Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Natakhtari, Natakhtari

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgroza
    Senior
    • 03-2008
    • 3597

    Natakhtari, Natakhtari

    Sztandarowe piwo największego producenta piwa w Gruzji należącego do koncernu Efes. Ekstrakt 12, alk. 4,5%, z kija w Batumi. Piwo, mimo że koncerniak, smakowało mi. Czyste i wyraziste, w miarę chmielowe, odpowiednio nagazowane. Można Gruzinom pozazdrościć wiodącej marki.
    Lotna ekspozytura browaru

    Też Was kocham.
  • adi91dca
    Junior
    • 02-2011
    • 7

    #2
    Na stronce Natakhtari narysowane na mapce jest, że piwko znajduję się między innymi w Polsce. Wie ktoś gdzie można je znaleść?

    Comment

    • Manieklbl
      Senior
      • 10-2007
      • 100

      #3
      Marka, która wydaje się mieć w Gruzji absolutny monopol. Podczas tygodniowego pobytu w Gruzji zauważyłem, że inne piwa (dające się niestety policzyć na placach jednej ręki) pijałem tylko ja, a w rękach dosłownie każdego człowieka w nadmorskim Ureki znajdowało się właśnie to piwo, często w 2,5L butelce (szkło 0,5 kompletnie się nie opłacało - kosztowało niespełna 3x taniej, niż 2,5L.). Ja też, siłą rzeczy piłem go sporo - było całkiem ok, chociaż coś więcej tak na prawdę cieżko powiedzieć. Ja jednak z produktów tego browaru zdecydowanie preferuje lekkie i goryczkowe 3D Tride.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10836

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Manieklbl Wyświetlenie odpowiedzi
        Marka, która wydaje się mieć w Gruzji absolutny monopol. Podczas tygodniowego pobytu w Gruzji zauważyłem, że inne piwa (dające się niestety policzyć na placach jednej ręki) pijałem tylko ja,(...).
        W takim razie bardzo źle szukałeś/
        Tak się składa, że również i ja byłem w tym kraju, w tym roku i moge ciebie zapewnić oprócz browaru Natahtari istnieją jeszcze inne browary, które warzą naprawdę smaczne piwa.
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • dabu1
          Senior
          • 04-2005
          • 159

          #5
          Puszka po piwie, no i samo piwo - prezent od kolegi z pracy
          Attached Files

          Comment

          • sibarh
            PremiumUżytkownik
            • 01-2005
            • 10384

            #6
            Foto:
            Attached Files
            2800 nowe piwa opisałem na forum
            Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
            Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

            Comment

            • dryx
              † 1966-2017 Piwosz w Raju
              • 04-2002
              • 1735

              #7
              Puszka 0,5 l.
              Parametry bez zmian , nadal 4,5 %, ekstarkt 12 blg. Poza tym informacje na puszce tylko w j. gruzińskim.
              Barwa somowa, piana niewysoka, średnio-trwała.
              W zapachu i smaku dominuje słód. Wyraźna i dominująca w finiszu goryczka.
              Nasycenie w sam raz.
              Dobre piwo, warto spróbować.
              Attached Files

              Comment

              • dryx
                † 1966-2017 Piwosz w Raju
                • 04-2002
                • 1735

                #8
                Tym razem wersja z nalewaka. Według etki z kega piwo już ma 5 % alkoholu, ekstrakt bez zmian.
                Na miejscu piwo smakowało bardzo dobrze. A może długa podróż przez pustkowia i półpustynię sprawiły, że piwo było wyśmienite.
                Jako ciekawostkę dodam, ze piłem je w Oasis Club - lokalu jaki prowadzą Polacy w Udabno. Na miejscu też jest do spróbowania kuchnia swańska, bo w Udabno żyja przesiedleni Swanowie, w w kuchni właśnie uwijają się swańskie kobiety. Ja akurat spróbowałem dobrego kubdari - placka wypełnionego mięsnym farszem.
                Attached Files

                Comment

                • kruger_nr1
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 801

                  #9
                  Jasne i lekkie piwko, bez specjalnych doznań smakowych jak dla mnie...
                  Attached Files
                  Kolekcja puszek piwnych:
                  http://puszkikrugera.web-album.org/

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎