Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Janko72
    Member
    • 02-2014
    • 51

    Jedyny zabytkowy funkcjonujący browar na Mazurach?

    Gratulacje, reaktywowanie browarów z 200 letnią historią to piękna idea...

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4998

      Na ruiny to on jeszcze nie wyglada
      Pozostałości po browarze w Biskupcu na Warmii | Biskupiec | 27.07.2013
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        Proszę sobie wyobrazić, że jako młody człowiek piłem piwo z browaru w Biskupcu, dostępne wówczas głównie w budkach z piwem (tak zwanych akwariach). Akurat Biskupiec miał opinię jednego z gorszych piw w regionie, a na pewno w tyle za Braniewem, Szczytnem i Kętrzynem. Olsztyńskie piwo też nie było uważana za dobre.
        To oczywiście nie musi mieć nic wspólnego z jakością produkowanego w przyszłości piwa z BRJ Biskupiec.

        Comment

        • Pendragon
          Senior
          • 03-2006
          • 13949

          A ja mam wręcz odwrotne wspomnienia z piwem Biskupieckim. Piłem je kilka razy w Ostrzycach na Kaszubach. Było w jednym z tamtejszych lokali. Bardzo mi smakowało i dobrze się prezentowało. Do tej pory je pamiętam a minęło 20 lat.
          Last edited by Pendragon; 29-08-2014, 18:38.

          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            Hm, to być może w schyłkowym okresie funkcjonowania browaru, kiedy nie miałem już na co dzień dostępu do tego piwa, jakość się poprawiła...?

            Comment

            • Cyrkonia
              Senior
              • 10-2001
              • 1936

              póki co to tylko informacja....
              aktu notarialnego jeszcze w Urzędzie Miasta nie widzieli.............
              www.stat-gra.pl

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Po co Urząd Miasta ma ogladac akt notarialny?
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • pioterb4
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 4322

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
                  Biskupiec produkował w najlepszych czasach z 70 000 hl rocznie. Na miejscu rozlewano wyłącznie w beczki. Butelkowane też się jednak chyba zdarzało, ale prowadzono je w innym miejscu.

                  Był to w PRL-u przez wiele lat zakład doświadczalny. Podlegał pod jakiś instytut badawczy.
                  To znacznie więcej niż mi się wydawało. Jak tak przeglądam sobie moce starych, zamkniętych browarów to mało było w Polsce takich zakładów po 20 tyś hl albo 30 tyś hl - większość gdzieś tam dobijała do 100 tyś hl.

                  Comment

                  • ArtK31
                    Senior
                    • 04-2005
                    • 708

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Po co Urząd Miasta ma ogladac akt notarialny?
                    Powód jest prozaiczny, wyliczenie podatku od nieruchomości.
                    Osoba prawna ma obowiązek złożyć deklarację dotyczącą wyliczenia podatku od nieruchomości w terminie 14 dni od dnia wystąpienia obowiązku podatkowego względem gminy.
                    Deklarację taką składa się właśnie w Urzędzie Miasta.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ArtK31 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Powód jest prozaiczny, wyliczenie podatku od nieruchomości.
                      Osoba prawna ma obowiązek złożyć deklarację dotyczącą wyliczenia podatku od nieruchomości w terminie 14 dni od dnia wystąpienia obowiązku podatkowego względem gminy.
                      Deklarację taką składa się właśnie w Urzędzie Miasta.
                      Nic nie składałem. Podatek sam przychodzi. Teraz się pozmieniało? Nie chce się robić urzędasom?

                      Notariusz przekazuje akt notarialny do sądu i Wydziału Geodezji w Starostwie. Oni to wprowadzają do systemu i zawiadamiają Urząd Gminy o zmianie właściciela. Tak to było dotychczas.

                      Poprzedni właściciel też musiał płacić podatek od nieruchomości więc kwota się nie zmienia, zmienia się tylko właściciel i adres gdzie mają wysyłać decyzje.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • ArtK31
                        Senior
                        • 04-2005
                        • 708

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nic nie składałem. Podatek sam przychodzi. Teraz się pozmieniało? Nie chce się robić urzędasom?

                        Notariusz przekazuje akt notarialny do sądu i Wydziału Geodezji w Starostwie. Oni to wprowadzają do systemu i zawiadamiają Urząd Gminy o zmianie właściciela. Tak to było dotychczas.

                        Poprzedni właściciel też musiał płacić podatek od nieruchomości więc kwota się nie zmienia, zmienia się tylko właściciel i adres gdzie mają wysyłać decyzje.
                        Nie zmienia to faktu, że ustawowy obowiązek złożenia deklaracji ciąży na nowym właścicielu nieruchomości, oraz to, że drugim swoim postem odpowiedziałeś sobie na własne pytanie

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          Na nic nie odpowiedziałem. Widzę, że ludzie nie odróżniają Starostwa od Urzędu Gminy/Miasta, znając ludzi w mojej Geodezji to przekazanie informacji do gminy może trwać i miesiąc albo dłużej.
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Rafus87
                            Junior
                            • 06-2010
                            • 29

                            A ktoś się orientuję co w końcu z budową browaru w Darłówku? Do dziś nie tam nie zaczęli a pierwotne plany były, że to będzie ukończone 2014-2015.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Ja osobiście jakoś nie tęsknię a tym samym nie podniecam się wieścią o budowie nowego browaru. Zdecydowanie bardziej cieszą mnie wieści o reaktywacjach starych zakładów które już prawie stały nad przepascią i chyba prawie każdy z nas położył na nich krzyżyk.
                              Z tego powodu wczorajsza sensacja o zakupie i przyszłej reaktywacji Biskupca bardzo mnie ucieszyła
                              Zwłaszcza że nigdy nie miałem okazji odwiedzić tego browaru a widzałem na fotkach że nawet do dziś zachował się w całkiem niezłym stanie. Fajnie że MarekJ nie pisze o swoich planach zakupowych publicznie i jest dla nas (a przynajmniej dla zdecydowanej większości) niespodzianką i zaskoczeniem kolejna Jego inwestycja.
                              Ciekawe jaki browar będzie kolejnym wskrzeszonym Widać ze stara się lokować w różnych rejonach Polski.
                              Może Pomorze?
                              PS: ile to już lat od zamknięcia Biskupca ? Chyba ponad półtorej dekady.
                              Zdrowie Marka
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • yaro74
                                PremiumUżytkownik
                                • 09-2012
                                • 2089

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                                PS: ile to już lat od zamknięcia Biskupca ? Chyba ponad półtorej dekady.
                                16 lat

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎