Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Cornelius Triple Blond

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    Kiedyś tam zdarzyło się spożyć. Z racji braku innych opcji "prawdziwych piw" w okolicznym fresh markecie.
    Nie piło się źle - miało wyraźne elementy Belgii, wchodziło bezproblemowo. Smakowało.

    Comment

    • Admirador
      Senior
      • 03-2015
      • 431

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: herbaciany, zmętnione [4]
      Piana: Fatalnie. Zredukowała się w momencie, sycząc przy tym jak na coli... [1.5]
      Zapach: Dość intensywny. Są owoce (banan, gruszka), jest niestety alkohol, ale przede wszystkim to jest rozpuszczalnik. Dawno się z czymś takim nie spotkałem. Na etykiecie czytam, że jest Cascade etc., a jak wącham to piwo to skojarzenia z chemią się nasuwają... Naciągnę w górę i dam "2" za aromat, bo poza rozpuszczalnikiem też coś tu ewidentnie jest. Ale ogólne wrażenie nieprzyjemne. [2]
      Smak: Słodko, bardzo słodko. Goryczki praktycznie brak. Są nuty bananowe, natomiast skórka pomarańczowa to chyba tylko na etykiecie. Alkohol wyraźnie wyczuwalny, rozgrzewa. Pomimo wszystko smakuje lepiej niż pachnie. [2.5]
      Wysycenie: Wysokie, no może średnie. Jak dla mnie trochę za wysokie. [3]
      Opakowanie: Etykieta, hm, ciekawa, z przymrużeniem oka Plus za oryginalność, piwo się na półce wyróżnia. Choć zapewne niektóre Panie uznają, że to takie średnio zabawne. [4.5]
      Uwagi: Butelka z datą 8/06/2015.
      Według twórców piwo "predestynowane do leżakowania". Więc przetrzymałem prawie pół roku w piwnicy.
      No i niestety albo był to zły pomysł z tym leżakowaniem albo... nawet nie chcę myśleć jakie było to piwo kilka miesięcy wcześniej.
      Jestem na "nie".

      Moja ocena: [2.425]
      Last edited by Admirador; 24-05-2015, 13:31.

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        Butelka z datą 11.06.2015. Spora pełnia, w zapachu intensywne landrynki, morele, miód. Słodkie, na finiszu lekki alkohol, ale nie przeszkadza. Mogło być lepiej, mogło być gorzej. Nie jest to specjalnie złożone piwo, ale piło się dobrze.

        Comment

        • apaczu
          Senior
          • 10-2013
          • 168

          Piwo z datą do 12.12.2014. Całkiem prawdopodobne, że to pierwsza warka.

          Piana biała, drobna ale niewysoka i dość szybko opada do małego kożuszka. Strzela w uszach niemal jak szampan... Po paru minutach nie ma jej wcale. Nie daje się też wzbudzić.
          Zapach to intensywny, dojrzały banan. W tle trochę gumy balonowej, chlebowych akcentów i alkoholu.
          W smaku wydaje się dość wodniste jak na deklarowany ekstrakt początkowy. Jest goryczka która miesza się z bazą słodową. Ciężko nazwać ją kontrującą, bo idzie w jednym szeregu ze słodowością. Gdzieś tam też wyłazi lekki alkohol.
          Wysycenie całkiem optymalne jak na styl. Jest zdecydowanie w górnej skali, ale na szczęście nie atakuje zbyt mocno podniebienia i przełyku.

          Podsumowanie: Miałem tych tripli kilkanaście z różnych warek. Uważam je za niezłe. Nawet porównując do tych belgijskich, które piłem, to sporo z nich blondyny zjadają na śniadanie. To konkretne przeleżało od pierwszego pojawienia się w sprzedaży - jakoś chyba od kwietnia lub maja 2014. Jest o.k., ale w sumie zgodnie z przewidywaniami efekt leżakowania zdecydowanie nie jest powalający. Z tego co sobie przypominam z poprzednich degustacji, to niewiele się zmieniło, ale jak już, to raczej na gorsze. Alkohol raczej niewiele się zredukował a piwo straciło tylko na rześkości. Chmielenie na aromat poszło w kapsel i tyle z tego radości. Fajny eksperyment, ale na triplu już nie powtórzę Pod tym względem duble, quadruple, portery bałtyckie i Imperial Stouty robią zdecydowanie różnicę na plus, tutaj wyszedł raczej mały minus...

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu Wyświetlenie odpowiedzi
            Piwo z datą do 12.12.2014. Całkiem prawdopodobne, że to pierwsza warka.
            No ja także mam dwie butelki z tego rozlewu i jakoś ciągle nie mam ochoty na wyciągnięcie ku nie mu ręki.
            Zawsze znajdzie się coś ciekawszego lub chęć na inny smak.
            Pewnie jeszcze chwile poleży bo kolejka długa. Amberowski GIP z 2013 nie potrafi dopchać się do pokala, żeby sprawdzić co tam u niego słychać, a co dopiero taka średnio pociągająca blondi :]
            Last edited by dlugas; 23-12-2015, 11:47.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              No to czyli sulimarowa warkowa loteriada.
              Trudno się nie zgodzić.
              Kiedy piłem poprzednio (warka 8/06/15) to była jakaś porażka. Rozpuszczalnik w aromacie i inne plagi.
              A teraz piję wersję 09/07/2016 (prezent od Małżonki, o wyborze zadecydowała etykieta ) i jest naprawdę nieźle. Goździkowo-bananowo, trochę alkoholowo. Nieco za słodko. Ale ogólnie piwo znacznie powyżej średniej.

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                Warka biedronkowa (data któryś tam luty 2017) przyzwoita, szczególnie w cenie 2.99 za szt.

                Mega mętne, brak rozpuszczalnika, alko nieźle schowany. Sporo pomarańczy w smaku, trochę bananów, goryczki brak, słodycz umiarkowana. Wysycenie jak na moje oko zdecydowanie za wysokie, szczypie podniebienie.

                Dziś podjadę i kupię jeszcze z 3-4 butelki na cieplejsze dni.

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  jedno z najlepszych piw Corneliusa - bardzo przyjemne aromaty ziołowe i fenolowe (przede wszystkim goździki, choć mój kolega stwierdził, że ultrabanan). warto zamieszać, bo na dnie zostaje osad drożdżowy. jak zostało coś jeszcze z promocji w Biedrze to zakupię mały zapas

                  Comment

                  • Pess09
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 284

                    Od około 2 tygodni jest w biedronce za 2,99zł.
                    Jak za tą cenę jest bardzo dobre, przyjemne owocowe i belgijskie motywy, całkiem nieźle schowany alkohol.

                    Comment

                    • von_scheisse
                      Senior
                      • 02-2012
                      • 488

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnozłota, podchodząca pod pomarańczową. Przejrzyste. [4.5]
                      Piana: Średnio obfita, gęsta, jedynie na samej powierzchni utworzyło się kilka większych pęcherzyków. [4]
                      Zapach: Słodowe z nutą brzoskwiniową. [3.5]
                      Smak: Słodowe, lekko fenolowe i estrowe. W smaku delikatne przyprawy i całkiem wyraźna brzoskwinia - nuty znane z piw belgijskich. Na finiszu pojawia się goździk. Goryczka niska. Piwo pod koniec butelki jest trochę mdlące. Chmielu Cascade nie czuję. [3.5]
                      Wysycenie: Wysycenie średnie w kierunku wysokiego. [4]
                      Opakowanie: Etykieta okej, wyróżnia się na półce, zawiera większość potrzebnych informacji. Małe zastrzeżenia mam do nie do końca czytelnej kontretykiety. [4]
                      Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 05.09.2016 r.

                      Moja ocena: [3.65]
                      Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                      http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                      https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika apaczu Wyświetlenie odpowiedzi
                        Piwo z datą do 12.12.2014. Całkiem prawdopodobne, że to pierwsza warka.
                        a u mnie troszkę inaczej
                        Warka: 12/12/2014 pite 27/05/2017

                        No ta sztuka jest już powiedzmy odleżakowana.
                        Dwa i pół roku po dacie czyli ok. 4 lat od zakupu.
                        Piana marna. Wysycenie niskie.
                        W aromacie słodko. Przyjemnie słodko. Suszone morele, rodzynki, daktyle, śliwki oraz figi. Kolendry brak. Pomarańcza? Możliwe. Podlatuje już pod quada.
                        W smaku to samo co w zapachu plus nuta kolendry. Alkohol delikatnie wyczuwalny tylko w posmaku. Gęste, zawiesiste oraz pełne. Ogólnie słodkie, lecz nie zamula.
                        Wysycenie idealnie zespoliło się z płynem.
                        Oj warto było trzymać. Nie wiem jak obecne blondynki, ale tę dziewczynę dobrze uwarzyli. Cena: 3,99zł, a smakuje jak dopracowane piwo rzemieślnicze.
                        Potrzeba tylko cierpliwości
                        i jak widać farta

                        fot.
                        #cornelius #sulimar #tripleblond #blond #tripleblond #belgianbeer #belgia #belgiem #belge #biereb...
                        Last edited by dlugas; 28-05-2017, 14:02.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • SeeJay
                          Senior
                          • 04-2016
                          • 239

                          Obecna warka, która jest dostępna "na gazetce" w Lidlu również bardzo przyjemna. Nie ma się do czego przyczepić. Ogólnie Cornelius ostatnio trzyma poziom, ale zakupu Porteru nadal nie zaryzykuję.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎