Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Charles Wells, Banana Bread Beer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wrednyhawran
    Senior
    • 07-2010
    • 1784

    #31
    Piwo zakupione za około 10 zł. Z początku wydawało mi się, że to znowu jakiś dziwny słodki wynalazek, ale miło się zaskoczyłem. Piwo ma w nazwie Bread Beer, nie wiem coż to oznacza, dla mnie to jest po prostu British Pale Ale.
    Kolor: Rdzawy brąz, herbaciany, piękny, głęboki i klarowny.
    Piana: Jak to u brytyjczyków zazwyczaj bywa - nikła, szybko zredukowała się do cieniutkiego wianuszka wokół szkła. Ale tu akurat nie o pianę chodzi
    Zapach: Intensywny, wychodzi z butelki od razu po otwarciu. Słodziutki, owocowy, wręcz cukierkowy, bardzo charakterystyczny, przyjemny i delikatny.
    Smak: Tu już zupełnie inna bajka. Piwo mimo swej bananowości i słodkiego zapachu jest wyraźnie goryczkowe, słodycz bananów zdecydowanie jest na dalszym planie i świetnie uzupełnia całość - jest to dodatek, a nie cecha dominująca tego "bananowego" piwa. Dla mnie majstersztyk. Gorzkie piwo ze wspaniale wyważonymi owocowymi akcentami.
    Wysycenie: Niskie, ale takie powinno być w tego rodzaju piwie.
    Opakowanie: Ładna, pękata butelka z zdobieniami i napisem w szkle "independent family brewer" - nie wiem ile w tym prawdy, ale wierzę. Etykieta trochę inna jak na zdjęciach powyżej, dlatego dorzucę swoją fotkę. Brak danych nt. ekstraktu, alk. 5,2%.

    Świetne piwo warte swej ceny (choć ta i tak mogłaby być nieco niższa). Z ubolewaniem zdaję sobie sprawę, że szybko do niego pewnie nie wrócę, właśnie z powodu ceny i dosyć sporej liczby angielskich piw do spróbowania.
    Attached Files
    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
    Małe Piwko Blog
    Małe Piwko Blog na facebooku
    Domowy Browar Demon

    Comment

    • meyde9
      Junior
      • 07-2011
      • 1

      #32
      Jeśli ktoś chciałby spróbować to polecam Auchan Kraków Bonarka (nie wiem jak inne Auchan w Polsce).
      Wczoraj tj. 04.07 zakupiłem, cena 5,05 PLN (aż sam się zdziwiłem, bo kilka dni wcześniej widziałem w Carrefour za około 10PLN).

      Comment

      • Ramiel
        Senior
        • 11-2010
        • 207

        #33
        Cena niska bo pewnie kończył mu się termin ważności.

        Comment

        • MINIAKos
          Senior
          • 02-2010
          • 151

          #34
          Cytując Siebie z wątku o promocjach

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MINIAKos Wyświetlenie odpowiedzi
          Byłem dzisiaj w Bonarce w poszukiwaniu obuwia, którego oczywiście nie znalazłem. Ale odwiedziłem przy okazji Auchana. Totalne zaskoczenie. Wyszedłem z 4 piwkami.

          Well's:
          - Double Choclate Stout 5,30 zł
          - Waggle Dance 5,56 zł
          - Banana Bread 5,05 zł
          Young's:
          - Bombardier 4,66 zł

          I ceny nie wynikają z daty przydatności ( Stout 17.03.2012, reszta 22.03.2012), a gazetka nie dotyczy Bonarki.

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #35
            Otrzymałem w prezencie, więc o cenie nie dyskutuję, ale wiem, że dostępne w Bomi.

            Smaczne, wytrawne, w smaku bananów nie czuję - gdyby ktoś nie powiedział mi, że to bananowe - nie zgadłbym, choć owoce wyczuwalne. Zapach - uderzyło słodowością, ale w miarę popijania ładny, miły. Przyczepię się do opakowania - wiem, że na Wyspach to norma, ale irytują mnie przeźroczyste butelki.

            Ogólnie dobre - jak ktoś nie pił to polecam.
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • morbit
              Member
              • 09-2008
              • 56

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia Wyświetlenie odpowiedzi
              Smaczne, wytrawne, w smaku bananów nie czuję - gdyby ktoś nie powiedział mi, że to bananowe - nie zgadłbym, choć owoce wyczuwalne.

              Ogólnie dobre - jak ktoś nie pił to polecam.
              Tak samo, może za zimne? Banany są, ale musiałem ich szukać.

              To już w pszeniczniaku się bardziej narzucają.

              Comment

              • wpadzio
                Senior
                • 06-2011
                • 2645

                #37
                Barwa ejlowa, bursztynowo-miodowa. Klarowna.
                Piana głośno syczy i szybko redukuje się do jasnobeżowej szumowinki. Nie ma tendencji do przyklejania się do ścianek szkła.
                Aromat słodowo-karmelowy, ze stosunkowo wyraźną nutą bananową. Słabo wyczuwalna chmielowość.
                Piwo o dość specyficznym smaku jak na angielskie ale. Dość płaskie. Wyraźna odchmielowa ziemistość kosztem jej kwiatowej strony. Słody słodkawe, lekko karmelowe. Bardzo przeciętna goryczka, bardzo słaba estrowa owocowość. Finisz zbyt delikatny. W zasadzie tuż po łyku urywa się cały bukiet. I tylko gdzieś w tle w posmakach faktycznie jakieś bananowe klimaty.
                Nagazowanie jest optymalne, w okolicach średnio niskiego.
                Opakowanie jak na zdjęciu wrednegohawrana. Sympatyczne. Brązowa etykietka i owijka z ciekawym kolażem banana i szklanki. Kapsel firmowy. Ekstraktu nie podano, alkohol bez zmian - 5,2%
                Obecna nazwa firmy to Wells & Young's Brewing Company Ltd, po połączeniu w 2006 roku browarów Charles Wells Ltd i Young's Brewery.

                Taka ciekawostka piwna, absolutnie niewarta 12-tu złotych. Miast wymyślać smakowe dodatki można było sypnąć jeszcze trochę chmielu i uwarzyć naprawdę dobrą EPĘ. OK....nie czepiam się. Fajne, łagodne, aksamitne piwo do sesyjnej relaksacyjnej konsumpcji do sernika, karpatki lub banana. 6 w skali 1-10.
                Last edited by wpadzio; 17-09-2012, 17:13.
                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                Serviatus status brevis est
                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #38
                  Piana: Złamana biel obfita średnie pęcherze, dość trwała powoli się redukuje, ładnie oblepia szkło.
                  Kolor: Ciemno bursztynowy, miedziany krystalicznie klarowne.
                  Aromat: Z butelki skunks z aromatem banana i lekkiego cynamonu. W szkle bardziej bananowy i ze słodowym aromatem eurolagera, jak na ale'a dziwne
                  Smak: Piwo zdecydowanie wytrawne z niewielką słodyczą, lekko wodniste. Banan jest tutaj bardziej wyczuwalny w stosunku do zapachu, lekki karmel. Goryczka średnia ale w dolnej granicy. Wysycenie średniowysokie.

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #39
                    Charles Wells, Banana Bread Beer

                    piana szybko znika. Kolor ciemne złoto klarowne. Aromat przyjemne banany nie od drożdży, syntetyczny. Smak również banany, dominują piwo, karmel lekka słodowośc goryczka wyraźna. Pije się przyjemnie dobre.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎