Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witnica (BOSS), [Raduga] Metropolis

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mars276
    Senior
    • 07-2014
    • 134

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy. Mocno zmętnione. [4]
    Piana: Średnioobfita. Dość trwała. Drobnopęcherzykowa. Pozostawia ładny lacing. [4]
    Zapach: Piłem onegdaj butelkę tego piwa w knajpie i pamiętam dużo bardziej wyraźny dieacetyl. Tutaj masło też jest, ale zmieszane z chmielowymi aromatami cytrusowymi i żywicznymi i mniej wyraźne. Diacetylu w piwie nie lubię i muszę przyznać, że po wspomnieniach z baru do tego piwa podchodziłem jak do jeża. Nie ma tragedii. Nie ma rewelacji. Do poprawy. [3.5]
    Smak: Wyraźny diacetyl. Wysoka goryczka w moim guście, choć odrobinę mało szlachetna - zalegająca. Bardziej wyraźne nuty żywiczne. Brak cytrusów. OK. [3.5]
    Wysycenie: Średnie - idealne. [5]
    Opakowanie: Ładna etykieta, ale przyklejana na badziewnym kleju - odpadła w lodówce. Plus za podanie wszystkich chmieli i użytych drożdży. Nie bardzo rozumiem czemu w takim razie Panowie z Radugi nie wymienili szczegółowo słodów. W sumie opakowanie OK. [3.5]
    Uwagi: Warka ważna do 14/10/2014. Średnie IPA. Można wypić, ale dupy nie urywa. Jak na debiut jest całkiem nieźle. Myślę, że można się spodziewać po tym browarze całkiem niezłych kolejnych piw, jeśli tylko poprawią kwestię diacetylu w piwie.

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • Mawel
      Member
      • 04-2014
      • 65

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: pod światło pomarańczowy, zmętnione, [4.5]
      Piana: Średnio obfita, pozostawia trwały kożuch. Spore pęcherze. [4]
      Zapach: Piękny, żywiczno- cytrusowy. Nie wyczuwam żądnych wad. [4.5]
      Smak: Słodki przechodzący w całkiem solidną goryczkę, o charakterze dla mnie bardziej żywicznym niż cytrusowym. Bardzo pijalne. [4.5]
      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. Mnie nie przeszkadza. [4.5]
      Opakowanie: To nie jest arcydzieło. Plus, za dokładny skład. Niczym więcej na etykiecie nie zasługuje na uwagę. [3.5]
      Uwagi: Warka 14.10.2014

      Moja ocena: [4.4]

      Comment

      • Crim44
        Member
        • 09-2014
        • 88

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: dosyć mętny pomarańczowy [3.5]
        Piana: intensywnie się pieni, zostawia leasing i taka chmurkę zbita, bardzo fajna, jak na średnio pecherzykowata bardzo dlugo się utrzymuje [4.5]
        Zapach: standardzik cytrusy, mango, żywica [4]
        Smak: słodkie i mocna grejfrutowa gorcyczką, wyczuwalne żywczne klimaty, średnio treściwe, daje mega orzeźwienie [4.5]
        Wysycenie: bardzo niskie wysycenie, szybko się pije [4.5]
        Opakowanie: przeciętne, mało wybijające się, są pełne informacje z tyłu [3.5]
        Uwagi: Piłem już wcześniej 1szą warkę, druga jest moim zdaniem na podobnym poziomie, to piwo jest idealne na upały, akurat testowałem z pierwszą warką Czasem w co nie ktorych butelkach trafial mi się wspomniany wyżej diacetyl i dms, dlatego można by nad jakością popracować. Oczywiście polecam

        Moja ocena: [4.225]

        Comment

        • Szymon_Grodny
          Member
          • 08-2013
          • 56

          #19
          Świetna AIPA, z konkretną goryczką. Mętne, ciemnopomarańczowe, nieprzejrzyste. Piana solidna, zbita, pięknie zdobiąca szkło. Aromat raczej skromny, słodkawy (może pije za zimne) ale goryczka i smak wszystko nadrabiają - grejpfrut wszędzie, zioła - to lubię. Ponadto nie trąca karmelem co mi bardzo pasuje. Wysycenie raczej średnie w stronę niższego Pije się lekko, aż chce się wsiąść kolejny łyk.

          Choć piw na rynku jest tyle, że nie jestem w stanie spróbować nawet 1/10 nowości, to Metropolis jest wart powtórzenia.

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętne, bez farfocli. [5]
            Piana: Biała z lekkim beżowym odcieniem, gęsta i obfita. Utrzymuje się długo i do tego później jeszcze przez długi czas pozostaje w postaci grubego kożucha. [4.5]
            Zapach: Intensywny aromat słodkich owoców tropikalnych i landrynek, przełamany zapachem świeżo skoszonej trawy i tytoniu. Solidna czwórka. [4]
            Smak: Bardzo dobre, solidnie dochmielone piwo o sesyjnym charakterze. Odczucia smakowe tożsame z zapachowymi. Goryczka silna, wypełniająca usta ale nie zalegająca. [4.5]
            Wysycenie: Średnie. [4.5]
            Opakowanie: Pierwsze wrażenie jest takie, że etykieta jest po prostu słaba. Jednak z czasem zaczęła mi się coraz bardziej podobać. Ma w sobie coś co przyciąga wzrok i tworzy nastrój . [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.325]
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter Wyświetlenie odpowiedzi
              Opakowanie: Pierwsze wrażenie jest takie, że etykieta jest po prostu słaba. Jednak z czasem zaczęła mi się coraz bardziej podobać. Ma w sobie coś co przyciąga wzrok i tworzy nastrój . [4]
              Mam tak samo jak Ty!

              Comment

              • rafael52
                • 12-2013
                • 478

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemnozłoty, jasno bursztynowy, zmętniony. [4.5]
                Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się, ale jest trwała. [4]
                Zapach: średnio intensywny, zdominowany przez chmiele, cytrusy, owoce tropikalne, delikatne żywice i iglaki. [4]
                Smak: przyjemna, średnia pełnia skontrowana goryczką na średnio wysokim poziomie o cytrusowym charakterze z lekkimi akcentami żywicznymi. [4]
                Wysycenie: średnie, pasuje. [4.5]
                Opakowanie: nawet ładna grafika, pełen skład. [4]
                Uwagi: warka do 05.07.15.

                Moja ocena: [4.05]
                Last edited by rafael52; 19-03-2015, 23:35.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6124

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny zółto-pomarańczowy. Piwo mętne. [4.5]
                  Piana: Spora, długotrwała. Na dłużej grubsza warstewka i lejsing. [4]
                  Zapach: Grapefruit, cytrusowość, lekkie żywice. [4.5]
                  Smak: Lekko słodkie, gorzkawe. Klasyka AIPA z wyraźną, dobrą goryczką. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie. [4]
                  Opakowanie: Chyba ta etykietka z serii najbardziej pozytywnie się wybija. Papier do poprawy i będzie ok. [4]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwo. Do częstszego konsumowania.

                  Moja ocena: [4.4]

                  Warka: 5.7.15
                  Last edited by Javox; 27-03-2015, 11:26.

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemna pomarańcza, bardzo zmętnione piwo. [3.5]
                    Piana: Przyjemna dla oka, trwała, wysoka, bąble pękają powoli. Osad na szkle gęsty i czapa na końcu jogurtowa. [4.5]
                    Zapach: Iglaki połączone z piernikiem. Cytrusy delikatne, ciekawie komponują się po czasie z herbatnikiem. Czuć też zioła, ale to raczej od chmielu. Aromat jest bardzo orzeźwiający. [4.5]
                    Smak: Solidna, cytrusowa goryczka z odpowiednim słodem, który powstrzymuje ją w ryzach. Goryczka zalega w ustach, ale przyjemnie. Jest uzupełniona czymś z posmaku zboża i łodygi. Później dochodzi też pestka od cytryny. Smaczne piwo. [4.5]
                    Wysycenie: Za niskie. [3]
                    Opakowanie: Jak z jakiegoś filmu etykieta. Na kontrze jest podane 70 IBU i zgadzam się z tym. W składzie pięć amerykańskich chmieli. Kapsel czarny, goły. [4]
                    Uwagi: Wypiłem w ełckim pubie Smętek w wersji butelkowej w cenie 10 zł za 0.5l. Warka do 05.07.15. Smakowało zdecydowanie.

                    Moja ocena: [4.35]

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #25
                      Warka oznaczona: 05.07.15 1. Nadal trzyma formę, choć teraz akcent przesunięty na goryczkę, a nie na smak. Piana monstrualnie wielka, ładnie koronkuje i zostaje do końca spory kożuszek. Zapach ładny, cytrusowo-owocowy, ale dość słaby. Smak cytrusowy, kwaskowy, dość wytrawne. Goryczka wysoka, grejpfrutowa, dość długa, ale nie zalega. Bardzo fajna, silna, ale nie jest przesadzona. Piwo "konstrukcją" przypomina mi Lost Weekend, zapach i smak bardziej w tle niż goryczka, aksamitne, pijalne i z piękną pianą. Polecam.

                      Comment

                      • pitrek
                        Junior
                        • 02-2015
                        • 10

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy przechodzący w ciemnozłoty delikatnie opalizujący, lekko mętny. [4]
                        Piana: Początkowo drobnopęcherzykowa średnio-obfita, po krótkim czasie redukuje się do cienkiej warstwy i pozostaje do końca. Koronka delikatnie zalega szkło. [3.5]
                        Zapach: Lekkie tropiki, grejpefrut, iglaki.Standard dobrze wyczuwalny. [4]
                        Smak: Smak również nie zawodzi. Delikatny żywiczny posmak, owoce tropikalne,cytrusy z grejfrutem na czele. Średnia goryczka niezalegająca. Wytrawność na średnim poziomie. [4]
                        Wysycenie: Średnie nasycenie. [4]
                        Opakowanie: Etykieta inna niż na początku. Moim zdanie bardziej odwzorowuje klimaty/symbolikę kinową. Wszystkie niezbędne informacje są zawarte. [4]
                        Uwagi: Piwo jak najbardziej w stylu. Wiesz co pijesz. Jednak jakby brakowało jakiegoś WoW. Piwo zakupiłem z ciekawości i nie żałuję.

                        Moja ocena: [3.95]

                        Comment

                        • Vortex
                          Senior
                          • 12-2011
                          • 153

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pomarańczowy; opalizujące / lekko zmętnione [4.5]
                          Piana: pęcherze drobne; całkiem długo się utrzymuje; przyjemnie oblepia szkło [4.5]
                          Zapach: są cytrusy; akcenty owocowe; tropikaolne; grapefruit też jakby się czaił, moze trochę czuć multiwitaminę; ale aromaty chmielowe na pierwszym planie [4]
                          Smak: goryczka wyrazista; ale piwo pijalne; może akcenty owocowe wyczuwalne w zapachu przy smakowaniu gdzieś ulatują i goryczka w znacznym stopniu przykrywa lekkość owocową. [4]
                          Wysycenie: w normie [4]
                          Opakowanie: informacje które być powinny zostały umieszczone; estetyka umiarkowana; ale jest ok. [4]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.075]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎