Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Azacca Single Hop IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    Bartek, [Doctor Brew] Azacca Single Hop IPA

    Ekstrakt 16%, alko 6,2%, IBU 71. Data: 2015 07 13.

    Azacca single hop IPA.

    Piana - średnia ale bardzo trwała. Drobnoziarnista. Po dość długim czasie mamy grubszą warstwę piany. Pojawia się pełny lejsing.
    Barwa - pomarańczowo żółta z czerwonym odcieniem /bardzo ładny kolorek/.
    Gaz - średni.
    Aromat - jest słodko z kierunku owoców tropikalnych.
    Smak - goryczkowe, słodkie owoce z tropików, nuta grapefruita, średnia goryczka /dopasowana/.

    Bardzo dobre piwo - koniecznie do stałej oferty!
    Attached Files
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Piana- Wysoka, trwała, bąbelki szybko grubieją. Lepi się do szkła.
    Barwa- Pomarańczowa ze średnim jak na Doktorów zmętnieniem.
    Aromat- Bardzo owocowy, głównie słodkie i tropikalne zapachy. Z cytrusów lekka mandarynka, brak iglaków.
    Smak- Goryczka niezbyt duża jak na 71 IBU, ale przyjemna. Są tropikalne owoce, trochę ziół i chlebka. Niczym specjalnym to piwo się nie wyróżnia w smaku, co innego w nazwie: Azacca
    Wysycenie- Średnie, odpowiednie.
    Opakowanie- Jak na zdjęciu Javoxa. Data ważności jest nadrukowana poza polem, w którym być powinna.

    Smaczne piwo, ale nie odkrywcze. Data do 14.07.2015.

    Comment

    • Glingorth
      Senior
      • 04-2014
      • 283

      #3
      Piana: Ładna o drobnej teksturze. Pozostaje dość długo, oblepiając szkło.
      Barwa: Pomarańczowe z dużym zmętnieniem.
      Aromat: Mocno owocowy, głównie słodkie owoce tropikalne i trochę arbuza. Przyjemny i wyrazisty.
      Smak: Goryczka na pewno jest niższa niż ta podana na etykiecie. Za to fajnie się komponuje ze słodkimi owocami. Pozostaje greipfrutowy posmak.
      Wysycenie: Średnie, pasuje.

      Ciekawe piwo, na pewno wyróżnia się na tle innych Doctorów, bo jest mniej goryczkowe Jak na jeden chmiel, jest bogato, karuzela owoców tropikalnych.

      Comment

      • Szymon_Grodny
        Member
        • 08-2013
        • 56

        #4
        Bardzo pijalne. Wypiłem zanim zdążyłem cokolwiek zanotować, więc piszę nieco z pamięci. Barwa pomarańczowa, jak na dr Brew to w zasadzie klarowna (czyli lekko zmętniona :P).
        Piana ładna, drobnopęcheżykowa, średnio trwała. Aromat intensywny, jak na jeden chmiel to jest bogato - od cytrusów, przez wyraźną słodycz, po ziołowość. W smaku to samo lecz nieco mniej intensywnie, grejpfrutowo , brakuje nieco ciała. Goryczka intensywna, nie przesadzona, pozostawiająca miły posmak. Wysycenie średnie (dla mnie idealne). Opakowanie - nowe etykiety dr brew są ładne, a w tym wypadku żółty motyw bardzo do nich pasuje.

        Warto spróbować

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny bursztyn z wyraźnym farfoclowym zmętnieniem . Chociaż jak na DB to nie duże, jednak piwo miało czas się odstać. Po dolewce do pełna klasyczne błotko. [4]
          Piana: Dość obfita i drobno zbudowana, trwałosć przeciętna ale przyzwoicie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Dość intensywny, dominuje słodki i mdły zapach owocowy o dziwo z nutami karmelowymi, jest też nieco bardziej orzeźwiającej żywicy i cytrusów. Generalnie całkiem przyjemny. [4]
          Smak: W smaku zdecydowanie owocowe jednak nie są to typowe mango czy marakuja, a raczej coś na kształt melona i brzoskwini. W smaku nie występuje taka mdłość jak w aromacie, co jest sponsorowane najprawdopodobniej dość wysoką goryczką, która jest dość szlachetna i dobrze pasujaca do kompozycji. Piwo raczej dość wytrawne. [4.5]
          Wysycenie: Powyżej średniego, ale nie jest za wysokie. [5]
          Opakowanie: Nieco pokolorowana standardowa etykieta DB, ale zdecydowanie na plus. Standardowo pełen skład i brak fimowego kapsla. [4.5]
          Uwagi: Warka z datą do 14.07.2015. Azacca jest ciekawą propozycją zarówno jako piwo i jako chmiel.

          Moja ocena: [4.275]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, mętny. [5]
            Piana: Łana, wysoka, biała, drobna, trwała, opadając zostawia na szkle grube wąsy. [5]
            Zapach: Cytrusowy, intensywny, przyjemny, ale mam wrażenie, że spod chmielu czuć warzywa. [4]
            Smak: Wysoka goryczka o orzeźwiającym i przyjemnym charakterze grapefruitów skontrowana nawet niezłym słodowym ciałem i chlebowym posmakiem. [4.5]
            Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
            Opakowanie: Jak to doktorzy. [4.5]
            Uwagi: Smaczne!

            Moja ocena: [4.425]

            Comment

            • Chmielnicki
              Senior
              • 07-2012
              • 324

              #7
              Wojtku, jest to piwo gdzieś w Katowicach?

              Comment

              • titan
                Senior
                • 08-2014
                • 122

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: cieno słomkowy, mętny [5]
                Piana: jasna, zbita, długo sie utrzymuje, pięknie zdobi szkło [5]
                Zapach: intensywny, słodkie owoce tropikalne zwłaszcza mango, przy tym kwaskowość tak intensywna, że pobudza ślinianki do produkcji śliny przy wąchaniu, jest do tego zapach , którego nie umiałem rozpoznać powodujący przyjemne kręcenie w nosie [5]
                Smak: Jest przyjemnie ale , jednak po zapachu spodziewałem się więcej. Są owoce, ale mniej intesywne i mniej słodkie, goryczka raczej średnia do wysokiej, alkohol przyjemnie rozgrzewa przełyk [4]
                Wysycenie: Średnie [5]
                Opakowanie: Podobaja mi się te nowe etykiety doktorów [4.5]
                Uwagi: warka do 25.10.2015. Polecam, bardzo fajne piwo.

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowo-pomarańczowy z lekkim zmętnieniem. [4.5]
                  Piana: Nalewałem ostrożnie, żeby osad został w butelce. W efekcie cieniutka warstewka piany. Zupełnie nie osadza się na ściankach szklanki. [3.5]
                  Zapach: Dużo słodkich owoców. Morele, mirabelki, mango. Po ogrzaniu, niestety, rozpuszczalnikowa alkonuta. [4]
                  Smak: Przejrzałe mango i morele. Goryczka wyrazista, lekko ziołowa, narastająca. Alkohol prawie niewyczuwalny w smaku, za to w działaniu precyzyjny. Dość smaczne, ale spodziewałem się więcej po tym chmielu. [4]
                  Wysycenie: Średnie, jak najbardziej pasujące. [5]
                  Opakowanie: Wybrany odcień żółtego i czerń ładnie ze sobą kontrastują. Poza tym, obok ikonkowego info, zwyczajowe pierdy w spraju, czyli grafomańskie pociskanie kitu. Nie lubię. [4]
                  Uwagi: Warka do 29.11.2015.

                  Moja ocena: [4.025]

                  Comment

                  • Nietoperz23
                    Member
                    • 09-2015
                    • 44

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, mętny ale ładny [4.5]
                    Piana: Drobno do średnio pęcherzykowej, wysoka, bardzo trwała, ładnie oblepia szkło. biała, schodzi do grubego korzuszka [5]
                    Zapach: Owoce tropikalne, delikatnie majaczy gruszka, po ogrzaniu wyraźne mango no i solidna podbudowa chmielowa [4.5]
                    Smak: Solidna podbudowa słodowa, piwo dosyć słodkie bardzo przyjemnie komponuje się z solidną ale nei nachalną goryczką, pozostawia przyjemy słodko gorzki posmak [4.5]
                    Wysycenie: W sam raz, jak na session, przyjemnie masuje język [4.5]
                    Opakowanie: Tradycyjnie jak u Doktorów, opowieść, poprawna etykieta, firmowy kapsel [4.5]
                    Uwagi: Bardzo fajnie skomponowane piwo, pijalne, warka do 29-11-2015

                    Moja ocena: [4.55]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasny bursztyn, zamglone [4.5]
                      Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, obfita, trwała, piękny lacing [4.5]
                      Zapach: Owocowy, słodowy, delikatne warzywa, średnio intensywny [3.5]
                      Smak: Solidna podbudowa słodowa, słodkie, wysoka goryczka trawiasto-alkoholowa, lekko przesadzona. [4]
                      Wysycenie: Średnie - idealne [5]
                      Opakowanie: Jedna z lepszy etykiet z Doctor Brew, nawet mi się podoba. [4.5]
                      Uwagi: Piwo nie było złe, ale warzywny aromat trochę mi przeszkadzał, a po ogrzaniu wychodzi delikatna alkoholowość.

                      Moja ocena: [3.975]

                      Comment

                      • Brodzislaw
                        Senior
                        • 09-2013
                        • 1020

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy/miodowy, zmętniony z malutkimi farfoclami. [4]
                        Piana: Jasna, obfita, opadła, pozostawiając lacing, do małej warstwy. [4]
                        Zapach: Wybitnie słodki, gruszka (miodowa), owoce tropikalne [4]
                        Smak: Słodko gruszkowo-tropikalno-jabłkowo z kontrą goryczki chmielowej w nucie ziołowej i ..owocowej. [4]
                        Wysycenie: Średnie, optymalne [4]
                        Opakowanie: Typowe dla docktorków, czytelne [4.5]
                        Uwagi: Singiel chmielowy, który bardzo dobrze "przyjmuje organizm".

                        Moja ocena: [4.025]

                        Comment

                        • von_scheisse
                          Senior
                          • 02-2012
                          • 488

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złote, wpadające w pomarańcz. Mętne. [4]
                          Piana: Ładna, gęsta, drobna i trwała. Zostawia jakiś tam lejsing. [4.5]
                          Zapach: Bardzo intensywnie owocowy. Są pomarańcze, jest mango, do tego jakby morele, albo brzoskwinie. [5]
                          Smak: Piwo lepiej pachnie niż smakuje. Fakt, mamy to sporo owoców tropikalnych od chmielu, które są podszyte trochę ciężkawą, ciasteczkową słodowością. Na finiszu wyraźna i trochę zalegająca na podniebieniu goryczka. [3.5]
                          Wysycenie: Uniarkowane. [4]
                          Opakowanie: Spoko. Standard Doctora Brew. Komplet informacji. [4.5]
                          Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 19.09.2017

                          Moja ocena: [4.225]
                          Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                          http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                          https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Pomarańczowy, zamglony. [4]
                            Piana: Bardzo wysoka i bardzo trwała, po sześciu minutach kożuszek na centymetr, w 80% skład się ze średnich pęcherzyków, trwale obkleja szkło, pozostaje do końca. Trzeba uważać przy nalewaniu, bo może wyjść ze szklanki. [4]
                            Zapach: Morele, gruszki, winogron, mango, zioła, cytrusy i biszkopty. [4]
                            Smak: Moreli, owoców mango, gruszek, winogron, pomarańczy, ananasów, ziół, biszkoptów oraz niewielkich nut dziegciowych/naftowych... Goryczka dość wysoka, zalegająca. [4]
                            Wysycenie: Utrzymało się do końca, okej. [4]
                            Opakowanie: Podane składniki, kapsel firmowy... [4]
                            Uwagi: Warka do 19.09.2017, wypite 8.09'17. Kolejne smaczne piwo, zdecydowanie do powtórzenia. **277**

                            Moja ocena: [4]

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎