Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wilno - specjalistyczne sklepy, dobre, litewskie piwa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • meszek0009
    Senior
    • 04-2014
    • 247

    Wilno - specjalistyczne sklepy, dobre, litewskie piwa

    Kolega ze studiów wyjeżdża na święta do domu do Wilna. Zaoferował, że jakieś tamtejsze piwa mógłby mi przywieźć, wiec moje pytanie - znacie jakieś dobre litewskie piwo, którego raczej nie dostane w Polsce, a w Wilnie owszem, no i czy znacie jakiś specjalistyczny sklep w Wilnie, który byłby godnyn polecenia ?
  • Mason
    Senior
    • 02-2010
    • 3280

    #2
    http://www.bambalyne.lt/ - dobra miejscówka na butelki. Większości z tego co tam jest w Polsce nie uświadczysz, a co do konkretnych piw to pewnie najlepiej zapytać obsługi na miejscu.
    JEDNO PIVKO NEVADI!

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      #3
      Wygląda nieźle, dzięki
      www.geroalausparduotuve.lt też wygląda nieźle. Wydaje mi się, że przeliczając jest taniej niż u nas, Mikkellery na przykład.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #4
        To drugie wygląda, jeśli chodzi o asortyment litewskich piw, bardzo, ale to bardzo, nędznie. Svyturys plus jeden kraft. Tyle. Jechać do Wilna, żeby przywieźć Mikellery? No, ale kto co lubi...

        Comment

        • meszek0009
          Senior
          • 04-2014
          • 247

          #5
          Nie chodzi mi o przywożenie Mikkellerów, po prostu zajrzałem na ceny w tym sklepie i rzuciło mi się w oczy, że jest raczej tanio.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4312

            #6
            Tylko Bambalyne. W innych miejscach, owszem też, ale przypadkowy i ograniczony wybór lokalnych browarów. Prędzej można się ich w Wilnie napić w Snekutisie czy Alynas niż kupić normalnie w sklepie.

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #7
              Ok, dzięki w takim razie za to miejsce, a co dobrego robią Litwini ? Iść w portery, generalnie ciemne, mocne piwa, czy coś innego lepiej ?

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4312

                #8
                Nie tyle portery, co raczej mocne piwa z "dziwnymi" dodatkami...
                Jeśli chodzi o jasne lageropodobne, to zależy do jakiego stopnia tolerujesz diacetyl. Trudno mi coś polecać, bo każdy ma swoje preferencje. Ja tam np lubię Sirvenas z Birż czy Dajuotu, browar Davra.
                Ale est wyjście, w Bambalyne można tez wypić na miejscu, a potem dopiero dokonać większych zakupów.

                Comment

                • meszek0009
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 247

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                  Nie tyle portery, co raczej mocne piwa z "dziwnymi" dodatkami...
                  Jeśli chodzi o jasne lageropodobne, to zależy do jakiego stopnia tolerujesz diacetyl. Trudno mi coś polecać, bo każdy ma swoje preferencje. Ja tam np lubię Sirvenas z Birż czy Dajuotu, browar Davra.
                  Ale est wyjście, w Bambalyne można tez wypić na miejscu, a potem dopiero dokonać większych zakupów.
                  Tyle, że to nie ja będę kupował no nic, zorientuję sie więc i na coś zdecyduję. Dzięki za odpowiedzi.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎