Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu, ten radosny wynik twórczości legislacyjnej zniknie z Twoich oczu.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Wyszukiwarka Forum Browaru Pomoc Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Tak w skrócie to dzięki temu forum dowiedziałem się, jak powstaje piwo. Wszedłem kiedyś przez przypadek, aby dowiedzieć się, gdzie mogę znaleźć w okolicy Portera Żywieckiego w butelkach 0,5L. Stopniowo, czytając oceny różnych piw, zacząłem szukać nowych smaków. Pomagał mi w tym dział "Sklepy z piwem". W końcu, czytając zachwyty użytkowników nad piwem własnoręcznie uwarzonym, postanowiłem sam zacząć produkcję tego napoju.
Najtron
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 22-08-2010, 23:54
pw13 pw13 is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy Damm, Estrella Damm Inedit

Nowe piwo z Hiszpanii, sprzedawane w ładnych winopodobnych butelkach 0,75 l, tutaj trochę więcej o nim z oficjalnej strony

http://www.estrelladamminedit.com/en/

Ciekawostką z pewnością jest to, że podaje się je w kieliszkach do białego wina
Zaraz zabieram się do degustacji, dostałem prezent od kumpla wracającego z Hiszpanii
Odpowiedz cytując
Stare 24-08-2010, 15:03
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))
Standardowy

Masz fajnie. Ja se musiałem sam kupić .
Jak widać, ciekawy kształt butelki, przypominający zmniejszoną butelkę do wina musującego (cava?) . Nie pamiętam już, ale butelka ma chyba pojemność 0,5 jednak...
Etykieta to złota gwiazda na czarnym tle. I już. Czerwona krawatka, białe napisy. Na kontrze ideologia (tylko po hiszpańsku...), rozbudowana na dodatkowej zawieszce.
Piwo jest jasnozłote, opalizujące lekkozielonkawo. Piana biała, drobna, nawet trwała. Pachnie niezbyt mocno chmielem, owocami (cytrusy?) i drożdżami. W smaku delikatne, głównie słodowe. Sporo gazu, wręcz balonuje.
Butelka swą oryginalnością wiele obiecywała, a tu... Taki... Napój... Poważniej - to chyba hiszpańska wariacja "w temacie" delikatnej pszenicy...
Odpowiedz cytując
Stare 26-08-2010, 21:07
pw13 pw13 is offline
Member

Miejscowość: Kraków
Standardowy

W zapachu rzeczywiscie czuć pszeniczność, w smaku czuć wiele różnych nut, ale nie wiem czy jest w tym piwie coś charakterystycznego... Lekkie, dość przyjemne, jednak wydaje mi sie, że jakość trunku nie przystaje do jakości opakowania, które wg mnie jest bardzo eleganckie i dyskretne
Odpowiedz cytując
Stare 27-08-2010, 09:42
Senior

Standardowy

Butelka rzeczywiście jest świetna. Hiszpanie mają dar do fajnych opakowań piw nie zawsze wybitnych... .
Marketing to potęga, do tego dochodzi propagowanie picia tego piwa w kieliszkach do wina. Wiadomo, że Hiszpanie do wina mają słabość...

Gdzieś w necie znalazłem zaszeregowanie tego piwa do "witbierów"...
Odpowiedz cytując
Stare 20-10-2011, 22:14
Kolesław Kolesław is offline
Senior

Miejscowość: Białystok
Standardowy

Zapach. Słodkie cytruski, aromatyczna kolendra, lekkie drożdże. Ładnie się to komponuje, bardzo, bardzo.
Piana średnia, zostawia gęstą firankę. Gaz, jak na wita (bo to wit niewątpliwie) niewielki.
Kolor ciemnocytrynowy, mocno opalizujący.
Smak orzeźwiający, choć prawie nie ma kwasku. Trochę słodu i rosnąca goryczka - i chmielowa i przyprawowa (kolendra). Posmak wytrawny, bardzo długi, bardziej przyprawowy.
Zrównoważone, naprawdę dobre. Opakowanie to jednak rzeczywiście przerost formy.
Odpowiedz cytując
Stare 13-05-2012, 23:13
Fotka Użytkownika: Tapir
Tapir Tapir is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Kolor - żółtawy, lekko mętny.
Piana - Obfita, średnio gęsta, dość szybko opadła do centymetrowej warstwy.
Zapach - Średnio intensywny, cytrusy, kolendra, lekki chmiel.
Smak - Początek słodkawy, wręcz lekko mdły, po chwili czuć kolendrę i drożdże, do tego lekki chmiel. Szkoda, że brak tu nut cytrusowych.
Wysycenie - Wysokie.
Opakowanie - Jak na zdjęciu powyżej.

Przywiezione przez kumpla z urlopu. Smaczne.
Stare 14-05-2012, 09:13
Senior

Standardowy

Wczoraj widziałem w "Almie" w Skoroszach (?), ale nie pamiętam, po ile...
Odpowiedz cytując
Stare 14-05-2012, 12:29
Fotka Użytkownika: olie
olie olie is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

W marcu tam widziałem za 20 zł
Odpowiedz cytując
Stare 01-07-2012, 17:23
Fotka Użytkownika: wpadzio
wpadzio wpadzio is online now
Kulkmistrz Mniemany

Miejscowość: Warszawa - Natolin
Standardowy

Według komercyjnych opisów to hiszpański witbier, przygotowany przez hiszpańskich znawców kuchni i sommelierów związanych ze snobistyczna hiszpańską restauracją ElBulli. I tak go będę oceniał.

Barwa złocista, lekko mętna, opalizująca. Jak dla mnie zbyt mało mleczny charakter.
Piana dość słaba. Stosunkowo szybko redukuje się do cieniutkiego nalotu na powierzchni, choć pozostawia spore ślady na ściance szkła.
Aromat nieco stłumiony. Zbudowany jednak na kolendrowych i owocowych rześkich nutach.
W smaku owszem, Inedit jak najbardziej witbierowe. W mojej ocenie jest to niestety witbier słaby. Mocno przepłukany, wodnisty. Brakuje silnej, charakterystycznej bazy pomarańczowo-kolendrowej. Pszenica wyczuwalna. Nieznaczny poziom kwiatowej perfumowatości. Brak pozostających na dłużej posmaków.
Nagazowanie jest dość wysokie, prawidłowe dla stylu.
Opakowanie jak na zdjęciu Doodecka z ubiegłego roku - eleganckie, z minimalną ilością graficznych elementów. Mimo wszystko zwraca uwagę na półce. Butelka 0,75l o winnym kształcie. Kapsel z gwiazdą. Na kontrze dość męczącą czcionką skład w kilku językach. Alkohol 4,8%

Podsumowując - obiektywnie to całkiem przyjemny napitek do picia w takie upalne dni jak dziś. Może posmakować także tym, którzy specjalnie nie przepadają za klasycznym jasnym pełnym, bo ma okrągły, delikatny, kwiatowy bukiet...
Jako witbier mnie osobiście nie przekonuje, bowiem profil zapachowo smakowy jest zbyt mało wyrazisty. Lubię ten styl piwa - Inedit niestety zaś smakuje jak witbier light Ode mnie do wyboru: 6 (za styl) lub 7,5 (tzw. ogólne wrażenie) w skali 1-10.
Odpowiedz cytując
Stare 24-04-2014, 17:38
Fotka Użytkownika: Swaroga
Swaroga Swaroga is offline
Senior

Miejscowość: Bruksela
Standardowy

Piwo jest faktycznie nie inwazyjne i łatwo się paruje z rybami i drobiem. Zresztą jak każdy Witbier. Ogólnie nic specjalnego. Ładna butelka.

Tak wygląda w szklance :

damm.jpg
www.ratebeer.com/user/137460/
Odpowiedz cytując
Stare 25-04-2014, 10:57
Senior

Standardowy

Za niecałe PLN 25 (bez grosza ) jest do kupienia tutaj: http://www.browar.biz/forum/showthre...yje%C5%84skich
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie