Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Licho Nie Śpi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Licho Nie Śpi

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • palaj
    Member
    • 12-2013
    • 36

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny,nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: Ładna,drobnopęcherzykowa i szybko znikająca. [4]
    Zapach: Wyraźne palone słody,kawa i może płatki owsiane :-) [4.5]
    Smak: Wytrawne,kawowe,idealna goryczka chmielowa,bardzo delikatna kwaskowość. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednio niskie. [3.5]
    Opakowanie: Ciekawa kolorystyka i ten klimat latających brył w kosmosie jak w grze na automacie z lat 80-tych. [4]
    Uwagi: Smaczny i poprawny oatmeal stout.

    Moja ocena: [4.375]

    Comment

    • DonZ
      Senior
      • 03-2013
      • 303

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste zmętnione. [4]
      Piana: Niewysoka, drobna, brązowa. Trwała, nieznaczny lacing. [3.5]
      Zapach: Początkowo nieco podwędzany ale głównie słody palone, popiół, lekka kawa, trochę jakby nut orzechowych, owies. Bardzo przyjemny. [4]
      Smak: Piwo lekkie, gładkie, głównie wyczuwalne nuty ziemiste, palone popiołowe, określiłbym je jako szaro czarne. Dalej pojawiają się nuty kawowe i lekko orzechowe (orzech włoski). Goryczka średnia do w miarę wysokiej, nie co za duża jak dla tego stylu. Piwo jest zdecydowanie wytrawne, przez to goryczka nabiera jeszcze mocy. [4]
      Wysycenie: Dobre, odpowiednie dla stylu, może ciut wyższe. [3.5]
      Opakowanie: Taka niejaka te etykieta, nie za bardzo przebajerowana ale też nie ma tak zbyt wielu informacji o samym składzie piwa, jedynie podstawowe informacje. [4]
      Uwagi: Ocena i tak nieco wyższa niż być powinna ale nie chce mi się :P

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • slowandstoned
        Junior
        • 01-2015
        • 13

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: praktycznie czarny, piwo jest mętne. [3]
        Piana: Przy nalewaniu zwykłym powstaje minimalna warstewka która szybko znika. Przy nalewaniu hardkorowym robi się piana na palec która natychmiast zaczyna się dziurawić i znikać, chociaż bardzo nieśmiało próbuje zostawić ślad koronki na szkle. [2]
        Zapach: Zapach głównie słodkiej czekolady, trochę kawy. Czysty, poprawny, przyjemny. [3.5]
        Smak: Ponownie słodka czekolada, lekko gorzki palono-kawowy finisz, przyjemna kwaskowość od słodów. Piwo dosyć wytrawne. [3.5]
        Wysycenie: Bardzo niskie, bardzo przyjemna gładkość na języku od owsa. [4]
        Opakowanie: Plus za firmowy kapsel który całkiem mi się podoba. Nie rozumiem natomiast dlaczego skoro browar nazywa się Perun, i nazwy piw nawiązują do słowiańskości, etykiety nawiązują do okładek science fiction z lat 80. Nie podobają mi się. [2.5]
        Uwagi: Powyższa ocena dotyczy piwa serwowanego w 8*C. W 12*C (tak zazwyczaj serwuję sobie stouty, tak też postąpiłem na początku z tym i był to błąd) z aromatu ulatnia się (o dziwo) kawa za to wychodzi słodka czekolada. W smaku wychodzi również więcej czekolady, więcej kwaskowości, znika kawowa palona goryczka. Dodatkowo robi się pusto i wodniście. Mój błąd, 13 BLG w 12*C to nigdy nie jest dobry pomysł.
        Overall: Piwo dobre, bardzo poprawnie uwarzony lekki i wytrawny stout owsiany. Powyżej przeciętnej. Mimo to osobiście raczej go nie kupię powtórnie, wolę stouty zdecydowanie większego kalibru, zwłaszcza jeśli chodzi o aromaty, poza tym trochę brakuje mi tu kawy.

        Moja ocena: [3.3]

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarne jak Mordor [5]
          Piana: brązowa, drobna, opada powoli, osadza się na szkle cienką pajęczyną [3.5]
          Zapach: paloność, kawa, suszone śliwki [3.5]
          Smak: pełne i treściwe, fajna popiołowo-kawowa goryczka przygaszona minimalną delikatnością posmaków: palonego zboża oraz lekkiej chmielowości, smaki dość dobrze wyważone, uzupełniają się [4]
          Wysycenie: odrobinkę za duże [4.5]
          Opakowanie: etykieta samoprzylepna choć dla mnie nadal zbyt prosta, firmowy kapsel [4]
          Uwagi: Niezłe piwko, niezłe, warto zgrzeszyć i sięgnąć ponownie

          Moja ocena: [3.85]
          Attached Files
          Last edited by becik; 24-02-2015, 20:17.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatnoczarny nieprzejrzysty. [4]
            Piana: Chwilowo wysoka, beżowa i drobna. Niestety, CHWILOWA to słowo-klucz... [2.5]
            Zapach: Niezbyt intensywny, klasyczne lekkie powiewy kawowo-zbożowe i w zasadzie już. [3.5]
            Smak: Kawa, gorzka czekolada, lekka odzbożowa oleistość, generalnie wytrawny, konkretny. [4]
            Wysycenie: Niskie, i tak ma być. [4]
            Opakowanie: Znowu pogańska starosłowiańskość, aż dziw, że nikt tego jeszcze moherom nie doniósł albo inną ekskomuniką nie obłożył... . [3.5]
            Uwagi: Smakowo porządny stout tak, jak lubię, trzebaby nieco stuningować zapach, a przede wszystkim pianę.

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny jak sierść mojej kotki. Pod żarówkę ta sama czerń. [5]
              Piana: Brązowa, z początku duża, przypomina trochę Coffee Stout z Kormorana, ale po minucie nagle opada. Ślad na ściance szkła słaby. Po trzech minutach stwierdzam z czystym sumieniem, że piana jest do dupy. [2]
              Zapach: Jest delikatny. Głównie palony słód i trochę kawy, czyli tak jak piszą na etykiecie. Nie ma tu żadnych wad, ale to jakieś wszystko nijakie, słabe, ledwie wyczuwalne, później dochodzi do głosu ( nosa) sporo orzechów włoskich i tylko za to daję tróję. [3]
              Smak: Dominują nuty palone, aż kwaskowate na finiszu. Jest też kawa, oczywiście bez cukru i w miarę postępu picia narastająca goryczka, głównie popiołowa. Owies raczej lekki, jakieś mocno gładkie i aksamitne to piwo nie jest. Jednak smaczne. [4]
              Wysycenie: Bardzo niskie. Dawno nie piłem tak mało nagazowanego stouta. Mi odpowiada jak najbardziej. [4.5]
              Opakowanie: Etykieta chyba najlepsza z Perunów. Ładne kolory i te kryształki oraz różne figury geometryczne zachęcają do obejrzenia jakiegoś filmu sci-fi. Papier bardzo dobrej jakości. Niestety skład podano zachowawczo: słody jęczmienne, płatki owsiane i jęczmień palony. O chmielach ani mru mru. [3.5]
              Uwagi: Ugładzony stout, przeciętny. Perun ma sporo lepszych piwek. Warka do 02.08.2015.

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • wilzek
                Member
                • 06-2014
                • 32

                #8
                Piana początkowo wysoka ale szybko opada. W zapachu nic nie ma porywającego. Bardzo duże wysycenie, przeszkadza w odbiorze smaku. Wyczuwalny alkohol, mało gładki w smaku, raczej wodnisty. Jak na stouta, mierny. Jak na oatmeal stouta, beznadzieja.

                Comment

                • Wujas
                  Gość
                  • 11-2014
                  • 267

                  #9
                  Zacząć należy od tego, co w tym piwie najlepsze. Etykieta.
                  Najciekawsza etykieta z Peruna. Jakiś stworek o wrednym obliczu. Do tego rzucająca się w oczy zieleń. Nazwa też jedna z lepszych od Peruna.

                  Co do piwa - jak na stout, zwłaszcza nie aż taki biedacki, bo mający rzekomo 5,4% ABV, jest jednak dość pusto i wodniście. Można by to przełknąć. Dosłownie i w przenośni. Jednak widząc etykietę z napisem "oatmeal stout" mam prawo spodziewać się piwa gęstego i aksamitnego. Niby osad na dnie butelki jest spory, niby piwo lekko oblepia szkło, ale jest wodniste. Do Osteroidy oraz Lublin to Dublin nie ma w ogóle startu. Nawet na paraolimpiadzie.
                  Na koniec zostaje kwestia wysycenia. Jest ono na rekordowym poziomie tego z wody pseudomineralnej (źródlanej, lipnej, sprzedającej się nie-wiadomo-czemu) Żywiec. Szczypie w język zabijając resztki smaku w tym wodnistym piwie.

                  Perun na razie żadnym piwem nie zachwycił. Te browary ostatnio powstają niczym oprycha po upojnej nocy z piękną nieznajomą. Chyba byłoby dobrze, gdyby kilka z nich upadło, a reszta zaczęła się starać...
                  Piwo uwarzone w Wąsoszu i ewidentnie szkoda, że zajmuje linię produkcyjną, skoro w tym czasie inny browar mógłby tam uwarzyć coś sensownego (chociażby stouty Olimpu, które biją tego tutaj bez zająknięcia).

                  Nie wiem czy jest sens po tylu zawodach dawać kolejną szansę Perunowi, zwłaszcza, że Złoty Strzał kosztuje ponad dychę w lokalnym sklepie.
                  Warka 02.08.15.
                  Last edited by Wujas; 13-03-2015, 19:51.

                  Comment

                  • Derbeth
                    Senior
                    • 04-2013
                    • 337

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
                    Piana: obfita, grubopęcherzykowa, szybko znika i nie zostaje po niej wiele [3]
                    Zapach: niezbyt intensywny; ziarno, kawa zbożowa [3]
                    Smak: rozczarowanie - piwo jest mocno wytrawne, brakuje gładkości, na języku zostaje poczucie suchości i lekki posmak popiołu; aromat to głównie zboże i kawa zbożowa, bez chmielu; lekka goryczka i kwasowość [3]
                    Wysycenie: niskie, odpowiednie [4.5]
                    Opakowanie: etykieta z "lichem" bardzo mi się podoba, jest specjalny kapsel, informacje o piwie, oszczędzono dziwnych opowieści [5]
                    Uwagi: Pite delikatnie schłodzone. Najsłabsze jak dotąd piwo Peruna, z jakim się zetknąłem. Szkoda, ale nie widzę sensu powtarzać.

                    Moja ocena: [3.25]

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
                      Piana: Jak na coca coli, początkowo wysoka, ale błyskawicznie opada, zostaje mały kożuszek. [3.5]
                      Zapach: Silny, zbożowy, chlebowy, jak świeżo przekrojony chleb razowy prosto z pieca. Lekko opiekane nuty, przypominające słone paluszki. Po ogrzaniu bardziej kawowy. Super. [5]
                      Smak: Lekko palony, kwaskowy, gorzka czekolada, nuty chmielowe, na koniec dość długa, palona goryczka. [4]
                      Wysycenie: Średnie, szkoda, że nie jest niższe. [4]
                      Opakowanie: Fajny projekt, śmieszny ten stworek, minus za brak pełnego składu. Etykieta naklejona w mało estetyczny sposób, bardzo pofałdowana. [4]
                      Uwagi: Niezłe piwo, szkoda, że za fenomenalnym zapachem nie idzie równie dobry smak. Ten ostatni trochę zbyt ubogi, po ogrzaniu dominuje palona kwaskowość i zbyt długa goryczka. Mimo tego polecam, bardzo solidne piwo, trochę zbyt mocno nasycone.

                      Moja ocena: [4.325]

                      Comment

                      • titan
                        Senior
                        • 08-2014
                        • 122

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: czarny, nieprzejrzysty [5]
                        Piana: piana na poczatku ładna, brązowa, ale szybko opada, brak lacingu [2.5]
                        Zapach: słody palone, kawa, czekolada, wiśnia taka trochę w alkoholu [4]
                        Smak: głownie czekolada, lekko kwaskowa, goryczka słaba, cierpka, spodziewalbym sie bardziej aksamitnego smaku jak na owsianego stouta [4]
                        Wysycenie: niskie odpowiednie [4.5]
                        Opakowanie: ładna etykieta czarno seledynowa, kapsel z logiem browaru [4.5]
                        Uwagi: warka 02.08.2015, niezłe, ale i nie wybitne, takie bez wyrazu, zbyt wodniste jak na ten styl, ale do wypicia.

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        • Klatak
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 431

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Praktycznie czarny, nieprzejrzysty, zmętniony. [4.5]
                          Piana: Beżowa, dość obfita, z początku drobno zbudowana ale bardzo szybko i nieładnie się dziurawi redukując się do obrączki, nie zdobi szkła. [2.5]
                          Zapach: Średnio intensywny, palono-słodki, kawowy, nieco czekolady i karmelu. [3.5]
                          Smak: Kawa zbożowa, nieco kakao i karmelu. Obecność płatków owsianych w zasypie wyraźnie zaznaczona. Goryczka średnio wysoka (jak na styl). [4]
                          Wysycenie: Niskie. [4.5]
                          Opakowanie: Nie przemawia do mnie ta etykieta w szczególności kolorystyka i brak składu. [4]
                          Uwagi: Warka z datą do 02.08.2015. Przyjemny oatmeal stout.

                          Moja ocena: [3.725]

                          Comment

                          • Javox
                            PremiumUżytkownik
                            • 11-2009
                            • 6079

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Czarna. [4]
                            Piana: Start ok. 5 mm potem niepełna warstewka i mini lejsing. [3]
                            Zapach: Sos sojowy i kawa. [3]
                            Smak: Słodkawo, sojowo, przypalanka. Piwo jest cierpkie ze wzrastającą kwaskowością. [3]
                            Wysycenie: Gaz średni. [3.5]
                            Opakowanie: Może być. Takiej linii graficznej jeszcze chyba nie było. Ładny kapsel. [4]
                            Uwagi: Piwo dość ciężkie w dodatku na finiszu wyraźna Maggi... a cóż Licho nie śpi!

                            Moja ocena: [3.125]

                            Comment

                            • melor
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 364

                              #15
                              aromat: niewiele czuć. Lekka kawa.
                              kolor: czarny, gęsty
                              piana: mała
                              smak: Jest paloność, ale nie jest intensywna. Piwo jest wytrawne. Mała goryczka. Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się tak, że piwo smakuje tak jak napisali na etykiecie: "Piwo sesyjne z umiarkowaną goryczką i nienachalnym, ale wyrazistym i wytrawnym smakiem" - i to się zgadza. Pijalne to piwo.
                              6/10

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎