Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Windischeschenbach, Marktplatz 20 / Neuhaus, Zoigl-BräuKeller Schoilmichl

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piokl13
    Senior
    • 06-2003
    • 946

    Windischeschenbach, Marktplatz 20 / Neuhaus, Zoigl-BräuKeller Schoilmichl

    Najprzyjemniejsze piwne miejsce w Niemczech, w którym zdarzyło mi sie być. Jest to jeden z lokali, w którym leje się zoigl z browaru komunalnego w Neuhaus (obecnie administracyjnie część Windischeschenbach, choć drogowskazy z Neuhaus są).
    Akurat w zeszłą niedzielę według harmonogramu w tym miejscu lano zgoil. Jak przyszliśmy miejsce było pełne ludzi, igły nie wciśniesz. Kupiliśmy dwa piwka, aby wypić przy oknie, ale właściciel, super gość, od razu wyleciał za nami i ścisnął Niemców na ławce. A ci wcale nie byli źli z tego powodu: uśmiechy, toasty, rozmowy (próby).
    Piwko wyśmienite, nadaje się na wzorzec do Sevres. I kosztuje jedynie 1,5Euro.
    Oprócz tradycyjnego zoigl mieli jeszcze zoiglweizen, też ok.
    A jedzenie to bajka, choć tylko na zimno, wziąłem najdroższe, talerz domowych wędlin za 3,8euro - pasztet, salceson i inne, dawno takich dobrych nie jadłem.
    Piwo można również kupić na wynos w litrowej butli z krachlem za 2,7euro (w bierhalle to pusta butla tyle kosztuje).
    Podobno z Bambergu piwosze przyjeżdżają tam na piwo
    Mój plan na następny piwny wyjazd to objechać wszystkie browary zoigl.
    POLECAM!!!
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piokl13 Wyświetlenie odpowiedzi
    (...)Piwko wyśmienite, nadaje się na wzorzec do Sevres. I kosztuje jedynie 1,5Euro.
    (...)
    Cena Zoigla nie zmieniła się, podobnie jak i jakość tego piwa. Warto po za miejscowymi szynkami odwiedzić również miejscowy kommunbrauerei.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎