Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o mamusi z fujarką

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • domaluj
    Senior
    • 04-2012
    • 303

    Przy piwie o mamusi z fujarką

    „Życzę ci mamusi z fujarką zamiast piersi. Będziesz miał co ssać” – napisał na Facebooku do boksera Dariusza Michalczewskiego właściciel browarów regionalnych Marek Jakubiak. Nie po raz pierwszy wzbudza kontrowersje. W rozmowie z naTemat opowiada o swoim stosunku do homoseksualistów, walce o husarię i kontaktach z Ruchem Narodowym.

    6 września, w Święto Kawalerii Polskiej, przed Grobem Nieznanego Żołnierze wartę pełnili husarze. To pana zasługa?

    Tak, przy okazji tego święta dowództwo garnizonu postanowili, że warta husarska będzie brała udział w honorowym posterunku. Fajnie, że się udało, bo długo o to zabiegałem. Po raz pierwszy od 70 lat husarz stanął przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Jestem bardzo wdzięczny.

    Pan, zapracowany biznesmen, właściciel pięciu browarów, w tym Ciechana, odpowiada za akcję „Husaria Przed Pałac”, której celem jest zapewnienie asysty husarzy także przed Pałacem Prezydenckim. Skąd w ogóle ten pomysł? I po co to panu?

    Powiem w krótkich, żołnierskich słowach: ja nie potrafię się poddawać, gdzieś ten gen kapitulacji ode mnie uciekł i jeżeli nikt nie może, to znaczy, że ja muszę. Dla mnie bardzo ważne są polskie korzenie, a tak się stało, że stać mnie na to, by walczyć o naszą husarię. To część polskiej historii zwycięstw, którą trzeba odkrywać, zamiast ciągle skupiać się na klęskach.

    Za pomysłem husarzy przed Pałacem Prezydenckim chodzę już 3 lata i uparty jestem przeokropnie. Doprowadzę do tego, że ta asysta będzie. Wokół akcji „Husaria Przed Pałac” powstała bardzo ciepła atmosfera. Na Facebooku ponad 60 tys. osób polubiło ten pomysł. Oczywiście mamy swoje problemy, przede wszystkim problem bezpieczeństwa. Husaria to jazda, a jeśli konie, to trzeba, by były bezpieczne. Dlatego też pomysł został uproszczony do tego, by to była tylko asysta husarska, a nie warta. Według tej idei husarze występowaliby jedynie w sytuacjach ekstremalnych, np. przyjmowania przez prezydenta ważnych gości. Chcielibyśmy mieć poczet od 2 do 4 husarzy, nawet, jeśli to ma być piechota. Prezydent jest za, politycy są za, tylko na razie wszystko rozbija się o gąszcz procedur: komendy garnizonu, regulaminy kompanii i tak dalej. Długa droga przed nami, ale pokonamy ją. Nie spotkałem ani jednej osoby, która byłaby nam przeciwna.

    To wszystko z pańskiego zainteresowania historią?

    Też. Mógłbym nic nie robić, ale myślę sobie, że padło na mnie, więc muszę działać. Podjąłem też prywatne działania na rzecz powołania husarskiej chorągwi reprezentacyjnej. Zainwestuję własne pieniądze i by ośmielić władze pokażę, jak ta polska historia może być pięknie malowana.

    Jest pan narodowcem?

    Narodowiec to słowo, które przez ostatnie 70 lat było deprecjonowane. Jestem zwykłym Polakiem, który kocha własną historię. Wyzywali mnie już od faszystów, ale nie jestem w stanie się obrazić. Ci ludzie chyba nie wiedzą, co znaczy być patriotą w Polsce. Jeśli ktoś życzy sobie mówić na mnie „narodowiec”, proszę bardzo. Ale ja się nie poczuwam do tej roli. Jestem patriotą, ani wielkim, ani małym.

    Ale uczestniczył pan w spotkaniach Ruchu Narodowego, co spowodowało nawet, że część środowisk lewicowych ogłosiła bojkot pańskiego piwa.

    Ja nie działam w polityce i nie chcę się politycznie angażować. Mam angażującą pracę, więc nie ma na to czasu. Natomiast nic nie jest w stanie zablokować mojej ciekawości. Po prostu jestem ciekaw, co ci ludzie z Ruchu Narodowego mają do powiedzenia, dlatego poszedłem na jedno spotkanie. Z lewicowcami też rozmawiam. Nie obrażam się na tych, którzy starali się bojkotować produkty rodzime. Ale jeśli bojkotują swoje, to co będą kupowali? Amerykańskie, niemieckie?

    Ten bojkot był odczuwalny?

    No właśnie nie, wręcz odwrotnie. Były insynuacje, że to ja napędziłem to wszystko. Nie napędzałem niczego. Bojkot to była samodzielna akcja „małych lewicowców”. Za bardzo się tym nie przejąłem. Ja Polski nie dzielę na zwolenników tej czy innej opcji. Moje zadanie jest takie, by dążyć do tego, by rodacy wiedzieli o historii jak najwięcej i mieli pracę.

    Mówi pan, że nie rozróżnia, ale na pana facebookowym profilu widziałem bardzo ostry wpis o bokserze Dariuszu Michalczewskim, który wsparł środowiska LGBT. Niektórzy powiedzą, że to nie przystoi poważnemu biznesmenowi.

    Homoseksualiści to nie jest mój problem, bo ja homoseksualistą nie jestem. Natomiast byłbym bardzo zadowolony, gdyby wszyscy, którzy mają ten problem, zostawiali go dla siebie, a nie epatowali wszystkich naokoło, w tym moje dzieci.

    Mam troje dzieci i wiem, co to znaczy wychowanie. Nie zgadzam się na to, by ktokolwiek, w tym wielce zasłużony Dariusz Michalczewski, decydował za dzieci, które nie mają w tych sprawach nic do powiedzenia. Jeśli homoseksualiści chcą adoptować dzieci, niech one będą 18-letnie, by mogły decydować. Nie ma żadnej przyczyny, dla której można by pozwalać na adopcję przez homoseksualistów niemowląt, i dzieci bezbronnych. Ja nikogo nie chcę obrażać, pana Dariusza darzę wielkim szacunkiem - mam nadzieję, że zmieni zdanie bądź ,że zaszło jakieś nieporozumienie. Jako ojciec nie wyobrażam sobie spełnienia postulatów, które, jak napisano, on popiera.

    A jaki ma pan stosunek np. do tęczy na Placu Zbawiciela?

    Jestem przekonany że umiejscowienie tęczy na Placu Zbawiciela to prowokacja i choć jestem ateistą, to uważam, że postawienie jej naprzeciwko Kościoła nie było i nie jest właściwe. Wydaje się, że narodowcy już załapali, że byli tą tęczą prowokowani i teraz zaprzestali swoich akcji. Są formy prawne, które powinny być przez nich wykorzystane, bo stosowanie siły tylko wyzwala się agresję. Czy w Warszawie nie można jej postawić tej instalacji choćby przed ratuszem skoro tak się podoba?

    Nie myślał pan o zaangażowaniu się w politykę?

    Bardziej potrzebne jest pracowanie nad ekonomią, rynkiem pracy. To jest siła polskiego narodu. Cała reszta to jest niepotrzebny dym, zawracanie głowy, odwracanie uwagi od najważniejszych rzeczy. Bez względu na to, czy jest się homoseksualistą czy nie, do garnka coś musi włożyć, gdzieś musi zarabiać. Na tych sprawach mi należy i tu jest bardzo dużo do zrobienia.

    Wspiera pan finansowo portal Kresy.pl, któremu ze względu na publikacje o wojnie na wschodzie przypisuje się często „antyukraińskość”…

    Tak jak powiedziałem, jestem Polakiem. W 1943 roku ukraińska dzicz w perfidny sposób mordowała Polaków. Mówi się o tym, że Państwo Islamskie jest barbarzyńskie, bo obcina głowy. A wtedy Ukraińcy nadziewali dzieci na sztachety to jak ich nazwać. Kresy.pl organizują różnego rodzaju wyprawy, wyszukują groby, kręcą wspomnienia filmowe na temat tego nie spotykanego na skalę świata bestialskiego mordu. Wie Pan, na Kresach nie zginął żaden z członków mojej rodziny, ale jako Polak czuje się zobowiązany do utrzymania pamięci o zamordowanych. Trzeba o tym przypominać, że każdy nacjonalizm może być rozpędzony do takich zachowań. Bandera był wykształconym w Polsce człowiekiem. Co się z tym człowiekiem stało, do czego doprowadził ?

    Podsumowując całą pana pozabiznesową aktywność – ona pomaga w interesach czy przeszkadza?

    Odnoszę wrażenie, że ani nie pomaga, ani nie przeszkadza. Mówimy o moich prywatnych przekonaniach, a moją zawodową misją jest ratowanie browarów i robienie najlepszego piwa. Jeśli chodzi o przekonania, to odnoszę wrażenie, że w Polsce pokutuje pozaborcze przekonanie: „ciszej jedziesz, dalej będziesz”. To gdzieś się wlecze za polskimi przedsiębiorcami. Spotykam się z ludźmi, którzy coraz głośniej mówią o tym, że są dumni z polskości, że odkrywają naszą historię. Czy widział pan zdrową jabłoń bez korzeni? Każde drzewo musi mieć korzenie, tak jak dziecko musi mieć rodziców. Przez 150 lat robiono wszystko, by odciąć nas od korzeni, zdeprecjonować, wyśmiać. Teraz, w wolnej Polsce, trzeba te korzenie odnaleźć. I ja chcę w tym pomóc.
  • olie
    Senior
    • 06-2011
    • 777

    #2
    Piwna rewolucja zdobyła kolejny przyczółek. Marek Jakubiak na Pudelku

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      #3
      Nawet nie wiem co napisać żeby nie wyszło obraźliwe. A p. Jakubiak nie ma nic wspólnego z rewolucją piwną. Cebula wyszła, w sumie normal.

      Comment

      • sodom
        Senior
        • 12-2002
        • 351

        #4
        Dobrze i śmiało powiedział p.Jakubiak, tak trzymać. Zdrowie Toporkiem.

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
          ... A p. Jakubiak nie ma nic wspólnego z rewolucją piwną ...
          Ale nie zdradzaj tajemnicy poliszynela, że ta rewolucja piwna to zasługa homoseksualistów z LGBT
          Last edited by emes; 21-09-2014, 17:57.

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sodom Wyświetlenie odpowiedzi
            Dobrze i śmiało powiedział p.Jakubiak, tak trzymać. Zdrowie Toporkiem.
            Gdyby faktycznie powiedział, patrząc prosto w oczy odbiorcy, to faktycznie byłoby coś.
            Ale przed ekranem, na klawiaturze, w świecie równoległym - absmak. I nic poza tym.
            Czasami wymowne milczenie odnosi lepszy skutek niż inicjowanie flejmu z człowiekiem, który przyjął na głowę więcej ciosów, niż miesięczne spożycie flaszek Toporka, czy innego Strażackiego.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Brawo Panie Marku
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Latarnik
                Premium Lamplighter
                • 06-2004
                • 4996

                #8
                Wolność słowa polega na tym, by moc wyrażać swoje przekonania, nazywać zboczeńców zboczeńcami, łysych łysymi i Murzynów Murzynami.
                Wyrażenie własnego zdania bez np nawoływania do eksterminacji czy izolacji jest jak najbardziej prawidłowe.
                Niektórzy na tym forum nie znają znaczenia tolerancja i próbują nadać mu nowe znaczenie.
                To słowo nie oznacza aprobaty dla czegoś tylko znoszenie, ścierpienie czegoś wbrew swoim przekonaniom.
                Pan Marek jak i wielu innych ludzi, toleruje środowisko lgbt, ale zwyczajnie się nie zgadza z ich żądaniami.
                Zdrowie pana Marka
                5400 kapsli z wypitych piw
                874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  #9
                  Widzisz, wolność słowa ale jednak powstrzymałem się od obrażania p Jakubiaka. To się nazywa kultura i reprezentują ja ludzie powyżej pewnego poziomu intelektualnego. Ale wiem że wśród cebularni, takich osób jest mało. Raczej panuje przekonanie ze wolność słowa znaczy "to co w głowie to na języku". No i w ogóle nie żałuję omijania BRJ na półkach.
                  http://pridemag.pl/images/612/948a455caa8d5e8a520834af1a74e640641000.png
                  Klasa panie Marku, wow!
                  Last edited by tristan_tzara; 21-09-2014, 20:04.

                  Comment

                  • Marcin_wc
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 2115

                    #10
                    "Cebula" i pisanie całkowicie nie na temat o rewolucji oczywiście nie jest obrażaniem. Ogólnie kulturka i niezwykle wysoki poziom.

                    Comment

                    • Ronoaro
                      Senior
                      • 04-2013
                      • 160

                      #11
                      Co za moda wśród lewactwa by każdy termin używać jak im pasuje.

                      Nazwać "papieża ch#jem"- panie to wolność słowa, to ma szerszy kontekst i nie wiesz to nie oceniaj.

                      Wyrazić desaprobatę dla dewiantów, transów i innych propagujących zboczenia- panie ciemnogród, gdzie tolerancja i wolność wyboru+ oczywiście wzmianka o cebuli i cebulakach (biedne wrzywo).

                      Zleci się pan t_t i bedzie ludzi wymyślał od cebulaków itp. ale to jest jego wersja tolerancji i wolnosci wypowiedzi- my możemy krytykować, oni nas nie.

                      Comment

                      • tristan_tzara
                        Senior
                        • 12-2007
                        • 1038

                        #12
                        Cebularnia to właśnie pewien krąg mentalny widoczny w Polsce. Młody jestem, używam slangu internetowego w życiu codziennym. Możesz tam wstawić "zascianek". Przecież krytykuję, wiec jakichś słów używać muszę. O rewolucji pisał użytkownik, odniosłem się do tego tak jak Ty do mojego wpisu. Normalna rozmowa forumowa.

                        Comment

                        • VanPurRz
                          Senior
                          • 09-2008
                          • 4229

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wolność słowa polega na tym, by moc wyrażać swoje przekonania, nazywać zboczeńców zboczeńcami, łysych łysymi i Murzynów Murzynami.
                          Wyrażenie własnego zdania bez np nawoływania do eksterminacji czy izolacji jest jak najbardziej prawidłowe.
                          Niektórzy na tym forum nie znają znaczenia tolerancja i próbują nadać mu nowe znaczenie.
                          To słowo nie oznacza aprobaty dla czegoś tylko znoszenie, ścierpienie czegoś wbrew swoim przekonaniom.
                          Pan Marek jak i wielu innych ludzi, toleruje środowisko lgbt, ale zwyczajnie się nie zgadza z ich żądaniami.
                          Zdrowie pana Marka
                          Tu trudno nie przyznać racji. Niestety środowiska feministyczno-pedalsko-fanatyczne tego nie rozumieją i każdego kto się z nimi nie zgadza nazywają faszystą. Ja jestem osobą o bardzo lewicowych poglądach i boli mnie to , że zamiast rozmawiać o sprawach ważnych jak gospodarka czy podejście do wojny, część osób sprowadza lewicę do promocji homoseksualizmu
                          "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                          Comment

                          • tristan_tzara
                            Senior
                            • 12-2007
                            • 1038

                            #14
                            Sory, ale jeśli nie widzicie różnicy między napisaniem "cebula" a sugerowaniem komuś żeby ssał chuja, to gratulacje. Fajne te wasze interpretacje wolności słowa i "mówienia prawdy".

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                              Cebularnia to właśnie pewien krąg mentalny widoczny w Polsce. Młody jestem, używam slangu internetowego w życiu codziennym. Możesz tam wstawić "zascianek". Przecież krytykuję, wiec jakichś słów używać muszę. O rewolucji pisał użytkownik, odniosłem się do tego tak jak Ty do mojego wpisu. Normalna rozmowa forumowa.
                              Jeśli musisz w dyskusji nazywać inne poglądy cebulą, zaściankiem, lub ciemnogrodem, to może warto odpocząć od internetu i popracować nad własnym rozwojem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎