Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Komes Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Zybex
    Senior
    • 07-2012
    • 222

    Warka do 16.05.2014 - ładnie ułożony, aksamitny smak.

    Comment

    • Rufi3M
      Member
      • 03-2014
      • 44

      warka 18.02

      Zapach taki sobie nie jest źle ale czuć coś żelazem. W smaku lepiej ale nie ma urwania tyłka.

      Comment

      • DaimonFrey
        Junior
        • 09-2011
        • 12

        Warka do 09.03.2016
        Piana niezła, ciemnobeżowa opada do obrączki raczej szybko, oblepia szkło.
        Aromat palono alkoholowy.
        W smaku tak samo jak w aromacie słód palony i alkohol.
        To raczej rozczarowanie ponieważ spodziewałem się czegoś lepszego. Chociaż prawdopodobnie wynika to z faktu, że to piwo jest zbyt młode i za kilka miesięcy smak oraz aromat powinny się poprawić.

        Comment

        • Rufi3M
          Member
          • 03-2014
          • 44

          warka 9.03.2016

          piana mega...

          w smaku jest naprawdę dobrze, ja wolę ten porter świeży niż wyleżakowany (piłem-nie podszedł mi).
          W tym jest mega paloność i duuuuużo rodzynek i śliwki suszonej...pycha....warto

          Comment

          • baroN1
            Senior
            • 08-2011
            • 181

            Warka z terminem 16.05.2014

            Barwa: praktycznie czarna, pod światło są jakieś przebłyski
            Piana: bardzo drobna, gęsta, lecz z czasem opada
            Aromat: ciemne słody, palone akcenty, kawa, mirabelki (niedojrzałe) i gruszki
            Smak: ciemne słody, kakao, palona kawa, lekka słodycz, muśniecie alkoholu.

            Generalnie jeśli chodzi o aromat to ubogo, i te niedojrzałe owoce psują mocno... Smak- jest ok, chociaż piłem lepsze przeleżakowane portery. Mam jeszcze jedną butelkę i trzymać będę dalej...

            Comment

            • Piwny_Radek
              Senior
              • 08-2014
              • 108

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo ma czarną, niemal nieprzejrzystą barwę. [4.5]
              Piana: Beżowo-żółtą niezbyt obfita piana. Drobnopęcherzykowa warstwa dość szybko opada do osadu, pozostawiając na szkle trochę osadu. [3]
              Zapach: Bardzo wyraźny aromat. Występuje tu intensywna, ostra paloność, która wraz z gorzką czekoladą zdominowała cały aromat. W tle można wyczuć kwas mlekowy, kawę, lekką wędzonkę oraz torf. Delikatnie objawia się również alkohol, jednak nie wpływa to negatywnie na odbiór całkiem przyjemnego zapachu. [3.5]
              Smak: Także tutaj występuje wyraźna paloność, która miesza się z równie mocną nutą kawy i czekolady. Dalej wyczuwalna staje się skórka chleba, karmel oraz delikatne orzechy włoskie. W posmaku jest też lekka kwaśność pochodząca ze słodów. Goryczka średnia intensywna, pozostawiająca również odczucie paloności. Niestety, nie byłem w stanie doszukać się obecności owocowych akcentów.
              Alkohol został bardzo dobrze zamaskowany i objawia się w rozgrzewającym działaniu. Wytrawne wykończenie z krótkim finiszem. Piwo jest oleiste i gęste co w połączeniu z niskim nasyceniem przekłada się na przyzwoitą pijalność. [4]
              Wysycenie: Niskie [4.5]
              Opakowanie: Kapsel golas, krawatka krzywo przyklejona, etykieta pomarszczona, a w dodatku odchodzi od butelki. [2.5]
              Uwagi: Piwo było dość świeże, o czym świadczy intensywna paloność, objawiająca się zarówno w aromacie jak i smaku. Jest to typowo degustacyjny porter do długiego sączenia i delektowania się smakiem. Komesowe dzieło jest porządnym reprezentantem stylu, oferującym nieprzeciętne doznania, co znajduje także odzwierciedlenie w uznaniu na arenie międzynarodowej. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby przeleżakowanie trunku przez jakiś czas. Piwo nabrałoby ogłady, opadłaby nieco paloność i rozwinąłby się owocowy bukiet, co dodałoby porterowi szlachetności.

              Przemierzając koncernowe oceany, rzemieślnicze jeziorka i craftowe źródełka, Piwny Radek poluje na najciekawsze i najlepsze piwne okazy.


              Moja ocena: [3.7]
              http://piwnyradek.blogspot.com/
              http://instagram.com/piwnyradek

              Comment

              • Rufi3M
                Member
                • 03-2014
                • 44

                Warka 15.04.2016

                Moim skromnym zdaniem jest gorsza od warki 09.03.2016. Mniej aromatów śliwkowych, dużo więcej posmaku alkoholu.
                Szkoda , że warki tak mocno się różnią...troszkę loteria

                Comment

                • alco86
                  Junior
                  • 02-2012
                  • 2

                  Mam wrażenie (może mylne), że nowe warki nieco obniżyły poziom, choć i tak wg mnie to wciąż najlepszy polski porter.

                  Comment

                  • leona
                    PremiumUżytkownik
                    • 07-2009
                    • 5853

                    Coś dla wielbicieli teorii spiskowych czyli dla mnie.

                    Butelka z datą ze stycznia 2015, kupiona w sklepie specjalistycznym, bez żadnej promocji, obniżki, okazji za ok. złotego więcej niż w masowej sprzedaży sieciowej.

                    Piana drobna, wręcz śmietanowa, długa i wysoka.
                    Aromat gładki, słodowy, z akcentem karmelu i palonego słodu. Suszone śliwki i wiśnie, czekolada.
                    W smaku słodowe, czyste, treściwe i słodkawe ale w finiszu raczej wytrawne. Wyraźne ciemne owoce, ślad pralinek, delikatna kawa przechodząca w posmaki palone. Goryczka miedzy niską a średnią.

                    Najlepszy nieprzeleżakowany egzemplarz jaki piłem od jakichś trzech lat. Dobre, czołówka polskich porterów.

                    Comment

                    • DaimonFrey
                      Junior
                      • 09-2011
                      • 12

                      Czy wersja wypuszczona na urodziny browaru różni się czymś od wersji standardowej poza butelką i ceną?

                      Comment

                      • gramak
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 267

                        Nabyłem, ale odpowiem Ci za 2,5 roku, bo mam zamiar otworzyć je na 18 - stkę młodszego syna. Natomiast warka 07.05.2016 póki co nie za tęga. Piana, owszem niezła, ale szybko opada, ciemnokremowa. W zapachu czekolada, trochę palonych słodów i wyczuwalny alkohol. Smak płaski - trochę czekolady, alkoholowa ostrość. Piwo nie jest właściwie ułożone, chyba trzeba mu czasu, bo póki co pite w jego juniorskim wieku nie proponuje nic ciekawego.
                        http://www.ohbeautifulbeer.com/

                        Comment

                        • Rufi3M
                          Member
                          • 03-2014
                          • 44

                          Warka 28.04.2016

                          Znowu zupełnie inna warka :/
                          Znikł smak i aromat kawy...sama czekolada. Z butelki małooo aromatu.
                          Powtarzalność dobrych warek staje się niestety problemem

                          Comment

                          • KarlPopper
                            Senior
                            • 11-2013
                            • 133

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rufi3M Wyświetlenie odpowiedzi
                            Warka 28.04.2016

                            Znowu zupełnie inna warka :/
                            Znikł smak i aromat kawy...sama czekolada. Z butelki małooo aromatu.
                            Powtarzalność dobrych warek staje się niestety problemem
                            Moja warka to 15.04.2016 i moim zdaniem tragedia. Charakterystyczna dla młodych komesów nuta intensywnego alkoholu (wg mnie spirytusowa), bardzo intensywna paloność, śliwki i kakao gdzieś majaczą w tyle. Wypity jakieś tydzień temu Porter Łódzki bił to piwo na kolana.
                            Live Craft. Die Punk.

                            Comment

                            • Firaxis
                              Member
                              • 05-2009
                              • 36

                              Komesowe portery z korkowana butelka to sie czyms roznia od standartowych oprocz ceny?

                              Comment

                              • Puszek_72
                                Senior
                                • 02-2012
                                • 269

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Porterowy , bardzo ciemny ładny [4.5]
                                Piana: Na starcie bardzo ładna, ale szynko redukuje się do obrączki, zostawia delikatne wzorki na szkle [3.5]
                                Zapach: Dobry likier czekoladowy,kawa, palność coś jak śliwka wędzona [4]
                                Smak: Chyba za krótko leżakowane, szorstka palność została słodycz mocno zredukowana brakuje fajnej gładkości. Piwo treściwe do picia małymi łyczkami smaczne [4]
                                Wysycenie: OK [4]
                                Opakowanie: Butelka zwrotna, czarny firmowy kapsel, czarna etykietka, jest dość pełna informację plus ciekawostki. Minus za jakość wykonania troszkę taniością zalatuje [4]
                                Uwagi: Warka do 17.08.15, dobry porter ale ma kilka mankamentów które być może z czasem się ułożą. Nieco chropowaty w odbiorze plus nutki alkoholowe w zapachu takie wady ale fajnie się pije troszkę grzeje na listopad idealny wybór

                                Moja ocena: [3.975]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎