Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Namysłów Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pato92
    Junior
    • 08-2012
    • 18

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłocisty, bardzo klarowny. [4]
    Piana: Piana po nalaniu marna, znika w mgnieniu oka. [2]
    Zapach: Przyjemny, dość słodowy, wyraźny przyjemny zapach skórki od chleba. [4]
    Smak: W smaku wyczuwalny dość wyraźnie słód oraz posmak chlebowy. Piję się je lekko i przyjemnie, delikatna goryczka. [4]
    Wysycenie: Jak dla mnie powyżej średniej, idealne. [5]
    Opakowanie: Oryginalne, dopracowane graficznie, przyjemnie się na nie patrzy i zachęca do kupna. [5]
    Uwagi: gdyby nie piana, która znika w mgnieniu oka byłoby dużo lepiej

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • dlugas
      Senior
      • 04-2006
      • 4014

      #47
      wersja butelka, warka 18.03.2013

      Kolor: złoto ale takie idące w bursztyn a nie w żółty

      Zapach: słodowo-chlebowy,

      Piana: prawie brak, może było za zimne

      Smak: na początku mamy w miarę wyraźną nutę słodową, która po przełknięciu jest zbijana nutą goryczkową, delikatna skórka chleba. Jest bardziej pełne niż wytrawne, ale nie muli i daleko mu do słodkich koncernowych ulepków. Nie czuć tych 6%

      Opakowanie rewelacja !!! butelka, etykiety, kapsel, niech się inni uczą !

      Mi piwo smakowało, lubię wypić dobrze zbalansowane piwo, pod kątem nut słodowych i chmielowych, bez przekręcenia w którąś ze stron, Szału nie ma, ale sięgnę po nie jeszcze nie raz. Szkoda tylko, że jest słabo dostępne i kosztuje 3,35 zł. Jako "regionalne" jest tylko poprawne ale właśnie tak powinny smakować zwykłe koncerniaki.
      Wydaje mi się lepsze od Zamkowego NP, który był mniej wyraźny, ale jakiejś większej przepaści w smaku między tymi piwami chyba nie ma.

      BTW.
      Dobre piwa w ogole nie maja wersji puszkowej.
      no to poprawiłeś mi humor tym "ciekawym" stwierdzeniem. Pomijając już że puszki z widżetami są ciekawsze i chyba lepsze od wersji butelkowych, to większość regionalnych browarów gdyby miało kasę na linię puszkową, na bank by lało także swoje piwa w konserwy. Względy ekonomiczne wygrałyby bezdyskusyjnie.

      Sam preferuję piwa w butelkach (szklanych), ale wiem że, to tylko kwestia psychiki, głupiego zakodowania sobie takiego zwyczaju oraz wychodzi dla mnie jako klienta taniej kupić z kaucją niż puchę. Dla browaru pucha jest lepszym towarem
      Last edited by dlugas; 02-03-2013, 08:48.
      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

      Comment

      • CyboRKg
        Senior
        • 04-2010
        • 593

        #48
        Bladzisz...
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
        Wersja puszkowa ma 58 dni waznosci, czyli jest poddana mikrofiltracji (tzw. pasteryzacji na zimno), a wiec tylko udaje niepastera - podobnie jak Kasztelan, Lomza i Perla.

        Wersja butelkowa to co innego. Ma 28 dni waznosci, podobnie jak prawdziwe niepastery, np. Ciechan czy Lwowek.
        1. Namyslow NP w wersji butelkowej i puszkowej to 2 rozne piwa, j.w.
        2. Guinness Draught ma rowniez wersje butelkowa z widgetem
        3. Puszki w browarach regionalnych to przyslowiowy "strzal w stope". Co najlepiej widac na przykladzie Browaru Lodzkiego. Piwosze nie pija z konserw! Jedynie koncernowe piwozlopy. Zreszta pokaz mi choc jedno piwo w puszce naprawde niepasteryzowane, bez mikrofiltracji.
        "Jedno pivo ne vadi!"
        "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #49
          Wersja butelkowa to co innego. Ma 28 dni waznosci, podobnie jak prawdziwe niepastery, np. Ciechan czy Lwowek.
          Trzeba wziąć pod uwagę, że data na butelce mozę być sztucznie skracana by piwo tylko wyglądało na prawdziwego niepastera. I ta wersja jest bardzo prawdopodobna w tym przypadku.

          Comment

          • robo1
            Senior
            • 11-2012
            • 106

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: prawie idealny jak na lagera, klarowność również wysoka [4]
            Piana: bardzo szybko zanikająca, nie piłem chyba jeszcze piwa nawet koncernowego żeby po 1 min. nie było sladu po pianie [2]
            Zapach: chlebowy, który również nie jest mocną stroną tego piwa, wyczuwam tez drożdże [2]
            Smak: tu już jest lepiej. Baza słodowa jest średnio intensywna na pewno bardziej wyczuwalna niż w koncernówkach, goryczka minimalna [3.5]
            Wysycenie: mogło by być wyższe [2.5]
            Opakowanie: bardzo ładne wręcz wzorcowe i dla tego je kupiłem [4.5]
            Uwagi: Piwo całkiem udane i plasujące się wg mojej oceny tak pomiędzy marketowymi wynalazkami a Ciechanem lagerowym

            Moja ocena: [2.85]

            Comment

            • parztwarz
              Member
              • 06-2013
              • 37

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ładny kolor ciemnozłoty [4]
              Piana: średniopęcherzykowa, bardzo nietrwała, kiepska [2]
              Zapach: wyczuwalne nuty chmielowe, kwaśność [3]
              Smak: niezła goryczka, brak nut słodowych, stwierdzona metaliczność - mocno chmielowe. [3]
              Wysycenie: duże wysycenie [2.5]
              Opakowanie: bez zarzutuów, choć na jedno kopyto... [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6130

                #52
                21.10.13

                Porażka... stare, mokre skarpety, szmaty, ultra ciężkie do picia...

                W dodatku na granicy odruchu wymiotnego...

                Ktoś pewnie pomyśli jakie oryginalne piwo... pewnie takie piwo "dawniej" pijano... pewnie to dobry smak... a ja nie znam się... ale przyzwyczaję się...

                Grafika i butelka bez zmian...

                Comment

                • Seta
                  Piję piwo
                  • 10-2002
                  • 6964

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Głębokie złoto, prawie bursztyn, klarowne. [4.5]
                  Piana: Szybko znika do prawie absolutnego zera, nie brudzi szkła. [2]
                  Zapach: Słodowy, dość słodki, lekka skórka chleba, lekki drzewiasty chmiel. [3]
                  Smak: Niezła pełnia słodowa, lekki kwasek, lekka goryczka. Pije się gładko, bez większych wad i bez wrażenia wodnistości. Przydałaby się choć trochę bardziej intensywna goryczka. [3.5]
                  Wysycenie: Nie duże, lekko szczypiące. Nie jest złe. [4]
                  Opakowanie: Ładne, dobry dobór kolorów, ciekawy kształt etykiet, brak ekstraktu. "Prosto z leżakowni" - a inne piwa są krzywo z leżakowni? [3.5]
                  Uwagi: 31.03.2014.

                  Moja ocena: [3.25]
                  Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                  Comment

                  • TheBobolo
                    Member
                    • 07-2014
                    • 59

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: idealnie przejrzyste, jasnozłote [3.5]
                    Piana: jasnobeżowa, niezbyt trwała, dość szybko opada [3]
                    Zapach: na początku mocny strzał miodowy, potem mocno słodowy, chmiel, trochę DMSu [3.5]
                    Smak: trochę słodowy, trochę chmielu, lekko jakby owocowy, odrobinę alkoholowy, ogólnie o wiele mocniejszy niż w koncerniakach, bardziej podchodzi pod czeskie piwo [4]
                    Wysycenie: dość słabe [2.5]
                    Opakowanie: ładna, nietypowa butelka, pasujące etykieta i kapsel [4]
                    Uwagi: Dobre piwko sesyjne, kojarzy się z czeskimi piwami, dobre na ucieczkę od koncerniaków.

                    Moja ocena: [3.625]
                    Begonia non omlet.

                    Comment

                    • Staszku
                      Junior
                      • 01-2014
                      • 5

                      #55
                      Życzyłbym sobie żeby wszystkie piwa z dużych browarów trzymały ten poziom, w polskim piwowarstwie działo by się bardzo dobrze.
                      Towarzysz na dzisiejszy wielki finał.

                      Comment

                      • yassmen
                        Senior
                        • 11-2012
                        • 288

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Lekko spatynowane złoto, lagerowy. [4]
                        Piana: Biała, po nalaniu bardzo obfita, dosłownie znika w oczach. Lekko firankuje. [3.5]
                        Zapach: Mocno słodowy, z lekką chlebową skórką i wilgotną skarpetą w tle. [3]
                        Smak: Dosyć nużący i jednowymiarowy - piwo bardzo słodowe. Brakuje choćby próby goryczkowej kontry. [3]
                        Wysycenie: Średniowysokie, co ratuje jakoś ten słodowy wyrób i pozwala przełykać. [3.5]
                        Opakowanie: Świetny koncept całości: niebanalna butelka, dedykowany kapsel, dobre zestawienie barw na etykiecie. Szkoda, że zawartość nie dorównuje. [5]
                        Uwagi: Raczej jednorazowa przygoda.

                        Moja ocena: [3.225]

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6130

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemniejsze złoto. [3.5]
                          Piana: Tylko startowa potem tylko cieniutka obwódka bez lejsingu. [2]
                          Zapach: Słodkawy, lekko zbożowy słód i lekkie masełko. [3]
                          Smak: Słodowo - zbożowe z małą ale tez mało przyjemną słodyczą. Jest tez znośna lekka goryczka. [3]
                          Wysycenie: Średnie. [3.5]
                          Opakowanie: Stara już szata graficzna ale ma swój styl. Dobrze dobrana kolorystyka i zgrabna grafika nie zestarzała się za bardzo. [4]
                          Uwagi: Piwo nie jest zbyt smaczne /nie mój preferowany styl/ w dodatku mało wyraziste. Mało goryczki... no ale to niepaster.

                          Z drugiej strony tylko trochę jest niedobre bo jednak wypiłem 500 ml. Data 01.07.15

                          Moja ocena: [3]
                          Attached Files
                          Last edited by Javox; 25-04-2015, 11:20.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, klarowny. [5]
                            Piana: Niby wysoka, ale po chwili już jej nie było. [1.5]
                            Zapach: Lekka słodowość, trochę kartonu. [2]
                            Smak: Bez wad, ale i bez zalet. Bardzo delikatny posmak słodowy, homeopatyczna goryczka, nuda, nuda, nuda. Przynajmniej nie jest okrutnie wodniste. [2.5]
                            Wysycenie: Wysokie, ok. [5]
                            Opakowanie: Nie przekonuje mnie. Informacji niewiele (przynajmniej skład podali...), grafika nieciekawa. [3.5]
                            Uwagi: Ujdzie.

                            Moja ocena: [2.525]

                            Comment

                            • WojciechT
                              Senior
                              • 09-2012
                              • 2546

                              #59
                              Dostałem toto w ramach podzięki za pomoc w remoncie i mam wrażenie, że jest jeszcze gorsze, niż ostatnio. Do powyższego opisu mogę dodać jeszcze nieprzyjemny aromat kartonowo-bandażowy.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #60
                                No to widać, żeś kiepsko remontował, skoroś otrzymał takie dary losy wątpliwej jakości :]

                                Ogólnie piwo zapamiętałem jako słodkowo-pustawe bez dziwnych posmaków, ale nie warto sobie koszyka nim zaprzątać
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎