Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Žamberk, České armády 1400, Pivovar Žamberk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    Czechy, Žamberk, České armády 1400, Pivovar Žamberk

    Ten browar restauracyjny znajdujący się przy ullicy České armády 1400, prawie w samym centrum Žamberka) urzekł nas swoją ciemną czternastką za 17 koron. Można się tu jeszcze napić niefiltowanej 13 i filtrowanej 12 również za 17 kČ, oraz jasnej 10 za 15 kČ. Jest on czynny od 16.00 do 22.00 (ale nie wyganiają o 22.00).

    W ulotkach o mieście zaznaczone było, iż jest on nieczynny w poniedziałki, jednak w samym Kancu nie było takiej informacji, a zapomniałam się dopytać , jak to jest właściwie.

    Do jedzenia nic nie zamawialiśmy, ale wiekowi czesi przy stoliku obok zajadali się gotowaną, czy pieczoną kiełbasą i mówili, że pyszna.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
    W ulotkach o mieście zaznaczone było, iż jest on nieczynny w poniedziałki, jednak w samym Kancu nie było takiej informacji, a zapomniałam się dopytać , jak to jest właściwie.
    Ze strony pivovary.info dowiedziałam się ,iż w ciągu sezonu letniego jest czynne w poniedziałki, natomiast poza sezonem nie.
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • docent
      Senior
      • 10-2002
      • 5205

      #3
      Czechy, Zamberk, Havlenova 10, Minipivovar

      Minipivovar zlokalizowany naprzeciw pięknie połozonego cmentarza żydowskiego z XVII w. W momencie mojej wizyty oferowano cztery rodzaje piwa: dziesiątkę, trzynastkę oraz czternastkę jasną i ciemną. Dwa pierwsze bardzo przyzwoite natomiast kunszt piwowara zawarty jest w pysznych czternastkach. Lokal nastawiony wyłącznie na konsumpcję alkoholową bo nie oferował żadnego ciepłego jedzenia. Ciekawostką są książeczki kredytowe dla stałych klientów powieszone na ladzie baru. Dla nich też każde dziesiąte piwo jest gratisowe. Wyjątkową kwestią są 'piwne spirytualia' oferowane w minipivovarze (np. wódka Pivka) robione z jęczmienia i z dodatkiem chmielu. Generalnie to jeden z bardziej 'przaśnych' minipivovarów w Czechach ale piwo mają tu dobre. Uwaga, otwarte dopiero od godz. 16!
      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

      Comment

      • Maggyk
        Szara Adminiscjencja
        • 05-2004
        • 5615

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
        Minipivovar zlokalizowany naprzeciw pięknie połozonego cmentarza żydowskiego z XVII w. W momencie mojej wizyty oferowano cztery rodzaje piwa: dziesiątkę, trzynastkę oraz czternastkę jasną i ciemną. Dwa pierwsze bardzo przyzwoite natomiast kunszt piwowara zawarty jest w pysznych czternastkach. Lokal nastawiony wyłącznie na konsumpcję alkoholową bo nie oferował żadnego ciepłego jedzenia. Ciekawostką są książeczki kredytowe dla stałych klientów powieszone na ladzie baru. Dla nich też każde dziesiąte piwo jest gratisowe. Wyjątkową kwestią są 'piwne spirytualia' oferowane w minipivovarze (np. wódka Pivka) robione z jęczmienia i z dodatkiem chmielu. Generalnie to jeden z bardziej 'przaśnych' minipivovarów w Czechach ale piwo mają tu dobre. Uwaga, otwarte dopiero od godz. 16!
        Mam nadzieję, że o ten Minibrowar ci chodzi. Wiem, że adres inny, ale sprawdzałam na mapce Zamberka i Browarek mieści się praktycznie na rogu tych dwóch ulic. Na oficjalnych stronach Zamberka jest podany adres taki, jak w tytule tematu.
        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
        Piwo domowe -
        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

        Reklama w BROWARZE
        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ja brałem adres z pivni.info ale na pewno chodzi o to samo
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • piokl13
            Senior
            • 06-2003
            • 946

            #6
            W lokalu obecnie leją z kija 4 rodzaje piwa, dwa jasne, ciemne i pszeniczne, wszystkie smaczne, a pszeniczne naprawdę pszeniczne . Do jedzenie rzeczywiście nic nie ma.
            Na tyłach lokalu znajduje się sklep, w którym można zakupić m.in. wszystkie rodzaje piwa w butelkach i petach.

            Comment

            • lynx_lynx
              Senior
              • 03-2011
              • 119

              #7
              Ostatnio na chwil kilka bawiłem w Czechach. W drodze powrotnej znalazłem trochę czasu na odwiedzenie „Odyńca”. Lokal bardzo niepozorny, trochę zaniedbany ale nie zwykłem zrażać się takimi drobiazgami. Czynne od 16.00, oferta gastronomiczna ograniczona jest do „utopieńców” i kiełbasy. Piwa lane były cztery 10, 12 półciemne, 13 specjalne wiśniowe i 14 ciemne. Na pierwszy strzał poszło specjalne i półciemne. Obydwa urzekały czapami z piany wystającymi sporo ponad szkło. Zapachu nie czułem niestety bo mi klimatyzacja skutecznie ten zmysł wyłączyła. Specjalne miało kolor ciemnego bursztynu i gdyby nikt nie powiedział mi, że jest to piwo „wiśniowe” to pewnie bym się tego nie domyślił bo żadnych takich akcentów czuć w nim nie było. Dramat nastąpił przy degustowaniu półciemnego – piwo było kwaśne . Grzecznie odstawiłem szklankę na bok a pani z obsługi zabrała ją i wykreśliła z karteczki tę pozycję. Dobre imię zakładu obroniła nieco wyborna 10. Obfita gęsta piana pozostająca do samego końca i znakomity zbalansowany smak. Plama na honorze jednak pozostaje…
              Attached Files

              Comment

              • darekd
                PremiumUżytkownik
                • 02-2003
                • 12201

                #8
                Podczas dzisiejszej wizyty wszystkie piwa były świeże i smaczne /z wymienianych nie było wiśniowego/. Rozmawiałem z piwowarem, na sierpień zaprasza na pszenicę na drożdżach primatorowskich

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Po półrocznej przerwie browar znowu działa. Co najmniej od 8 lutego piwo jest w sprzedaży, a w najbliższy weekend planowana jest w browarze pierwsza impreza muzyczna.
                  Browar ma nową stronę www.pivovar-zamberk.cz

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • kurgan
                    Gość
                    • 04-2004
                    • 315

                    #10
                    Jak ceny petow się prezentują? Czy nie lepiej Dobruske w breslau kupić? Lokal dalej od 16:00 czynny?

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13949

                      #11
                      A kto ich tam wie. Na stronie www podają po lewej, że od 16, a po prawej, że od 15...

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • kurgan
                        Gość
                        • 04-2004
                        • 315

                        #12
                        Mają terminal płatniczy?

                        Comment

                        • darekd
                          PremiumUżytkownik
                          • 02-2003
                          • 12201

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kurgan Wyświetlenie odpowiedzi
                          Mają terminal płatniczy?
                          ale mogą mieć puste pety po napojach!

                          Comment

                          • kurgan
                            Gość
                            • 04-2004
                            • 315

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
                            ale mogą mieć puste pety po napojach!
                            Nie widzę związku.

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Związek jest - zakres techniczny lokalu

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎