Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Słupiec koło Nowej Rudy. Schlegel / Neurode

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • neuroder
    Member
    • 07-2005
    • 30

    Browar Słupiec koło Nowej Rudy. Schlegel / Neurode

    to mój ostatni nabytek. ciekaw jestem czy ktoś z forum wie cokolwiek na temat browaru R. Rother oddział w Słupcu. ja, przyznam szczerze, nie wiem na ten temat nic. nawet nie wiem gdzie się znajdował.

    na forum browaru znalazłem też taki oto post:

    "Witam
    napiszę o kłodzku trochę później gdyż wszystko jest w stadium nieuporządkowanym
    a teraz nie mam na tyle czasu by to zrobić , gdyż kończę monografię browaru Thienelta
    w Nowej Rudzie- Słupiec ( Schlegel) dawniej w 1945 Szlagowo
    dotyczy czasu od 1631 - 1945 może uda się skończyć do czerwca 2005 roku."

    jeśli ta monografia została wydana drukiem z chęcią ją kupię, jednak póki co nie udało mi się nawet znaleźć po niej śladu w sieci.
    Attached Files
    Poszukuję pamiątek piwnych (w szczególności butelek) z Ziemi Kłodzkiej, do 1945 roku.
  • docmir
    Junior
    • 11-2014
    • 1

    #2
    Browar w Schlagel

    https://www.facebook.com/GrafschaftG...type=3&theater To był lokalny browar w Słupcu dawniej Schlagel Tu zamieściłem parę zdjęć

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Nie wiem czy dlatego że kliknałem link bez zalogowania na FB ale pokazało mi tylko jedną grafikę czyli przedwojenny, pocztówkowy widok browaru wraz z ówczesną reklamą prasową oraz porcelankę.
      Akurat tego typu ikonografia i birofilia są dosyć dostępne/znane dla browarów z tzw Ziem Odzyskanych. Prawie każdy browar z tamtych ziem upamiętnił wyraźniej lub mniej swój wizerunek na pocztówce.
      W wielu za to przypadkach nie ma relacji nt współczesnych tzn powojennych dziejów zabudowań po tych browarach (wiadomo ze większość po wojnie już nie warzyła piwa). Szkoda że nikt z noworudczan lub mieszkających w tym regionie nie zainteresował się co obecnie jest w miejscu browaru ewentualnie czy zachowało się coś z pokazanego budynku. Przynajmniej mnie tego typu informacje interesują najbardziej.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        #4
        Interesował się. Ale o ile browar Thienelta w Słupcu jest znany, zachował się do dzisiaj i łatwo go znaleźć, to dla mnie wspomniany obrazek to pierwsza ilustracja tego browaru. Lokalizacji nie ma na żadnych mapach, miejscowi też nic nie wiedzą. Słupiec to duża miejscowość i trzeba trochę się nachodzić, żeby budynek znaleźć. Co do losów tego browaru, najrpawdopodobniej trzeba przewertować roczniki przedwojennych gazet, żeby czegoś konkretnego się dowiedzieć. To robota na lata.
        Last edited by Krzysiu; 13-12-2014, 15:19.

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #5
          Aha czyli pokazany tutaj przez Ciebie prawie 10 lat temu browar Thienelta to inny browar niż ten z przedwojennej pocztówki Docmira czyli browar Rothera. Budynek z pocztówki wyglada na raczej taki w typie brauhaus a ten ze współcznego zdjęcia to typowy produkcyjniak fabryczny.
          Czyli losy pozostałości drugiego (?) browaru w mieście nie są póki co znane rozumiem.
          Jesli masz Krzysiu skan/foto tej powojennej ety z b. browaru Thienelta to prośba o zamieszczenie.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            OK, już niepotrzebny. Szukałem odruchowo jako Słupiec a jest jako Szlagowo tutaj.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎