Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najtańsze piwo. Piwo Tesco

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mareks
    Senior
    • 05-2002
    • 1939

    Najtańsze piwo. Piwo Tesco

    Najtańsze piwo. Piwo Tesco - 1,14 zł/puszka

    W Tesco mówią, że ich piwo produkuje browar Van Pur. Mało alkoholu - tylko 4 proc. Dwa i pół razy taniej niż puszka piwa tego samego browaru, ale sprzedawana pod jego logo.

    Jakim cudem to piwo jest takie tanie?

    Po kilku tygodniach ustaleń otrzymałem odpowiedź prezesa Marka Krzystkiewicza, że to efekt niższych kosztów promocji i dystrybucji oraz zerowego kosztu reklamy. Zaś "w zakresie technologii produkcji, jakości surowców, jak i kontroli jakości brak jest istotnych różnic" między piwem Van Pur a marką supermarketową.

    Ale skąd aż dwuipółkrotne przebicie?

    Doktor inż. Elżbieta Baca z Zakładu Technologii Piwa i Słodu w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego podsuwa taką hipotezę: - Jeżeli browar ma zalegające piwo, to woli się go pozbyć nawet po cenie produkcji. Produkcja piwa trwa trzy-cztery tygodnie, a potem towar ma pół roku-rok trwałości. Sprawdzam w sklepie: pudło. Piwo marki Tesco ma najdłuższy termin przydatności w całym dziale piwnym.

    Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy konkurencyjnej Kompanii Piwowarskiej, podsuwa inne tropy: - Można używać słodu jęczmiennego albo zamiast niego kukurydzy, to tańsze. Można kupić chmiel gorszej klasy, bez aromatu i dodać aromat syntetyczny. Można też dodać enzymy, żeby przyspieszyć proces fermentacji. Wtedy da się więcej wyprodukować w krótszym czasie.

    Eliza Panek z Browaru Żywiec dodaje: - Jeśli się przerwie fermentację, wyjdzie piwo z mniejszą zawartością ekstraktu, czyli mówiąc w uproszczeniu - słabsze. A akcyzę płaci się od zawartości alkoholu. Ale i tak się nie da wyprodukować piwa w takiej cenie, bo nie da się tak zbić kosztów fiskalnych, pytałam w naszym dziale technologii. Nawet przy słabym piwie sama akcyza i VAT to razem 77 groszy. A produkcja?

    Paweł Kwiatkowski: - W branży mówi się, że "piwo generuje traffic". Czyli ludzie przyjdą do sklepu po tanie piwo i coś przy okazji dokupią.


    Cały tekst o najtańszych produktach:
    Duży Format - magazyn reporterów Gazety Wyborczej. Duży Format dostępny w poniedziałki w kioskach oraz codziennie na Wyborcza.pl.
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
    Najtańsze piwo. Piwo Tesco - 1,14 zł/puszka
    To jest rzeczywiście kosmos, bo o ile się nie mylę, sama konserwa do tego piwa kosztuje 0,5zł. Do tego 22% VATu i zostaje nam 0,35zł na piwo. A jest jeszcze akcyza. Wydaje mi się, że TESCO nie zarabia na tym piwie nic, albo nawet trochę dokłada, dla samego efektu, żeby pojawić się w takim artykule i żeby mieć na półce najtańsze piwo
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
    Doktor inż. Elżbieta Baca z Zakładu Technologii Piwa i Słodu w Instytucie Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego podsuwa taką hipotezę: - Jeżeli browar ma zalegające piwo, to woli się go pozbyć nawet po cenie produkcji. Produkcja piwa trwa trzy-cztery tygodnie, a potem towar ma pół roku-rok trwałości. Sprawdzam w sklepie: pudło. Piwo marki Tesco ma najdłuższy termin przydatności w całym dziale piwnym.
    To nie do końca jest taki błędny trop, bo zamiast piwa z krótkim terminem browar może mieć wolne moce produkcyjne, co na jedno wychodzi. Załodze trzeba płacić, czy się warzy czy się leży. Podobnie ratę kredytu. Lepiej więc, żeby był ruch w interesie. Ponadto przy takich dealach można zrobić sprzedaż wiązaną. Bierzecie do każdej palety piwa TESCO paletę Van Pura i musicie go sprzedać - zwrotów nie przyjmujemy.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
    Paweł Kwiatkowski, rzecznik prasowy konkurencyjnej Kompanii Piwowarskiej, podsuwa inne tropy: - Można używać słodu jęczmiennego albo zamiast niego kukurydzy, to tańsze. Można kupić chmiel gorszej klasy, bez aromatu i dodać aromat syntetyczny. Można też dodać enzymy, żeby przyspieszyć proces fermentacji. Wtedy da się więcej wyprodukować w krótszym czasie.
    A to dobre, bo wymienił chyba wszystkie praktyki stosowane w KP. Widać jednak fachowca.

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
    Eliza Panek z Browaru Żywiec dodaje: - Jeśli się przerwie fermentację, wyjdzie piwo z mniejszą zawartością ekstraktu, czyli mówiąc w uproszczeniu - słabsze. A akcyzę płaci się od zawartości alkoholu. Ale i tak się nie da wyprodukować piwa w takiej cenie, bo nie da się tak zbić kosztów fiskalnych, pytałam w naszym dziale technologii. Nawet przy słabym piwie sama akcyza i VAT to razem 77 groszy. A produkcja?
    Pani za to się wiedzą nie popisała. Co ma przerwanie fermentacji do ekstraktu brzeczki nastawnej. Totalna ignorancja. Jeśli to jest jednak jakaś szóstka (6% ekstraktu), to biorąc pod uwagę, że do interesu dokłada trochę browar, a trochę TESCO, myślę, że da się to zrobić. Oczywiście to jest dumping, który jest zabroniony ale już działy księgowości się postarają, żeby nikt się nie przyczepił. Ponadto ktoś musiałby się poskarżyć do UOKiKu, że na tym stracił. A nikt z wielkich konkurentów nie będzie tego robił, żeby za czas jakiś jego to nie spotkało.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      #3
      Ta pani Eliza wiedze ma słabą. Czy aby ona nie działa na szkodę Żywca? Może pracuje w ksiegowosci i wylicza im akcyzę od alkoholu?

      A panu Pawłowi gratuluję prawdomówności jak to sie robi
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • artur2
        Senior
        • 02-2008
        • 535

        #4
        Ja na miejscu pana Pawła zacząłbym się obawiać o pracę

        Parę miesięcy temu kupiłem w Auchan piwo za 0,99zł. Z tego, co pamiętam to było jasne z Jabłonowa w zielonych butelkach 0,5l. Niestety nie pamiętam, czy data ważności sie kończyła, jednak w smaku nie było czuć zepsucia
        Mniej alkoholu, więcej smaku !
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • delvish
          Senior
          • 11-2004
          • 3508

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mareks Wyświetlenie odpowiedzi
          W Tesco mówią, że ich piwo produkuje browar Van Pur. Mało alkoholu - tylko 4 proc.
          Komu mało, temu mało. Przeciętna „desytka” u naszych południowych sąsiadów ma ca. 4% ABV.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Ta pani Eliza wiedze ma słabą.
          Ewentualnie GW łże Nie jest wcale takie nieprawdopodone, że dziennikarz coś pokręcił.
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Jeśli to jest jednak jakaś szóstka (6% ekstraktu), to biorąc pod uwagę, że do interesu dokłada trochę browar, a trochę TESCO, myślę, że da się to zrobić.
          Obstawiam, że to najsłabsze z produkowanych jak dotąd przez VP piw czyli 5,5o. Pozostałe frykasy tj. 6,8o oraz 7,1o to byłaby w takim przypadku czysta rozrzutność Zachodzę za to w głowę jak oni przy 5,5o wyczarowują 3,5% ABV
          "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
          (Frank Zappa)

          "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

          Comment

          • Myszon007
            Senior
            • 02-2007
            • 1208

            #6
            Lodwar w łódzkim Leclerc'u kosztuje 1,09 za butelkę 0,5 litra. Liczą sobie AŻ 10 gr kaucji
            ♪♫

            Comment

            • bastion
              PremiumUżytkownik
              • 10-2006
              • 1117

              #7
              Bardzo mi się podoba odpowiedź pana Kwiatkowskiego.
              Ten tekst powinien być na każdej ''kontrze'' butelki piwa wyprodukowanej przez KP.

              Comment

              • Samael
                Senior
                • 09-2007
                • 153

                #8
                Bierzecie do każdej palety piwa TESCO paletę Van Pura i musicie go sprzedać - zwrotów nie przyjmujemy.
                Mysle,ze tu jest haczyk.Kolegi mama pracowała w jednym z supermarketów i przy wiekszej ilosci zamowionego produktu, dostaja kilka palet tego samego produktu w gratisie.For exsample za chyba 5 palet jakiejs kawy dostawali jedna gratis.

                Comment

                • dsq
                  Junior
                  • 01-2005
                  • 3

                  #9
                  Jakiś rok temu w czeskim 'Kauflandzie' (mieszkam kilka km od granicy) kupiłem piwo (niestety zapomniałem nazwy), które kosztowało w promocji1 koronę czyli ~ 0,14zł do tego kaucja 3CZK W pyszne piwko czeskie zaopatruję się chetnie w COOP Diskont (coś a la nasz Plus) gdzie najtańsza dziesiątka kosztuje 3,90CZK, a piwko PARDAL (nowy wyrób czeskiego Budweisera http://www.budvar.cz/en/web/Produkty...epni-pivo.html ) kosztuje ok 5CZK czyli 70gr.

                  Comment

                  • tfur
                    Senior
                    • 05-2006
                    • 1301

                    #10
                    a ja kupiłem rogera za 0,89 zł w supermarkecie elea i to nie była żadna promocja. nie wiem, po co to zrobiłem. to musiał być impuls. roger do dziś stoi w lodówce.
                    veni, emi, bibi

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
                      a ja kupiłem rogera za 0,89 zł w supermarkecie elea i to nie była żadna promocja. nie wiem, po co to zrobiłem. to musiał być impuls. roger do dziś stoi w lodówce.
                      no to chłodzenie go przez tyle czasu musiało go nieźle podrożyć
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • ODOLAN
                        Member
                        • 07-2007
                        • 57

                        #12
                        Tesco to siki. A jak wytłumaczycie to, że dla LIDLa bodajże, jest robiony FINKENBRAU, czy jakoś tak, i on jest o dziwo naprawdę bardzo smaczny i jest w BUTELCE, a kosztuje 79 groszy ????? To jest chyba wiele taniej niż to śmieszne piwo tesco...

                        Comment

                        • noodles
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 700

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ODOLAN Wyświetlenie odpowiedzi
                          Tesco to siki. A jak wytłumaczycie to, że dla LIDLa bodajże, jest robiony FINKENBRAU, czy jakoś tak, i on jest o dziwo naprawdę bardzo smaczny i jest w BUTELCE, a kosztuje 79 groszy ????? To jest chyba wiele taniej niż to śmieszne piwo tesco...
                          Taniość piwa Finkbrau w Lidlu to rzecz względna bo jak ostatnio byłem w Lidlu to Finkbrau w puszce kosztował ok 1,3 złotego a jego smak to jeszcze bardziej względna rzecz bo ja na przykład uważam że jest paskudny.
                          Moja kolekcja podstawek

                          Comment

                          • ODOLAN
                            Member
                            • 07-2007
                            • 57

                            #14
                            Jak dla mnie - Piwo Tesco nie jest może nawet złe, dziś dwa piłem - całkiem daje rady ogólnie, ale pamietam, że Finkbrau jest lepszy, całkiem smakowity. Zresztą - jak dla mnie każde piwo jest dobre, od Mastera, przez Kastela aż do Barkasa, który podobno jest mocno krytykowany... jak ktoś nie lubi tzw. tanich piw, to cóż - można pić "ekskluzywne" Żywce i inne komercyjne cuda... ;-) Pewnie jakby nakleić na Kastela cenę 9,99 to by nagle stał się smaczny wśród wielu piwoszy hehe...

                            Comment

                            • Promil03
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 2833

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ODOLAN Wyświetlenie odpowiedzi
                              Tesco to siki. ... To jest chyba wiele taniej niż to śmieszne piwo tesco...
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ODOLAN Wyświetlenie odpowiedzi
                              Jak dla mnie - Piwo Tesco nie jest może nawet złe, dziś dwa piłem - całkiem daje rady ogólnie...
                              No to w końcu lubisz to piwo Tesco czy nie?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎