Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spis polskich browarów kontraktowych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
    Zapomniałem też dodać Artezana Natolin gdzie uwarzyła Dziadki Mrozy.
    Z tego, co wiem, to Artezan uwarzył Mroza na zlecenie Piwoteki, zatem to już w ogóle nie podpada pod klasyfikację.
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • oberzine
      Senior
      • 02-2012
      • 228

      #17
      pardon zrozumiałem, że wątek ma aktualnie uporządkowywać polską scenę piwną browarów kontraktowych
      jeżeli chodzi o historię to wydaje mi się, że czytelniej by było podawać jakie wypusty, gdzie i przez kogo zostały zrobione, przecież niektóre to jednorazowe akcje to napisanie produkcja w [...] nijak tu nie pasuje

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19165

        #18
        Można dopisać Browar Kingpin. W działalność zaangażowany jest Michał Kopik (Piwodziej) oraz bliżej mi nieznani poznaniacy: Bartek, Marek i Wojtek. Na warsztat poszły APA i CDA, czyli znów mocno chmielone. Urządzeń użyczył Browar Zarzecze, a premiera już 19 września w KiK-u.

        Comment

        • Marcin_wc
          Senior
          • 09-2005
          • 2115

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Michał Kopik (Piwodziej)
          Chyba powinno być Maidenowiec.

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
          Urządzeń użyczył Browar Zarzecze
          Czyli browar tylko użyczył urządzeń? Kto je w takim razie obsługiwał?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
            Chyba powinno być Maidenowiec.

            Czyli browar tylko użyczył urządzeń? Kto je w takim razie obsługiwał?
            Jeśli masz na myśli ksywkę to tak. Mnie chodziło o to z jaką firmą go kojarzę

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #21
              Należy do listy dodać też Browar Chmielarnium z czynnym udziałem Przemysława Domagalskiego .
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19165

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi
                Czyli browar tylko użyczył urządzeń? Kto je w takim razie obsługiwał?
                Pewnie duch craftu. Zgodnie z intencją założyciela wątku nie rozgraniczamy tutaj "browary" na warzące z własnym piwowarem, przy pomocy własnych sił i jedynie zlecających produkcję. Zatem zgodnie z prawdą browar Zarzecze użyczył sprzętu.
                Last edited by e-prezes; 17-09-2014, 10:40.

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #23
                  Intencją było ogólnie zamarkowanie tematu i jego kontynuacja przez kogoś kto lepiej "trzyma rękę na pulsie zdarzeń". Jesli chce się komukolwiek rozgraniczać browary kontraktowe na np warzące piwa przez własnych piwowarów na użyczonym sprzęcie, zlecajających uwarzenie piw przez obcych piwowarów w nieswoich browarach czy po prostu zamawiające piwa z wyłącznością nazwy dla siebie itp to niech to dzieli ale podejrzewam że będzie to skomplikowane i z pewnością będzie sporo rozbieżności. Decyzja już w waszych rękach. Ja tak jak już pisałem, tylko założyłem post i na rozruch wątku dałem wstępny spis w swoim skromnym wykonaniu.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  • Maidenowiec
                    Senior
                    • 07-2004
                    • 2287

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marcin_wc Wyświetlenie odpowiedzi


                    Czyli browar tylko użyczył urządzeń? Kto je w takim razie obsługiwał?
                    Maidenowiec. Bo ma pierdolca i nawet na przelewanie piwa z fermentora na leżak i chmielenie na zimno pcha się te 370km w jedną stronę
                    Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                    Thou shallt not spilleth thy beer!

                    Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                    Comment

                    • emes
                      Nadszyszkownik Chmielowy
                      • 08-2003
                      • 4275

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maidenowiec Wyświetlenie odpowiedzi
                      Maidenowiec. Bo ma pierdolca i nawet na przelewanie piwa z fermentora na leżak i chmielenie na zimno pcha się te 370km w jedną stronę
                      W dodatku motocyklem ?

                      Comment

                      • Maidenowiec
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 2287

                        #26
                        Też A bywało, że i w deszczu
                        Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

                        Thou shallt not spilleth thy beer!

                        Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

                        Comment

                        • przemo70
                          † 1970-2019 Piwosz w Raju
                          • 05-2007
                          • 1501

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
                          Należy do listy dodać też Browar Chmielarnium z czynnym udziałem Przemysława Domagalskiego .
                          Chmielarium drogi dyczkinie
                          Save water, drink beer ...

                          http://www.parowozy.com.pl/
                          http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                          https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Chmielarium drogi dyczkinie
                            A ja myślałem, że to Emelisse

                            Last edited by leona; 17-09-2014, 19:14.

                            Comment

                            • przemo70
                              † 1970-2019 Piwosz w Raju
                              • 05-2007
                              • 1501

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ja myślałem, że to Emelisse

                              http://www.emelisse.nl/bieren/dipa
                              To tylko pozory
                              Save water, drink beer ...

                              http://www.parowozy.com.pl/
                              http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                              https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                              Comment

                              • ElDesmadre
                                Senior
                                • 05-2010
                                • 155

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                                Nawet na pewno. Ba, on ten browar kupił. Mimo tego marka pozostaje, ale de facto Olimp nie jest już kontraktowcem.
                                Nie jest kontraktowcem? Jeśli jest odrębnym podmiotem to jest, nawet jeśli ma tych samych właścicieli co fizyczny browar w którym warzy. Przynajmniej na mój rozum. Ciekawa sytuacja swoją drogą.
                                http://thebeervault.blogspot.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎