Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Regionalne Jakubiak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • behegrzmot
    Senior
    • 01-2009
    • 276

    Krzysiu, nie pal głupa bo ci z tym nie do twarzy.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Proponuję powrót do glinianych naczyń. Najlepiej niewypalanych w piecu tylko suszonych na słońcu. Glina i woda mają być oczywiście przebadane przez sanepid a ręce garncarza myte niczym u chirurga przed operacją.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika calvus Wyświetlenie odpowiedzi
        Chłopaku, ty po prostu jesteś prosty homofob, ewentualnie krypto-gay. Aż dziwne, że się z tym obnosisz na forum piwnym. Żenada!
        To proszę mnie tez dopisać do tych homofobów i kryptogejów gajów czy innych pederastów.Mało tego,jestem z tego dumny. Za pedałów czy tych innych
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Biniauer Wyświetlenie odpowiedzi
          Niestety butelka zwrotna wcale nie jest ekologiczna. Mycie w gorącym ługu sodowym, mycie kwaśne, płukanie. masę wody się na to zużywa. I chyba wytworzenie samej puszki jest bardziej przyjazne środowisku tym bardziej, że aluminiowe puchy można łatwo poddać recyklingowi.
          Nie jestem ekspertem, ale puszka wydaje mi się być bardziej ekologiczna.
          (To tylko moje zdanie, może ktoś bardziej obeznany mnie wyprowadzi z błędu)
          Lata temu była już podobna dyskusja i znowu mi się przypomniała praca naukowego kolektywu czesko-niemieckiego pod tytułem "Teoretyczne i praktyczne aspekty mycia butelek" opublikowane w czeskim "Przemyśle Fermentacyjnym". Przesyłam tylko 3. część



          Mycie butelek, to poważny problem naukowy.
          przeciwnicy butelki dodają jeszcze argumenty, że mycie i transport wiążę się ze zużyciem energii, zaś zwolennicy, że materiał do ich produkcji jest praktycznie nie do wyczerpania.

          Żeby było na temat chciałem jeszcze zauważyć, że piwa rozlewane przez Browary Regionalne Jakubiak do butelek szklanych mogą być spożywane zarówno przez homo, hetero, jak i krypto - konsumentów

          Comment

          • wpadzio
            Senior
            • 06-2011
            • 2645

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darekd Wyświetlenie odpowiedzi
            piwa rozlewane przez Browary Regionalne Jakubiak do butelek szklanych mogą być spożywane zarówno przez homo, hetero, jak i krypto - konsumentów
            ... dokładnie, a także przez pozostałą większość, czyli resztę normalnego społeczeństwa
            Last edited by wpadzio; 22-11-2014, 23:50.
            Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
            Serviatus status brevis est
            3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

            Comment

            • zgoda
              Senior
              • 05-2005
              • 3516

              Zauważam niedobory piwa z BRJ w mojej lokalnej knajpie. Zwiększony popyt czy jak?
              Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                Może wylewają.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • kris__
                  Member
                  • 07-2011
                  • 95

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                  Może wylewają.
                  dość prawdopodobne, bo trochę strach mieć to teraz w ofercie, żeby się na ogólny ostracyzm nie narazić
                  seks to nie wszystko, jest jeszcze piwsko:P

                  Comment

                  • Pankracy
                    Senior
                    • 10-2007
                    • 2767

                    BRJ TV (na razie na YouTube):
                    https://www.youtube.com/channel/UCT6...fMJFeVo7Wf62Yw

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      Już od wielu lat zastanawiam się co stało się z (podobno) orginalnymi wizerunkami carskich medali jakie swego czasu otrzymał browar Machlejda i wisiały do około 2000 roku nad głownym wejściem do browaru. Tu ich fotka jaką osobiście zrobiłem około półtorej dekady temu. Browar jeszcze pod zarządem ZP w Warszawie jak widać. Gdy wtedy zapytałem o dziwne zniknęcie medali z tego co pamiętam odpowiedizano mi że poszły do renowacji Od dawna nie byłem w browarze i może się mylę, ale zdaje się że nigdy nie powróciły na swoje miejsce. Ktoś coś wie na ten temat ?
                      Attached Files
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tu ich fotka jaką osobiście zrobiłem około półtorej dekady temu.
                        W 1997 roku nie było tej zielonej strzałki
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • fidoangel
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 3489

                          To kto zrobił fotkę?
                          "nie zostanę onanistką bo jestem anarchistką" :)

                          Widziałem u Dori i Kopyra i też tak myślę: Browar to nie apteka :))

                          Poszukujesz wiedzy na temat browarnictwa amatorskiego?
                          Przeczytaj >>>>FAQ<<<<
                          Sprawdź >>>Przewodnik<<<

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fidoangel Wyświetlenie odpowiedzi
                            To kto zrobił fotkę?
                            W ten delikatny sposób chciałem Wojtkowi zwrócić uwagę na to, że dając zielone światło na wykorzystywanie zdjęć swojego autorstwa, gdzie każdy chce, to jednocześnie nie odcinam się od faktu bycia ich autorem
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              porterówka...

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                              W najbliższym czasie, ma być dwa tysiące butelek, a za około 1,5 roku whisky.
                              Słowo ciałem się stało, w przedświątecznym amoku kupiłem zestaw ciechanowskiej porterówki razem z kieliszkami.
                              W amoku, bo ceny nie pomnę, ale może to i lepiej... . Porterówka ta ma się nijak do porterówek garażowo-kuchennych, a już z pewnością mojej nie dorasta...
                              Nie, żebym się lansował, ale porterówka z Ciechanowa smakuje jakoś "nie halo", być może po prostu za krótko czekała na rozlew/sprzedaż. Potrzymam ją w szafce, jak mi się skończy moje rękodzieło, to może się skuszę... Może dojrzeje...?

                              Comment

                              • Cooper
                                Senior
                                • 11-2002
                                • 6055

                                delete
                                Last edited by Cooper; 30-12-2014, 13:06. Powód: brak cytatu
                                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎