Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Rauchbier

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • oberzine
    Senior
    • 02-2012
    • 228

    #46
    podsłuchana rozmowa dwóch miłośników piwa w markecie przed półkami z piwem: O patrz perła! piłem coś z tego browaru nazywało się eee... dymione czy jakoś tak [..] mówię ci straszny szajs! w trzech próbowaliśmy zmęczyć jedną butelkę i nie dało rady....
    historia autentyczna

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #47
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemny brąz, pod światło rubinowy. [4.5]
      Piana: Pozostawia ślady na szkle, piana niewielka, ale długo się utrzymuje. [4]
      Zapach: Lekka wędzonka, estry owocowe, delikatne palone nuty. Ogólnie przyjemny, ale trochę mało intensywny. [4]
      Smak: Średnio treściwe, palone nuty, wędzonka, w tle lekka kawa z mlekiem. [4]
      Wysycenie: Średnie [4]
      Opakowanie: Jedno z ciekawszych z Perły. [4]
      Uwagi: Ogólnie pozytywne zaskoczenie w stosunku ceny do jakości. Wędzonka na średnim poziomie, a nawet trochę za mało intensywna, ale pije się dobrze, piwo do powtórzenia.

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • toto
        Senior
        • 12-2006
        • 949

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny, idealnie klarowny, pod światło rubinowo-czerwony [5]
        Piana: wysoka, beżowawa, drobnoziarnista, oblepia szkło, dość trwała [4.5]
        Zapach: wędzony (bardzo intensywny), kiełbasiany, lekko łodygowy [3.5]
        Smak: wędzony, słodowy, nieco kwaskowy [3.5]
        Wysycenie: trochę za duże [3]
        Opakowanie: butelka bezzwrotna brązowa, podobna do ŻGB, kapsel dedykowany, czarna etykieta z zamglonym lasem, jest ekstrakt i składniki (ale bez drożdży) [3]
        Uwagi: Do 22.04.2015. Cudów nie ma, ale spokojnie można wypić (jak ktoś lubi wędzonkę w piwie).

        Moja ocena: [3.625]

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Żeby się utwierdzać w przekonaniu, że wędzone to powinny być rybki i kiełbaski, a nie piwo
          a sery?
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • Jerkov420
            Junior
            • 01-2015
            • 4

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz, trochę jak rubin. [4]
            Piana: Wysoka, dość trwała piana, zostawia ślady na szkle. [4]
            Zapach: Dymiona palona wędzonka. Zachęca do degustacji. [4.5]
            Smak: Karmel, wędzonka, w tle kawa z mlekiem. [4.5]
            Wysycenie: Średnio-wysokie. [4]
            Opakowanie: Bardzo dobra grafika na etykiecie, wyróżniona nazwa piwa. [4.5]
            Uwagi: Super piwo, na pewno jeszcze do niego wrócę :-]!

            Moja ocena: [4.4]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Rubinowobrązowy. [4]
              Piana: Kremowobeżowa, drobna, wysoka, sztywna do czapowania, powoli się lejsinguje . Dawno takiej nie widziałem, stąd ocena. [5]
              Zapach: No..., jest wędzonka. I zabija wszystko inne w zasięgu węchu.
              Nie wiem, czy tak powinno być, ale ja lubię wędzonki... [4]
              Smak: Znowu wędzonka. Lekki kwasek, dalekie śliwki (wędzone ), trochę słodu. Niezbyt słodki (dobrze!), ale może to powoduje chwilowe wrażenie wodnistości. [3.5]
              Wysycenie: Niewysokie. [4]
              Opakowanie: Kapsel piwa, próby uchwycenia roztoczańskich klimatów na etykiecie, dopracowana i charakterystyczna stylistyka. [4]
              Uwagi: Kurczę, może dlatego, że tak lubię wędzonki, ale tu mam trochę niedosyt...

              Moja ocena: [3.9]

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6124

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Rubin - brąz. [3.5]
                Piana: Na początku duża. Na dłużej jest grubsza warstwa. Lejsing średni. [3.5]
                Zapach: Karmel i kawa rozpuszczalna z lekką wędzonką. Może tez jakieś ciemne susze? [3.5]
                Smak: Słodkawe, gorzkawe /jakby z kawą rozpuszczalną Nescafe/. Wędzoność mała ale wyczuwalna. [3.5]
                Wysycenie: Poniżej średniej. [3.5]
                Opakowanie: Jak plakat filmowy z filmu lat 50-60 "Potwór z bagien"? [4]
                Uwagi: Kupione w Puławach. Data 22.04.15. No jest jakiś innowacyjny krok w Perle... ciekawe co dalej wymyślą?

                Moja ocena: [3.525]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnorubinowy. [5]
                  Piana: Ładna, wysoka, dosyć trwała. Beżowa, osadza się na ściankach. [4.5]
                  Zapach: Przyjemny, mocno wędzony, do tego trochę jak śliwkowy kompot. [4]
                  Smak: Wędzonka mniej intensywna, niż w zapachu, ale i tak wyraźna. Posmak śliwkowy, owocowy. Całość smakuje trochę jak... Śliwka w boczku Niestety, mimo przyjemnej wędzonki, reszta zdaje się być mało intensywna. Ale i tak smakuje. [4]
                  Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
                  Opakowanie: Ładna etykieta, skład dokładny. Kapsel dedykowany. [4.5]
                  Uwagi: Nie pamiętam, ile kosztowało, ale jeśli poniżej 5 zł, to chyba mam nowe ulubione piwo w tej kategorii cenowej.

                  Moja ocena: [4.175]

                  Comment

                  • Piwny_Radek
                    Senior
                    • 08-2014
                    • 108

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Barwa ciemno-brunatna z rubinowymi prześwitami. [4]
                    Piana: Piana obfita, drobnopęcherzykowa i trwale utrzymująca się na powierzchni, zdobiąc przy tym ładnie szkło. [4]
                    Zapach: Delikatny aromat z wyczuwalnym wpływem słodyczy, kwasowości oraz dymiono-popiołowym wykończeniem. [3]
                    Smak: Smak dość skromny, lagerowaty, utrzymany po słodkiej stronie za sprawą wyczuwalnego karmelu. Z czasem w posmaku pojawia się także i delikatna wędzonka. Generalnie w odczuciu piwo jest puste i zbyt wodniste. Goryczka niska, zaś alkohol pozostaje niewyczuwalny. [2.5]
                    Wysycenie: Nasycenie zbyt wysokie, co nieco przeszkadza. [2.5]
                    Opakowanie: Etykieta z motywem lasu, pozytywnie odbiega od perłowych standardów. Firmowy kapsel oraz podstawowe informacje o piwie również pozytywnie zaskakują. [4]
                    Uwagi: http://piwnyradek.blogspot.com/2015/...ierzyniec.html

                    Moja ocena: [2.975]
                    http://piwnyradek.blogspot.com/
                    http://instagram.com/piwnyradek

                    Comment

                    • piwo_szka
                      Member
                      • 01-2015
                      • 71

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemny brąz z wyraźnym brunatnym przebiciem. [4]
                      Piana: Wysoka. Beżowa. Sztywna. Trwała. Drobne pęcherzyki. [4.5]
                      Zapach: Wyraźne nuty wiejskiej wędzonej szyneczki. Tylko tyle. [4]
                      Smak: Mnie również skojarzyło się ze śliwką zawinietą w boczek, chociaż ten aromat owocowy był bardzo słaby, żeby nie powiedzieć nikły. Ewidentnie posmak wędzonki dominował, nawe przez chwilę zaczęłam się zastanawiać, czy nie przebija tam lekka kawa, ale to było tylko złudzenie ;-) Jadłam szynki wędzone na drewnie (rodzinna ubojnia ;-)) i tutaj wędzona szynka opalana drewnem była numerem 1 w smaku. Niestety piwo wodniste, przez to "gładkie" w odbiorze, ale wciąż smaczne. [4.5]
                      Wysycenie: Przyjemne. Średnie. Nie przeszkadzało w konsumpcji. [4]
                      Opakowanie: Etykieta przypomina okładkę romansidła :P Mamy widok lasu, mgłę, ognisko. Czcionki też takie bardziej "książkowe" - jakoś niespecjalnie pasują mi do etykiety piwa, może też przez to, że użyto kilka fontów, na dodatek z gradientem ;-)

                      Samo piwo mi smakowało. Gładko wchodziło, chociaż było mało intensywne i będę szukała czegoś z wyższym ekstraktem. [4.5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [4.275]
                      piwna smakoszka na Alkowiki

                      Comment

                      • meszek0009
                        Senior
                        • 04-2014
                        • 247

                        #56
                        3,50 w zwykłym osiedlowym spożywczym. Intensywna, szynkowa, ciepła (nie ostra) wędzonka w aromacie. Lekka karmelowa słodycz i drewniana wędzonka w smaku z lekką kawą inką. Pojawia się fatalna, na szczęście mało intensywna goryczka, więc jakoś nie przeszkadza mocno, ale jest strasznie zalegająca. Piękna piana, ładny kolor. Wszystko za 3,50 zł, nowy faworyt na ten najgorszy tydzień przed wpłynięciem stypendium i nie tylko. Mimo paru braków duży pozytyw.
                        Last edited by meszek0009; 16-06-2015, 12:01.

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19166

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                          A oczekiwałeś krafta? To piwo kroju quasi kraftów Żywca. Nie jest złe, ale tylko przeciętne. Mimo wszystko do powtórzenia. Na bezrybiu i Dymione jest jak rauchbier.
                          Obecnie wędzone do spróbowania w Perłowej Pijalni jest niczego sobie rauchem. Oczywiście nie na poziomie kraftowym, ale spokojnie z cechami stylu

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎