Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Praia, Strela Classic

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tfur
    Senior
    • 05-2006
    • 1302

    Praia, Strela Classic

    cienkie piwko z ciepłych krajów. kolor nie najbledszy wcale. smak poprawny, lekka goryczka plus kukurydzka, nie pozostawia trwalszych wrażeń. zapach niewyróżniający się. słabe wysycenie. piana niska, szybko zanikająca. butelka 0,25 l. moc: 5,6 %
    wyobrażam sobie, że w zwrotnikowym słoneczku wchodzi jak złoto. egzotyczny napitek do pomylenia z byle piwem ze średniej półki. jedyne, jak się wydaje, przylądkowe piwo, chociaż podobno na miejscu są też dostępne inne, importowe. pełna nazwa browaru to: Sociedade Cabo Verdana de Cerveja e Refrigerantes, czyli 'zielonoprzylądkowe towarzystwo produkcji piwa i napojów orzeźwiających', z siedzibą w mieście Praia, to ichnia stolica, po naszemu 'plaża'.
    ps. wasze adminiscenckie mości, wątek krajowy trzeba stworzyć i nazwę kraju z tytułu postu usunąć, jak mniemam.
    pps. podziękować rodzicielom darczyńcom wypada
    Attached Files
    Last edited by tfur; 10-03-2009, 21:58. Powód: skleroza
    veni, emi, bibi
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    #2
    Miałem przyjemność pić to to w styczniu 2008. Cienkie, wodniste - wszak klimat zwrotnikowy, ale smak dość przyjemny. W moim odczuciu nagazowane było bardzo mocno - niemal jak szampan (zresztą tak jak szampan zareagowało na otwarcie butelki). W skali od 1 do 5 dałbym mu ok. 4. Gdybym mógł, to chętnie bym do niego wrócił
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • perłyfan
      Senior
      • 02-2003
      • 1244

      #3
      Posiadam etykietę (+kontrę+krawatkę) z litrowej butelki tego piwa. Dodatkowo kapsel (a raczej nakrętkę). Jeśli ktoś zainteresowany to zapraszam na PW. Jak nie to śmietnik
      JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        131 kraj w mojej "kolekcji"
        Foto:
        Attached Files
        Last edited by sibarh; 10-10-2013, 19:37.
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          alk 5.6% czyli bez zmian

          kolor - zlocisty
          piana - biała, drobna, opada w dość zauważalnym tempie
          zapach - bez rewelacji - słodowy
          smak - dość pełne i treściwe, lekkie w smaku, goryczka umiarkowana, fajnie wyczuwana baza słodowa, dobrze zharmonizowane
          gaz -bez zarzutu

          Butelka 0,25 z firmowym kapslem, miła niespodzianka, naprawdę smaczne, wypite z przyjemnością
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎