy reszta browarów w tej miejscowości napędzana była ręcznie. W 1885 roku obydwa browary wyprodukowały 21 466 hl piwa, reszta piwowarów z Insterburga zaledwie 10 261 hl. W 1886 roku stosunek był już 28 452 hl do 10 392 hl. Böhmisches Brauhaus został założony koło roku 1875, spółką akcyjną był od roku 1896. W 1902 roku zakład został rozbudowany, a od 1907 roku istniało przedstawicielstwo browaru w Ełku, gdzie wykupiono browar Juliusza Fietza (zburzony podczas I wojny światowej).
                        Produkcja:
                        1897: 25 308 hl
                        1912: 26 400 hl
                        1913: 30 500 hl
                        Mógłbym się dowiedzieć skąd dane dotyczące przejęcia browaru J.Fietza przez browar w Insterburgu? Dziękuję i pozdrawiam

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2542

                          #13
                          W tej książce informacja podana jest na stronie nr 40.
                          Attached Files
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎