Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Rebel Kolendra

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #16
    aromat: tu już jest trochę lepiej niż w żywcu białym. Jest lekko ziołowy aromat.
    kolor: słomkowy, mętny
    piana: w porządku. duża. osadza się na ściankach.
    smak: trochę ziołowy. i pszeniczny. Jest dużo lepiej niż w żywcu białym, które to nie miało smaku.
    Trochę za duże nasycenie jak dla mnie - przeszkadza. W smaku czuć chyba tylko zioła (nie wiem czy to kolendra), nie czuć niestety bananów, goździków ani pomarańczy.
    Lepsze od żywca, bo ma przynajmniej jakiś smak - można choćby porównać ekstrakt i alk., ale to też nie jest dobre piwo i chyba też nie dam więcej jak 5/10.

    ekstrakt: 11,7%, alkohol: 4,5%
    gatunek: witbier
    cena: 2,97 zł (tesco)

    Comment

    • TheBobolo
      Member
      • 07-2014
      • 59

      #17
      W aromacie przyjemne morele i goździk, trochę za mało banana, w smaku guma balonowa i kolendra, ale piana strasznie słaba, mimo że lałem dość gwałtownie, po paru sekundach brak po niej śladu. Nie zmienia to faktu, że całkiem dobry pszeniczniak, chociaż nie jest to światowa klasa.
      2.8/5
      Begonia non omlet.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9733

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladozłoty lekko zmętniony. [4]
        Piana: Brudnobiała, średniowysoka, drobna, nietrwała. [3]
        Zapach: Słodowo-zbożowy z lekką domieszką, może kolendry...? [3.5]
        Smak: Słodkawo-ziołowo-trawiasty w kierunku bezsmakowego. [2.5]
        Wysycenie: Średnie, choć na oko bąbelków całe mnóstwo. [4]
        Opakowanie: Charakterystyczne przez duże "R", poza tym nic szczególnego. [3.5]
        Uwagi: Nie znam się, ale szufladkuję w kategorii "nieporozumienie".

        Moja ocena: [3.1]

        Comment

        • Admirador
          Senior
          • 03-2015
          • 431

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, lekkie zmętnienie. Jak na wita to chyba jednak nieco za ciemne. [4]
          Piana: Na starcie puszysta i drobna. Szybko opadła niestety, na szkle pozostało niewiele, ale zawsze jednak coś. [3.5]
          Zapach: Nuty pszeniczne i rzeczywiście zioła (kolendra). Ale nie tylko to. Ten aromat "idzie" też trochę w kierunku gumy balonowej. Niby nie jest źle, nawet ciekawie. Ale ten aromat taki trochę "perfumowany" jest. [3.5]
          Smak: Lekko słodkawe, nieco mdłe, wyczuwalny banan. Ogólnie piwo za bardzo w kierunku smakowego, za ciężkie, za mało witbierowe. Ale generalnie nie jest takie złe. [3.5]
          Wysycenie: Średnie, mogliby dać więcej gazu. [3.5]
          Opakowanie: Etykieta nie zachwyca, taka mocno oszczędna. Ale za to sporo informacji, fajny dedykowany kapsel. [4]
          Uwagi: Piwo z datą 20/03/2016.
          Ogólnie nic szczególnego. Ale wypić się dało bezproblemowo.

          Moja ocena: [3.55]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Nieprzejrzysty, bladożółty ze sporą ilością osadu. [4.5]
            Piana: Nędzna. Biała, niska, nietrwała, średnioziarnista, nie osadzała się na szkle, do końca zaledwie obrączka. [1]
            Zapach: Kolendrowy, cytrusowy, gumy balonowej... skórki pomarańczy. [3.5]
            Smak: Kolendry, cytryny, trochę zbożowy, lekko wyczuwalne drożdże i słody. Kwaskowe w smaku, chwilę po przełknięciu wyczuwa się posmak słodów z odrobiną bananów. Chmielowej goryczki, jakoś się nie doszukałem. [4]
            Wysycenie: Utrzymało się do końca, ale przydałoby się większe. [3.5]
            Opakowanie: Bezzwrotne, brązowe. Etykiety skromne, ale informacji nie brakuje. Kapsel z serii "R". [3.5]
            Uwagi: Warka do 20.03.2016, wypite 21.12'15. Nie spodziewałem się, że aż tak mi zasmakuje. Piwo lekkie, kwaskowe z kolendrą na pierwszym planie (ale bez przegięć- kwaskowatość i kolendra), zresztą jakie może być piwo, które ma w nazwie "Rebel Kolendra"(?). **123**

            Moja ocena: [3.5]

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemnosłomkowy klarowny, a po przelaniu całości staje się mętne, ciemnożółte [4]
              Piana: początkowo niezła, ale szybko znika [3]
              Zapach: kolendrowo-mydlany, lekkie goździki i banany [3]
              Smak: słodkości początkowo towarzyszy mdła rozlewająca się żywiczna goryczka, która ogranicza pijalność; oprócz kolendry wyczuwalny subtelny posmak bananowy, końcówka wodnista [3.5]
              Wysycenie: trochę za duże [3]
              Opakowanie: oprócz tego, że nie podoba mi się wizualnie, dobór kolorów bardzo utrudnia odczytanie małych literek z kontrety, ale plusik za dość dużą ilość informacji [2.5]
              Uwagi: nie jest złe. tańsza alternatywa dla witbiera, w lecie schłodzone z pewnością orzeźwia i pije się znakomicie

              Moja ocena: [3.225]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎