Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki jest największy i najmniejszy (komercyjny) browar na świecie ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • abernacka
    Senior
    • 12-2003
    • 10837

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk Wyświetlenie odpowiedzi
    Marcinie czy Ty aby się nie przepracowujesz?
    A no niestety!
    Szukałem intensywnie, niestety ku mojemu zdziwieniu nie mogłem znaleźć informacji o wielkości produkcji. Aczkolwiek, wiem ze warzą dwa/trzy razy w tygodniu a jednak warka to 100 litrów. Ten slogan odnosi się wg mnie do powierzchni browaru:
    Last edited by abernacka; 22-10-2009, 05:35.
    Piwna turystyka według abernackiego

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19165

      #17
      Pewnie nikogo to nie interesuje, ale nie padła nazwa największego

      Comment

      • Cooper
        Senior
        • 11-2002
        • 6055

        #18
        Sugerujesz że ten z Golden który wymieniłem w 1 poście nie jest (już) największy ?
        Mnie interesuje. Podaj więc.
        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #19
          Od 2007 powstaje koło meksykańskiego Piedras Negras taki docelowo 30 milionowy gigant:


          Czy nie jest z produkcją większy teraz np. o 1hl od tego z Colorado, nie wnikałem.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
            Sugerujesz że ten z Golden który wymieniłem w 1 poście nie jest (już) największy ?
            Mnie interesuje. Podaj więc.
            Wnioskowałem, że przez 6 lat mogło się coś zmienić. ART mnie ubiegł, ale też nie znalazłem potwierdzenia.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #21
              Najmniejszym komercyjnym browarem w jaki miałem zaszczyt być, jest browar Rocking J’s z miejscowości Puerto Viejo de Talamanca w Kostaryce. Jednorazowa warka to (aż)20 litrów: https://piwnyturysta.wordpress.com/2...-de-talamanca/
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • Cooper
                Senior
                • 11-2002
                • 6055

                #22
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                Od 2007 powstaje koło meksykańskiego Piedras Negras taki docelowo 30 milionowy gigant:


                Czy nie jest z produkcją większy teraz np. o 1hl od tego z Colorado, nie wnikałem.
                Ten meksykański browar jest straszny Chodzi o jego wielkość. Na zdjęciach wygląda jak coś powstałego z połączenia elektrowni, oczyszczalni ścieków, jakiejś cementowni no i oczywiście megabrowaru. To ujęcie z lotu ptaka a w tle bezkresny horyzont. Brrrrrr...
                Artykuł jest sprzed około 5 lat. Jeśli podane w nim terminy roz/budowy były by dotrzymane to owe 30 mln hl warzyłby już od 2013 roku.
                Teraz kwestia ustalenia czyli posurfowania w necie ile warzy browar w Colorado.
                A zresztą kto tam wie co powstaje w sekrecie za Wielkim Murem, pewnie jeszcze coś większego budują z przyłączem wodociągowym prosto z Tamy Trzech Przełomów.
                Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                Comment

                • Cooper
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 6055

                  #23
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Najmniejszym komercyjnym browarem w jaki miałem zaszczyt być, jest browar Rocking J’s z miejscowości Puerto Viejo de Talamanca w Kostaryce. Jednorazowa warka to (aż)20 litrów
                  Wielkość browaru ustalamy tutaj na podstawie produkcji rocznej więc teraz kwestia ile w sumie warek a nich - piwa warzy ten browar. Być może jednak obroniłby ten tytuł faktycznie. Ja też widziałem już 1-2 na prawdę małe browary w Irlandii ale przyznam że jednak tamte mikrowarzelnie wg mnie dawały kilkukrotnie większe wypusty choć generalnie też chyba po kilkadziesiąt litrów.
                  Ten pozatym jak widać przy takiej mikroprodukcji bawi się nawet w piwo butelkowe (et nie widać, pewnie nie mają). Tamte irlandzkie wszystko bezpośrednio "w kij".
                  Cechą wspólną wszystkich jest to że warzenie i sprzedaż własnego piwa to za mały biznes i nie działają samowystarczalnie. Przeważnie w połączeniu z pubem sprzedającym również/głównie inne piwa.
                  Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                  1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                  Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎