Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Pinta] Pierwsza Pomoc

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty ze zmętnieniem, ale lager jest niefiltrowany. [5]
    Piana: Ma grube bąble od początku, ale zadziwiająco trwałe, trzymające się dzielnie na finiszu i trwale oblepiające szkło. [4.5]
    Zapach: Słodowy, chmielowy, bez rewelacji.. ale to przecież taki styl i nie ma co oczekiwać więcej. Żadnych sensorycznych wad piwo nie ma. [4.5]
    Smak: Bardzo treściwe jak na takie parametry. Goryczka spora trawiasta, łodygowa, z lekkim muśnięciem słodu. Dochodzi później też coś z gorzkiej herbaty. Pije się szybko, ale bo i lekkie i smaczne! [5]
    Wysycenie: Wysokie, może aż za duże. [4]
    Opakowanie: Bardzo mi się podoba nazwa i rysunek. Państwowa służba zdrowia otwiera piwo, żeby mnie wyleczyć... to chyba może być jedyny pożytek z tej socjalistycznej farsy, którą mamy od stu lat. [5]
    Uwagi: Szkoda, że taki drogi ten lager, gdyby nie to, piłbym wiadrami.

    Moja ocena: [4.725]

    Comment

    • Derbeth
      Senior
      • 04-2013
      • 337

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, klarowny [5]
      Piana: super! drobnopęcherzykowa, gęsta, zbita, trwała, bardzo dobrze oblepia szkło [5]
      Zapach: świeży, słodowy [4.5]
      Smak: dość wyraźna, ostra, wręcz agresywna ziołowa goryczka; za nią całkiem przyjemna słodowość, choć czuć, że piwo jest lekkie [4]
      Wysycenie: nieprzesadzone, w porządku [4.5]
      Opakowanie: jak u Pinty - dużo informacji [5]
      Uwagi: Butelka z datą 18.03.2015. Ciekawe piwo, ale ja chyba za bardzo przyzwyczaiłem się do czeskich "dziesiątek" - tutaj goryczka jest dla mnie za bardzo ostra i łodygowa. Dobre, ale raczej nie wrócę - w niższej cenie mam dostępne czeskie wyroby, które bardziej mi podchodzą.

      Moja ocena: [4.4]

      Comment

      • RobertK
        Senior
        • 02-2013
        • 113

        #33
        Dzis w Leclercu w Jastrzębiu-Zdroju po 4,99 zł

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #34
          Super zbalansowany lager, równowaga pomiędzy goryczą i słodową podstawą wydaje się idealna. Gdybym nie widział parametrów podanych na etykiecie, to w życiu bym nie powiedział, że ma 10,5% ekstraktu. Polecam wszystkim.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • TheBobolo
            Member
            • 07-2014
            • 59

            #35
            Pite 8.12.14 w Sielance, Wrocław. Główne wrażenie - mocny DMS, po prostu woda z puszki kukurydzy.
            Begonia non omlet.

            Comment

            • Pivotal
              Senior
              • 05-2013
              • 671

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Złoty,dość mocny jak na ten ekstrakt. Piwo lekko mętne,ale przezroczyste. [4.5]
              Piana: Wzorcowa! Okazała,biała,gęsta i puszysta,średnioziarnista,po pięciu minutach opadła do centymetrowej warstwy,pięknie obklejała szkło,widoczne krążkowanie,oczywiście pozostała do końca w postaci 0.5cm gęstej pierzynki. Dawno czegoś takiego nie widziałem,brawo! [5]
              Zapach: Piękny aromat chmielu,ale niezbyt mocny,do tego akcent słodowy i lekko owocowy. [3.5]
              Smak: Bardzo przyjemna chmielowa goryczka do tego posmak grejpfruta i marakui i pełnia słodów. Na uwagę zasługuje długotrwała goryczka. [4.5]
              Wysycenie: Od początku nie za duże,ale bąbelków wystarczyło do końca. [2.5]
              Opakowanie: Bezzwrotne,estetyczna etykieta w postaci nalepki,informacji w bród,kapsel firmowy. [4]
              Uwagi: Warka do 27.04.2015,wypite 29.11.2014. Piwo lekkie i za razem bardzo treściwe jak na swoje parametry. Piana była cudowna,smak z intensywną goryczką i egzotycznymi owocami do której po chwili dochodzi przyjemna słodowość.

              Moja ocena: [4.075]

              Comment

              • krzyhoo81
                Junior
                • 01-2015
                • 2

                #37
                Cena

                Ostatnio kupiłem 4 sztuki PP po 2,80 PLN,
                ciekawe czemu tak niska cena.
                Jedno wypiłem - nie było zepsute
                Last edited by krzyhoo81; 28-01-2015, 16:18.

                Comment

                • meszek0009
                  Senior
                  • 04-2014
                  • 247

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Klarowne złoto. [5]
                  Piana: Biała, wysoka się tworzy, ale spore pęcherzyki szybko opadają oblepiając szkło. Pozostaje centymetrowa, pełna warstwa. [3.5]
                  Zapach: Słodowy, słodkawy, bardzo odległy powiew chmielu i delikatna nuta masełka, która pasuje w sumie na tym poziomie, na którym jest i w tym piwie. [3.5]
                  Smak: Konkretna goryczka, przy tej lekkości piwa uwydatnia się, ale jest świetna, nie zalega. Chmielowej goryczce towarzyszy dochodząca chwilę po niej słodowość, chlebowa, czysta, zbożowa. Odrobina słodyczy dodaje piwu pełni. Smaczne i krzepiące . [4]
                  Wysycenie: Średnio wysokie, wspomaga orzeźwienie. [4.5]
                  Opakowanie: Ok. [5]
                  Uwagi: Orzeźwiające, porządne piwo, tak jak już ludzie pisali, do wypicia po ciężkim dniu, szczególnie jak się zrobi cieplej, gdzieś na świeżym powietrzu, tak żeby nie analizować każdego łyka, a żeby picie dawało przyjemność i orzeźwienie.

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6130

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Lekko mętne, odcień żółtego w kierunku pomarańczowego. [3.5]
                    Piana: Większa startowa, na dłużej niepełna warstewka i spory lejsing. [3.5]
                    Zapach: Chmiel ziołowy lekko łodygowy. [3.5]
                    Smak: Chmiel z kierunku ziołowego, jest też goryczka. Finisz lekko piwniczny. Chwilami jakby pojawiała się nuta cytrusowa. [4]
                    Wysycenie: Średnie. [3.5]
                    Opakowanie: Już jest dość długo ale ok. [4]
                    Uwagi: Lekki jasny lagerek z akcentami lekko cytrusowymi, dobry do orzeźwienia. Dość przyjemnie się pije i na lato będzie fajne.

                    Moja ocena: [3.725]

                    Comment

                    • Mario_Lopez
                      Senior
                      • 08-2009
                      • 991

                      #40
                      Chyba najsłabszy wypust Pinty.

                      Ja rozumiem, że to ma być zwykły jasny lager, ale smakuje to zupełnie przeciętnie.

                      Kupione za 4,99 i uważam, że za tą cenę można kupić lepsze piwa.
                      Last edited by Mario_Lopez; 01-05-2015, 10:45.
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                      EBE EBE

                      Comment

                      • PiVoSH92
                        Member
                        • 05-2015
                        • 82

                        #41
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, minimalnie zmętniony, idealny [4.5]
                        Piana: Całkiem obfita, drobna, biała, ale dość szybko opada [4]
                        Zapach: Wot - słody. Może lekko owocowe, ale chyba bardziej z autosugestii [3]
                        Smak: J/w + niezła goryczka, jak na lagera - pilsowa. Pełnia przyzwoita jak na 10*, nic, czego bym się nie spodziewał. [3.5]
                        Wysycenie: Trochę za wysokie, w pewnym momencie odbijało mi się piwem [3.5]
                        Opakowanie: Pinta. Po prostu. Estetycznie, z kapslem firmowym, info pełne i bez zastrzeżeń. 5 nie ma, bo brakuje mu tego czegoś. [4.5]
                        Uwagi: Gdyby nie cena - dobre. Jednak z tej właśnie przyczyny podczas grilla nie zastąpi mi czeskich pilsów za 3-4zł, bo ponad 5zł za solidnego lagera to sporo za dużo. Niecałą złotówkę drożej mam w tym samym sklepie Jankesa czy A ja pale ale, które po prostu wolę.

                        Moja ocena: [3.475]

                        Comment

                        • zgoda
                          Senior
                          • 05-2005
                          • 3516

                          #42
                          No niestety ale dużo mu brakuje. Jakiś posmak taki jak w słabym domowym lagerze, jakieś estry w stylu poziomka czy truskawka. No szczyt finezji to nie jest, nawet na tróję się nie łapie.
                          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                          Comment

                          • Relik
                            Junior
                            • 07-2011
                            • 11

                            #43
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złoty, lekko mętne [4]
                            Piana: drobna, czapa z piany długo się utrzymująca, na końcu kożuszek [4]
                            Zapach: chmielowy, może lekko owocowy [4]
                            Smak: lekkie orzeźwiające, goryczka wystarczająca [4]
                            Wysycenie: nieprzesadzone, w sumie w porządku [4.5]
                            Opakowanie: dużo informacji, czytelne [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.075]

                            Comment

                            • slyboots
                              Senior
                              • 03-2014
                              • 292

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Miedziany, mętny [5]
                              Piana: Piękna, obfita, grubo pęcherzykowa, po czasie opada ale tworzy ładny kożuszek i przyjemnie oblepia szkło [5]
                              Zapach: Chmiel, słód, słodkawy, delikatnie masełko [4]
                              Smak: Chmiel, słód, w końcu przyjemna ziołowa zalegająca goryczka, lekka kwaskowość, wytrawne [4.5]
                              Wysycenie: Średnie, poprawne [4.5]
                              Opakowanie: Bardzo mi sie podoba, dobry opis, jak na fotce u becika z postu #29 [4.5]
                              Uwagi: Warka:
                              04/11/2015

                              Ekstrakt: 10.5% wag.
                              Alkohol: 4.1% obj.
                              Wartość IBU: 33

                              Przyjemny Lagero - Pils, ziołowa goryczka jest w sam raz do napicia w upalny dzień, orzeźwiające, słodowe.
                              Podoba mi się poziom alkoholu u Pinty 4.1% jest w sam raz.

                              Polecam bo warto je spróbować. Za 4zł była by rewelacja.

                              Pozdrawiam

                              Moja ocena: [4.4]
                              Last edited by slyboots; 03-08-2015, 16:56.

                              Comment

                              • marqqq
                                Senior
                                • 12-2014
                                • 660

                                #45
                                Przypomina Warmińskie Rewolucje.
                                Takie moje pierwsze skojarzenie.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎