Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

BOSS, Lubusz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mrkowal
    Senior
    • 03-2009
    • 155

    #46
    nie no nie popadajmy w paranoje jak była by do wyboru woda albo zimny Lubusz to wybrał bym to drugie, to prawda leciutka ściereczka jest i posmaczki różne nie najciekawsze ale w lipcu przy 29 w cieni i słońcu które aż boli ujdzie zimne...
    Ultima forsan

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #47
      Piłem wczoraj z bączka i moją uwagę zwróciło fajne, intensywne ale nie przesadzone chmielenie. Coś a la Atak/Rowing w wersji light. Ścierki i innych czyszczących narzędzi nie wyczułem. Piwko dość udane, pozostawiło raczej pozytywne wrażenia.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #48
        Kupując te piwo nie spodziewałem sie czegos więcej niż Tyskie w innej szacie a tu niespodzianka.Dosyć mocno chmielone,spora goryczka.Jedyny minus to słaba piana ale ogólnie dobre piwo na upały i nie tylko.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #49
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4.5]
          Piana: Opadła szybko. Grube bąble jakoś dzielnie walczą utrzymując minimalny kożuszek. Trochę osadu na szkle. [2.5]
          Zapach: Cała gama zapachów, niestety tylko jeden pozytywny: chmiel. Oprócz chmielu spory diacetyl, lekki DMS, w postaci kapusty i dużo siarki. Słodowych, czy zbożowych aromatów nie ma. [1.5]
          Smak: W smaku od razu czuć jeszcze coś nowego, mianowicie żelazo, ale lekkie. Jest sporo goryczki, nawet przyjemnej. Piwo orzeźwia i jest dosyć pełne jak na te parametry. Może trochę słodu brakuje, ale po kiepskim zapachu to smakiem jestem zaskoczony. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, w kierunku do dużego. [3.5]
          Opakowanie: Nijakie, chyba brak pomysłów. Na półce w sklepie stoi pośród innych piw wyglądając ubogo. [2]
          Uwagi: Piwo można wypić, ale tylko mocno zakatarzonym.

          Moja ocena: [2.675]

          Comment

          • PociungWidmo
            Senior
            • 11-2012
            • 109

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Słomkowy, przejrzysty. [3.5]
            Piana: Uboga, średnio trwała. [3]
            Zapach: Zaskoczenie, lekki skunks w brązowej butelce. Rozczarowanie. [2]
            Smak: W smaku już nieco lepiej, aczkolwiek niczego nie urywa. Lekka goryczka przeplatająca się z kwaskowatością, raczej rześkie i pijalne. [3]
            Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
            Opakowanie: Brązowa, zwrotna butelka. Wzornictwo niezbyt wyszukane ale mi się podoba. Informacje podane w stopniu dostatecznym. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.8]

            Comment

            • Jasiek77
              Senior
              • 03-2014
              • 107

              #51
              Żelazo i niewiele więcej. Sam wybieraj między koncerniakiem czyli ... a garścią gwoździ. Owszem, tanio, ale to za mało. Dobre wysycenie. Nie wracam.
              Johnny Bonnano

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, piwo jest przejrzyste. [5]
                Piana: Przeciętnie wysoka i niezbyt trwała, ale jak na piwo tej klasy nawet ładna i drobna. [3]
                Zapach: To jest Witnica i NIE MA MASŁA! Niemożliwe! Ale nie za bardzo są inne rzeczy; pachnie jak koncernowy lager. Po prostu. [2.5]
                Smak: W smaku pojawia się bardzo delikatny posmak słodowy i baaardzo lekka chmielowa goryczka. Na końcu lekki kwasek. Właściwie, gdyby nie pewna pełnia (mimo nieskiego ekstraktu), strzelałbym, że to jakiś korpolager. [2.5]
                Wysycenie: Jestem zaskoczony, bo nie jest przegazowane. Powiem więcej - w sam raz. [5]
                Opakowanie: Etykieta standardowa aż do bólu, skład chyba pełen - ale było zaklejone taśmą klejącą (która łączyła to piwo z drugim Lubuszem i szklanką), więc kontra się porwała. [3.5]
                Uwagi: Nie było tragedii, w lato do grilla może być.

                Moja ocena: [2.85]

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                  Piwo w smaku poprawne ale zapach to faktycznie zgroza. Ja wyczuwam i szambo, i siarkę, i skiśnięty słód a na dokładkę metaliczność. Ze względu na odpychający aromat nie dałem rady dopić.
                  Dzizas, a już myślałem, że z moim nosem i gardłem jest coś nie tak

                  Po przyjściu z pracy, wysuszony i zmęczony usiadłem w fotelu i po zamieszaniu szklanką, po cichu i w spokoju poszukałem sobie z "browarbizowego partyzantohejtera" diacetylu i metalu, a tu je.b !
                  Siarkopol, kiszone ogóry (i to takie zepsute, a nie małosolne, pyszne chrupiące) i jakby stary ugotowany kalafior z przechodzoną już kapustą.
                  Błeee
                  Myślałem, wydaje mi się, nie może być źle i skądś znam ten smrodek. Jednak gdzieś w 2/3 szklanki dałem sobie spokój
                  nie dopiłem do końca, choć piana całkiem ładna. Aromat (oprócz tych nie teges rzeczy) także w miarę lagerowy. Smak o dziwo nawet niezły, bo goryczka wyczuwalna, podbudowa słodowa z lekką landrynka jest. Całość byłaby całkiem znośna gdyby nie te siarokoogórki

                  To samo miałem kilka tygodni temu w ich PORTERZE !!!

                  UWAGI:
                  Cena w miarę powiedzmy atrakcyjna bo 2,39zł
                  warka dość świeża, bo 21.09.2015
                  Ja pierdzielę co oni wyrabiają w tym browarze?
                  Strach inwestować w ich portery, bo stare kiszonki mam jeszcze w piwnicy, ale w słoikach. Zatem kolejnych i to w ciemnych butelkach już mi nie potrzeba
                  błee
                  Last edited by dlugas; 20-06-2015, 09:46.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • AaLeX
                    Senior
                    • 07-2011
                    • 572

                    #54
                    Piwo kupione w zestawie 4 piw (jagodowe, czekoladowe i dwa lubusze) ze szklanką. Zestaw za 20zł uważam za przegięcie, jednak dawali dwa takie zestawy w cenie jednego i się skusiłem. Piw owocowych nie oceniam bo nie lubię, choć moi domownicy określili je jako całkiem ciekawe. Lubusz ma ładny złoty kolor, delikatny kożuch piany utrzymuje się do końca. Niestety, trochę czuć wodnitość bo to tylko 4,2%. Brakuje mocnej, silniejszej goryczki, choć jakąś delikatną wyczuwam. W zapachu chmiel. Piwo poprawne, jednak nie znam jego ceny (w Gliwicach poza tymi zestawami go nie spotkałem). W zestawie korzystnie nie wychodzi. Jak na cenę z zestawu - nie, w cenie do 2zł ciekawy eksperyment. Ocena 3,5/6. Ps. To chyba jedyny browar z tamtych okolic, więc warto czasem kupić ich wyroby.
                    Last edited by AaLeX; 13-10-2015, 19:08.

                    Comment

                    • Pivotal
                      Senior
                      • 05-2013
                      • 671

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty, jak na tak niski ekstrakt, to jest nieźle. Piwo przejrzyste z drobinkami. [3.5]
                      Piana: Na dwa centymetry, drobno- i średnioziarnista... bardzo szybko znika, ale nie całkowicie, w niewielkim stopniu osiada na szkle, pozostaje do końca. [1.5]
                      Zapach: Czuć ogórki kiszone, lekkie nuty siarkowe oraz chlebowe W miarę ocieplania nuty chlebowe stają się mocniejsze. [3]
                      Smak: Pierwsze 2-3 łyki czuć lekką metaliczność, która po chwili zanika. W smaku wyczuwalna chlebowość oraz woda z ogórków kiszonych... piwo z czasem robi się gorzkawe. [3.5]
                      Wysycenie: Na początku spore, utrzymujące się do końca. [3.5]
                      Opakowanie: Zwrotne z klasycznymi etykietami, kapsel z flagą Hiszpanii. [3.5]
                      Uwagi: Warka do 18.08.2016, wypite 18.05'16. Dawno nie piłem, więc kupię jeszcze jedno... jeśli ktoś nie lubi ogórków kiszonych, to nie polecam ;-))) **173**

                      Moja ocena: [3.125]

                      Comment


                      • #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor słomkowy, przezroczysty, wg mnie zbyt jasny. [2]
                        Piana: Po wlaniu piwa do kufla, piana średnio obfita, szybko opada. Śladowe jej ilości utrzymywały się na kuflu do końca. [3]
                        Zapach: Trudny do określenia. Czuć metaliczność pomieszaną z chmielem i odrobiną kwaskowatości. Z biegiem czasu zapach chmielu przebija pozostałe zapachy. [3]
                        Smak: Nuty słodowe przemieszane z kwaskowatością i metalicznym posmakiem goryczki. Trochę typowy smak dla produktów z Witnicy. [3]
                        Wysycenie: Średnie, może ciut, ciut za słabe. Choć umie utrzymać się do końca. [3]
                        Opakowanie: Piwo nie posiada jakichś wyróżniających go kolorów. Od tak stoi sobie na półce i wygląda dość biednie w stosunku do konkurencji. Dużym plusem jest czytelność. Wszystkie informacje odczytamy bez problemu. [3]
                        Uwagi: Zakupione w butelce 330 ml, głównie dla skolekcjonowania kapsli Euro 2016.

                        Moja ocena: [2.95]

                        Comment

                        • mor842
                          Senior
                          • 07-2015
                          • 114

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny, słomkowy, moim zdaniem poprawny. [3.5]
                          Piana: Niezbyt gęsta, spore pęcherzyki coś tam na szkle pozostaje. [2]
                          Zapach: Metaliczny chmiel na końcu minimalnie słodowy. [2]
                          Smak: Metalicznie słodowy na końcu z minimalną goryczką. [2.5]
                          Wysycenie: Wysycenie nie jest wysokie jak dla mnie w sam raz. [4.5]
                          Opakowanie: Etykieta prosta, klasyczna bez zbędnych udziwnień. Na kontrze zawarte najważniejsze informacje bez snucia "morskich opowieści", kolorystyka to głównie zieleń. [4]
                          Uwagi: Data przydatności do spożycia: 12.01.2018, spożyte w dniu dzisiejszym . Butelka brązowa 0,5l niby zwrotna ale Pani kasjerka stwierdziła po wbiciu na kasę że butelka jest bezzwrotna.

                          Moja ocena: [2.5]
                          Last edited by mor842; 26-09-2017, 20:05.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2292

                            #58
                            Intrygująca, acz subtelna nuta kiszonej kapusty, jakże charakterystyczna dla witnickich wyputsów. Na początek razi, po chwili kubki smakowe zaczynają się przyzwyczajać.
                            Kwaskowość, ale nie kwaśność przewija się przez całe pół litra. Na plus jak na 9-tkę wyraźna, przyjemna słodowość, brak poczucia wodnistości.
                            Młodzi już takiego piwa nie uniosą, starszym ujdzie, ale to mimo wszystko dolny poziom oceny dostatecznej.
                            Data 11.10.20
                            Sieć Dino, 2.49 zł., but. bezzwrotna.
                            Last edited by kosher; 24-05-2020, 00:23.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎