Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Młynarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Młynarz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • zarowa
    Junior
    • 05-2004
    • 2

    #2
    Bardzo Ciekawe

    Aromat z butelki: Cytrusy, lekka pszenica.
    Nieklarowne, kolor złoty, piana obfita - średniopęcherzykowa - biała, słabo oblepiająca szkło.
    Nuty iglaste, cytrusowe, lekka pszenica (autosugestia).
    Goryczka średnia lekko zalegająca (fajna ) , wysycenie średnie. Jak na 12,5 dosyć pełne w smaku. Wad nie wyczuwam - Fajne, ciekawe (pszenica + amerykańskie chmiele) pijalne piwo.
    Zapłaciłem 7,50 wiec calkiem OK - data do 17-09-2015
    Polecam, a jutro zabieram się za "Inżyniera" z tego samego browaru

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, lekko w kierunku ciemnozłotego, zmętniony. [4.5]
      Piana: obfita, początkowo drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, w miarę trwała. [3.5]
      Zapach: intensywny aromat amerykańskich chmieli, cytrusy, trochę tropików, żywice, [4.5]
      Smak: lekki, orzeźwiający, sporo nut chmielowych, cytrusy, tropiki, delikatnie wyczuwalna pszenica, goryczka średnia, lekko w kierunku wysokiej, cytrusowa. [4]
      Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku wysokiego, pasuje. [4.5]
      Opakowanie: fajny projekt graficzny, pełen skład i komplet informacji na miejscu. [4]
      Uwagi: warka do 17.09.2015.

      Moja ocena: [4.175]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 30-06-2015, 22:32.

      Comment

      • mozaic
        Member
        • 06-2015
        • 44

        #4
        17.09.2015 - jestem pod wrażeniem - najbardziej "pijalne" piwo jakie piłem przez ostatnie 2 lata. piękny zapach, w smaku jest idealnie..jest wyraźna, ale bardzo szybka goryczka..nic nie zalega.. zapach - jakbym pił double aipa..

        wow.. gratulacje i podziękowania dla browaru..

        i dla sklepu*, że sprzedaje kompletnie nieutrwalone piwo w idealnym stanie.

        w kontekście obecnej pogody - 9,75/10 - dla mnie osobiście piwo idealne.

        Comment

        • yassmen
          Senior
          • 11-2012
          • 288

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, zmętniony. [4.5]
          Piana: Po nalaniu naprawdę obfita. Z czasem redukuje się, ale wciąż obecna. Drobna tekstura, biała, osiadająca na ściankach. [4.5]
          Zapach: Bardzo subtelny - pszenica, lekkie słody i bardziej wyraźne cytrusy. Chmiele niemal niezauważalnie orbitują sobie wokół tego. [3.5]
          Smak: Niesamowicie pijalne. Sprawia wrażenie wodnistego. Cytrusowa świeżość połączona z lekkim zbożowym tłem. Finisz mocno goryczkowy, ale w przyjemny sposób. Niby nic nadzwyczajnego, ale mógłbym wypić kilka butelek tego piwa pod rząd. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, dobrze dobrane, praktycznie niezauważalne. [4.5]
          Opakowanie: OK. Etykieta bardzo podobna do Żniwiarza. Skład podany. [4.5]
          Uwagi: Profesja robi dobrą, nieczystą gatunkowo, robotę. Najpierw Mnich, który nie był czystym Grodziszem, a przewyższał te 'czyste' smakiem, teraz Młynarz - najlepszy pity przeze mnie rodzimy przedstawiciel nieco nudnego gatunku - American Wheat z angielskim East Kent Golding.

          Moja ocena: [4.15]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Pomarańczowy, lekko mętny. [4.5]
            Piana: Średnia, dość szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [4]
            Zapach: Lekko zbożowy, owocowy, żywiczny. Niezbyt silny. [4]
            Smak: Słodowy, kwaskowy, cytrusowy posmak, ziołowo-korzenna goryczka, niska/średnia, zalegająca. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Etykieta dopracowana koncepcyjnie, ale kolorystyka trochę nijaka. Fajny rysunek. [4]
            Uwagi: Pijalne, orzeźwiające piwo, ale ma zbyt ciężką goryczkę. Jest ciekawa, wyraźnie "angielska", ale trochę męczy. Piwo nie jest wodniste, smaku ma sporo. Ogólnie ok, ma potencjał.

            Moja ocena: [4.025]

            Comment

            • chechaouen
              Senior
              • 01-2011
              • 1180

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemna żółć, spora mętność [4]
              Piana: Na początku bardzo obfita i sztywna. Dość szybko jednak się dziurawi i opada. Chmurkowe pozostałości ładnie oblepiają szkło [4.5]
              Zapach: Przyjemny i intensywny. Zdominowany przez amerykańskie chmiele - dużo cytrusów, głównie grejpfrut ale odzywa się też cytryna. Gdzieś tam w tle czuję też słodką bananowość [4.5]
              Smak: Piwo zarazem lekkie ale też zaskakuje sporą goryczką która jest jednak dość krótka. Goryczka o profilu grejpfrutowym. Ciało słodowe dość płaskie, piwo nie jest za treściwe. Zza grrejpfruta wynurza się słodkawa owocowość, coś na kształt banana, ale to nie do końca to. Odzywają się też klimaty ziołowe [4]
              Wysycenie: Wysokie, chyba nawet nieco a wysokie [4]
              Opakowanie: Ładna, schludna, elegancka etykieta. Dokładny skład i parametry [4.5]
              Uwagi: Data: 17.09

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Glingorth
                Senior
                • 04-2014
                • 283

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Słomkowo żółty, zmętniony. [4.5]
                Piana: Drobna, jak na pszenicę szału nie ma, ale za to pozostaje do samego końca. [4]
                Zapach: Zdominowany przez amerykańskie chmiele przywodzące na myśl słodkie owoce tropikalne. Na drugim planie jest też zbożowość. [4]
                Smak: Tutaj zboża są już wyczuwalne od początku, słodkawy trochę ciasteczkowy posmak. Goryczka krótka z charakterystycznym cytrusowo żywicznym finiszem. Lekkie i pełne w smaku. [4]
                Wysycenie: Daje radę. [4]
                Opakowanie: Podoba mi się motyw z krasnoludami na etykiecie, jednak kolorystyka i reszta wydaje się być trochę niedopracowana. Pełen skład, czarny kapsel. [4]
                Uwagi: Smaczne piwo, cieszy tym bardziej, że to lokalny browar.

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • GSE
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 424

                  #9
                  kolor pomarańczowy, mętny. w aromacie owoce tropikalne (marakuja). w smaku iglakowa łodygowa goryczka, przez którą piwo jest ciężkie, ale też orzeźwiające.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pierwsza połowa butelki jasnozłota, lekko zamglona, po przelaniu reszty żółto-pomarańczowy, zmętniony. [4.5]
                    Piana: Całkiem obfita, nierówne pęcherzyki, średnio trwała, przeciętny lacing. [3.5]
                    Zapach: Owoce tropikalne, słodko-kwaskowe - najbliżej marakui, nuta żywicy, trochę słodu, średnio intensywny - może być, ale w tym stylu można osiągnąć więcej. [3.5]
                    Smak: Cytrusowy, kwaskowy, jak nie cytrynowy(przypomina trochę słód zakwaszający, ale tu mi akurat pasuje), trochę karmelu i słodu, krótka, ale wyraźna goryczka grejpfrutowa, lekkie, ale nie wodniste, trochę mało tu pszenicznego charakteru. [3.5]
                    Wysycenie: Średnio-niskie - dobrze pasuje, nie odbija się. [4.5]
                    Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji. [4.5]
                    Uwagi: Ogółem jest to smaczne i orzeźwiające piwo, ale chyba nie jest to najlepszy przedstawiciel stylu, mając to na względzie, mogę śmiało polecić to piwo na upały. Warka do 31.07.2017.

                    Widzę że była zmiana parametrów i chyba składu.
                    Na mojej butelce było 11,5° i 4,9%.
                    Skład: Słód Pilzneński, Carmel Pils, pszeniczny, chmiele: Warrior, Cascade, Citra, Challenger, Simcoe, Amarillo, drożdże California Ale

                    Moja ocena: [3.65]
                    Last edited by rafalek21; 24-06-2017, 11:15.

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółty i mętne. [3.5]
                      Piana: Biała, gruba, szkło zdobi, jednak za szybko opada. [2.5]
                      Zapach: Niezwykle ciekawe połączenie zboża z żywicą i cytrusem w tle. [4.5]
                      Smak: Zbożowa pełnia, czyli taka jaką lubię, żadnego karmelu. Goryczka wysoka, amerykańska, grejpfrutowa. Lekki kwasek na finiszu sprzyja temu piwu. [4.5]
                      Wysycenie: Wysokie, mogłoby być odrobinę niższe. [3.5]
                      Opakowanie: Potężny opis piwa, ładny ludek na etykiecie, skład podany pełnie. [4.5]
                      Uwagi: Bardzo smaczne piwo, bez wad i orzeźwiająco goryczkowe. Termin do 31.01.2018

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎