Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciekawa aukcja na allegro !

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • seba_gliwice
    Senior
    • 10-2003
    • 374

    Rzadko intuicja mnie zawodzi ... w tym przypadku coś źle mi to "pachnie" ...

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika beerek62 Wyświetlenie odpowiedzi

    Comment

    • Kryzys_Finansowy
      Member
      • 02-2009
      • 58

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seba_gliwice Wyświetlenie odpowiedzi
      Rzadko intuicja mnie zawodzi ... w tym przypadku coś źle mi to "pachnie" ...
      Taki ładny, że aż wątpliwości same się nasuwają. Ciekawe, czy wykonany przez tego samego "artystę", który wygrawerował kufel z Kłodzka?

      Ten już chyba nie budzi wątpliwości:

      Comment

      • solfernus
        Senior
        • 08-2004
        • 1025

        Moim zdaniem oba kufelki to podróbki. Pierwszy jest za ładny, trzeba by było go widzieć z bliska by ocenić całość. Wygląda, że szlifowany był współcześnie. Drugi to na pewno Zabrze?
        moim zdaniem to Babrze
        Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

        Comment

        • Piwowar
          Senior
          • 05-2001
          • 2542

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kryzys_Finansowy Wyświetlenie odpowiedzi
          Taki ładny, że aż wątpliwości same się nasuwają. Ciekawe, czy wykonany przez tego samego "artystę", który wygrawerował kufel z Kłodzka?

          Ten już chyba nie budzi wątpliwości:
          http://allegro.pl/stary-kufel-zabrze...139178908.html
          Wygrawerował nie tylko kufel z Kłodzka, ale też z Nysy i pewnie jeszcze kilka innych. W przypadku podróbki kufla z Nysy był taki ambitny, że grawerował nawet na denku kufla, gdzie znajdowała się sygnatura huty szkła. Mimo wszystko sprzedał to zdaje się za 300 zł.
          Archiwum piwne

          Poznaj
          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

          Comment

          • yaro74
            PremiumUżytkownik
            • 09-2012
            • 2089

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piwowar Wyświetlenie odpowiedzi
            Wygrawerował nie tylko kufel z Kłodzka, ale też z Nysy i pewnie jeszcze kilka innych. W przypadku podróbki kufla z Nysy był taki ambitny, że grawerował nawet na denku kufla, gdzie znajdowała się sygnatura huty szkła. Mimo wszystko sprzedał to zdaje się za 300 zł.
            Szkoda tylko, że ani Ty ani nikt inny wiedząc, że to podróbki nie zgłasza tego na Allegro, żeby wyeliminować oszusta. Dziwi mnie to szczególnie w przypadku osób, które takie podróbki kupiły.

            Comment

            • Piwowar
              Senior
              • 05-2001
              • 2542

              Przykro mi, ale na Allegro nie posiadam konta i tam nie zaglądam. Na podróbkę kufla z Nysy natrafiłem przypadkiem na portalu www.forum.nysa.pl
              Archiwum piwne

              Poznaj
              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

              Comment

              • seba_gliwice
                Senior
                • 10-2003
                • 374

                Zdecydowanie proponowałbym tutaj powściągliwość ... To, że ktoś sprzedaje podróbkę na Allegro lub jest w jej posiadaniu nie dowodzie, że ją wykonał ... Może do tej pory nie jest świadomy co ma i żyje w błogim przekonaniu, że to absolutny unikat ...

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                Szkoda tylko, że ani Ty ani nikt inny wiedząc, że to podróbki nie zgłasza tego na Allegro, żeby wyeliminować oszusta. Dziwi mnie to szczególnie w przypadku osób, które takie podróbki kupiły.

                Comment

                • yaro74
                  PremiumUżytkownik
                  • 09-2012
                  • 2089

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika seba_gliwice Wyświetlenie odpowiedzi
                  Zdecydowanie proponowałbym tutaj powściągliwość ... To, że ktoś sprzedaje podróbkę na Allegro lub jest w jej posiadaniu nie dowodzie, że ją wykonał ... Może do tej pory nie jest świadomy co ma i żyje w błogim przekonaniu, że to absolutny unikat ...
                  To trzeba go o tym poinformować, żeby nie wciskał tego innym.

                  Comment

                  • Kryzys_Finansowy
                    Member
                    • 02-2009
                    • 58

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                    To trzeba go o tym poinformować, żeby nie wciskał tego innym.
                    I doniesienie do prokuratury zrobić.
                    Stary, o czym ty piszesz? Trzeba ludzi edukować a nie donosy, donisienia i zgłoszenia bez dowodów.

                    Comment

                    • solfernus
                      Senior
                      • 08-2004
                      • 1025

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                      To trzeba go o tym poinformować, żeby nie wciskał tego innym.
                      Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś to sam zrobił. Nie musisz przecież czekać na oficjalny komunikat na forum
                      Zbieram podstawki piwne po 1 szt z każdego browaru powiązanego z Polską, oraz po 1 szt z każdego państwa świata.

                      Comment

                      • yaro74
                        PremiumUżytkownik
                        • 09-2012
                        • 2089

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika solfernus Wyświetlenie odpowiedzi
                        Ale nic nie stoi na przeszkodzie żebyś to sam zrobił. Nie musisz przecież czekać na oficjalny komunikat na forum
                        Nie korzystam z allegro i nie znam sie na starociach. Nie wiem co w tym śmiesznego, że ktoś sprzedaje podróbki i nabiera innych kolekcjonerów.

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yaro74 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szkoda tylko, że ani Ty ani nikt inny wiedząc, że to podróbki nie zgłasza tego na Allegro, żeby wyeliminować oszusta. Dziwi mnie to szczególnie w przypadku osób, które takie podróbki kupiły.
                          Wątpie aby allegro potraktowało poważnie taki donos i zareagowało. Skąd mogą wiedzieć że ktoś pisze prawdę skoro sami się nie znają. Mogą odebrać to jako próbę oczernienia sprzedawcy, załatwianie jakiś prywatnych, kolekcjonerskich porachunków w postaci czarnego PR itp. Nie wiem czy w ogóle w regulaminie allegro jest jakiś zakaz wystawiania podrabianych staroci. Wydaje mi się że oczywiście być powinien ale czy jest to nie chce mi się sprawdzać. Na pewno wiem że jest zakaz sprzedazy alkoholu (ostatnio podobno złagodzony o jakieś pozwolenie dla posiadających koncesję) i pod tym względem są nadpobudliwie czujni o czym sam się minimum raz przekonałem.
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • yaro74
                            PremiumUżytkownik
                            • 09-2012
                            • 2089

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                            Wątpie aby allegro potraktowało poważnie taki donos i zareagowało. Skąd mogą wiedzieć że ktoś pisze prawdę skoro sami się nie znają. Mogą odebrać to jako próbę oczernienia sprzedawcy, załatwianie jakiś prywatnych, kolekcjonerskich porachunków w postaci czarnego PR itp. Nie wiem czy w ogóle w regulaminie allegro jest jakiś zakaz wystawiania podrabianych staroci. Wydaje mi się że oczywiście być powinien ale czy jest to nie chce mi się sprawdzać. Na pewno wiem że jest zakaz sprzedazy alkoholu (ostatnio podobno złagodzony o jakieś pozwolenie dla posiadających koncesję) i pod tym względem są nadpobudliwie czujni o czym sam się minimum raz przekonałem.
                            Może masz rację, trudno byłoby tego dowieść.
                            Co do regulaminu, to sprawdziłem i jest załacznik nr 1: Towary zakazane i dopuszczone warunkowo.
                            "Zabronione jest wystawianie w ramach Transakcji następujących przedmiotów (przedmioty zakazane):
                            11 Produkty podrobione (tzw. podróbki)"
                            Last edited by yaro74; 02-03-2015, 21:47.

                            Comment

                            • Cooper
                              Senior
                              • 11-2002
                              • 6055

                              Typowy przykład punktu regulaminu którego nie da się w praktyce całkowicie wyegzekwować. Zapis dla samego zapisu.
                              Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                              1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                              Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                              Comment

                              • Piwowar
                                Senior
                                • 05-2001
                                • 2542

                                Najbardziej szkoda starego kufla, który został zniszczony. Taki piękny, ręcznie malowany Gambrinus na niemieckiej aukcji przyniósł by pewnie ze 100 - 150 euro.
                                Archiwum piwne

                                Poznaj
                                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎