Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, Pils

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12118

    #2
    12,0% ekstrakt, 4,7% alk.

    na ecie napis "pierwsza warka"


    niefiltrowane, pasteryzowane,

    słód pilzneński, chmiele - marynka i lubelski

    Aromat - raczej niezbyt intensywny, ciut chmielu i słodu,
    Piana - zdecydowanie wysoka, tworzy czapę
    Barwa - złota, lekko mętna
    Wysycenie - bardzo wysokie, szczypie
    Smak - bardzo wysoka goryczka, więc i całość bez harmonii, jednowymiarowa. Jak się już paszcza przyzwyczai to czuć trochę słodową bazę i to całkiem fajną. W ustach pozostaje tępa gorycz.
    Treściwość - pełne piwo

    W kraju, gdzie warzy się już dobre ejle, wciąż nie można doczekać się przyzwoitego pilsa. Choć samo w sobie piwo /jak ten gaz się uspokoi/ jest przyzwoite, może to nawet przełom i początek dolnoferntacyjnego IPA. W kategorii hybryda, zabawa ze smakiem jest ok. Będzie to może odkrycie dla piwnych neofitów, dla których piwo zaczyna się i kończy na chmielu i goryczce, że w dolnej fermentacji też tak można... tylko po co? To jakaś polska praktyka nowych browarów (na szczęście nie wszystkich!) - dochmielić wszystko co się da, tak żeby smakowało jak wiodący kierunek nowomody! Kiedyś było na słodko, teraz musi być na odwrót. Nie chcę pilsa o smaku ipyapy. Niech IPA smakuje jak IPA, pils jak pils a pszenica jak pszenica. Ewentualnie niech producent poinformuje klienta o pomyśle, tak jak na stoisku z wędlinami można kupić pasztet drobiowy a'la królik i jest to napisane

    Trochę się poznęcałem nad produktem, pewnie piwowar chciał dobrze i trafić w proste gusta nowej fali, ale nie sądzę, żeby ten PILS był tak fatalny, żeby przykrywać jego wady chmielem Wręcz przeciwnie!

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnozłoty, lekko zmętniony. [4.5]
      Piana: Gruba, drobna i bielutka, opada powoli gdzieniegdzie zostając na ściankach. [4.5]
      Zapach: Słodowo-chmielowy, ale raczej niezbyt intensywny. [3.5]
      Smak: Ostra, mocna i trochę zalegająca goryczka, które brakuje wyraźniejszej słodowej kontry. Ale nawet przyjemne i orzeźwiające. [4]
      Wysycenie: Trochę za wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Dokładny skład, nazwisko piwowara - to na plus. Na minus nieciekawy design i niewiele informacji. [4]
      Uwagi: Smaczny, dobry pils/lager, ale trochę zbyt jednowymiarowy.

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • VanPurRz
        Senior
        • 09-2008
        • 4229

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoty, w moim nie było zmętnienia. Beczka w KiK. [5]
        Piana: Gęsta, trwała, śnieżnobiała. [4.5]
        Zapach: Przyjemnie słodowy, taki klasyczny dla pilsa. [4]
        Smak: To samo co w zapachu, To jeden z niewielu w Polsce klasycznych pilsów, jest podbudowa słodowa i jest chmielowa goryczka. Chociaż też drugiej zbyt mało. [4]
        Wysycenie: Wysoka pijalność i ładne układanie się w żołądku. [5]
        Opakowanie: Beczka [5]
        Uwagi: Klasyka klasyk. Jeden w niewielu udanych polskich pilsów spokojnie konkurujący jakością z czeskimi. Niestety znacznie przegrywa ceną dlatego z przykrością piwami pierwszego wyboru pozostaną dla mnie czeskie. Szkoda, bo chciałbym wspierać polskie browarnictwo ale nie jestem wstanie pojąc różnicy (czeski sprowadzany przecież pils tej samej klasy spokojnie mozna kupić w lokalu za 6, maks 8, a polski kosztuje 10) w cenach.

        Moja ocena: [4.2]
        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

        Comment

        • dyczkin
          Serce w kolorze blaugrana
          • 05-2011
          • 3657

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
          Uwagi: Klasyka klasyk. Jeden w niewielu udanych polskich pilsów spokojnie konkurujący jakością z czeskimi. Niestety znacznie przegrywa ceną dlatego z przykrością piwami pierwszego wyboru pozostaną dla mnie czeskie. Szkoda, bo chciałbym wspierać polskie browarnictwo ale nie jestem wstanie pojąc różnicy (czeski sprowadzany przecież pils tej samej klasy spokojnie mozna kupić w lokalu za 6, maks 8, a polski kosztuje 10) w cenach.
          Bo nie jest robiony przez wielkich, tylko małych?
          Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

          Moje warzenie // Piwny Wojownik

          Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

          Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

          Comment

          • VanPurRz
            Senior
            • 09-2008
            • 4229

            #6
            Naprawdę nie chcę (szczególnie w tym dziale) rozpoczynać dyskusji ale piwa z małych czeskich browarów (mniejszych od Zarzecza które takie malutkie wcale nie jest chyba) kosztują w Wawie 8 złotych (powiedzmy, że po 6 są te z "dużych" czyli Skalaki). To jest jednak istotna różnica. Mnie jest po prostu przykro, że nie mogą wspierać polskiego piwowarstwa i muszę wybierać zagraniczne ale przy takich cenach za zwykłego pilsa ograniczę się tylko do jego spróbowania, a nie stałego kupowania. A inni, bogatsi, zrobią co chcą.
            "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

            Comment

            • zohan666
              Senior
              • 11-2012
              • 259

              #7
              Dwa pierwsze posty - "za wysoka, zalegająca i tępa gorycz - jednowymiarowe" ...
              Zgodzę się, że jest lekko zalegająca goryczka, natomiast samo piwo jest, jak na pilsa, za nisko odfermentowane = za słodkie.
              Ogólnie zgadzam się z oceną VanPurRz poza:
              - piana -> pęcherzyki średnie i duże, obfita (wersja butelkowa)
              - goryczka jest ok (jak na pilsa wysoka), to słodyczy jest za dużo

              Comment

              • marecki12
                Senior
                • 12-2005
                • 156

                #8
                Zdjęcie piwa
                Attached Files
                http://marecki12.web-album.org/

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złote, klarowne. [5]
                  Piana: Obfita, drobna, trwała. Wręcz wzorcowa! [5]
                  Zapach: Słodowo-słodkawy. Coś na pograniczu aromatów słodu i diacetylu. [3]
                  Smak: Pierwszy łyk to delikatna słodowa słodycz a zaraz za nią idzie długa, intensywna goryczka. W smaku pełne i całkiem rześkie, jednak wrażenie psuje zalegająca goryczka. [4]
                  Wysycenie: Średniowysokie. [4.5]
                  Opakowanie: Kojarzy się z tanim piwem z dyskontu czy marketu. Słabo. [2.5]
                  Uwagi: Piwo prezentuje się imponująco, szkoda że w smaku zdecydowanie gorzej, przede wszystkim przez marny aromat i zbyt zalegającą goryczkę.

                  Moja ocena: [3.75]
                  Attached Files
                  Last edited by docent; 30-07-2014, 18:00.
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Jerry_Brewery
                    Member
                    • 02-2014
                    • 69

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Klarowne złoto, lekko opalizujące. [4.5]
                    Piana: Ładna biała, obfita czapa, złożona ze średnich i drobnych pęcherzy. Bardzo ładny lacing. [4.5]
                    Zapach: Przyjemny rześki aromat chmielu balujący ponad zbożowym podkładem. Nutka diacetylu jest, ale jak najbardziej programowa. [4]
                    Smak: Przegięto z ziołowością. Rozumiem, że piwowarzy chcieli się odciąć od koncernowego zalewu słodowanych pilsów, ale totalna dominacja trawy i łodyg nie jest fajna. Brakuje mi słodowej kontry. PS: nie mam pojęcia, dlaczego tylko w mojej - patrząc po opiniach kolegów - butelce wystąpił ten "problem" [3]
                    Wysycenie: Umiarkowane, przyjemne. [4]
                    Opakowanie: Schludne i przejrzyste, choć z drugiej strony dalekie od oryginalności, o jakimkolwiek artyzmie nawet nie mówiąc. [3]
                    Uwagi: Po więcej wrażeń zapraszam tutaj: http://bit.ly/1kkjQ6g

                    Moja ocena: [3.625]
                    jerrybrewery.wordpress.com

                    Comment

                    • YouPeter
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 2379

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, idealny na 12-kę. [5]
                      Piana: Biała. początkowo obfita, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się przez kilka minut, następnie opada do postaci cienkiej obwódki. Lekko oblepia ścianki kufla. [4]
                      Zapach: Przyjemny balans pomiędzy słodową podstawą a chmielową trawiasto-ziołową świeżością. [4]
                      Smak: Bardzo dobre piwo. Przede wszystkim dobrze czuć w nim nachmielenie. Goryczka silna, zaokrąglona, niezalegająca. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie do wyższego, pasujące do lekkiego charakteru piwa. [4.5]
                      Opakowanie: Nic specjalnego. [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.225]
                      Last edited by YouPeter; 07-08-2014, 21:01.
                      Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                      Comment

                      • bulka_
                        Member
                        • 08-2011
                        • 37

                        #12
                        niesamowita pilsowa piana, lekki diacetyl który pasuje, ale po ogrzaniu GORZELNIA. odrzucający smak alkoholu. wolę Polkę z Wąsosza

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnozłocisty, delikatna mgiełka [4.5]
                          Piana: ecu, drobna, gęsta, czapowata, można ja jeść jak śmietanę, zostaje je sporo w szkle juz po wypiciu piwa [5]
                          Zapach: delikatny, słodowo-chmielowy [4]
                          Smak: pełne, treściwe, dominuje fajna dość mocna goryczka (klasyczna - nie ipowa) w slad za nią idzie świetny słodowo-zbożowy posmak, wszystko doskonale zrównoważone [5]
                          Wysycenie: bez zarzutu [5]
                          Opakowanie: fajna prosta etykieta, do szczęścia brak mi tylko firmowego kapsla [4.5]
                          Uwagi: Wreszcie się doczekałem klasycznego pilsa z browaru rzemieślniczego. Brawa za odwagę, brawa za wykonanie. Brawa dla piwowara p. Sosnowskiego, który wbrew panującym modom i trendom nie dał się i zrobił coś czego brak na rynku, dobrego zwykłego piwa do napicia się i delektowania

                          Moja ocena: [4.6]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 09-08-2014, 00:25.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kpirx
                            Junior
                            • 07-2014
                            • 7

                            #14
                            Miałem okazję wypić to piwo (pierwsza warka) ostatnio i szczerze jestem pozytywnie zaskoczony. Piwo zdecydowanie dla fanów mocnej goryczki. Dla innych ta "łodygowa" goryczka może za bardzo dominować nad smakiem. Poza tym, brak w tym piwie niepożądanych smaków, które często występują w innych pilsach. Szukałem dobrego polskiego pilznera i w końcu znalazłem. Porządne piwo z konkretną goryczką. I dołączę się do becika, brawo dla Sosnowskiego.
                            Niestety kosztowało 8zł. Trochę za dużo. Za 5zł kupowałbym regularnie.

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty, ale za ciemny. Jest sporo zmętnienia. Ocena moja jest masakrująca.. Pils ma być słomkowy, a tu blee blee .. prawie alt.. [1]
                              Piana: Biała, szybko opadła, ale do trwałego kożuszka.
                              Trzyma się po paru minutach zaskakująco długo.
                              Ślad na szkle ? Jest bardzo wyraźny, bąble są mocno zaczepione do szkła. [3.5]
                              Zapach: Na pierwszym planie słodycz. Słód rządzi, ale i jest chmiel. Chmiel zdecydowanie trawiasty.. Jest też trochę niestety palonego cukru. [4]
                              Smak: Piwo jest pełne, treściwe, zalegające przyjemną goryczką. W smaku już jest na szczęście mało co od słodu. Niestety lekki, doprawdy lekki mokry karton jest. Te znikome wady jednak nie wpływają na moją ocenę . Piwo jest pełne: dużo słodu i chmielu. [4.5]
                              Wysycenie: Za małe. Pils jest lepszy im bardziej nasycony. [3]
                              Opakowanie: Proste, zwykłe, może być. [3.5]
                              Uwagi: Piwo z datą do 04. 01.2015
                              Po ostatnim łyku stwierdzam- bardzo smaczne, dosyć przyjemnie goryczkowe piwo. Znam lepsze ...
                              Ja jestem na tak !

                              Moja ocena: [3.925]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎